Air Transat

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

TS (IATA)
TSC (ICAO)
Kanada
Od 14. 11. 1987

Letecká společnost Air Transat je druhou největší v Kanadě, zaměřuje se především na lety do oblíbených dovolenkových destinací Kanaďanů v Karibiku a Evropě. Své hlavní sídlo má v Torontu, ale operuje prakticky ze všech důležitých letišť v Kanadě. Air Transat provozuje flotilu 42 Airbusů A330 a Boeingů 737.


Letenky

Společnost Air Transat obvykle patří spíše mezi dražší aerolinky, výhodné ceny nabízí jen na vysoce konkurenčních linkách, například z Londýna nebo Paříže do Kanady.

Již tradičně létá Air Transat přímé sezonní linky z Prahy a Budapešti do Toronta s mezipřistáním v Montrealu. Průměrná cena zpáteční letenky se však pohybuje kolem 20.000 Kč a většinou se tak nevyplatí.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo o velikosti 51 x 40 x 23 cm a váze do 10 kg je vždy zdarma, notebook, fotoaparát nebo malou kabelku si můžete vzít navíc.

Na cestě z Evropy do Kanady si můžete vzít jeden kus odbaveného zavazadla do 23 kg zdarma. V případě, že poletíte pouze na linkách po Severní Americe, nejlevnější tarif neumožňuje přepravu zavazadla zdarma, za jeden a let si budete muset připlatit 20 €.

Sportovní vybavení se počítá jako jeden kus standardního zavazadla, pokud váží do 23 kg.

Přeprava zvířat z Evropy do Kanady vyjde na 275 CAD za jeden let.


Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma a otevírá vždy 3 hodiny před odletem.

Online check-in využijete 2–24 hodin před cestou, palubní vstupenku si vytiskněte doma, nebo v automatizovaném kiosku na letišti. U letů z Prahy ani Budapešti zatím online odbavení není možné.


Služby během letu

Občerstvení se během letu podává pouze za poplatek, a to i na transatlantických linkách.

Zdarma můžete v letadlech typu Airbus A330 využívat individuální obrazovku v sedačce ke sledování filmů, seriálů nebo poslechu hudby.

Oblíbené sedadlo si můžete rezervovat do 24 hodin před odletem za poplatek 20 € u dálkových linek. Při online check-in pak lze vybrat sedačku zdarma.


Logo Air Transat

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače