O aerolince Air Transat

Letecká společnost Air Transat je druhou největší v Kanadě, zaměřuje se především na lety do oblíbených dovolenkových destinací Kanaďanů v Karibiku a Evropě. Své hlavní sídlo má v Torontu, ale operuje prakticky ze všech důležitých letišť v Kanadě. Air Transat provozuje flotilu 42 Airbusů A330 a Boeingů 737.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Společnost Air Transat obvykle patří spíše mezi dražší aerolinky, výhodné ceny nabízí jen na vysoce konkurenčních linkách, například z Londýna nebo Paříže do Kanady. 

Již tradičně létá Air Transat přímé sezonní linky z Prahy a Budapešti do Toronta s mezipřistáním v Montrealu. Průměrná cena zpáteční letenky se však pohybuje kolem 20.000 Kč a většinou se tak nevyplatí.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o velikosti 51 x 40 x 23 cm a váze do 10 kg je vždy zdarma, notebook, fotoaparát nebo malou kabelku si můžete vzít navíc.

Odbavené zavazadlo již není v ceně základního tarifu. V případě, že chcete cestovat s odbaveným kufrem do 23 kg, zaplatíte navíc 990 Kč v případě rezervace online, resp. 1.260 Kč v případě nákupu až na letišti.

Sportovní vybavení se počítá jako jeden kus standardního zavazadla, pokud váží do 23 kg.

Přeprava zvířat z Evropy do Kanady vyjde na 275 CAD za jeden let.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma a otevírá vždy 3 hodiny před odletem.

Online check-in využijete 2–24 hodin před cestou, palubní vstupenku si vytiskněte doma, nebo v automatizovaném kiosku na letišti. U letů z Prahy ani Budapešti zatím online odbavení není možné.

Služby během letu

Občerstvení se podává zdarma pouze na transatlantických linkách, tedy i na přímé trase z Prahy do Montrealu. U všech ostatních spojů z Kanady do Karibiku, USA nebo na vnitrostátních spojích je jen za příplatek.

Zdarma můžete v letadlech typu Airbus A330 využívat individuální obrazovku v sedačce ke sledování filmů, seriálů nebo poslechu hudby.

Oblíbené sedadlo si můžete rezervovat do 24 hodin před odletem za poplatek 20 € u dálkových linek. Při online check-in pak lze vybrat sedačku zdarma.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

Kupovala jsem letenky 31.8.2018,tak se chci zeptat jestli,budeme muset platit za odbavené kufry.Dekuji za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To snad najdete v potvrzeni v mailu ne?

Dobrý den,

nevíte kolik dělá u tarifu Eco Budget poplatek za změnu cestujícího? Mám letenku Praha- Montreal.Děkuji

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To se zmenit neda, chlapce :-) jedine koupit novou letenku

Dobry den, mam zakoupenou letenku do Montrealu, kde je uvedeno : zadne odbavene zavazadlo a prirucni zavazadlo je zahrnuto. Na vasixh strankach jsem se docetla, ze kazdy cestujici ma narok na prepravu 1 zavazadla o vaze 23 kg zdarma. Prosim, zda je to opravdu tak. Dekuji vam za vasi odpoved.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, bohužel není, 1.4.2019 došlo ke změně (ta byla ohlášena už v říjnu 2018), nestihli jsme tady ještě aktualizovat. Takže pokud máte letenku koupenou později než v říjnu (tedy již při nákupu se musela zobrazit informace o tom, že odbavené zavazadlo není v ceně), musíte navíc připlatit 990 Kč za let v případě rezervace 24 hodin před odletem.

Informace o příručních zavazadlech výše souhlasí, tam se nic nezměnilo.

Dobrý den, moje příruční zavazadlo má s kolečky rozměr 55 cm, nemohu ho tedy použít?

před 3 lety
Avatar uživatele
Надежда Константиновна Крупская
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 264 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-05-09T20:41:15+02:00)

Také můžete jet autem na červenou, ale neměla byste se při tom nechat chytit.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu