Letiště Toronto Pearson

Toronto Pearson International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

YYZ (IATA)
CYYZ (ICAO)
Kanada

Největší kanadské letiště a zároveň hlavní mezinárodní brána do země se nachází 27 km západně od města. Svoji hlavní základnu zde mají společnosti Air Canada, Westjet a Air Transat.

Z Pearsonova letiště se přímo létá do většiny významných mezinárodních destinací, stejně jako do všech větších kanadských měst.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

 


Letenky

Z Česka a okolí je běžná cena letenky okolo 14.000 Kč, v letní sezoně ceny neklesnou pod 17.000 Kč. Akční letenky padají na úroveň 10.000 Kč. Přímé spojení zajišťují společnosti Air Canada Rouge a Air Transat, většinou však ne pod 20.000 Kč za zpáteční letenku.

Doba přímého letu z Prahy činí asi 8 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště má dva terminály, 1 a 3. Terminál 1 je jedním z největších na světě a slouží především společnosti Air Canada a dalším aerolinkám ze Star Alliance.

Přestup mezi terminály není možný tranzitní zónou, obě dvě budovy spojuje automatizovaný vláček zdarma, který jezdí 24 hodin denně.

Obvyklejší jsou přestupy v rámci jednoho terminálu, z důvodu nutnosti průchodu imigrační kontrolou je nutné počítat alespoň se 60 minutami, pokud letecká společnost nabídne kratší čas na přestup, postará se o vás.

Při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní musíte vždy vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit.

Na letišti v Torontu se nachází předsunutá imigrační kontrola USA, po příletu do Spojených států tak již nemusíte žádnou kontrolou procházet.

I pokud pouze přestupujete z mezinárodního na mezinárodní let, musíte si vyřídit elektronické povolení pro vstup do Kanady eTA. Vyřídíte ho pohodlně online za poplatek 7 CAD.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravou do centra Toronta je bezesporu vlak „UP Express“. Standardní jízdenka stojí 12 CAD. Vlaky jezdí každou čtvrthodinu od 5:30 do 1:00. Cesta do centra města zabere 25 minut a jízdní řád nebo koupi jízdenek můžete vyřídit online na webu dopravce. Zastávka je umístěna před terminálem 1.

Na letiště jezdí ještě několik autobusových linek různých společností spojující letiště s Torontem i okolními městy, viz mapa níže.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wi-fi využijete zdarma a bez časového omezení.

Uschovat zavazadlo si můžete v prodejně kufrů Samsonite v obou terminálech. Za jeden den úschovy zaplatíte 6 CAD.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Kanady? Nastav si hlídače