IATA (ICAO) kód letiště
YYZ (CYYZ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:54 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6685 km

O letišti Toronto Pearson

Největší kanadské letiště a zároveň hlavní mezinárodní brána do země se nachází 27 km západně od města. Svoji hlavní základnu zde mají společnosti Air Canada, Westjet a Air Transat.

Z Pearsonova letiště se přímo létá do většiny významných mezinárodních destinací, stejně jako do všech větších kanadských měst.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Z Česka a okolí je běžná cena letenky okolo 14.000 Kč, v letní sezoně ceny neklesnou pod 17.000 Kč. Akční letenky padají na úroveň 10.000 Kč. Přímé spojení zajišťují společnosti Air Canada Rouge a Air Transat, většinou však ne pod 20.000 Kč za zpáteční letenku.

Doba přímého letu z Prahy činí asi 8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Toronta, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály, 1 a 3. Terminál 1 je jedním z největších na světě a slouží především společnosti Air Canada a dalším aerolinkám ze Star Alliance.

Přestup mezi terminály není možný tranzitní zónou, obě dvě budovy spojuje automatizovaný vláček zdarma, který jezdí 24 hodin denně.

Obvyklejší jsou přestupy v rámci jednoho terminálu, z důvodu nutnosti průchodu imigrační kontrolou je nutné počítat alespoň se 60 minutami, pokud letecká společnost nabídne kratší čas na přestup, postará se o vás.

Při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní musíte vždy vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit.

Na letišti v Torontu se nachází předsunutá imigrační kontrola USA, po příletu do Spojených států tak již nemusíte žádnou kontrolou procházet.

I pokud pouze přestupujete z mezinárodního na mezinárodní let, musíte si vyřídit elektronické povolení pro vstup do Kanady eTA. Vyřídíte ho pohodlně online za poplatek 7 CAD

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravou do centra Toronta je bezesporu vlak „UP Express“. Standardní jízdenka stojí 12 CAD. Vlaky jezdí každou čtvrthodinu od 5:30 do 1:00. Cesta do centra města zabere 25 minut a jízdní řád nebo koupi jízdenek můžete vyřídit online na webu dopravce. Zastávka je umístěna před terminálem 1.

Na letiště jezdí ještě několik autobusových linek různých společností spojující letiště s Torontem i okolními městy, viz mapa níže.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi využijete zdarma a bez časového omezení.

Uschovat zavazadlo si můžete v prodejně kufrů Samsonite v obou terminálech. Za jeden den úschovy zaplatíte 6 CAD.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, cestou z Vídně do Havany máme na přestup v Torontu 6 hodin a cestou zpět z Havany osm hodin. Nechá se za tu dobu navštívit třeba CN tower, Niagara a třeba něco jiného zajímavého?

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Uz se tu resilo. Proctete vlakno. CN Tower za 6 hodin ano, kdyz nastudujete dopravu a maknete. Niagara za 8 hodin...kdyz si pujcite auto.

Malý tip, keď odlietate z YYZ na vnútroštátnom lete s Air Canada (Terminal 1) prejdite bezpečnostnou kontrolou o poschodie nižšie, býva tam minimum ľudí. Na bezpečnostnej kontrole ktorá je na podlaží s check in sa hlavne v špičke tvoria obrovské rady (minule som čakal vyše pol hodiny)

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Miroslav Váša

ahoj, mám nabídku od AIr Canada, kdy v Torontu máme na přestup do Calgary 90 minut.Dá se to stihnout nebo má letecká společnost povinnost zajistit náhradní let při zpoždění (oba lety v ramci jedné letenky)? Imigrační se v tomto případě řeší v YYZ neboYYC? Děkuju

před 3 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Pokud prodali takto letenku, pak přestup je garantovaný.

Imigrační je hned v Torontu. V některých případech už stojí u východu, na konci nástupního můstku. Pak už to bývá v pohodě.

Přidat odpověď
před 3 lety

Hezký den, v Torontu mám cca 17 hodinový přestup. Mohu požádat o nějaké tipy/ rady na výlet??

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Niagara nebo CN tower.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Hlavně bych někde přenocoval. Na kanadské straně Niagara Falls je ubytování směšně levné.

před 3 lety

Na druhou stranu, americká strana má lepší prohlídkové trasy. A na kanadské straně doporučuji si připlatit za hotel s vyhlídkou na vodopády. Ty prachy za to stojí.

Avatar uživatele
Leoš Literák
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 412 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-05-29T13:33:22+02:00)

Pro info, domácí lety jsou na bráně D terminálu 1. Rezervujte si dost času. Stojím už přes půl hodiny ve frontě na bezpečnostní kontrolu.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Bus 192, pak metrem z Kiplingu do centra...to je hodina, Hodina zpatky, hodinu pred odletem, zbyvaji 3 hodiny. Imigracni nebyva dlouhe, ale....Me zastavili hned po vystupu z letadla. Dva samopalnici, chteli vedet vsechno. Cestoval jsem s dcerou a musel jsem ukazat i souhlasny dopis od manzelky. Pak uz v pohode.

Odpovědět
před 4 lety

Zdravím, je tu někdo, kdo by měl zkušenost s výletem do centra Toronta během cca 6hodinového přestupu? Jak rychle to jde na imigračním apod.? Dík.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu