IATA (ICAO) kód letiště
YYZ (CYYZ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:42 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6685 km

O letišti Toronto Pearson

Největší kanadské letiště a zároveň hlavní mezinárodní brána do země se nachází 27 km západně od města. Svoji hlavní základnu zde mají společnosti Air Canada, Westjet a Air Transat.

Z Pearsonova letiště se přímo létá do většiny významných mezinárodních destinací, stejně jako do všech větších kanadských měst.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Z Česka a okolí je běžná cena letenky okolo 14.000 Kč, v letní sezoně ceny neklesnou pod 17.000 Kč. Akční letenky padají na úroveň 10.000 Kč. Přímé spojení zajišťují společnosti Air Canada Rouge a Air Transat, většinou však ne pod 20.000 Kč za zpáteční letenku.

Doba přímého letu z Prahy činí asi 8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Toronta, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály, 1 a 3. Terminál 1 je jedním z největších na světě a slouží především společnosti Air Canada a dalším aerolinkám ze Star Alliance.

Přestup mezi terminály není možný tranzitní zónou, obě dvě budovy spojuje automatizovaný vláček zdarma, který jezdí 24 hodin denně.

Obvyklejší jsou přestupy v rámci jednoho terminálu, z důvodu nutnosti průchodu imigrační kontrolou je nutné počítat alespoň se 60 minutami, pokud letecká společnost nabídne kratší čas na přestup, postará se o vás.

Při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní musíte vždy vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit.

Na letišti v Torontu se nachází předsunutá imigrační kontrola USA, po příletu do Spojených států tak již nemusíte žádnou kontrolou procházet.

I pokud pouze přestupujete z mezinárodního na mezinárodní let, musíte si vyřídit elektronické povolení pro vstup do Kanady eTA. Vyřídíte ho pohodlně online za poplatek 7 CAD

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravou do centra Toronta je bezesporu vlak „UP Express“. Standardní jízdenka stojí 12 CAD. Vlaky jezdí každou čtvrthodinu od 5:30 do 1:00. Cesta do centra města zabere 25 minut a jízdní řád nebo koupi jízdenek můžete vyřídit online na webu dopravce. Zastávka je umístěna před terminálem 1.

Na letiště jezdí ještě několik autobusových linek různých společností spojující letiště s Torontem i okolními městy, viz mapa níže.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi využijete zdarma a bez časového omezení.

Uschovat zavazadlo si můžete v prodejně kufrů Samsonite v obou terminálech. Za jeden den úschovy zaplatíte 6 CAD.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, cestou z Vídně do Havany máme na přestup v Torontu 6 hodin a cestou zpět z Havany osm hodin. Nechá se za tu dobu navštívit třeba CN tower, Niagara a třeba něco jiného zajímavého?

před 6 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Uz se tu resilo. Proctete vlakno. CN Tower za 6 hodin ano, kdyz nastudujete dopravu a maknete. Niagara za 8 hodin...kdyz si pujcite auto.

Přidat odpověď
před 6 měs

Malý tip, keď odlietate z YYZ na vnútroštátnom lete s Air Canada (Terminal 1) prejdite bezpečnostnou kontrolou o poschodie nižšie, býva tam minimum ľudí. Na bezpečnostnej kontrole ktorá je na podlaží s check in sa hlavne v špičke tvoria obrovské rady (minule som čakal vyše pol hodiny)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Miroslav Váša

ahoj, mám nabídku od AIr Canada, kdy v Torontu máme na přestup do Calgary 90 minut.Dá se to stihnout nebo má letecká společnost povinnost zajistit náhradní let při zpoždění (oba lety v ramci jedné letenky)? Imigrační se v tomto případě řeší v YYZ neboYYC? Děkuju

před rokem
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Pokud prodali takto letenku, pak přestup je garantovaný.

Imigrační je hned v Torontu. V některých případech už stojí u východu, na konci nástupního můstku. Pak už to bývá v pohodě.

Hezký den, v Torontu mám cca 17 hodinový přestup. Mohu požádat o nějaké tipy/ rady na výlet??

Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Leoš Literák

Niagara nebo CN tower.

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Hlavně bych někde přenocoval. Na kanadské straně Niagara Falls je ubytování směšně levné.

před rokem

Na druhou stranu, americká strana má lepší prohlídkové trasy. A na kanadské straně doporučuji si připlatit za hotel s vyhlídkou na vodopády. Ty prachy za to stojí.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 326 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-05-29T13:33:22+02:00)

Pro info, domácí lety jsou na bráně D terminálu 1. Rezervujte si dost času. Stojím už přes půl hodiny ve frontě na bezpečnostní kontrolu.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Bus 192, pak metrem z Kiplingu do centra...to je hodina, Hodina zpatky, hodinu pred odletem, zbyvaji 3 hodiny. Imigracni nebyva dlouhe, ale....Me zastavili hned po vystupu z letadla. Dva samopalnici, chteli vedet vsechno. Cestoval jsem s dcerou a musel jsem ukazat i souhlasny dopis od manzelky. Pak uz v pohode.

Odpovědět
před 2 lety

Zdravím, je tu někdo, kdo by měl zkušenost s výletem do centra Toronta během cca 6hodinového přestupu? Jak rychle to jde na imigračním apod.? Dík.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu