Azerbaijan Airlines

O aerolince

Jediná ázerbajdžánská aerolinka sídlí na letišti v Baku, odkud provozuje většinu svých linek. Společnost má velmi moderní a mladou flotilu složenou z letadel Airbus A319, A320, Boeingů 757, 787 a menších Embraerů 170 a 190.

Logo Azerbaijan Airlines
IATA Kód
J2
Letecká aliance
-
Země původu
Ázerbajdžán
Datum vzniku
07. 04. 1992

Letenky

Azerbaijan Airlines létá primárně do okolních států, především Turecka, Ruska, Íránu, Dubaje, ale omezený počet linek provozuje i do západní Evropy, střední Asie a New Yorku. Sezonně létá přímo i do Prahy.

Velmi levné letenky občas Azerbaijan Airlines nabízí z Istanbulu do Dubaje nebo Teheránu (již od 35 € jednosměrně), běžné ceny letů z Evropy obvykle neklesají pod 300 €.

Pro nejlepší cenu rezervujte alespoň 1 měsíc před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg je na všech linkách zdarma.

Odbavené zavazadlo může mít hmotnost do 23 kg a je zdarma přepravováno na všech trasách kromě Turecka, Ukrajiny, Ruska, Gruzie a Íránu, kde si za jeden let připlatíte 20 € navíc.

Lyže nebo golfové bagy jsou přepravovány zdarma, ostatní sportovní náčiní od 25 do 50 € za jeden let.

Zvířata se přepravují pouze v zavazadlovém prostoru od 25 do 50 €.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a u některých destinací také jedinou možností. Většinou otevírá 2 hodiny před odletem.

Online check-in lze provést 20 hodin před odletem, palubní vstupenku je nutné vytisknout, mobilní odbavení zatím společnost neumožňuje.

Služby během letu

Teplé jídlo je podáváno zdarma na delších linkách. Na trasách do Turecka, Ukrajiny, Ruska, Gruzie a Íránu si můžete jídlo objednat předem online, minimálně však 20 hodin před odletem.

Letadla typu Airbus A340 a Boeing 787 jsou vybaveny osobními obrazovkami, skrz které můžete zdarma sledovat nabídku filmů, seriálů nebo poslouchat hudbu.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.