Průvodce letištěm

Letiště Baku Heydar Aliyev

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Baku Heydar Aliyev

  • GYD (IATA)
  • UBBB (ICAO)
  • Ázerbajdžán

Letiště hlavního města Ázerbajdžánu, ležící na pobřeží Kaspického moře, je největším letištěm v zemi a slouží jako hlavní bod pro cesty do země. Své sídlo zde má národní dopravce Azerbaijan Airlines.

Terminál včetně tranzitní zóny je otevřený nonstop.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2964 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:33 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Ceny z Prahy a okolí se pohybují mezi 7.000 a 9.000 Kč. Přímé lety z Budapešti nabízí Wizz Air za ceny od 2.500 Kč za zpáteční letenku. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Baku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště se skládá se ze dvou budov. Terminál 1 pochází z roku 2014 a jedná se o mimořádné architektonické dílo. Hala je na potřeby letiště až nepřirozeně obrovská s různými designovými prvky uvnitř. Je vzdušná a se spoustou míst k sezení, orientace je velmi snadná pro cestující, kteří přilétají nebo odlétají, i pro ty, co pouze přestupují. Terminál 1 využívá většina mezinárodních aerolinek i místní AZAL.

Terminál 2 je samostatná budova asi 300 metrů od mezinárodního. Pro přestup mezi nimi musíte vyzvednout vaše zavazadlo a projít pasovou a celní kontrolou, a to i v případě, že máte oba lety na jediné letence. Terminál 2 využívají low-costy Buta Airways a Wizz Air.

Při mezinárodním přestupu bude stačit 35 minut, naopak při přestup u mezinárodního na vnitrostátní let je lepší počítat alespoň s 90 minutami.

Doprava z/na letiště

Nově spojují letiště Baku s centrem města expresní autobusy "Hava Limani Express". Spoje zastavují u obou terminálů na letišti, dále u stanice metra Koroglu a končí pak v centru u stanice metra "28. Máje". Autobusy jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu, cesta do centra zabere zhruba 30 minut. Jednorázová jízdenka stojí 1,50 AZN / cca 14 Kč. Levnější možnost je využití kartičky na dopravu Baku Card (platí i na metro), kdy jízdenka na letiště přijde na 1,30 AZN. Jízdenky i Baku Card zakoupíte v automatu vlevo od východu z terminálu 1. Plastová kartička stojí 2 AZN a můžete na ní dobít libovolnou částku.

Spolehlivější je taxi, které přijde na 4–10 manatů / 80–190 Kč podle našich smlouvacích schopností.

Služby na letišti

Wi-fi je bezplatná a neomezená.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu