Letiště Baku Heydar Aliyev

Baku Heydar Aliyev International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

GYD (IATA)
UBBB (ICAO)
Ázerbajdžán

Letiště hlavního města Ázerbajdžánu, ležící na pobřeží Kaspického moře, je největším letištěm v zemi a slouží jako hlavní bod pro cesty do země. Své sídlo zde má národní dopravce Azerbaijan Airlines.

Terminál včetně tranzitní zóny je otevřený nonstop.

 


Letenky

Ceny z Prahy a okolí se pohybují mezi 7.000 a 9.000 Kč. Přímé lety z Budapešti nabízí Wizz Air za ceny od 2.500 Kč za zpáteční letenku.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště se skládá se ze dvou terminálů. Mezinárodní budova pochází z roku 2014 a jedná se o mimořádné architektonické dílo. Terminál je na potřeby letiště až nepřirozeně obrovský s různými designovými prvky uvnitř. Je vzdušný a se spoustou míst k sezení, orientace je velmi snadná pro cestující, kteří přilétají nebo odlétají, i pro ty, co pouze přestupují.

Vnitrostátní terminál je samostatná budova asi 300 metrů od mezinárodního. Pro přestup z mezinárodního do vnitrostátního terminálu a naopak musíte vyzvednout vaše zavazadlo a projít pasovou a celní kontrolou, a to i v případě, že máte oba lety na jediné letence.

Při mezinárodním přestupu bude stačit 35 minut, naopak při přestup u mezinárodního na vnitrostátní let je lepší počítat alespoň s 90 minutami.


Doprava z/na letiště

Nově spojují letiště Baku s centrem města expresní autobusy "Hava Limani Express". Spoje zastavují u obou terminálů na letišti, dále u stanice metra Koroglu a končí pak v centru u stanice metra "28. Máje". Autobusy jezdí 24 hodin denně každou půlhodinu, cesta do centra zabere zhruba 30 minut. Jednorázová jízdenka stojí 1,50 AZN / cca 14 Kč. Levnější možnost je využití kartičky na dopravu Baku Card (platí i na metro), kdy jízdenka na letiště přijde na 1,30 AZN. Jízdenky i Baku Card zakoupíte v automatu vlevo od východu z terminálu 1. Plastová kartička stojí 2 AZN a můžete na ní dobít libovolnou částku.

Spolehlivější je taxi, které přijde na 4–10 manatů / 80–190 Kč podle našich smlouvacích schopností.


Služby na letišti

Wi-fi je bezplatná a neomezená.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Ázerbajdžánu? Nastav si hlídače