O aerolince Bees Airline

Bees Airline je ukrajinská nízkonákladová aerolinka založená v roce 2021 a poměrně rychle expandující na linkách do Evropy i pro ukrajinské cestovky k moři. Svoji hlavní základnu má na městském letišti Kyjev-Žuljany (IEV), ale pravidelné linky provozuje i ze Lvova (LWO) a Oděsy (ODS).

Aerolinka provozuje jednotnou flotilu Boeingů 737-800, které známe například od letecké společnosti Ryanair.

Letenky

Bees Airline zatím provozuje lety zejména z Ukrajiny ke Středozemnímu moři do Turecka, Španělska, Řecka, dále pak létají do Egypta, Zakavkazské oblasti nebo Spojených arabských emirátů. Pro cestovatele z Česka je však nejdůležitější, že Bess Airline aktuálně provozuje 2 linky z letiště Praha.

  • Lvov (2x týdně)
  • Oděsa (2x týdně)

Ceny na obou trasách začínají zhruba na částkách kolem 2 200 Kč a nejlevněji letenky koupíte přímo na webu aerolinky bees.aero/en.

Zavazadla

Navzdory tomu, že se Bees Airline profilují jako low-cost aerolinka, mají na evropské poměry relativně štědrou zavazadlovou politiku.

I v základním tarifu Light si totiž můžete vzít na palubu 2 příruční zavazadla:

  • 55 x 40 x 23 cm do 7 kg
  • menší osobní předmět (brašna na notebook, taška z duty-free apod.)

Chcete-li cestovat s odbaveným zavazadlem, zakupte si rovnou dražší tarif Smart, který k výše uvedeným příručním zavazadlům má navíc 1 ks odbaveného zavazadla do 23 kg.

Odbavení

Online check-in zatím aerolinka nenabízí, z toho důvodu se musíte odbavit až u přepážky na letišti (bez poplatku). Odbavení standardně začíná 2 hodiny před odletem a končí 45 minut před startem letadla.

Výběr konkrétní sedačky provedete během procesu rezervace letenky a stojí od 5 USD do 12 USD dle typu místa. Pokud tuto možnost přeskočíte, bude vám sedačka automaticky přidělena zdarma dle náhodného výběru.

Kontakt

Bees Airline nemají české zastoupení, veškerá komunikace tak bude probíhat buď v angličtině nebo samozřejmě v ukrajinštině.

Aerolinku můžete kontaktovat následujícími způsoby:

  • telefonicky: +38073 557 1275 nebo +38095 557 1275
  • přes aplikace Telegram nebo WhatsApp: +38067 557 1275
  • e-mail: lf@bees.aero

Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou zpoplatněny a zdarma se nepodávají ani nápoje.

Jídlo si můžete zakoupit i před letem, na výběr jsou různé sendviče a lehká jídla s cenami od 10 USD, viz menu na webu aerolinky.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele