Průvodce letištěm

Letiště Kyjev Zhuliany

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Kyjev Zhuliany

Menší kyjevské letiště je oblíbenější než hlavní Boryspil pro svoji blízkost centru. Hlavní nádraží je vzdáleno 5,5 km, Náměstí Nezávislosti pak 9 km.

Na Žuljanské letiště létají především méně známé aerolinky na vnitrostátních a méně exponovaných mezinárodních linkách, ale například i Wizzair.

Najdeme zde dva terminály, které jsou od sebe vzdáleny cca 15 metrů. Hlavní (větší) terminál A slouží mezinárodním letům, zatímco z terminálu D létají vnitrostátní lety aerolinky Motor Sich Airlines.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1149 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
05:31 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Především díky linkám Wizzairu z Bratislavy, Budapešti, Katovic nebo Vratislavi se na toto městské letiště můžete dostat poměrně levně. Běžné ceny se pohybují od 1.500 do 3.500 Kč.

Doba letu ze střední Evropy činí zhruba 105 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kyjeva, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Asi 250 metrů od terminálu se nachází zastávka autobusu a trolejbusu. Linky jezdí k metru, odkud už se pohodlně dostanete kamkoliv po městě. Jízdenka stojí 8 hřiven (platí se u průvodčího v autobuse) a cesta až do centra zabere 30 až 45 minut. Trolejbusy jezdí zhruba jednou za 20 až 30 minut. Trolejbusy jezdí cca od 5:50 do 23:45.

  • Trolejbus 9: jede k hlavnímu nádraží, ke stanici modré linky "Plošča Lva Tolstého" a zelené linky "Palác sportu". U hlavního nádraží zastavuje před novou budovou (Pivdenny) poblíž místa, odkud jezdí vlak i autobus na letiště Borispol.
  • Trolejbus 22: jede ke stanici metra červené linky "Šuliavská", 

Kromě toho na zastávce také zastavuje autobus číslo 78 (jen po okolí letiště) a trojice maršrutek (dodávka s pevně danou trasou) 496, 499. Obě jedou do severní části města a pro cestu přímo do centra nejsou příliš využitelné. Jízdenka na maršrutku stojí 7 hřiven a platí se u řidiče.

Alternativní možností je okružní městská železnice, která má zastávku „Kyiv-Volynski“ nacházející se asi 500–600 metrů od terminálu.

Noční dopravu na letiště v čase 23:00 – 6:00 zajišťuje cca jednou za hodinu trolejbusová linka 92H jedoucí od nové budovy hlavního nádraží.

Přestup na letiště Borispol

Nastupte na trolejbus číslo 9, kterým cca za 20 minut dojedete na hlavní nádraží. Zde můžete přestoupit buď na autobusovou linku 322, která vás během 50 až 80 minut doveze přímo na letiště Borispol (s intervaly mezi 15 a 40 minutami a cenou 100 UAH), případně můžete využít speciálních letištních vlaků, které odjíždějí z nástupiště číslo 14, bohužel však jen jednou za hodinu. Cena vlaku je 80 UAH. Celkem počítejte minimálně se 2,5 hodinami na přesun.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezeně.

Úschovna zavazadel je k dispozici v příletové části od 8:00 do 20:00. Jedna hodina úschovy stojí 10 UAH.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Za sebe každopádně doporučuji pro cestu na i z letiště použít Uber, Bolt a nebo Uklon, ceny zhruba stejné, třeba projet všechny aplikace. Z centra z Majdanu jsem se na letiště dostal za 92 UAH :) Letiště jinak v pohodě, nic mu nechybí :D

Odpovědět
před 13 dny

Ahoj, jizdenka na MHD už stojí 8 hřiven, a podle terminálů ve vozidlech se chystají už na bezkontaktní platební karty. Zatím to nefunguje (krom metra, tam už je možné využít bezkontaktní platební kartu místo žetonů). Maršutka je za 7 hřiven. Trolejbus 9 byl přetrasován a už jezdí i od hlavního nádraží, staví přímo před novou nádražní budovou (tj. na straně nádraží nedaleko koleje 14, kam přijíždí vlak z KBP = rychlý přestup). Trolejbus jezdí po 20-30 minutách a jízdní řád se příliš nedodržuje. Ve směru k letišti trolejbus staví docela daleko od terminálu, a kdyby řidič nezahlasil "Airport" tak budu čekat, že bude ještě jedna zastávka. Pokud máte kufry, tak je to trochu nepohodlné. Musíte překonat ještě frekventovanou silnici bez přechodů, celý park a parkoviště. Zastavka ve směru do centra je o dost blíž. Bez kufrů je to pohoda.

Vnitrostátní lety lítají z maličkého terminálu D na levé straně od hlavního terminálu. Pěšky asi 2 minuty. Na terminálu D je jediná kavárna za bezpečnostní kontrolou. Superrychlý průchod terminálem :) I tady je free wifi a dokonce i business lounge.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, díky, upravím :)

před 3 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 608 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-07-07T20:05:27+02:00)

Teď jedu starou českou tramvají - lesní linkou č. 12 - a i v ní se už dá platit kartou, takže nejen v metru...

Oprava: terminál vypadá funkčně, ale nahlásí neznámou kartu.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu