Kyjev
Letiště Kyjev Zhuliany

Kyjev Zhuliany v kostce

naposledy aktualizováno 02. 12. 2019

Menší kyjevské letiště je oblíbenější než hlavní Boryspil pro svoji blízkost centru. Hlavní nádraží je vzdáleno 5,5 km, Náměstí Nezávislosti pak 9 km.

Na Žuljanské letiště létají především méně známé aerolinky na vnitrostátních a méně exponovaných mezinárodních linkách, ale například i Wizzair.

Najdeme zde dva terminály, které jsou od sebe vzdáleny cca 15 metrů. Hlavní (větší) terminál A slouží mezinárodním letům, zatímco z terminálu D létají vnitrostátní lety aerolinky Motor Sich Airlines.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.airport.kiev.ua

IATA Kód
IEV
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
12:15 (+1)
Vzdálenost z ČR
1149 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Kyjev Zhuliany

Ať už přilétáte na letiště Kyjev Zhuliany, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Roman
před 4 lety

Za sebe každopádně doporučuji pro cestu na i z letiště použít Uber, Bolt a nebo Uklon, ceny zhruba stejné, třeba projet všechny aplikace. Z centra z Majdanu jsem se na letiště dostal za 92 UAH :) Letiště jinak v pohodě, nic mu nechybí :D

Avatar uživatele
Aleš Petrovský
před 4 lety

Ahoj, jizdenka na MHD už stojí 8 hřiven, a podle terminálů ve vozidlech se chystají už na bezkontaktní platební karty. Zatím to nefunguje (krom metra, tam už je možné využít bezkontaktní platební kartu místo žetonů). Maršutka je za 7 hřiven. Trolejbus 9 byl přetrasován a už jezdí i od hlavního nádraží, staví přímo před novou nádražní budovou (tj. na straně nádraží nedaleko koleje 14, kam přijíždí vlak z KBP = rychlý přestup). Trolejbus jezdí po 20-30 minutách a jízdní řád se příliš nedodržuje. Ve směru k letišti trolejbus staví docela daleko od terminálu, a kdyby řidič nezahlasil "Airport" tak budu čekat, že bude ještě jedna zastávka. Pokud máte kufry, tak je to trochu nepohodlné. Musíte překonat ještě frekventovanou silnici bez přechodů, celý park a parkoviště. Zastavka ve směru do centra je o dost blíž. Bez kufrů je to pohoda.

Vnitrostátní lety lítají z maličkého terminálu D na levé straně od hlavního terminálu. Pěšky asi 2 minuty. Na terminálu D je jediná kavárna za bezpečnostní kontrolou. Superrychlý průchod terminálem :) I tady je free wifi a dokonce i business lounge.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, díky, upravím :)

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Teď jedu starou českou tramvají - lesní linkou č. 12 - a i v ní se už dá platit kartou, takže nejen v metru...

Oprava: terminál vypadá funkčně, ale nahlásí neznámou kartu.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí