IATA (ICAO) kód letiště
IEV (UKKK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:49 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1149 km
Obvyklá cena letenky
4 500 Kč

O letišti Kyjev Zhuliany

Menší kyjevské letiště je oblíbenější než hlavní Boryspil pro svoji blízkost centru. Hlavní nádraží je vzdáleno 5,5 km, Náměstí Nezávislosti pak 9 km.

Na Žuljanské letiště létají především méně známé aerolinky na vnitrostátních a méně exponovaných mezinárodních linkách, ale například i Wizzair.

Najdeme zde dva terminály, které jsou od sebe vzdáleny cca 15 metrů. Hlavní (větší) terminál A slouží mezinárodním letům, zatímco z terminálu D létají vnitrostátní lety aerolinky Motor Sich Airlines.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Především díky linkám Wizzairu z Bratislavy, Budapešti, Katovic nebo Vratislavi se na toto městské letiště můžete dostat poměrně levně. Běžné ceny se pohybují od 1.500 do 3.500 Kč.

Doba letu ze střední Evropy činí zhruba 105 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kyjeva, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Asi 250 metrů od terminálu se nachází zastávka trolejbusu a maršrutek. Některé linky jezdí k metru, odkud už se pohodlně dostanete kamkoliv po městě. Jízdenka na trolejbus stojí 8 hřiven, na maršrutky 7 nebo 15 UAH (platí se u průvodčího v autobuse) a cesta až do centra zabere 30 až 45 minut. Trolejbusy jezdí zhruba jednou za 20 až 30 minut. Trolejbusy jezdí cca od 5:50 do 23:45.

Při cestě do centra města je nejlepší volbou trolejbus 9 nebo maršrutky 368 a 805 s přestupem na metro u hlavního nádraží.

  • Trolejbus 9: jede k hlavnímu nádraží, ke stanici modré linky "Plošča Lva Tolstého" a zelené linky "Palác sportu". U hlavního nádraží zastavuje před novou budovou (Pivdenny) poblíž místa, odkud jezdí vlak i autobus na letiště Borispol,
  • Maršrutky 368 a 805: jedou přímo k hlavními nádraží (staví u staré nádraží budovy - severní část), cena za jízdu je 15 UAH
  • Maršrutka 302 jede přes Stadion (cca 700 metrů od hlavního nádraží) přímo do čtvrti Podil ke stanici metra Kontraktova Plošča, cena za jízdu je 15 UAH
  • Maršrutky 496 a 499: jedou přes Stadion (cca 700 metrů od hlavního nádraží) ke stanici metra Lukianivska, pro cestu přímo do centra nejsou nejvhodnější. Cena za jízdu je 7 UAH,  
  • Trolejbus 22K: nově nejede až ke stanici metra červené linky "Šuliavská" a pro dopravu do centra není příliš použitelný, 

Kromě toho na zastávce také zastavuje autobus číslo 78 (jen po okolí letiště).

Alternativní možností je okružní městská železnice, která má zastávku „Kyiv-Volynski“ nacházející se asi 500–600 metrů od terminálu.

Noční dopravu na letiště v čase 23:00 – 6:00 zajišťuje cca jednou za hodinu trolejbusová linka 92H (v latince 92N) jedoucí od nové budovy hlavního nádraží.

Přestup na letiště Borispol

Nastupte na trolejbus číslo 9, kterým cca za 20 minut dojedete na hlavní nádraží (staví na stejné straně nádraží jako autobus na letiště), pro cestu na nádraží lze využít i maršrutek 368 a 805. Zde můžete přestoupit buď na autobusovou linku 322, která vás během 50 až 80 minut doveze přímo na letiště Borispol (s intervaly mezi 15 a 40 minutami a cenou 100 UAH), případně můžete využít speciálních letištních vlaků, které odjíždějí z nástupiště číslo 14, bohužel však jen jednou za hodinu. Cena vlaku je 80 UAH. Celkem počítejte minimálně se 2,5 hodinami na přesun.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezeně.

Úschovna zavazadel je k dispozici v příletové části od 8:00 do 20:00. Jedna hodina úschovy stojí 10 UAH.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Za sebe každopádně doporučuji pro cestu na i z letiště použít Uber, Bolt a nebo Uklon, ceny zhruba stejné, třeba projet všechny aplikace. Z centra z Majdanu jsem se na letiště dostal za 92 UAH :) Letiště jinak v pohodě, nic mu nechybí :D

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj, jizdenka na MHD už stojí 8 hřiven, a podle terminálů ve vozidlech se chystají už na bezkontaktní platební karty. Zatím to nefunguje (krom metra, tam už je možné využít bezkontaktní platební kartu místo žetonů). Maršutka je za 7 hřiven. Trolejbus 9 byl přetrasován a už jezdí i od hlavního nádraží, staví přímo před novou nádražní budovou (tj. na straně nádraží nedaleko koleje 14, kam přijíždí vlak z KBP = rychlý přestup). Trolejbus jezdí po 20-30 minutách a jízdní řád se příliš nedodržuje. Ve směru k letišti trolejbus staví docela daleko od terminálu, a kdyby řidič nezahlasil "Airport" tak budu čekat, že bude ještě jedna zastávka. Pokud máte kufry, tak je to trochu nepohodlné. Musíte překonat ještě frekventovanou silnici bez přechodů, celý park a parkoviště. Zastavka ve směru do centra je o dost blíž. Bez kufrů je to pohoda.

Vnitrostátní lety lítají z maličkého terminálu D na levé straně od hlavního terminálu. Pěšky asi 2 minuty. Na terminálu D je jediná kavárna za bezpečnostní kontrolou. Superrychlý průchod terminálem :) I tady je free wifi a dokonce i business lounge.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, díky, upravím :)

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 1134 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-07-07T20:05:27+02:00)

Teď jedu starou českou tramvají - lesní linkou č. 12 - a i v ní se už dá platit kartou, takže nejen v metru...

Oprava: terminál vypadá funkčně, ale nahlásí neznámou kartu.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu