Oděssa schody
Letiště Oděsa

Oděsa v kostce

naposledy aktualizováno 29. 01. 2020

Třetí nejrušnější ukrajinské letiště najdeme na jihu země asi 8 km od přístavního města Oděsa. Za rok odbaví přes milion pasažérů převážně na trasách do středozápadní Evropy, Středomoří a ostatních ukrajinských měst.

Od roku 2018 slouží letišti nový terminál, který slouží příletům všech aerolinek a odletům všech letů vyjma Ryanairu, který odbavuje lety ze starého terminálu vzdáleného cca 100 metrů.

Oficiální stránky letiště jsou airport.od.ua

IATA Kód
ODS
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
06:20 (+1)
Vzdálenost z ČR
1279 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Oděsa

Ať už přilétáte na letiště Oděsa, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

28 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Tomáš
před 2 lety

Aktuálně ze září 2021 k cestě na letiště , z letiště. Trolejbus dnes stojí dost mimo, maršrutky 117 a 129 uvedené v článku k letišti nejezdí. Nefunguje ani č. 121 nebo 184, které mi poradili dobří lidé, ale v síti maršrutek je takový chaos, že vám neporadí obvykle ani místní. Nakonec jsem dojel z centra maršrutkou č. 71, vyjíždí z kruháku před hlavním nádražím vpravo, ale ne jako většina, trochu více bokem, je tam konečná, tak tam obvykle stojí delší dobu. Zastavuje na křižovatce s hlavní příjezdovou cestou k terminálům, je třeba dojít cca kilometr.

Mıchal
před 2 lety

Trolejbus č. 14 už na letiště nejede. Prý dočasně. Ale na letišti už není ani památky po trolejích.

Maršrutku č. 117 jsem ve všední den dopoledne beznadějně vyhlížel a nakonec jel uberem.

Avatar uživatele
Liborek
před 2 lety

Nám říkali v hotelu maršrůtka 129. Ale taky jsme ji neviděli. Z toho co jezdí, tak nejblíž k letišti se přibližuje 11 (odbočuje kousek od letiště). Řidič taxíku, co nás vezl na letiště říkal, že až se opraví most (Ivanivský pereizd?), tak snad bude nově jezdit nějaký autobus. Místo uberu doporučuji v Oděse spíš bolt (ceny cca o třetinu nižší než uber) nebo, pokud mluvíte rusky či ukrajinsky, ukrajinskou taxiapku 838, který bývá nejlevnější.

Avatar uživatele Vasyl Danč
Vasyl Danč
před 3 lety

Ahoj, někdo nějaký nový zkušenosti s lety do Odesy? Poletím z Kyjeva a pak zpátky. Díky

Avatar uživatele
Zuza
před 4 lety

Prosím, je tedy třeba při odletu z Oděsy mít tištěnou letenku nebo stačí v telefonu, když už litá z nového terminálu?? Děkuji za odpověď... Z.

Avatar uživatele
Gajda
před 4 lety

je, u přepážky jí sice vezmou, roztrhají a vymění za jejich palubní lístek, ale bez tohodle papíru by to bylo u Ryanairu za nemalých 55€

divan
před 4 lety

Jazyková poznámka: "maršutky" neexistují, jsou to "maršrutky "

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Upřesnění info, přílety všech linek odbavuje nový terminál. Odlety z nového terminálu s výjimkou Ryanair. Pro odlety s Ryanairem je vyčleněn starý terminál, je potřeba si nechat vytisknout palubní lístek u přepážky. Neakceptují mobilní aplikaci, ani vytištěnou letenku doma. Doprava z letiště do centra maršutky 117 a 129, neoznačená zastávka na parkovišti (7 UAH u řidiče při výstupu, cesta cca 50 min.). Trolejbus 14 má zastávku i troleje, ale k letišti již nejezdí.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Přesněji řečeno od 16. ledna do 31. března 2020 nebo do ukončení prací kolem nového letištního terminálu nejezdí trolejbus č. 14 na letiště, ale na Derevjankovo náměstí, viz http://www.oget.od.ua/ru/news/zm...fault.aspx Nejbližší zastávka trolejbusu k letišti je Platanova, asi 1,8km pěšky.

Ryanair vtipně neuvádí Oděsu v seznamu letišť nepodporujících mobilní boarding pass: https://www.ryanair.com/me/en/us...passes#0-1 Wizzair ano.

Avatar uživatele
Gajda
před 4 lety

Dnes už odlet s Ryanairem z nového terminálu, palubní vstupenka za 5 minut, bezpečnostní prohlídka taky. Gate stejnej jako Turkish co letí o něco dřív do Istanbulu. Uber z centra za krásných 69 hřiven. Jen ta současná dráha na letišti, to je luxusní oraniště

Avatar uživatele
Gajda
před 4 lety

Jen bych ještě dodal, že priority funguje v Oděse maximálně na kufr sebou do letadla, ale rozhodně ne na přednostní nástup :-) a ověřování váhy zavazadla probíhalo u přepážky při vyzvednutí boarding passu, takže před bezpečnostní kontrolou šel kufr naložit cihlama a už by to nikomu nevadilo :-)

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

UIA se přestěhovaly komplet na nový terminál.

Avatar uživatele
Libuše Smějová
před 4 lety

Před několika dny jsme se vrátili z Oděsy, let z Katovic, problémy s přistáním, prý z důvodu špatného počasí, nevím, byla jen trochu mlha. Odklonili nás do Bulharska do Varny, kde jsme museli doplnit palivo, let se protáhl na 5 hodin. Jiná letadla odkláněli do Kyjeva. Nakonec ok, přílet byl na nový terminál, odlet ze starého, neměli čtečku kódů, letenky jsme si museli vyzvednout kde odbavují kufry, i když jsme měli tištěnou letenku, tu neakceptovali. Starý terminál je malý a je vidět, že už hodně pamatuje.

Martin Vícha
před 4 lety

V Oděse nefunguje přístrojové navádění na přistání, takže za špatného počasí, se musí sedat jinde. Měli to opravit do konce listopadu, evidentně to nestihli.

Proky
před 4 lety

Problémová Oděsa. Turkish vyjely mimo dráhu, ČSA se opakovaně vrátily do Prahy

https://zdopravy.cz/problemova-o...ahy-37691/

Proky
před 4 lety

Letiště stále uzavřené, ruší se lety

https://www.fly4free.pl/lotnisko...zamkniete/

Martin Vícha
před 4 lety

Ufff na googlu jsem našel celkem děsivé zkazky o oděsském letišti, takže se ptám jako retard, ale je to moje první Ukraina. Mezinárodní odlety jsou teda pořád ze starého (na webu letiště to nejde poznat, odkud letadlo odlítá), musí být vytištěná letenka. Jak to tam vypadá s pasovou a bezpečnostní kontrolou? Kolik si asi mám dát času? (odlet neděle po poledni ). Díky

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Po dobu mé návštěvy se (na pasové a bezpečnostní kontrole) nic zvláštního nestalo. 😁 Nechodil bych na odbavení ani zbytečně brzo, ani zbytečně pozdě. Pokud si dobře pamatuju, z nového terminálu opravdu mezinárodní lety neodlétaly (srpen).

Martin Vícha
před 4 lety

Tak mě se stalo :-). Vypadl jim systém, tak hodinu čekali všichni v prostoru mezi bezpečnostní kontrolou a pasovkou... supr zážitek, zvlášť na starém terminálu. Jinak ještě jsem nezažil, aby někdo převažoval malé kabinové zavazadlo, až v Oděse při tisku letenek. Sice nevím, kde je napsaná hmotnost malého zavazadla, ale kdo jí měl přes 4kg, tak platil. To samé při kontrole rozměrů. Celkem dost lidí se tam rozčilovalo.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

To ovšem není normální stav. 😀 Výpadek se může přihodit kdekoli. Která aerolinka ty zavazadla řešila?

Martin Vícha
před 4 lety

Jasně, že to nebyl normální stav, jen jsem měl (při první návštěvě Ukrajiny) prostě smůlu. Kdyby to navíc bylo na novém terminálu, tak by to asi ani tak nevadilo. Ty zavazadla řešil Ryanair.

Avatar uživatele
Petr
před 4 lety

Nový terminál nefunguje pro mezinárodní odlety dne 20.8.2019 se odlétá stále ze starého. Přílety jsou na nový.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Taky jsem viděl na novém jenom vnitrostátní odlety. Ještě tam mají nějaké nedodělky, např. mobilní boarding pass UIA nefunguje, musí být vytištěn.

Martin Vícha
před 4 lety

Tak Wizzair (Gdaňsk) už odlítal z nového, Ryanair (Krakow) ze starého.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Zastaralý průvodce. Nový terminál už nějakou dobu funguje. Absence lowcost aerolinek už taky neplatí.

Internet zdarma je k dispozici v obou terminálech.

Kurzy směnáren v obou terminálech jsou značně nevýhodné.

Kousek od terminálů je jedna restaurace.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Díky za aktualizaci. Ještě doplním, že miliontého pasažéra za letošní rok přivítali právě dnes.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 4 lety

A já se vsadím, žes to byl ty :D :D

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Je to smutné, ale nebyl. 🤣

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí