Průvodce letištěm

Letiště Oděsa

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Oděsa

Třetí nejrušnější ukrajinské letiště najdeme na jihu země asi 8 km od přístavního města Oděsa. Za rok odbaví přes milion pasažérů převážně na trasách do středozápadní Evropy, Středomoří a ostatních ukrajinských měst.

Zastaralý terminál sice zatím kapacitně dostačuje objemu letů, ale po přistání jako kdybyste se vrátili o 30 let zpět. Žádná rozsáhlejší rekonstrukce zde zatím nikdy neproběhla.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1279 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
12:23 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky do Oděsy seženete většinou s přestupem ve Varšavě nebo Kyjevě a pohybují se okolo 4.000 Kč. Přímé lety Praha – Oděsa provozují 3x týdně ČSA za ceny od 4.500 do 6.000 Kč za zpáteční letenku. Akční letenky se i vzhledem k absenci lowcost aerolinek nevyskytují.

Alternativou je pak nové přímé spojení ukrajinského dopravce Yanair z polského Krakova, odkud se letenky prodávají od 3.000 Kč.

Doba přímého letu z Prahy trvá asi 120 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Oděsy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

MHD na letiště zajišťuje trolejbusová linka číslo 14, která vás přes centrum zaveze k hlavnímu nádraží během cca 25 minut. Interval činí ve špičce mezi 15 a 20 minutami, mimo špičku pak 20 minut.

První spoj z centra na letiště jede až v 7:30, poslední pak 19:45, v opačném směru z letiště do centra jede první spoj v 6:45, poslední v 19:05. Jízdenka se platí u řidiče a stojí 5 UAH.

Alternativu pro cestu k nádraží a do centra představují maršrutky číslo 117 a 129, které jedou od 6:00 do 21:00 a jízdenka stojí 5 UAH.

Taxi do centra města by nemělo stát více než 150 UAH.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

K internetu zdarma se v terminálu nepřipojíte.

Úschovna zavazadel otevřená 24 hodin denně se nachází v mezinárodní příletové hale. Cena za celodenní úschovu činí 150 UAH.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu