O aerolince Brussels Airlines

Brussels  Airlines je národní belgickou aerolinkou a přímým nástupcem zkrachovalé legendární Sabeny (odtud také pochází kód „SN“). Aerolinka je členem skupiny Lufthansa a sídlí v Bruselu, odkud provozuje všechny své linky.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Brussles  Airlines patří v Evropě spíše mezi levnější společnosti, do početných destinací v západní a jižní Evropě se s nimi dá doletět obvykle za nižší cenu než s konkurencí. Společnost provozuje i omezený počet linek do Ameriky a z evropských aerolinek má třetí nejhustší síť v Africe.

Cestovatelé z Prahy nebo Vídně můžou Brussels  Airlines využít na přímé lince do Bruselu, kde ceny začínají již na 2.500 Kč za zpáteční letenku. výhodně lze často letět i do destinací na Pyrenejském poloostrově či Kanárských ostrovech (kolem 3.500 Kč, většinou však mimo sezónu).

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 23 cm a jeden osobní předmět (kabelka, laptop) je vždy zdarma. Celkem vše musí vážit do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je zdarma na každém dálkovém letu a lince do Izraele, a to včetně návazného evropského letu, pokud je na jedné letence.

Cestujete-li po Evropě a blízkém okolí za nejnižší tarif „Check & Go“, zapsané zavazadlo můžete přikoupit za cenu 25 € za jeden let, za vyšší cenu lze připlatit vyšší hmotnost. Často se tak vyplatí koupit o 20 € dražší tarif, který odbavené zavazadlo již obsahuje.

Sportovní vybavení se počítá jako běžné zavazadlo a řídí se podmínkami tarifu.

Zvířata se přepravují za poplatek 50–70 € podle vzdálenosti.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2–3 hodiny před odletem podle destinace.

Online check-in funguje od 24 hodin před odletem. Buď se můžete odbavit sami přes počítač a palubní vstupenku následně vytisknout, nebo se jednoduše odbavit přes telefon a na letišti pak už jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Občerstvení na evropských linkách je pouze placené, na dálkových letech dostanete zdarma teplé jídlo.

Stejně tak můžete zdarma v dálkových letadlech využívat osobní obrazovky v každém sedadle.

Výběr konkrétní sedačky: Zdarma při online odbavení 24 hodin před odletem.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

HI,

MY LUGGAGE HAS BEEN DEMAGED ON MONDAY 25.2.2019 FLIGHT BRUSSEL - PRAQUE ( ARRIVING 22.00 PM ) BASED ON INFORMATION FROM COMPANY MENZIES I HAVE TO TAKE CONTACT WITH BR. AIRLINES DIRECTLY................PLEASE LET ME KNOW WHAT I HAVE TO DO TO GET NEW LUGGAGE..................THANK YOU ...........................

PAVEL POJDL PASSANGER ON FLIGHT ROMA - BRUSSEL AND BRUSSEL - PRAQUE

před 9 měs
Pavel Planespotter

A co tady lidi na cestovatelskem serveru s tim maji delat ??

před 9 měs
Honza Čermák
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 366 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-02-27T22:09:24+01:00)

Hi Pavle, OBRAŤ SE S TÍM PŘÍMO NA DOPRAVCE: https://www.brusselsairlines.com...fault.aspx

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Brim
Brim

Podelim sa o skusenost s kupovanim leteniek s Brussels Airlines zo vcera : Cena za 23kg batozinu na europskych letoch s prestupom bola 25€ a nie 21$ ako spominate (cize viac ako priplatok za vyssi tarif ktory je 20€).

Navyse sa mi nepotvrdilo pravidlo „čím dříve, tím levněji“. Pred par tyzdnami bola cena za moju letenku o 20€ vyssia... :)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Vaclava.jirakova
Vaclava.jirakova

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s orientací na letišti v Bruselu. Nejsme zrovna zdatní cestovatelé a proto mám velké obavy jak zvládneme přestup. Letíme 21.4.z Prahy do Nice s přestupem v Bruselu, měli by jsme mít čas na přestup cca 2hod.

Vždy když jsme někam letěli, tak přímo, proto mám velké obavy, aby jsme to zvládli. Děkuji za odpověď, Jiráková

před rokem
Petr Soukup

Úplně v pohodě

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu