Brussels Airlines

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

SN (IATA)
BEL (ICAO)
Belgie
Od 25. 03. 2007
Star Alliance

Brussels Airlines je národní belgickou aerolinkou a přímým nástupcem zkrachovalé legendární Sabeny (odtud také pochází kód „SN“). Aerolinka je členem skupiny Lufthansa a sídlí v Bruselu, odkud provozuje všechny své linky.


Letenky

Brussles Airlines patří v Evropě spíše mezi levnější společnosti, do početných destinací v západní a jižní Evropě se s nimi dá doletět obvykle za nižší cenu než s konkurencí. Společnost provozuje i omezený počet linek do Ameriky a z evropských aerolinek má třetí nejhustší síť v Africe.

Cestovatelé z Prahy nebo Vídně můžou Brussels Airlines využít na přímé lince do Bruselu, kde ceny začínají již na 2.500 Kč za zpáteční letenku. U rezervace letenek platí pravidlo „čím dříve, tím levněji“.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 23 cm a jeden osobní předmět (kabelka, laptop) je vždy zdarma. Celkem vše musí vážit do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je zdarma na každém dálkovém letu a lince do Izraele, a to včetně návazného evropského letu, pokud je na jedné letence.

Cestujete-li po Evropě a blízkém okolí za nejnižší tarif „Check & Go“, zapsané zavazadlo můžete přikoupit za cenu 21 $ za jeden let, za vyšší cenu lze připlatit vyšší hmotnost.

Sportovní vybavení se počítá jako běžné zavazadlo a řídí se podmínkami tarifu.

Zvířata se přepravují za poplatek 50–70 € podle vzdálenosti.


Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2–3 hodiny před odletem podle destinace.

Online check-in funguje od 24 hodin před odletem. Buď se můžete odbavit sami přes počítač a palubní vstupenku následně vytisknout, nebo se jednoduše odbavit přes telefon a na letišti pak už jen naskenujete čárový kód.


Služby během letu

Občerstvení na evropských linkách je pouze placené, na dálkových letech dostanete zdarma teplé jídlo.

Stejně tak můžete zdarma v dálkových letadlech využívat osobní obrazovky v každém sedadle.


Logo Brussels Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače