Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Brussels Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Brussels Airlines

Brussels  Airlines je národní belgickou aerolinkou a přímým nástupcem zkrachovalé legendární Sabeny (odtud také pochází kód „SN“). Aerolinka je členem skupiny Lufthansa a sídlí v Bruselu, odkud provozuje všechny své linky.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Brussles  Airlines patří v Evropě spíše mezi levnější společnosti, do početných destinací v západní a jižní Evropě se s nimi dá doletět obvykle za nižší cenu než s konkurencí. Společnost provozuje i omezený počet linek do Ameriky a z evropských aerolinek má třetí nejhustší síť v Africe.

Cestovatelé z Prahy nebo Vídně můžou Brussels  Airlines využít na přímé lince do Bruselu, kde ceny začínají již na 2.500 Kč za zpáteční letenku. výhodně lze často letět i do destinací na Pyrenejském poloostrově či Kanárských ostrovech (kolem 3.500 Kč, většinou však mimo sezónu).

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 23 cm a jeden osobní předmět (kabelka, laptop) je vždy zdarma. Celkem vše musí vážit do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je zdarma na každém dálkovém letu a lince do Izraele, a to včetně návazného evropského letu, pokud je na jedné letence.

Cestujete-li po Evropě a blízkém okolí za nejnižší tarif „Check & Go“, zapsané zavazadlo můžete přikoupit za cenu 25 € za jeden let, za vyšší cenu lze připlatit vyšší hmotnost. Často se tak vyplatí koupit o 20 € dražší tarif, který odbavené zavazadlo již obsahuje.

Sportovní vybavení se počítá jako běžné zavazadlo a řídí se podmínkami tarifu.

Zvířata se přepravují za poplatek 50–70 € podle vzdálenosti.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2–3 hodiny před odletem podle destinace.

Online check-in funguje od 24 hodin před odletem. Buď se můžete odbavit sami přes počítač a palubní vstupenku následně vytisknout, nebo se jednoduše odbavit přes telefon a na letišti pak už jen naskenujete čárový kód.

Služby během letu

Občerstvení na evropských linkách je pouze placené, na dálkových letech dostanete zdarma teplé jídlo.

Stejně tak můžete zdarma v dálkových letadlech využívat osobní obrazovky v každém sedadle.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Brim
Brim

Podelim sa o skusenost s kupovanim leteniek s Brussels Airlines zo vcera : Cena za 23kg batozinu na europskych letoch s prestupom bola 25€ a nie 21$ ako spominate (cize viac ako priplatok za vyssi tarif ktory je 20€).

Navyse sa mi nepotvrdilo pravidlo „čím dříve, tím levněji“. Pred par tyzdnami bola cena za moju letenku o 20€ vyssia... :)

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele Vaclava.jirakova
Vaclava.jirakova

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s orientací na letišti v Bruselu. Nejsme zrovna zdatní cestovatelé a proto mám velké obavy jak zvládneme přestup. Letíme 21.4.z Prahy do Nice s přestupem v Bruselu, měli by jsme mít čas na přestup cca 2hod.

Vždy když jsme někam letěli, tak přímo, proto mám velké obavy, aby jsme to zvládli. Děkuji za odpověď, Jiráková

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu