Letiště Brusel

Brussels Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BRU (IATA)
EBBR (ICAO)
Belgie

Hlavní bruselské letiště je základnou pro belgickou národní aerolinku Brussels Airlines. Létají sem snad všechny významné společnosti z Evropy a také několik dálkových spojů z Afriky, Ameriky i Asie.

Terminál je otevřený nonstop 24 hodin.

 


Letenky

Z Prahy se do Bruselu dostanete s ČSA nebo Brussels Airlines. Ceny se v závislosti na dnech v týdnu pohybují od 3.500 Kč do 7.000 Kč. Akční nabídky mohou klesnout i pod 2.000 Kč.

Doba letu z Prahy bude asi 80 minut.

Vyhledat letenky


Přestup

Byť má terminál koncepci jedné budovy, je nutné počítat s dlouhými docházkovými časy, do vzdálenějších gatů i 10 minut a více. Na přestup by vám mělo stačit 35 minut, pro lety do USA pak 60 minut.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší cesta do centra je vlak. Nádraží je umístěno v docházkové vzdálenosti od terminálu, vlaky jezdí zhruba každých 10 minut a do centra vás dovezou za 15–20 minut. Zaplatíte 8,80 €. Kromě Bruselu se vlakem přímo z letiště dostanete do míst po celé Belgii a okolí.

Nejlevnějším způsobem jsou pak autobusové linky. Jednotlivé jízdné stojí 3 €, celodenní jízdenka pak 6 € a jízdní doba se pohybuje kolem 45 minut. Linka číslo 272 vás doveze k severnímu nádraží, zatímco ostatní spoje jedou do oblastí okolo letiště.

Z letiště jezdí také přímá linka číslo 12 do evropské čtvrti. Autobus jezdí každých 12 minut, jízda trvá půl hodiny a zaplatíte za ní 4,50 €.

V noci se na letiště dostanete autobusem číslo 620, který jezdí každou hodinu napříč celým Bruselem.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Charleroi

K přejezdu mezi letišti Zaventem – Charleroi poslouží kombinace vlaku a letišního autobusu. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny. Přestup z vlaku na autobus probíhá ve stanici Bruxelles-Midi (jižní nádraží).


Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 2 hodiny.

Uschovat zavazadlo si můžete do skříněk poblíž východu k autobusovému nádraží. Služba stojí 7,50 € na den.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Belgie? Nastav si hlídače