IATA (ICAO) kód letiště
BRU (EBBR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:13
Vzdálenost od Prahy
696 km
Obvyklá cena letenky
1 500 Kč

O letišti Brusel

Hlavní bruselské letiště Zaventem je základnou pro belgickou národní aerolinku Brussels Airlines. Létají sem snad všechny významné společnosti z Evropy a také několik dálkových spojů z Afriky, Ameriky i Asie. Centrum Bruselu je vzdáleno 13 km.

Terminál je poměrně rozlehlý a pochodové vzdálenosti jsou velké. Otevřený nonstop 24 hodin.

Letenky

Z Prahy se do Bruselu dostanete s ČSA nebo Brussels Airlines. Ceny se v závislosti na dnech v týdnu pohybují od 3.500 Kč do 7.000 Kč. Akční nabídky mohou klesnout i pod 2.000 Kč.

Doba letu z Prahy bude asi 80 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bruselu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Byť má terminál koncepci jedné budovy, je nutné počítat s dlouhými docházkovými časy, do vzdálenějších gatů i 10 minut a více. Na přestup vám ale bude 35 minut při cestách v rámci Schengenu, u cest mimo Schengen 40 minut a pro lety do USA pak 60 minut.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší cesta do centra je vlak. Nádraží je umístěno v docházkové vzdálenosti od terminálu, vlaky jezdí zhruba každých 10 minut od cca 4:30 do 0:30 a do centra vás dovezou za 15–20 minut. Zaplatíte 9 € (cena jízdenky + příplatek "Diabolo" za cestu z/na letiště), můžete nakupovat v automatu (platba mincemi nebo kartou), případně u pokladny. Kromě Bruselu se vlakem přímo z letiště dostanete do míst po celé Belgii a okolí.

Z letiště jezdí také přímá autobusová linka číslo 12 do evropské čtvrti. Autobus jezdí každých 12 minut, jízda trvá půl hodiny a zaplatíte za ní 4,50 € (v automatu na zastávce), platí 60 minut a můžete přestoupit i na jiné autobusové či tramvajové linky dopravního podniku STIB.

Alternativou je autobusová linka společnosti De Lijn číslo 272, která vás jednou za půl hodiny doveze k severnímu nádraží na okraji centra. Jízdenka se kupuje u řidiče za 3 € a platí jen pro jednu cestu. Při cestě z centra si dejte pozor, že lístek "Bus Aeroport" za 4,50 € platí jen na linky dopravního podniku STIB, tedy v případě letiště pouze linka číslo 12. Na autobus 272 nelze použít.

V noci se na letiště dostanete autobusem číslo 620, který jezdí každou hodinu napříč celým Bruselem.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Charleroi

K přejezdu mezi letišti Zaventem – Charleroi poslouží kombinace vlaku a letišního autobusu. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny. Přestup z vlaku na autobus probíhá ve stanici Bruxelles-Midi (jižní nádraží).

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 2 hodiny.

Uschovat zavazadlo si můžete do skříněk poblíž východu k autobusovému nádraží. Služba stojí 7,50 € na den.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den

Je mě to poněkud žinantní,ale rád bych věděl jak to v Bruselu chodí s toaletou.Kde je hledat a kolik se platí a jaké mince si nachystat.Děkuji a přeji pěkný den

před 3 lety
padrino11

Tohle je určitě nějaká provokace. Jinak to není možné.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Některé ulice vypadají, že by to šlo i zdarma uprostřed...

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Doporučuji Molenbeek

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu