O aerolince Cathay Dragon

Letecká společnost Cathay Dragon je plně vlastněna aerolinkou Cathay Pacific, svůj hlavní uzel tak má rovněž na letišti v Hong Kongu a je také přidruženým členem aliance Oneworld. Dragonair slouží jako pobočka pro regionální lety a provozuje flotilu 42 letadel Airbus A320, A321 a A330.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Dragonair létá pouze ze své domovské základny v Hong Kongu do destinací v Číně a okolních zemí. Plně spolupracuje s Cathay Pacific a je zcela běžné, že například letenka z Evropy do Číny přes Hong Kong, celá vedená pod kódem Cathay Pacific, bude na posledním úseku operována právě společností Dragonair.

Letenky ideálně rezervujte alespoň 1 měsíc před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Do letadla si zdarma můžete vzít jeden kus příručního zavazadla (56 x 36 x 23 cm, do 7 kg) a jeden osobní předmět (malou kabelku, notebook, fotoaparát, …).

Bez přidaného poplatku můžete cestovat až se dvěma kusy odbaveného zavazadla, dohromady však nesmí vážit více než 30 kg.

Odbavení

Klasické odbavení na letišti není zpoplatněno a obvykle startuje 2 hodiny před odletem, končí pak 45 minut před letem.

Online check-in u většiny destinací začíná 48 hodin a končí 90 minut před odletem. Palubní vstupenku si můžete buď vytisknout, nebo se odbavit přes mobilní telefon, boardingpass uložit a na letišti už jen oskenujete QR kód.

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo na delších linkách dostanete vždy bez poplatku.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu