Cathay Pacific

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

CX (IATA)
CPA (ICAO)
Hong Kong
Od 24. 09. 1946
Oneworld

Hongkongská národní aerolinka a člen aliance Oneworld se pyšní nejvíce tituly za nejlepší 5* aerolinku roku ze všech leteckých společností na světě (anketu vyhrála celkem 4x). Svůj jediný uzel má na letišti v Hong Kongu a kromě Jižní Ameriky a Afriky provozuje lety do celého světa.


Letenky

Cathay Pacific rozhodně patří ke dražším leteckým společnostem, výhodné letenky z Hong Kongu po Asii může nabídnout dceřiná společnosti Dragonair.

Cestující z Česka a okolí se s Cathay Pacific setkají především při letech do Hong Kongu nebo dál do Austrálie přes Londýn ve spolupráci s British Airways. Letenky ideálně rezervujte 2–4 měsíce před odletem.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Na palubu si smíte vzít jeden kus příručního zavazadla o rozměru 56 x 36 x 26 cm do 7 kg plus kabelku nebo brašnu na notebook.

Odbavené zavazadlo pak musí mít hmotnost do 30 kg, pokud není určeno jinak tarifem letenky (například při kombinaci aerolinek je možný i nižší váhový limit). Vždy je alespoň jedno zapsané zavazadlo zdarma.


Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma a obvykle probíhá 60 minut až 3 hodiny před odletem. Rozhodně doporučujeme se odbavit minimálně 90 minut před samotným odletem.

Online se na většinu letů můžete odbavit od 48 hodin do 90 minut před odletem, nechcete-li si tisknout letenku, jednoduše využijete mobilní odbavení bez nutnosti stahování aplikace, na letišti pak jen ukážete čárový kód. U některých destinací online ani mobilní check-in provést nelze.


Služby během letu

Cathay Pacific na všech svých linkách podávají teplé jídlo zdarma.

Stejně tak na všech linkách můžete využívat individuální systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do každé sedačky.

Během letu můžete využít wifi. Zdarma se připojíte pouze k webu Cathay Pacific a partnerům, pro surfování napříč internetem zaplatíte 12,95 USD na letu do 6 hodin a 19,95 USD na letu nad 6 hodin.

Po dosažení hladiny 20.000 stop lze přijímat a odesílat sms zprávy.


Logo Cathay Pacific

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače