O aerolince Cathay Pacific

Hongkongská národní aerolinka a člen aliance Oneworld se pyšní nejvíce tituly za nejlepší 5* aerolinku roku ze všech leteckých společností na světě (anketu vyhrála celkem 4x). Svůj jediný uzel má na letišti v Hong Kongu a kromě Jižní Ameriky a Afriky provozuje lety do celého světa.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Cathay Pacific rozhodně patří ke dražším leteckým společnostem, výhodné letenky z Hong Kongu po Asii může nabídnout dceřiná společnosti Dragonair.

Cestující z Česka a okolí se s Cathay Pacific setkají především při letech do Hong Kongu nebo dál do Austrálie přes Londýn ve spolupráci s British Airways. Letenky ideálně rezervujte 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na palubu si smíte vzít jeden kus příručního zavazadla o rozměru 56 x 36 x 26 cm do 7 kg plus kabelku nebo brašnu na notebook.

Odbavené zavazadlo pak musí mít hmotnost do 30 kg, pokud není určeno jinak tarifem letenky (například při kombinaci aerolinek je možný i nižší váhový limit). Vždy je alespoň jedno zapsané zavazadlo zdarma.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma a obvykle probíhá 60 minut až 3 hodiny před odletem. Rozhodně doporučujeme se odbavit minimálně 90 minut před samotným odletem.

Online se na většinu letů můžete odbavit od 48 hodin do 90 minut před odletem, nechcete-li si tisknout letenku, jednoduše využijete mobilní odbavení bez nutnosti stahování aplikace, na letišti pak jen ukážete čárový kód. U některých destinací online ani mobilní check-in provést nelze.

Služby během letu

Cathay Pacific na všech svých linkách podávají teplé jídlo zdarma.

Stejně tak na všech linkách můžete využívat individuální systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do každé sedačky.

Během letu můžete využít wifi. Zdarma se připojíte pouze k webu Cathay Pacific a partnerům, pro surfování napříč internetem zaplatíte 12,95 USD na letu do 6 hodin a 19,95 USD na letu nad 6 hodin.

Po dosažení hladiny 20.000 stop lze přijímat a odesílat sms zprávy.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ted jsme letěli na trase Praha - Brusel - Hongkong - Cebu, trasa z prahy obsluhovana nemoznymi ČSA, to teda hrůza, ale zbytek letu s Cathay úplná nádhera, o mnoho lepší než Emirates nebo se Qatar :-)

před 3 lety
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Ok,v cem je Cathay omnoho lepsi nez Qatar nebo Emirates? Jsem zvedavej..lepsi jidlo,ze podava zmrzlinu v economy, nebo lepsi sedacky, vic mista ,nebo primej let z EU do asie, nebo ... ?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu