IATA (ICAO) kód letiště
HKG (VHHH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:18 (+6)
Vzdálenost od Prahy
8781 km

O letišti Hongkong

Jedno z nejrušnějších letišť na světě se nachází na umělém ostrově asi 40 km západně od centra města. V Hong Kongu sídlí společnosti Cathay Pacific nebo Dragonair a míří sem přímé spoje z většiny významných světových měst.

Terminál má otevřeno 24 hodin.

Letenky

Z Česka a okolí se průměrná cena letenky do Hongkongu pohybuje od 14.000 do 16.000 Kč, v akcích může cena spadnout i na hranici 10.000 Kč.

Doba letu i po započítání přestupu se pohybuje okolo 18 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Hongkongu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Hong Kongu najdete dva terminály. Terminál 1 slouží většině klasických aerolinek, menší terminál 2 pak nízkonákladovým aerolinkám.

Terminál 1 má ještě dvě satelitní budovy uprostřed letištní plochy, kam se dostanete letištním autobusem nebo automatizovaným vláčkem zdarma.

Při transferu nemusíte procházet pasovou kontrolou, kvůli velikosti letiště je vhodné mít na přestup alespoň 60 minut.

Doprava z/na letiště

Pro nejlevnější ceny MHD si ve stanici Airport Express u informačního stánku nebo obchodech 7Eleven zakupte Ocotpus Card. Stojí 150 HKD z čehož je 50 HKD záloha na kartu a 100 HKD na jízdné, to je pak o 10% levnější.

Nejrychlejší cesta do centra vede vlaky „Airport Express“ (jízdní řády a další informace). Ty jezdí od 6:00 do 0:45 každých 10 minut, za jízdenku do centra zaplatíte 100 HKD / 308 Kč a jízdní doba potrvá asi 25 minut.

Asi o třetinu levnější jsou početné autobusové linky, které jezdí napříč celým městem. Cesta do centra města trvá obvykle mezi 60 a 90 minutami v závisloti na provozu. Jízdenky se kupují u řidiče přesným obnosem, u linek označených písmenem "A" můžete jízdenku zakoupit i v kancelářích u autobusových zastávek.

Nejlepší variantou s poměrem cena/výkon je cesta autobusem S1, S56 nebo S64 k blízké stanici metra "Tung Chung". Žlutá linka jede po stejné trase jako Airport Express, jen s více zastávkami. Jízdenka na autobus vyjde na 3,60 HKD, na metro do centra Hong Kongu pak na 25,50 HKD (Kowloon za 19,50 HKD).

V noci využijte autobusových linek s označením "NA" (expresní, ceny mezi 40 a 50 HKD), případně "N" (pomalejší spoje, ceny 20-30 HKD). Pro lepší přehled desítek autobusových spojů navštivte přehledné informace na webu letiště.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Macaa

Zhruba půl kilometru pěší chůze po vyznačeném chodníku se nachází přístaviště lodí s přímým spojením do Macaa nebo pevninské Číny (Guangzhou, Shenzhen aj.). Průměrná cena jízdenky se pohybuje od 250 do 400 HKD / 770–1.230 Kč.

Jízdní řády a ceny lodí:

Užitečné dopravní odkazy

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti dostupná zdarma a bez časového omezení.

Úschovna zavazadel se nachází v terminálu 1 i 2, otevřeno je od 5:30 do 1:30 a za 24 hodin zaplatíte 140 HKD / 465 Kč.

Letiště je velmi příjemné, i pokud zde musíte trávit delší čas. Můžete například využít menší golfové hřiště i s půjčovnou, různé tematické výstavy nebo relaxační zóny. Sprchy jsou dostupné v terminálu zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím, potrebujem poradiť, cestujem na Filipíny mam prestup v Hongkong, musím si vybaviť aj nejaké víza keď tam len prestupuje, ďakujem.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nene, do Hong Kongu víza nejsou třeba.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, letiště v Hong Kongu pro mne bude pouze přestupní stanice, ale bohužel mám cestu do cílové destinace na dvě letenky. Jedna do HK a další již po Číně. To zřejmě znamená že si budu muset v HK vyzvednout kufr a nechat se znovu odbavit. Přiletím kolem třetí odpoledne,ale další let bude již za dvě a půl hodiny. Dá se to stihnout?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud už letenky máte koupené, pozdě bycha honiti. Musíte jen doufat, že první let poletí na čas a nebudete mít dlouhou frontu na imigračním. Jak říkáte, je nutné se kompletně znovu odbavit.

před 3 lety

Díky za odpověď. Letenky takhle zakoupila firma a bohužel to nešlo udělat na jednu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, letiště v Hong Kongu pro mne bude pouze přestupní stanice, ale bohužel mám cestu do cílové destinace na dvě letenky. Jedna do HK a další již po Číně. To zřejmě znamená že si budu muset v HK vyzvednout kufr a nechat se znovu odbavit. Přiletím kolem třetí odpoledne,ale další let bude již za dvě a půl hodiny. Dá se to stihnout?

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý deň,

budem mať prestup v Hong Kongu a budem tam čakať až 7 hodín. Myslíte, že sa oplatí ísť niekam do mesta? (nemusí to byť centrum zase), keď rátam, že aj na letisku treba byť aspoň tie 2 hodiny pred odletom.

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Odpověď je 2 řádky pod Vaší otázkou

před 3 lety
Avatar uživatele Petr St
Petr St

Za sedmi hodinový přestup Big Buddha na Lantau nestihnete, neriskoval bych to. Byl jsem tam včera a jsou tam velké řady na lanovku, taky jedna jízda cca 25 minut, aspoň hoďka nahoře... Taky na letišti dlouhé fronty na imigračním, od dosednuti po příchod ke kolotočům to byla přesně hodina.

před 3 lety
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 117 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-02-17T16:02:50+01:00)

Ja bych to zkusil.

Z letiste vemte autobus za 3,5HKD linka S1 (HK airport -> Tung Chung) . Mela by jezdit kazdych 5-10min. Z Tung Chungu vemte autobus za 17HKD (cena platna pro vsedni dny, o vikendech je to drazi) linka 23. Z Tung Chungu jezdi kyvadlova doprava kazdych 30 minut obousmerne. Cesta zabere cca 45min.

http://newlantaobus.com/route/routemap/21 tung chung-ngong ping

http://newlantaobus.com/route/routemap/22 ngong ping-tung chung

Na lanovku se vykaslete. Je to vyhazovani penez. A nebo si ji vemte az nazpatek. To by nemel byt problem, co si pamatuju, tak nazpatek jela kazda druha kabinka volna.

Kdyz byste si na to neverili, tak zustante v Tung Chungu. Z Hong Kongu sice nic neuvidite, ale muzete se v mistnim obchodaku poradne najist.-)

před 3 lety

Taktéž bych to zkusil...

Ale bude to stát peníze. Na HKG Island samozřejmě Airport Expressem, a tam stačí se pokochat a projít Central (úplně nejlepší je LKF), Admirality, Wan Chai… A to stačí za cca 3 hodiny. Není potřeba z toho dělat vědu

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, budu čekat v Hongkongu 10 hodin na letadlo. Máte nějaký tip, jak tento čas využít?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Udělat si výlet po ostrově Lantau (hned u letiště). Třeba lanovkou k soše Tian Tan Buddha.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, můžeme mít Octopus card jen jednu a používat ji pro dva lidi ve stejnou dobu? Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, každý cestující musí mít vlastní kartu.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele zozo
zozo

Obchod 7Eleven na letisku Octopus Card nepredava, ale na letisku je Octopus-automat, cena 200HKD /50 depozit + 150 kredit/

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu