Letiště Hongkong

Hong Kong International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

HKG (IATA)
VHHH (ICAO)
Hong Kong

Jedno z nejrušnějších letišť na světě se nachází na umělém ostrově asi 40 km západně od centra města. V Hong Kongu sídlí společnosti Cathay Pacific nebo Dragonair a míří sem přímé spoje z většiny významných světových měst.

Terminál má otevřeno 24 hodin.

 


Letenky

Z Česka a okolí se průměrná cena letenky do Hongkongu pohybuje od 14.000 do 16.000 Kč, v akcích může cena spadnout i na hranici 10.000 Kč.

Doba letu i po započítání přestupu se pohybuje okolo 18 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

V Hong Kongu najdete dva terminály. Terminál 1 slouží většině klasických aerolinek, menší terminál 2 pak nízkonákladovým aerolinkám.

Terminál 1 má ještě dvě satelitní budovy uprostřed letištní plochy, kam se dostanete letištním autobusem nebo automatizovaným vláčkem zdarma.

Při transferu nemusíte procházet pasovou kontrolou, kvůli velikosti letiště je vhodné mít na přestup alespoň 60 minut.


Doprava z/na letiště

Pro nejlevnější ceny MHD si ve stanici metra nebo obchodech 7Eleven zakupte Ocotpus Card, na kterou si dobijete vámi zvolený obnos, jízdné je pak zhruba o 10% levnější.

Nejrychlejší cesta do centra vede vlaky „Airport Express“ (jízdní řády a další informace). Ty jezdí od 6:00 do 0:45 každých 10 minut, za jízdenku do centra zaplatíte 100 HKD / 308 Kč a jízdní doba potrvá asi 25 minut.

Asi o třetinu levnější jsou početné autobusové linky, které jezdí napříč celým městem. Cesta do centra města trvá obvykle mezi 60 a 90 minutami v závisloti na provozu. Jízdenky se kupují u řidiče přesným obnosem, u linek označených písmenem "A" můžete jízdenku zakoupit i v kancelářích u autobusových zastávek.

Nejlepší variantou s poměrem cena/výkon je cesta autobusem S1, S56 nebo S64 k blízké stanici běžného metra "Tung Chung". Žlutá linka jede po stejné trase jako Airport Express, jen s více zastávkami. Jízdenka na autobus vyjde na 3,60 HKD, na metro do centra Hong Kongu pak na 25,50 HKD (Kowloon za 19,50 HKD).

V noci využijte autobusových linek s označením "NA" (expresní, ceny mezi 40 a 50 HKD), případně "N" (pomalejší spoje, ceny 20-30 HKD). Pro lepší přehled desítek autobusových spojů navštivte přehledné informace na webu letiště.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Zhruba půl kilometru pěší chůze po vyznačeném chodníku se nachází přístaviště lodí s přímým spojením do Macaa nebo pevninské Číny (Guangzhou, Shenzhen aj.). Průměrná cena jízdenky se pohybuje od 250 do 400 HKD / 770–1.230 Kč.

Jízdní řády a ceny lodí:

Užitečné dopravní odkazy


Služby na letišti

Wi-fi je na letišti dostupná zdarma a bez časového omezení.

Úschovna zavazadel se nachází v terminálu 1 i 2, otevřeno je od 5:30 do 1:30 a za 24 hodin zaplatíte 140 HKD / 465 Kč.

Letiště je velmi příjemné, i pokud zde musíte trávit delší čas. Můžete například využít menší golfové hřiště i s půjčovnou, různé tematické výstavy nebo relaxační zóny.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Hong Kongu? Nastav si hlídače