O aerolince Delta Air Lines

Společnost Delta Air Lines má hned několik „nej“. Jedná se největší aerolinku na světě (podle počtu pasažérů, hlavní sídlo má na největším letišti světa v Atlantě, je nejstarší aerolinkou v USA a šestou nejstarší na světě, obsluhuje třetí největší počet destinací a je jednou ze šesti aerolinek, které létají na všechny kontinenty.

Jako většina velkých amerických aerolinek je známá relativně vysokým věkem svých palubních průvodčích.

Delta je jedním ze zakladatelů aliance Sky Team.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

S Deltou se setkáte především na linkách z Evropy do USA, jejím největším působištěm jsou pochopitelně vnitrostátní lety po Spojených státech. Společnost mívá poměrně výhodné akce na lety z Evropy do Ameriky, většinou ve spolupráci se svými aliančními partnery Air France a KLM nebo s ČSA.

Vnitrostátní letenky po USA bývají docela drahé a většinou neklesají pod 200 USD za zpáteční letenku.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma si můžete na palubu všech letů Delty vzít jedno kabinové zavazadlo 56 x 35 x 23 cm bez omezení váhy a jeden předmět typu kabelky nebo tašky na laptop.

Na vybraných dálkových linkách z Evropy, Jižní Ameriky, Asie, Austrálie a Afriky máte zdarma jedno odbavené zavazadlo o váze do 23 kg.

Od konce roku 2017 však na většině tras z Evropy do Severní Ameriky odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu "Basic". Pokud vyberete cca o 1.500 až 2.000 Kč dražší tarif "Main Cabin", pak za odbavené zavazadlo do 23 kg připlácet již nemusíte (pouze na trasách mezi Evropou a Severní Amerikou, u ostatní je zavazadlo za poplatek i v "Main Cabin"), viz detailní informace.

Krátké linky po USA, do Kanady, Mexika a některých blízkých karibských destinací odbavené zavazadlo zpoplatňují ve výši 25 USD za jeden let, dlouhé lety z Evropy pak 60 USD za směr (nikoli za let).

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a při odletech z destinací mimo USA většinou otevírá 3 hodiny před odletem. Na hlavních letištích v Americe bývají přepážky Delty otevřené celý den, na mnoha letištích je však odbavení plně automatizované. Sami si v kiosku vytisknete palubní vstupenku a přívěsek na zavazadlo a sami následně zavazadlo vložíte na pás.

Online se na všechny lety odbavíte nejdříve 24 hodin před odletem. Při této možnosti si můžete vybrat možnost zaslání e-boardingpassu do mobilu bez nutnosti tisknutí. Na letišti jen ukážete čárový kód.

Nainstalováním Delta aplikace do svého chytrého telefonu celý proces odbavení ještě urychlíte.

Služby během letu

Jídlo zdarma je podáváno pouze na dálkových linkách, u vnitrostátních letů využijete možnost zakoupení občerstvení na palubě.

V letadlech určených pro dálkové trasy můžete zdarma využívat systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných v každé sedačce.

Wifi na palubě vyžijete v modernějších letadlech za poplatek 16 USD na 24 hodin. Objednat lze dopředu online.

95 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, poletim v březnu z Prahy na Roatán s nadrozměrným zavazadlem (=motorový Jetsurf) a chtěl bych se zeptat na cenu, do kolika kg může zavazadlo být, způsob zabalení, nebo zajištění zavazadla vůči manipulaci, aby se nepoškodilo a jiné okolnosti kolem takové přepravy. Děkuji moc za odpověď. Filip

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, veškeré info, poplatky a rozměry jsou tady: https://www.delta.com/content/ww...xcess.html

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, prosím pěkně o informaci do kdy je možné od zakoupení letenky u společnosti Delta (PRG-NY-PRG) přepsat letenku na jinou osobu a případně za jaký poplatek. Děkuji předem za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, není to možné vůbec, letenku nelze přepsat ani za poplatek. Je to tak u valné většiny leteckých společností.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kupovali jsme letenky pro dva, v aplikaci Delty to mam vše pod jednou rezervací.. jakmile udělám check in, myslíte, že to zahrne oba pasažéry?

Potrebovala bych pak dva ty čárovy kódy... A nevím, zda to ta aplikace vygeneruje automaticky pro oba pasažéry.

Díky Terez

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Každý cestující má vlastní číslo letenky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter
  • Právě online
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 321 komentářů
  • Poslat zprávu

Určitě, během check-inu se Tě to zeptá, jestli chceš pro oba a vygeneruje to dva boarding pasy.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, nevíte ve kterém z tarifů je možné přebookovat let v případě potřeby? (Typicky nemoc, atd...)

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, taky prosím o radu... Letíme z PRG na JFK ...Při kupování letenky jsem si to neuvědomila a koupila je v tarifu Basic, takže podpalubní zavazadlo je třeba si dokoupit zvlášť, tomu rozumím.. Navíc jsem od prodávajícího dostala informaci, že tak můžu udělat až přímo na letišti. Jelikož jsem v této situaci ještě nebyla, nevím, jestli si můžu 24hod před odletem udělat check-in a pak na letišti pouze doplatit za kufr nebo to mám všechno udělat až na letišti? Děkuji za odpověď... B.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, můžete si klidně udělat check-in online a pak zavazadlo doplatit až na letišti. Je to ale jedno :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, ráda bych věděla jestli je možné vybrat si sedadlo (i za poplatek) pokud bych koupila letenky třídy basic. Cestujeme čtyřčlenná rodina z Prahy do New Yorku a chceme sedět u sebe, jen mi přijde zbytečné doplácet skoro 8000 korun do třídy main cabin, když jinou výhodu nevyužijeme. Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak tak koukám, tak ve třídě Basic opravdu nejde vybrat sedačka ani za poplatek a bude přidělena až při check-inu. Jestli Delta úmyslně rozesazuje ale nevím, pokud někdo má zkušenost, nechť se prosím podělí.

před 3 lety
Avatar uživatele
opt

Nevím jak na těchto letech, ale nečekal bych odlišnou praxi od vnitrostátních letů po US, kde nerozsazuji.

před 3 lety

Dobrý den, máte někdo zkušenost, jestli Delta rozsazuje při nejlevnějším tarifu Basic? Chystáme se přímým letem Praha - New York, tak mě zajímá, jestli si raději připlatit. Děkuji

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Martina_G

Hezký den, cestovatelé,

máte prosím někdo zkušenost s cenou odbaveného zavazadla u Delta Airlines a United Airlines? Jestli se vyplatí koupit předem nebo až u přepážky? Letíme vnitrostátní lety NYC - VEGAS, SAN FRANCISCO - NYC, Děkuji, Martina

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, nejlepší je koupit rovnou letenku v tarifu, který zavazadlo zahrnuje. Pokud se jedná o následující dokoupení, tak je to jedno, jestli online nebo na letišti.

před 3 lety
Avatar uživatele
Martina_G

Děkuji moc za odpověď. :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Denisa Schwarzová

Ahojky! Mohl by mi prosím někdo poradit? Ani po přečtení všech komentářů z toho nejsem moudrá. Mám letenky Praha - Miami. Tam s přestupem na JFK, zpět přestup JFK a Amsterdam. Právě kvůli kufru do 23 kg, který s sebou potáhnu jsem si připlatila Main cabin. Bude tedy třeba něco za zavazadlo doplácet, či ne? Pokud jsem to správně pochopila z jejich podmínek a z potvrzovacího mailu, tak bych měla mít zavazadlo v ceně. Mockrát děkuji :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pochopila jsi správně, tarif "Main Cabin" už má zavazadlo v ceně a nic se nedoplácí :) (V ceně ho nemá jen nejnižší tarif "Basic")

před 3 lety
Avatar uživatele
Denisa Schwarzová

Super. Mockrát děkuju, Kryštofe! :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Tereza _24
Tereza _24

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenost s letem z Vídně do LA, jedná se o kombinaci Delta a KLM. V plánu máme zakoupit si pouze letenku Economy Light, je možné si po check-in vybrat sedadlo nebo je tedy striktně přidělené? Co se týče jídla na palubě, bude k dispozici na trase AMS - USA? Díky moc

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, po check-in by stále mělo být možné sedadlo vybrat. Pokud je let z Amsterdamu do USA v režii Delty (= poletí přímo jejich letadlo), pak by měla jít sedačka na webu Delty vybrat kdykoliv po koupi letenky zdarma.

Jídlo je zatím ještě stále zdarma. I na letu z Vídně do AMS dostanete malé občerstvení (nealko + oříšky/malý wrap/apod.)

Přidat odpověď
před 3 lety
Coinneach

"Jídlo zdarma je podáváno pouze na dálkových linkách, u vnitrostátních letů využijete možnost zakoupení občerstvení na palubě."

Ahojte, kluci, já teď letěl Boston - Buffalo - Boston a na obou letech bylo podáváno občerstvení zdarma. Jednalo se o nápoj a sušenku nebo slané keksíky.

PS: Džus měli vynikající :D

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To je minimální standard všech amerických aerolinek s výjimkou ULCC jako Allegiant, Spirit nebo Frontier.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, mohu se zeptat, jak je to u společnosti Delta se zavazadlem? Nikde nevidím možnost dokoupení, ani u zvolení "main cabin" žádné info o zavazadle není.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

U Main Cabin je zavazadlo v ceně na trasách z Evropy do Severní Ameriky. Domestiky a linky po Severní Americe zavazadlo neobsahují ani v Main Cabin: https://www.delta.com/content/ww...ecked.html

před 3 lety

Dá se tedy zavazadlo nějak dokoupit? Nebo se kupuje až na letišti před odletem?

před 3 lety

Dobrý den, zjistil jste prosím, jak je to s dokoupením zavazadla?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Honza _16
Honza _16

Ahoj všem, letíme z Vídně přes Amsterdam do LA s Deltou. Tam nás čekají 2 lety a nazpět stejná trasa, avšak let přímou s Deltou máme fakticky jen 1 (z AM do LA), ostatní 3 lety jim operuje KLM. Co jsem si pročítal, tak se trochu liší zavazadlová politka u příručáků (Delta bez omezení hmotnosti, KLM myslím asi 12kg max.). Řídí se tedy zavazdla dle Delty, když jsou letenky přes ně? Dále prosím, jak hledat čísla letů na letišti, protože máme čísla letů pod Deltou, ale předpokládám, že když jim to opreuje KLM, tak na letišti zřejmě bude jejich kód. A při odletu z LA když to operuje KLM, ale my máme Deltu, tak máme jít na odbavení a pro přikoupení odbaveného zavazadla k Deltě?

Díky za rady :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, příruční zavazadla se řídí vždy politikou konkrétní společnosti, jejíž letadlem letíte. Nicméně obvykle se kontrolují jen rozměry.

Na letišti jsou vždy vypsané všechny kódy, pod kterými daná linka operuje. K odbavení půjdete k té přepážce, která u vašeho konkrétního letu bude svítit na odletové tabuli :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, plánuji let z Prahy do Orlanda, při hledání nejvýhodnějšího letu je mi nabídnuta cesta zpět touto společností. V ceně letenky je pouze kabinové zavazadlo. Potřebuji vědět, zda je možné přikoupit přepravu 3 živých koček z Orlanda do Prahy a kolik by to stálo peněz. Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Když nevím, tak si najdu... https://www.delta.com/us/en/pet-...l/overview Se 3 si troufám tvrdit už bude problém.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

mám dotaz:

můžu mít u Delta Air Lines příruční zavazadlo do 10 kg o rozměrech 55 x 40 x 20?

Nebude problém při odbavení když na stránkách mají 56 x 36 x 23?

Děkuji za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Hanko,

Na tohle nedostanete odpověď. Rozměry jsou jasně dané a pokud někdo bude chtít prudit, tak logicky neprojdete bez újmy.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chápu správně, že když zakoupím my cabin je odbavené zavazadlo 23kg v ceně? Protože potom téměř výhodu oproti light volbě.

Děkuji moc.

L.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud myslíte "main cabin", pak je odbavené zavazadlo do 23 kg opravdu v ceně, narozdíl od "Basic".

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den, muzete mi prosim poradit, jak u Delty ziskat pisemne potvrzeni o zpozdeni zavazadel? Dekuji

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj vsem, v lednu letim Viden- Amsterdam- Los Angeles s Deltou. Zavazadla tam nemam. Kazodadne se chci zeptat, jestli se daji zavazadla dokoupit az na letisti bez priplatku? A jestli je mozne je tam zaplatit i na cestu zpet? Dekuji moc za odpoved.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, zavazadla na letišti přikoupíte za 50 € v jednom směru. Tuším, že na letišti není možné přikoupit zavazadlo i pro cestu zpět, ale to už je ten nejmenší problém, nezabere to o moc času víc, než standardní odbavení.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj všem,

hezký článek, jen bych řekl informaci, k této větě -->Výběr sedačky zdarma: ano, kdykoliv po zakoupení letenky přes web Delty.

To však neplatí, pokud si zakoupíte Basic Economy např. v rámci domestikovaného letu (NY - Fl). Umožněno to je až při spuštění checkinu, protože Vám dají automaticky při nákupu Basic Economy (E) --> Seat Assigned after Check In. Na letišti si pak dokoupíte za jeden směr 30 $.

před 3 lety

30$ bylo myšleno za odbavené zavazadlo/směr...

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, snažím se vyznat v checked baggage policy u Delty a pořád si nejsem úplně jistá, zda to chápu správně. Zdá se mi, že na letu PRG-NYC se vyplatí koupit tarif Main Cabin, protože ten odbavené zavazadlo v ceně asi má. Ale na vnitrostátním letu NYC-ECP nebude v ceně žádného (krom first class) a vždycky se musí dokoupit, ať už vezmu basic nebo main cabin. Je to tak, máte prosím někdo čerstvou zkušenost? Děkuju, Lenka

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Je to tak...

Kdy letíš? Mohu ti bezplatně věnovat drink vouchery, třeba by se hodily:-)

před 4 lety

Moc díky za odpověď i za nabídku. Letíme v květnu 2019, takže pokud vouchery nevyužiješ, moc ráda si je vezmu. Pošlu ti do soukromé zprávy svůj e-mail, ať se případně můžeme domluvit :)

před 4 lety

Aha, ono to nejde, když nejsem registrovaná :) lenka.bourova.lb@gmail.com

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den! Při rezervaci letenky přes Delta.co web nenabizí možnost dokoupit zavazadla. Jak mohu zavazadla dokopit ? Až po zaplacení je nutné se znovu přihlásit do rezervace a tam je dokopení možné? Děkuji za odpověď lukáš

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, mělo by to jít po přihlášení do rezervace. Případně vybrat rovnou dražší tarif, který zavazadla obsahuje, je otázkou, o kolik víc stojí a na jaké trase plánujete letět.

před 4 lety

Děkuji za odpověď. Na vnitrostátních letech po USA je zavazadlo v ceně jen v třídě First class. Je divné že zavazadlo nejde dokoupit hned při rezervaci.

před 4 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den, u vnitrostátních letů je situace u všech dopravců skoro stejná - nákup den předem, není nijak zvýhodněn nákup online, nechal bych to a platil za kufr až na letišti.

před 4 lety

dík za odpověď. Pokud je cena na letišti stejná jak on line tak to vyřeším až na letišti. Ještě jednou dík

Přidat odpověď
před 4 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu