Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Delta Air Lines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Delta Air Lines

Společnost Delta Air Lines má hned několik „nej“. Jedná se největší aerolinku na světě (podle počtu pasažérů, hlavní sídlo má na největším letišti světa v Atlantě, je nejstarší aerolinkou v USA a šestou nejstarší na světě, obsluhuje třetí největší počet destinací a je jednou ze šesti aerolinek, které létají na všechny kontinenty.

Jako většina velkých amerických aerolinek je známá relativně vysokým věkem svých palubních průvodčích.

Delta je jedním ze zakladatelů aliance Sky Team.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

S Deltou se setkáte především na linkách z Evropy do USA, jejím největším působištěm jsou pochopitelně vnitrostátní lety po Spojených státech. Společnost mívá poměrně výhodné akce na lety z Evropy do Ameriky, většinou ve spolupráci se svými aliančními partnery Air France a KLM nebo s ČSA.

Vnitrostátní letenky po USA bývají docela drahé a většinou neklesají pod 200 USD za zpáteční letenku.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma si můžete na palubu všech letů Delty vzít jedno kabinové zavazadlo 56 x 35 x 23 cm bez omezení váhy a jeden předmět typu kabelky nebo tašky na laptop.

Na vybraných dálkových linkách z Evropy, Jižní Ameriky, Asie, Austrálie a Afriky máte zdarma jedno odbavené zavazadlo o váze do 23 kg. Od konce roku 2017 však postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém však odbavené zavazadlo obsaženo není. Případné dokoupení kufru přijde na 50 € v jednom směru na dálkové trase.

Krátké linky po USA, do Kanady, Mexika a některých blízkých karibských destinací odbavené zavazadlo zpoplatňují ve výši 25 USD za jeden let. Výjimku tvoří cesty, které jsou součástí dálkového letu (například při cestě Praha – New York – San Francisco máte zdarma zavazadlo na všechny lety).

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a při odletech z destinací mimo USA většinou otevírá 3 hodiny před odletem. Na hlavních letištích v Americe bývají přepážky Delty otevřené celý den, na mnoha letištích je však odbavení plně automatizované. Sami si v kiosku vytisknete palubní vstupenku a přívěsek na zavazadlo a sami následně zavazadlo vložíte na pás.

Online se na všechny lety odbavíte nejdříve 24 hodin před odletem. Při této možnosti si můžete vybrat možnost zaslání e-boardingpassu do mobilu bez nutnosti tisknutí. Na letišti jen ukážete čárový kód.

Nainstalováním Delta aplikace do svého chytrého telefonu celý proces odbavení ještě urychlíte.

Služby během letu

Jídlo zdarma je podáváno pouze na dálkových linkách, u vnitrostátních letů využijete možnost zakoupení občerstvení na palubě.

V letadlech určených pro dálkové trasy můžete zdarma využívat systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných v každé sedačce.

Wifi na palubě vyžijete v modernějších letadlech za poplatek 16 USD na 24 hodin. Objednat lze dopředu online.

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přítel jel na 3 měsíce do usa, má koupenou i zpětnou letenku. Lze to prebookovat a letět třeba o měsíc dřív domů? Za poplatek? Děkuji ☺

včera v 22:55
Kryštof Hájek

To záleží, v jakém tarifu letenka byla koupená. Každopádně v tomhle tady nikdo neporadí, musíš se obrátit přímo na aerolinku, resp. prodejce, u kterého byla letenka koupená.

Přidat odpověď
včera v 23:03

Ahoj, možná blbá otázka, ale poplatek 25 USD se platí až na letišti při odbavení? Letíme z NY do LA ve třídě Basic Economy. Díky :)

před 9 dny
David Eiselt

Ano, buďto na letišti nebo klidně online :)

Dobrý den, je potřeba vždy před odletem (v Praze i v NY) ještě provést konfirmaci? Děkuji.

před 25 dny
cali

Pokud myslíš biřmování, tak ne. Mohou letět i bezvěrci...

Přidat odpověď
před 25 dny

Prosím o radu. Zavazadlo zdarma při dálkovém letu znamená i jinou společností? Nebo pouze s Delta? Stačí se prokázat letenkou nebo jak jinak se to řeší?

Děkuji

před měs
David Eiselt

Zavazadlo zdarma se řídí dle tarifu. Pokud při koupi letenky https://www.cestujlevne.com/letenky vidíte symbol zavazadla, máte 23 kg. Na všech úsecích v rámci dané rezervace.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Vypada to ze Delta nasadila na linku do Prahy pres leto A330 - vidim v matrixu nektere lety na srpen v A330, misto stare b767.. Minimalne to znamena vyrazne lepsi Comfort +..

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Kasandra.Sandra
Kasandra.Sandra

Chtěla bych se zeptat na prepravu štěněte na ceste z usa do čr

před 3 měs
Avatar uživatele michaelp
michaelp

Ano. Je to možné.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu