O aerolince Eastern Airways

Menší regionální aerolinka Eastern Airways sídlí na skotském letišti Aberdeen s dalšími základnami v Newcastlu a Humberside. Specializuje se především na lety mezi městy s ropným a plynařským průmyslem a na trasy mezi malými městy, kde zatím není žádná konkurence. 

Provozuje flotilu malých vrtulových letadel Jetstream J41 pro 30 cestujících, o něco větších Saabů 2000, ATR72 a nově i dva proudové Embraery 170 pro 80 pasažérů. 

Letenky

Společnost Eastern Airways úzce spolupracuje s aerolinkou Flybe, přes jejíž web budete rezervovat všechny letenky. Trasy, které operují přímo Eastern Airways jsou drahé a neobjevují se na nich žádné akční letenky. V průměru běžný vnitrostátní let po Britských ostrovech vyjde zhruba na 130 liber jedním směrem. Výhodnější je kupovat letenky s velkým předstihem (cca 5 měsíců).

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 55 x 35 x 25 cm + předmět velikost notebooku navíc se přepravují vždy zdarma. U menších letadel Jetstream J41 bude zavazadlo odebráno přímo při nástupu do letadla a umístěno do podpalubí. Nezapomeňte, že si ho vyzvednete opět z vozíku přímo na letištní ploše při výstupu, nikoliv až na pásu.

Odbavené zavazadlo není v ceně letenky a řídí se podmínkami společnosti Flybe. Dokoupit si můžete jeden kus o váze 20 kg přes web při rezervaci letenky za 27 €. Poplatek na letišti je dvojnásobný.

Odbavení

Klasické odbavení na letišti je bez poplatku.

Online odbavení je dostupné 36 hodin před odletem a probíhá na webu společnosti Flybe.

Služby během letu

Vzhledem ke krátkým vzdálenostem na palubě neprobíhá žádný servis.

Výběr konkrétního místa je zpoplatněn částkou 5 až 10 GBP. Pokud si žádnou sedačku nevyberete, bude vám přidělena náhodná zdarma.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele