Dunnottar Castle

O letišti

Aberdeen je významným regionálním letištěm na severovýchodě Skotska. Nachází se v obci Dyce asi 10 km od centra britského ropného průmyslu, města Aberdeen. V současnosti je obsluhováno jedním středně velkým terminálem, který projdete napříč během 10 minut. Své menší báze tu mají aerolinky Flybe a Loganair a také mnoho těžařských společností, které odsud vrtulníky dopravují zaměstnance na ropné plošiny v Severním moři.

Přenocování v terminálu není možné. Zhruba hodinu po posledním příletu se na chvíli zcela vyklidí a zavře, otevírá pak ve 3:30.

Oficiální stránky letiště jsou www.aberdeenairport.com

IATA Kód
ABZ
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
17:19 (-1)
Vzdálenost z ČR
1336 km

Letenky

Žádná přímá linka z Aberdeenu do Česka ani na Slovensko nelétá. Buď se sem můžete dopravit kombinací low-cost aerolinek nejčastěji přes Londýn (většinou jen easyJet), v takovém případě zaplatíte za zpáteční letenku od 2.500 Kč, přičemž přestupy nejsou garantovány. 

Druhou možností je cesta s klasickými aerolinkami, která nejčastěji vede přes Londýn, Amsterdam nebo Paříž. V takovém případě činí běžná cena letenky z Prahy kolem 5.000 Kč.

Doba letu do Aberdeenu je závislá na délce přestupu, většinou se pohybuje kolem 6 až 8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Abedeenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo před terminálem najdete zastávku městských i lokálních autobusů, které vás rozvezou po okolí. 

Nejrychlejší cesta do Aberdeenu vede autobusovou linkou 727která vás zaveze na hlavní autobusové a vlakové nádraží Union Square během 30-45 minut v závislosti na provozu. Autobusy jezdí každých 10 minut (o víkendu 20 min.) od 3:30 do půlnoci. V neděli jede první spoj v 5:00 a poslední ve 23:00. Lístek si koupíte u řidiče za 3,50 GBP, platí jen na jednu jízdu a lze platit i kreditní kartou. Pokud v daný kalendářní den pojedete autobusem po Aberdeenu více než jednou, kupte si rovnou celodenní lístek za 3,80 GBP.

Do městečka Ellon se pak dostanete 5x denně autobusem číslo 747.

U letiště se nachází také železniční zastávka "Dyce", nicméně leží na druhé straně areálu než terminál a jediná cesta k ní vede taxíkem.

Služby na letišti

Wifi je v Aberdeenu na letišti zdarma a bez omezení.

Na letišti najdete větší množství kaváren, obchodů i restaurací, ceny jsou vyšší než ve městě.

Poblíž check-in přepážek najdete úschovnu zavazadel, kterou můžete využít za poplatek 10 GBP za 24 hodin.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 08. 2019
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí