Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Eurowings

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Eurowings

Německá společnost Eurowings je nízkonákladový dopravce plně vlastněný Lufthansou, který vznikl teprve v roce 2014. Provozuje linky především z Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem, Vídně a Stuttgartu, kde nahradil právě mateřskou Lufthansu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Eurowings provozují linky do celé Evropy, ceny jsou obvykle o něco vyšší než u ostatních low cost aerolinek, na druhou stranu oproti jiným nabízí Eurowings garantované přestupy nebo možnost připsání věrnostních mil do programu Lufthansy (pouze u vyšších tarifů). Letenky na evropských linkách kupujte ideálně alespoň 2–3 měsíce před odletem a rezervujte přes web www.eurowings.com.

Eurowings jsou stále více oblíbenou alternativou pro lety do Karibiku, Thajska nebo na Mauricius a provozují ze své základny v Kolíně nad Rýnem. Obvykle nejvhodnější čas pro rezervaci letenek na dálkových linkách bývá asi 1 měsíc před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma na všech linkách si můžete vzít pouze jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 23 cm do 8 kg a jeden osobní předmět velikosti 40 x 30 x 10 cm.

Odbavené zavazadlo je v nejnižším tarifu „Basic“ vždy za příplatek, v tarifu „Smart“ je pak v ceně, ten bývá dražší, než když si zavazadlo dokoupíte separátně. V takovém případě vás vyjde na 15 € za jeden směr po Evropě, 50 € mimo Evropu. Hmotnost musí mít do 23 kg.

Eurowings přepravují pouze kočky a psy do 8 kg jen na evropských linkách za poplatek 40 €.

Lyže se přepravují za stejné poplatky jako běžné zavazadlo.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, obvykle začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před nástupem.

Online check-in je dostupný 72 hodin před odletem. Při tomto způsobu si můžete vybrat mezi vytisknutím letenky doma, v kiosku na letišti nebo zasláním na mobil, v tom případě pouze na letišti ukážete čárový kód. Během odbavení si můžete zdarma vybrat sedadla v letadle.

Pro urychlení mobilního odbavení si také můžete stáhnout aplikaci Eurowings.

Služby během letu

Pasažéři s letenkami v tarifu Smart a Best mají nárok na bezplatné občerstvení zdarma. Cestující se zakoupenou letenkou v nejnižším tarifu Basic si mohou jídlo zakoupit, a to i na dálkových linkách. Voda je zdarma vždy.

Na dálkových trasách lze využívat za poplatek 3,90 € systém palubní zábavy prostřednictvím osobních obrazovek, u evropských linek můžete za 3,90 € a po stáhnutí aplikace sledovat veškerý obsah palubní zábavy i na svém vlastním zařízení.

Wifi je funkční u všech letounů typu Airbus A319, A320 a A330 za cenu 3,90 € (10 MB), 9,90 € (20 MB) nebo 18,90 € (50 MB).

90 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den,mate zkusenost,zda tato spolecnost pripravi pro male dite (11m) postylku do letadla? Zatim jsme poslali dotaz na zakaznickou linku,ale odpoved se ocekava v 8-10tydnech :-D

Pripadne,kam jeste pozadavek radeji napsat/zavolat? Diky!

Odpovědět
před měs

Dobrý den, ráda bych se zeptala na zkušenosti se zrušením letu u eurowings. Dnes nám napsali, že zpáteční let z Varadera do Prahy je zurušen, bez další infromace.

Děkuji

před měs
David Eiselt

Ahoj Andreo,

Měli by ti nabídnout alternativní let. Pravděpodobně bude zrušen jen let z Německa do Prahy? Je nutné se s nimi domluvit na změně letu – pokud jsi kupovala přes jejich stránky, tak přímo s nimi. Pokud přes agenturu, tak s agenturou.

Dobrý den,

mám dva dotazy:

1) Zda stále platí, že v tarifu BASIC můžeme mít na palubu nejen příruční zavazadlo do 8 kg, ale také například kabelku či batůžek velikosti 40 x 30 x 10 cm? Nebo jen ten kufr?

2)Je možné si "zábavu" na palubě (filmy, atd.) dokoupit přímo v letadle, nebo je to nutné předem než obdržíme letenku?

Letíme z Mnichova do Varadera, kde prý není možný online check in, tak bychom to kdyžtak řešili ještě než nastoupíme do letadla.

Děkuji za odpověď. Martina

Odpovědět
před měs

Ahoj,

Jsem na Jamajce, dnes letim Eurowings do Mnichova. Udělala jsem si online check-in, ale nejde mi získat palubní vstupenku,chtěla jsem se vyhnout check-inu. Nevíš jak je možné, že mi nejde vygenerovat palubní vstupenka?

Děkuji

před měs
David Eiselt

Z těchto informací opravdu nevím :) systém ti musí napovědět sám.

Dobrý den, letíme na Mauricius s Eurowings. Je tam pouze jedno letiště na JV části ostrova nebo je i v Port Louis. V potvrzení máme pouze Munich - Mauritius (MRU), ale při hledání našeho letu byl nazván Munich-Port Louis. Děkuji.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je tam jen jedno mezinárodní letiště :) Někdy bývá označováno podle názvu ostrova, jindy podle hlavního města.

Dobrý den, cestujeme s Eurowings z Vídně a poprvé se psem na palubě. Je možné udělat on-line check in (nebudeme odbavovat žádné zavazadlo, máme jen příruční) a na letišti jít rovnou k pasové a bezpečnostní kontrole nebo musíme na klasickou přepážku check in kvůli převážení tašky s pejskem? Díky za odpověď. Olga

před měs
David Eiselt

Pokud půjde provést check in online, můžete zamířit rovnou k odletové bráně.

Srdečně zdravím,

chtěl bych se ujistit, jak je to s těma zavazadly na palubu?

V rezervaci mě upozornil systém jen na váhový limit, neudal však rozměry a ani o té druhé malé brašničce se nikde nepíše.

Mohu si být tedy jistý, že skutečně platí, že v základním tarifu je zdarma jak klasické kabinové zavazadlo + i ta malá kabelka?

Řekněme víceméně totéž, jako když si koupím u Ryanairu službu "Priority"?

Díky moc!

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano je to skutečně tak, viz oficiální info: https://www.eurowings.com/en/inf...ggage.html

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

mám dva dotazy jestli prosím někdo můžete poradit.

1. Je v Praze na letišti přepážka Eurowings? Jestli ano, kde by se prosím dala najít a jak má otevřeno? Nikde jsem to nenašel.

2. Řeším s pojišťovnou zrušený let a chtějí kopii potvrzení zrušení letu - tu mohu získat přímo od dopravce na jejich přepážce nebo je možno ji získat i na informacích na letišti?

Díky

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, na informacích těžko a přepážka Eurowings na letišti není. Pokud vím, na letišti (ani nikde v Praze) už nemá vlastní přepážku ani jedna z aerolinek Lufthansa Group, kam EW patří. Budete asi muset záležitost vykomunikovat telefonicky nebo mailem.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

chystám se s eurowings letět se zastávkou v dusseldorfu. Zastavka trva asi 2hodiny, stihne se za tu dobu znovu odbavit zavazadlo? Nebo uz se znovu neodbavuje a spolecnost jej presune automaticky?

díky moc

David

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, no pokud jste kupoval spojení najednou - na jedné letence, tak už nic neodbavujete, přeloží vám ho automaticky.

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravim, mam otazku. S Eurowings poletime ted podruhe, ale ted chceme udelat online check in, 1.kvuli vyberu mista a 2.kvuli frontam, kdyz se tedy odbavime doma online, odkud potom odbavime kufry? Ze stejne prepazky jako na check in nebo uplne od jinud? Dekuji za odpoved

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, z klasické check-in přepážky. Občas bývají vyčleněné speciální přepážky právě pro ty, kteří se odbavili online jako "Drop-off", ale pořád jsou v klasické zóně check-inu.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele iplvivi
iplvivi
 • Přidal se před 3 měs
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-19T09:17:38+02:00)

Hezký den, tak jsem si zakoupil letenku, ale asi vše řádně neprostudoval, proto se obracím na zkušené :-)

1. je možno celou letenku ihned zrušit, i když jsem ji již zaplatil???

2. Součástí letenky není odbavení zavazadla do 23.kg?? To je fakt třeba doplácet 100 EU?? To je pak ta letenka sakra drahá :-((( Děkuji

3. To opravdu i jídlo si člověk musí zaplatit při dálkové, letu???

před 3 měs
cali

Pokud máš Basic tarif, tak tam není ani odbavené zavazadlo, ani jídlo, prostý hladolet. To máš až ve Smart.

před 3 měs
Kryštof Hájek

No odbavené zavazadlo není v ceně už skoro u žádné aerolinky, to je dnes běžný standard. Jídlo u low-costů taky, Eurowings je low-cost aerolinka...

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak je to u této společnosti s vyzvedáváním letenek na letišti.

Po zaplacení letenek mi na email přišlo potvrzení "Passenger Receipt", s informacemi o času, účastnících, ceně apod. včetně individuálního rezervačního kódu a čísla letu.

Stačí toto vytisknout jako letenku (i když neobsahuje žádný kód?), nebo musím ještě potvrzení někde na letišti vyměnit za platné letenky?

Děkuji za odpověď.

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vždyť píšete že tam rezervační kód uveden je...?!?!

před 3 měs

Ano, je zde uveden šestimístný kód, ale já myslela spíše čárový kód, který se přikládá při průchodu do odletové haly?

Nebo na základě tohoto kódu až na letišti získám letenky?

Letím poprvé a ještě navíc z Německa, proto tápu...

Díky za pomoc.

před 3 měs
Jan Čermák
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 168 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-15T14:14:34+02:00)

Letenky myslíte palubní vstupenky? Ty získáte při odbavení - online 72 hod. předem, stačí mít kod v mobilu, nebo postaru na letišti.

před 3 měs

Ano, špatně jsem to pojmenovala. K odbavení, co se týče zavazadel, vůbec nejdu, letím jen s příručním zavazadlem. Palubní vstupenky si tedy vyzvednu na stejném místě, kde se budou ostatní cestující s většími zavazadly odbavovat?

Děkuji za veškeré info a přeji hezký den.

před 3 měs
Jan Čermák
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 168 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-15T14:25:55+02:00)

Jj, bud jak píšete nebo si ušetřete frontu na letišti a odbavte se online. Boarding pass budete mít v mobilu nebo si jej můžete na libovolné tiskárně vytisknout.

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Odbavte se online, ušetříte čas za zbytečné stání ve frontě.

https://mobile.eurowings.com/boo...&back=home

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, včera jsem koupila letenky z Vídně do Barcelony u EuroWings, ale zatím nedorazilo žádné potvrzení na mail, je to možné? U všech letenek, co jsem kdy kupovala, dorazilo potvrzení hned. Ale s Eurowings jsem nikdy neletěla, tak nevím, jak fungují.. Na bankovnictví mám částku za letenky zablokovanou. Po platbě mi vyskočilo okno s číslem rezervace, tak to jsem si naštěstí vyfotila. Máte někdo podobnou zkušenost, že u nich to trvá déle? Ráno jsem psala mail společnosti, ale došla mi automatická odpověď, ve které stojí, že na vyřízení dotazu mají 6 týdnů...Děkuju za reakce!

před 3 měs
Jan Čermák

Dobrý den Lucko, číslo rezervace vám stačí. Jděte na web dopravce, manage flights a tam zadejte PNR a příjmení a hned vidíte je-li vše ok.

před 3 měs

Zkouším, ale píše mi, že rezervace nebyla nalezena. Máte nějakou radu, jak postupovat? Mám už koupené letenky zpět, které jsou potvrzené a nerada bych o tyhle přišla..:(

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 454 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-15T13:50:31+02:00)

A proč jim nezavoláte?

+420 228 881 350

před 3 měs

Samozřejmě, volat jim budu, jen jsem chtěla vědět, jestli se někomu třeba nestalo to samé..

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý deň, viete mi poradiť, ako vykonať zmenu mená na letenke? Je to možné urobiť aj online? Ďakujem.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pouze telefonicky: https://www.eurowings.com/en/inf...-else.html

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahoj přátelé, chtěl jsem se zeptat, jestli si musím o Eurowings booknout sedladlo za peníze nebo mi ho při čekinu vygenerujou náhodně zdarma. Díky honza

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, žádná aerolinka na světě nenutí ke koupi sedačky :) Takže přidělí zdarma.

před 4 měs

Duležité info. Letíme poprvé mimo Evropu. Díky :-)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

Máme za sebou opravdu odpornou noc na letišti v Kolíně nad Rýnem. Měli jsme letět s eurowings do Prahy, nejdříve tři hodiny zpoždění a těsně potom co jsme odbavili kufry let úplně zrušili. Najít někoho, kdo by nám řekl co dál- nadlidský úkol. Hodina ve frontě na voucher na 5 euro, další hodina čekání odbavených kufrů a poté tři hodiny ve frontě, která nám byla doporučená že tam dostaneme nějaké odškodnění. Tato fronta se za tři hodiny pohla o pár metrů a lidi seděli všude na zemi, že jsme si koupili jízdenky na autobus a strávili 10 hodin v autobuse. Teď se nemohu dovolat na žádnou jejich help linku. Nemám peníze za letenky, navíc peníze za flixbus a ty nervy a čas to stálo fakt za to. Prosím poraďte co dělat. Máme na něco více nárok, i když byl let zrušený z povětrnostních podmínek? Jinak nám na infu řekli, že buď to máme stornovat nebo si přeobjednat let který letěl až za 24 hodin. Díky moc.

před 4 měs
Jan Čermák

Dobrý den, pokud byl let zrušen z důvodů, které přepravce neovlivní, má se o vás postarat. Tedy voucher na jídlo, který jste dostali, náhradní let, který vám nabídli (sice za 24 hod., ale nabídli) a měli vám i nabídnout hotel a transfer do něj. Tolik vaše nároky.

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahojky, máte někdo prosím zkušenost s tím, za jak dlouho od zaplacení a stržení peněz z účtu mi příjde nějaké potvrzení nebo letenka na email? Platila jsem letenku 20.9 a je 22.9 a furt nic nedorazilo :-( Peníze byly strženy téměř ihned. Děkuji za odpověď všem.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Potvrzení chodí okamžitě, nespadlo do spamu či jiné složky?

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, kupovala jsem letenku půl roku před dovolenou a nyní mám jinou adresu, než mám v záhlaví letenky. Je to u Eurowings problém? Jedná se o let do US z Drážďan. Děkuji za odpověď.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, adresu vůbec řešit nemusíte :)

Přidat odpověď
před 4 měs

Příští týden odlétám z Prahy do Duseldorfu a letenku mám zaplacenou bez zavazdla ( budu mít jen malé příruční).

Bohužel na poslední chvíli ale musím vzít sebou velký kufr, který půjde do zavazadlového prostoru. Jak to bude s odbavením a platbou za vrelký kufr, když se chci odbavit on-line. Děkuji za odpověď.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadlo si přikupte online na webu Eurowings přes tento odkaz: https://www.eurowings.com/skysal...ure=en-GB, na letišti jsou poplatky vyšší. Odbavíte-li se zároveň online, na letišti odevzdáte kufr na klasické přepážce.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobry den , letěl jsem ze Stuttgartu do Budapešti ale nejdříve jsem čekal ve Stuttgartu 12hodin díky tomu jsem zmeškal navazující let.Takže už 2 dny čekám v budapešti můj batoh může mi někdo poradit co dál?

Odpovědět
před 6 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu