Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Eurowings

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Eurowings

Německá společnost Eurowings je nízkonákladový dopravce plně vlastněný Lufthansou, který vznikl teprve v roce 2014. Provozuje linky především z Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem, Vídně a Stuttgartu, kde nahradil právě mateřskou Lufthansu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Eurowings provozují linky do celé Evropy, ceny jsou obvykle o něco vyšší než u ostatních low cost aerolinek, na druhou stranu oproti jiným nabízí Eurowings garantované přestupy nebo možnost připsání věrnostních mil do programu Lufthansy (pouze u vyšších tarifů). Letenky na evropských linkách kupujte ideálně alespoň 2–3 měsíce před odletem a rezervujte přes web www.eurowings.com.

Eurowings jsou stále více oblíbenou alternativou pro lety do Karibiku, Thajska nebo na Mauricius a provozují ze své základny v Kolíně nad Rýnem. Obvykle nejvhodnější čas pro rezervaci letenek na dálkových linkách bývá asi 1 měsíc před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma na všech linkách si můžete vzít pouze jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 23 cm do 8 kg a jeden osobní předmět velikosti 40 x 30 x 10 cm.

Odbavené zavazadlo je v nejnižším tarifu „Basic“ vždy za příplatek, v tarifu „Smart“ je pak v ceně, ten bývá dražší, než když si zavazadlo dokoupíte separátně. V takovém případě vás vyjde na 15 € za jeden směr po Evropě, 50 € mimo Evropu. Hmotnost musí mít do 23 kg.

Eurowings přepravují pouze kočky a psy do 8 kg jen na evropských linkách za poplatek 40 €.

Lyže se přepravují za stejné poplatky jako běžné zavazadlo.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, obvykle začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před nástupem.

Online check-in je dostupný 72 hodin před odletem. Při tomto způsobu si můžete vybrat mezi vytisknutím letenky doma, v kiosku na letišti nebo zasláním na mobil, v tom případě pouze na letišti ukážete čárový kód. Během odbavení si můžete zdarma vybrat sedadla v letadle.

Pro urychlení mobilního odbavení si také můžete stáhnout aplikaci Eurowings.

Služby během letu

Pasažéři s letenkami v tarifu Smart a Best mají nárok na bezplatné občerstvení zdarma. Cestující se zakoupenou letenkou v nejnižším tarifu Basic si mohou jídlo zakoupit, a to i na dálkových linkách. Voda je zdarma vždy.

Na dálkových trasách lze využívat za poplatek 3,90 € systém palubní zábavy prostřednictvím osobních obrazovek, u evropských linek můžete za 3,90 € a po stáhnutí aplikace sledovat veškerý obsah palubní zábavy i na svém vlastním zařízení.

Wifi je funkční u všech letounů typu Airbus A319, A320 a A330 za cenu 3,90 € (10 MB), 9,90 € (20 MB) nebo 18,90 € (50 MB).

48 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, kupovala jsem letenku půl roku před dovolenou a nyní mám jinou adresu, než mám v záhlaví letenky. Je to u Eurowings problém? Jedná se o let do US z Drážďan. Děkuji za odpověď.

před 3 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, adresu vůbec řešit nemusíte :)

Příští týden odlétám z Prahy do Duseldorfu a letenku mám zaplacenou bez zavazdla ( budu mít jen malé příruční).

Bohužel na poslední chvíli ale musím vzít sebou velký kufr, který půjde do zavazadlového prostoru. Jak to bude s odbavením a platbou za vrelký kufr, když se chci odbavit on-line. Děkuji za odpověď.

před 7 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadlo si přikupte online na webu Eurowings přes tento odkaz: https://www.eurowings.com/skysal...ure=en-GB, na letišti jsou poplatky vyšší. Odbavíte-li se zároveň online, na letišti odevzdáte kufr na klasické přepážce.

Dobry den , letěl jsem ze Stuttgartu do Budapešti ale nejdříve jsem čekal ve Stuttgartu 12hodin díky tomu jsem zmeškal navazující let.Takže už 2 dny čekám v budapešti můj batoh může mi někdo poradit co dál?

Odpovědět
před měs

Dobrý den,

syn si chce zakoupit letenku ve vaší společnosti z Punta Cana do Prahy nebo jiného letiště poblíž.Potřebuje však dovézt 2 zavazadla. Jedno normální kufr a jedno s lyžemi. Je možno zakoupit 2 zavazadla? Kolik by to tom případě na této lince stálo.

Děkuji Kristina

Odpovědět
před 2 měs

Zdravím, eurowings nemá zdarma žádné odbavené zavazadlo? Kufr 10 kilo? Ne? A co znamená ten jeden osobní předmět :D ??

před 3 měs
Jan Čermák

V nejlevnějším tarifu nemá žádné odbavené. Můžete si vzít normální příruční a menší osobní předmět typu kabelka, brašna na notebook, foťák.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den , koukam se na letenky s Eurowings směr Punta Cana. Ku přikladu cena letenky 230EUR BASIC a 295EUR SMART jedním směrem. Ať počítám jak počítám tak se tarif BASIC nijak nevyplatí, jelikož 50EUR stojí zavazadlo do 23kg a zbylých 15EUR vychází na jídlo.

30 EUR na zavazadlo jak se píše výše to teda není.

Máte s tím jiný zkušenosti?

před 4 měs
Daniel

jako správný lowcosťák by jsi do plážové destinace neměl potřebovat odbavený kufr. S Eurowings zkušenosti nemám, ale dobrou radou rád přispěji do mlýna.

před 4 měs

To ja bych to asi dal, ale slečna ne:) Jinak je to i bez jídla na takovou dálku, tak jen 8kg na jídlo :D :D

Spíš mě zarazila cena 50EUR za kufr jednim směrem, to už pak raději letět třeba AirFracne, protože to vyjde stejně.

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 316 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-06-08T11:37:21+02:00)

S Air France dobrovolně letět nechceš a přestupovat na CDG už vůbec ne.

před 4 měs
cali

Zrovna jsem to chtěl napsat, že to vyjde na stejno, pokud to ale poletí a trefí a stihne transfer:-)

před 4 měs

Potom postrádám jakýkoliv smysl nízkonákladovek. Nejhorší je, že karibik nelítá skoro nikdo jiný za rozumné ceny(nemyslim ty hlouposti za 20tis zpatční.)

před 4 měs

Nízkonákladovky mají smysl je jen když jezdíš bez odbaveného zavazadla ;)

Tekutiny do 100ml dohromady nebo může být lahviček víc?

před 4 měs
David Eiselt

Maximálně jeden litr dohromady v jednom uzavíratelném sáčku.

Přidat odpověď
před 4 měs

dobrý den, stal se mi uraz 14 dní před odletem na dovolenou a lékař mi nedoporučil koupání,může mi letec. společ. přebukovat odlet na pozdější dobu - CK, u které jsem si objednal zájezd mi odpověděla , že pokud je již letenka vystavena nelze změnit termín - dík za odpovšd

před 4 měs
David Eiselt

Bohužel, pokud se jedná jen o nedoporučení ke koupání, není šance jak z toho ven. Eurowings u běžných letenek neumožňuje změny letů.

Přidat odpověď
před 4 měs

Prosím..... Vie mi niekto poradiť ako zruším letenku ale aby som dostala naspäť peniaze?

před 4 měs
Kryštof Hájek

U Eurowings nijak. A u většiny ostatních aerolinek taky, pokud je tedy letenka zakoupena v tom nejnižším tarifu.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, máme letět leteckou společností EuroWings z Mnichova do Varadera na Kubě, téměř 12 hodin letu. Spousta lidi mi říkalo ať si bereme jídlo apod. Takže můj dotaz zní, jak je to s občerstvením na palubě? To během 12ti hodinového letu není v ceně letenky jídlo a pití? Já jen aby nás pustili do letadla s vlastním jídlem kdyžtak 🙂

před 5 měs
Pavel Planespotter

A co říká web Eurowings ? Jídlo mít určitě můžete, pití do 100ml. Jinak stačí si přečíst popis o pár řádek výše...Služby během letu.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Katka
Katka

Dobrý den,

zrušili nám let na Malorku, kam jsme měli v červnu letět. Bylo nám řečeno, že nám vrátí peníze, ale žádné další informace k tomu. Psala jsem jim email, ale dostala se mi jen odpověď, že můj dotaz byl poslán dál a odpoví mi do 5 týdnů ... nemáte někdo zkušenost? Máme v tom dost peněz a necheme o ně přijít. Děkuji

Odpovědět
před 5 měs

Dobry den,

nevite, prosim, jake jsou maxilmalni rozmery pro zapsane zavazadlo, vsude je jen vaha, ale ja bych potreboval vedet hlavne a prave rozmery. Na webu jsem nenasel, ale asi je spatne koukam...

Dekuji, OndrejP

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, oficiálně součet tří rozměrů nemá překročit 157 cm.

Přidat odpověď
před 5 měs

Lety jsou na stránkách společnosti potvrzeny, ale každý mi tvrdí, že pokud si to nestáhli do 4 týdnů z účtu tak asi není něco v pořádku.

Odbavení nemohu zkusit, protože lety jsou až začátkem července. Štve mně spíš to, že na vznesený dotaz zaslaný na jejich uvedený informační email, který jsem napsal už dvakrát, mi vůbec nikdo ani po dvou týdnech neodpověděl. Kde to jsme? V civilizované Evropě nebo někde v rozvojové zemi?

před 5 měs
Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

Dušane, Vy jste velmi rozčilen. Muž by měl být klidný a rozhodný.

Letenky máte potvrzeny, před odletem si udělejte check-in a pokud Vás nebudou chtít pustit do letadla, nakopejte jim tam na místě pořádně zadek.

Zkuste je kontaktovat s uvedeným problémem přes facebook, nebo twitter pokud ho mají. Měli by reagovat, možná Vás to uklidní.

Přidat odpověď
před 5 měs

můžete mi prosím někdo poradit či odpovědět co dělat.....viz dotaz dnes Dušan ....níže

jsem naprosto bezradný, už jsem ledacos zažil, ale aby se mnou nikdo nekomunikoval?????

nejraději bych rezervaci zrušil, ale zase nevím zda je to bez poplatku

jak vidno, jistota českých serverů je jistota, komunikujte někde anglicky s automatem........

děkuji

Dušan

před 5 měs
mirjur

Zkusils on-line check-in?

před 5 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

A co mate za problem? Mate platnou rezervaci (letenku), ktera proste neni zaplacena, tj transakce z uctu stale neprobehla? Na webu Eurowing si dokazete skontrolovat rezervaci? Je to tam confirmed ?

Přidat odpověď
před 5 měs

V Neděli letíme z Mnichova na Feurteventuru, jak je to s nyní s Eurowings, když zaměstnanci Lufthansy stávkují? Nepostihne nás nějaké omezení nebo se to Eurowings netýká?

před 5 měs
David Eiselt

Nedokázal bych vám odpovědět ani na let s Lufthansou. Musíte vyčkat na den odletu, zda váš let bude nějak omezen.

před 5 měs
cali

Žádní zaměstnanci Lufthansy nestávkují, asi si to motáš se středeční stávkou odborové organizace ver.di.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde najdu booking code? po provedení platby jsem si neopsala booking code, myslela jsem si, že ho pošlou s letenkama na email, ale nic nepřišlo.

kupovali jsme letenky včera, tak je možné, že je zašlou až následující dny ?

děkuji švojgrová

před 6 měs
David Eiselt

Mrkněte do spamu, dost lidí zadává špatně emailové adresy, poté kontaktujte eurowings napřímo.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

u této společnosti jsem si zarezervovala letenky do Barcelony. Emailem mi byla poslaná tato informace:

Vážená paní,

Ve vašem letu jsou nějaké časové změny. Zrušujeme vám potvrzení rezervace se všemi informacemi.

Tým zákazníků služby Eurowings

za Eurowings GmbH

Annette Bauerová

V současné chvíli nevím, jak mám dále postupovat. Znamená to, že bude změněn časový plán nebo si musíme

letenky znovu zarezervovat? Finance vráceny zatím na účtu nemám.

Děkuji Vám za poslání informace,

Marcela

před 6 měs
David Eiselt

Mrkněte do správy vaší rezervace, tam by mělo být více informací https://www.eurowings.com/skysal...ture=en-US

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

mají Eurowings v Praze nějakou kancelář, pobočku , pokud ano prosím na které adrese se nachází.

Děkuji

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, nemají. V dnešní době už něco jako fyzické pobočky aerolinek prakticky vymizelo, zvlášť u low-costů.

před 6 měs

Už jsem se zde jednou ptal na průběh platby rezervovaných letenek. Bylo mi sděleno, že letecká společnost si stáhne během 2-5 dnů platbu z mého účtu na základě zadané karty. Ani po skoro 4 týdnech se tak nestalo. Nevím co mám dělat, rezervace je na mém účtu stále platná. Snažil jsem se dovolat na telefonní číslo společnosti dané mi na letišti v Praze asi stokrát, ale bez šance. Napsal jsem dotaz v angličtině na uvedený email společnosti, ani po deseti dnech mi nikdo neodpověděl. Na německou společnost od které bych čekal preciznost je to tedy katastrofa. Dnes mám zaplacený hotel v Hamburku a nevím zda tam se synem odletím, zda je rezervace platná, zda vůbec dostanu letenku, když není stržena platba z mého účtu. Nedá se s nikým spojit, s nikým mluvit, nikdo se mnou nekomunikuje, naprostá katastrofa...........Může mi někdo poradit co můžu ještě dělat?????

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

dnes jsem si zkusmo poprvé v životě zkusil rezervovat a koupit letenky přímo na stránkách letecké společnosti.

Vše proběhlo v pořádku, jen jsem asi nepochopil, jak letenky mám zaplatit. Žádná zpráva v tomto smyslu mi v odpovědi o rezervaci nepřišla. Zadal jsem číslo karty a co dál? Kdy a jak se prosím platba provede a co mám pro to udělat, aby bylo vše v pořádku. Děkuji

před 6 měs
David Eiselt

Platba online kartou probíhá tak, že zadáte informace o vaši kartě a prodejce (aerolinka) si pak sama strhne peníze. Přišlo–li vám potvrzení o letence, o nic se už nestaráte. Do 2–5 dní se vám peníze z účtu strhnou, nyní jsou už zablokované.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobry den, vcera jsem si rezervovala letenku na Jamajku, v cene nebylo zavadlo. Zaskrtla jsem proto 23kg - let tam a radeji i 23kg - let zpatky. Ted mam na letu z Jamajky dve zavazadla k odbaveni. Dohromady jsem platila 60€. Je mozne jedno zavazadlo zrusit a kam presne mam popripade napsat? Chci odcestovat s jednim a s tim stejnym se taky vratit. Moc dekuji.

Odpovědět
před 7 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu