O aerolince Eurowings

Německá společnost Eurowings je nízkonákladový dopravce plně vlastněný Lufthansou, který vznikl teprve v roce 2014. Provozuje linky především z Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem, Vídně a Stuttgartu, kde nahradil právě mateřskou Lufthansu.

Od roku 2021 Eurowings provozují základnu i v Praze s více než 20 přímými linkami. Objevte kalendář levných letů z Prahy u Eurowings.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky z Prahy

Eurowings provozují od roku 2021 bázi na letišti Václava Havla v Praze a létají přímé lety z Prahy celkem do 20 destinací. Ke třem stávajícím městům v Německu, do kterých létají z Prahy dlouhodobě, přidávají dalších 19 nových destinací.

Ceny letenek a kde rezervovat?

Aerolinka Eurowings nabízí akční jednosměrné letenky už cca od 750 Kč do blízkých destinací (Německo, Itálie, Chorvatsko, Řecko, Španělsko) a zhruba od 1 100 Kč do vzdálenějších míst (Kanáry, Portugalsko, Kréta, Izrael..).

Letenky s Eurowings nejen z Prahy vždy nejvýhodněji rezervujete přímo přes web aerolinky eurowings.comkterý je dostupný i v češtině.

Najdi nejlevnější letenky →

Přímé lety z Prahy

Eurowings aktuálně nabízí 22 přímých spojů do 11 zemí v Evropě a blízkém okolí. 

 • Alicante – 3x týdně (čt, so, ne)
 • Athény – 2x týdně (st, so)
 • Barcelona – 4x týdně (po, st, pá, ne)
 • Birmingham – 3x týdně (po, st, pá)
 • Bristol – 3x týdně (po, pá, ne)
 • Düsseldorf – 3x denně (pá + ne 2x, so 1x)
 • Faro – 2x týdně (út, so)
 • Fuerteventura – 1x týdně (ne)
 • Hamburg – 2x týdně (pá, ne)
 • Heraklion (Kréta) – 3x týdně (út, čt, ne)
 • Kodaň – 6x týdně (denně kromě soboty)
 • Kolín nad Rýnem – 4x týdně (po, st, pá, ne)
 • Korfu – 2x týdně (út, so)
 • Larnaca – 3x týdně (út, čt, so)
 • Malaga – 4x týdně (út, st, so, ne)
 • Milán Malpensa – 6x týdně (denně kromě soboty)
 • Palma de Mallorca – 4x týdně (po, út, so, ne)
 • Řím Fiumicino – 1x týdně (ne)
 • Stockholm Arlanda – 2x týdně (čt, ne)
 • Tel Aviv – 3x týdně (po, st, pá)
 • Tenerife Sur – 2x týdně (st, so)
 • Valencia – 2x týdně (st, so)
 • Záhřeb – 1-2x týdně (út, so)

Zavazadla

Zdarma na všech linkách v nejlevnějším tarifu „Basic“ si můžete vzít pouze jedno malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 30 x 25 cm. Větší kabinové zavazadlo velikosti  55 x 40 x 23 cm může být přidáno v průběhu rezervace letenky, cena se pohybuje okolo 260 Kč za let.

Odbavené zavazadlo je v nejnižším tarifu „Basic“ vždy za příplatek, v tarifu „Smart“ je pak v ceně, ten bývá dražší, než když si zavazadlo dokoupíte separátně. V takovém případě vás vyjde na 25 € za jeden směr po Evropě, 60 € mimo Evropu. Hmotnost musí mít do 23 kg.

Eurowings přepravují pouze kočky a psy do 8 kg jen na evropských linkách za poplatek 40 €.

Lyže se přepravují za stejné poplatky jako běžné zavazadlo.

Odbavení

Letištní odbavení je zpoplatněno, obvykle začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před nástupem. Pro odbavení zdarma proveďte online check-in.

Online check-in je dostupný 72 hodin před odletem. Při tomto způsobu si můžete vybrat mezi vytisknutím letenky doma, v kiosku na letišti nebo zasláním na mobil, v tom případě pouze na letišti ukážete čárový kód. Během odbavení si můžete zdarma vybrat sedadla v letadle.

Pro urychlení mobilního odbavení si také můžete stáhnout aplikaci Eurowings.

Služby během letu

Občerstvení během letu je vždy pouze za poplatek.

Na dálkových trasách lze využívat za poplatek 3,90 € systém palubní zábavy prostřednictvím osobních obrazovek, u evropských linek můžete za 3,90 € a po stáhnutí aplikace sledovat veškerý obsah palubní zábavy i na svém vlastním zařízení.

Wifi je funkční u všech letounů typu Airbus A319, A320 a A330 za cenu 3,90 € (10 MB), 9,90 € (20 MB) nebo 18,90 € (50 MB).

158 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele sexsn1
sexsn1

pěkný den,ve čtvrtek odlítám na Kanárská ostrovy z Prahy letecká společnost Eurowings mám dotaz jestli při nástupu do letadla je vyžadován nějaký jiný doklad o prodělaní covidu neb očkování nebo je toto už nekontrolováno a kontroluji až na Kanárech děkuji za info kdo tam byl

před 2 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Pouze to, co vyžaduje cílová destinace.

před 2 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Právě jsem se vrátila z Tenerife. Ne s Eurowings ale s Ryanair. Na letišti chtěli vidět jenom pas a BP. Očkování nebo prodělání covidu ne. Na Tenerife na letišti chtěli ten pitomý španělský QR kód, jinak nic. Vůbec mě překvapilo, že doklad o očkování nechtěl vidět nikdo, zato s rouškama docela otravovali.

Přidat odpověď
před 2 měs

Nema nekdo predstavu, KdY by se v systemu mohli objevit termin EW na zari/rijen kanary?

před 2 měs

V letním letovém řádu (minimálně tedy do konce října) bohužel EW na kanárské ostrovy létat z Prahy nebude.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Peetee 247
Peetee 247

Nema někdo představu, jestli nedělní prima linka na Fuertventuru na květen spíš ještě není v prodeji a nebo spíš v letni sezone nebude? Ostatní destinace vetsinou termíny na léto mají...

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele
cali

Tak nám Eurowings ode dneška zavedl novotu... V Basic tarifu už jen jedno zavazadlo 40x30x25 mm.

před 9 měs
Avatar uživatele floodland
floodland

takže s bídou na krabičku od sirek...

před 9 měs
Avatar uživatele Láďa _1
Láďa _1

Letěl jsem s nimi z Prahy do Atén i zpět. Na check-in ani při vstupu do letadla ani na jedné trase nekontrolovali velikost zavazadel. Ani batohů (a někteří měli skoro krosny) ani příplatkového zavazadla na palubu.

Přidat odpověď
před 6 měs

Může někdo poslat odkaz na letenku do havany ?

před rokem
Avatar uživatele
cali

Žádný není, nelétají tam...

Zdravym..prosim vas viete niekto ako sa kupuje letenka pre psika leteckej spolocnosti eurowings? Vueling to ma priamo pri bookovani letenky, ale potrebujem eurowings..dakujem za odpoved

Odpovědět
před rokem

Ahoj, chtěla jsem se optat. Letim Drážďany-Málaga s přestupem ve Stuttgartu, na přestup mám 50 minut. Stíhá se to v pohodě? Bývá často let z Drážďan zpožděný? Děkuji za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, pokud to máš na jedné letence, tak se o tebe v případě zpozďění musí postarat. 50 min na přestup je ve Stuttgartu úplně ok.

před 2 lety

Ano, oba lety mám na jedné letence. Ale asi nefunguje to, že ikdyž oba lety jsou od Eurowings, tak na sebe počkají, že? Do Malagy ze Stuttgartu toho moc nelítá.

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Určitě nečekají. Přinejhorším Vás pošlou jinudy, nebo další den s hotelem.

před 2 lety
Avatar uživatele Jan Honzauta
Jan Honzauta

Na to , že navazující spoj počká bych nespoléhal. Letěl jsem z Prahy přes Dusseldorf do Birminghamu s onou zmiňovanou aerolinkou, na přestup měla být cca hodina. Letadlo na příletu do Prahy už zpožděno, tak se ptám personálu v Praze jestli budeme stíhat, že v případě, že není garance, že stihnu přestup, raději na let nenastoupím. Nedokázali jednoznačně odpovědět jen se mně snažili co nejrychleji zbavit a nacpat do letadla. Za letu ten stejný dotaz personálu, odpověď, že prý budeme stíhat. Po příletu do Dusseldorfu jasné, že přípoj do Birmingahmu a ani do Glasgow nečekal. Přebukování na následující den na ranní let neskutečně arogantní paní až na 3. přepážce Eurowings. Dostal jsem poukaz na večeři na 20EUR (za to se večeře nedala pořídit, platil jsem cca dvounásobek) a pěkný hotel na letišti. Následující den ranní spoj opožděn na odletu o 1,5 hodiny, lidi nastupoval do letadla, poté zase vystupovali, potom přistaveno náhradní letadlo (že prý nefungovala klimatizace). Na žádost o kompenzaci žádná reakce, najati vymahači, u soudu dostali platební příkaz. Tak jestli si chcete vychutnat cestování a servis Eurowingu, tak to můžete zkusit.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den odlétám z letiště v mnichově a rád bych si udělal check - in před odletem. Na jakých stránkách je to možné a co vše k tomu potřebuji? Letím ze společností eurowings.

Děkuji šanda

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, online check-in provedete vždy na webu letecké společnosti, se kterou letíte. Potřebujete k tomu jen rezervační kód letenky a jméno.

Přidat odpověď
před 2 lety

Nikde jsem nenašla konkrétní rozměry zavazadla k odbavení, všude kde jsem hledala jsem našla jen váhové omezení. Nevíte prosím někdo ty rozměry? Díky:)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Rozměry nikdo řešit nebude, pokud nebudete tahat nějaké extra neobvyklé předměty (dlouhé tyče apod.). U odbaveného zavazadla je stěžejní právě hmotnost :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

Máte někdo zkušenost se ztrátou zavazadla při příletu ,,domů" u společnosti Eurowings ? Už je to 8 den a stále nic.

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Ztratilo ho nektere letiste, ne letecka spolecnost. Leda ze by vypaldo za letu. Pokud jste nahlasil ztratu, urgovat. 8 dni je fakt hodne.

Přidat odpověď
před 3 lety

Prosím, má někdo zkušenost s cestováním s dětmi do 2 let?

Rádi bychom listopad/prosinec Punta Cana, v tu dobu bude malému 9mesicu, co jsme se dočetla u Eurowings nemají výklopné postýlky (bassinet, babycot apod), ale musíte si vzít svou autosedačku, tu předem registrovat a koupit za plnou cenu letenku s cca 20% slevou.

Opravdu nemají výklopné postýlky, má někdo zkušenost? Nechce se mi za cenu kolem 15tis kupovat takhle malému dítěti letenku.

Karibik letá obvykle z nemecka pouze Eurowings a Condor,u nich je zase omezení na věk, vahu a hlavně v bussinesu.

Jeste jsem koukala na Air Europa - španělé, tam si taky nepomuzeme..

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, máte , prosím, někdo zkušenost nebo návod jak cenu letenky na webu Eurowings transponovat na Euro? Samozřejmě jde to na singl let z Nšmecka, např. DUS PRG, ale lety z Prahy jsou jen (?) v korunách. Děkuji

Odpovědět
před 3 lety

Zdravím, chci se zeptat, zda check in je na letišti zdarma, nebo se platí jako u Raynairu. Pokud není zdarma, kde najdu na stránkách odkaz na check in, abych si ho udělala? Děkuji za odpoved.

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

O pár řádků výše máš odpověď. Proč si článek nejdřív nepřečteš?

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To je preci moc prace :-))

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chci se zeptat, když letíme nízkonákladovkou do Říma, můžou být v příručním kufru tekutiny? Myslím tím ohledně drogerie. Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pravidla pro přepravu tekutin platí plošně pro všechny letecké společnosti. Tj. maximálně 10 balení po 100 ml v jednom průhledném uzavíratelném sáčku.

Přidat odpověď
před 3 lety

Chtěl bych se zeptat, jestli nevadí, když je zavazadlo obmotáno ochrannou fólií?

Odpovědět
před 3 lety

Zdravím, v pondělí jsem si kupoval letenky na odlet z London Stansted do Prahy na 29.7.2019, vše proběhlo v pořádku, až na platbu. Tu jsem platil přes kartu přes společnost PayPal, od té mi přišla také faktura, ale nedostal jsem žádnou zprávu od společnosti eurowings, jenom jsem si u nich nechal udělat účet, ale v účtu se mi nic neukazuje žádné lety, nic. Je to normální, odepíší třeba až těsně před odletem? U společnosti Ryanair jsem si teď kupoval letenky a tam mi vše přišlo ještě hned v ten den. Děkuji za odpovědi

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj Lukáši, normální to není, potvrzení o rezervaci aerolinka posílá většinou obratem po zaplacení. Doporučuji co nejdříve kontaktovat aerolinku.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr _61
Petr _61

Prosím zda nevíte co se stalo na letisti v Dusseldorfu? O 6hodin spožděný let a po 1hodině letu se letadlo muselo vrátit. Jedná se o let Dusseldorf-Punta Cana ve 13:55 byl čas letu. Se společností Euro Wings. Děkuji za odpověď Petr

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím m, letím do Bangkoku a crosna mi přesahuje o deset cm na výšku. Řeší to hodně tato společnost prosím?

Děkuji a hezký večer

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Deset cm je fakt uz hodne

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Tak vezmi fričku a upajcni to na povolený rozměr.

před 3 lety

A pět cm? 😃

Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

I tech pet se do klece nevejde

před 3 lety

Do klece?

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, jen bych chtěl upozornit na změnu cen za odbavené zavazadlo. Nejedná se již o 15€ za 23 kg, nicméně 25€ na jedné trase.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, máme koupený zájezd přes německou ck FTI a podle pokynů máme letenku s 23 kg zavazadlo v ceně. Udělali jsme si však check-in online a na palubním lístku je status Basic - kde se standardně zavazadlo platí. Máte někdo zkušenost, bude to v pohodě, když to máme garantované od ck? Aby pp nás najednou nechtěli zaplatit. Díky

před 3 lety

Dobrý den,

zajímalo by mě jak jste nakonec dopadli ? Děkuji za odpověď .

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den p.Hájku prosím o informaci o odbavení zavazadla letíme z Newcastlu do Prahy s mezipřistáním v Dusseldorfu.Objednala jsem si letenku online smart s 23 kg zavazadlem a nevím jestly budu stíhat si zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit a nebo jestly společnost Eurowings dělá tuto službu automaticky a z letu EW9339 předá zavazadla do letu EW9770.Děkuji Vám za odpověď .Hana

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den,

predpokladam ze jste to koupila v ramci jedne rezervace, a tak vam bude zavazadlo automaticky prelozeno az do Prahy.

před 3 lety

Děkuju Vám za odpověd.

Přidat odpověď
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu