Eurowings

Eurowings

O aerolince

Německá společnost Eurowings je nízkonákladový dopravce plně vlastněný Lufthansou, který vznikl teprve v roce 2014. Provozuje linky především z Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem, Vídně a Stuttgartu, kde nahradil právě mateřskou Lufthansu.

Od roku 2021 Eurowings provozují základnu i v Praze s více než 20 přímými linkami. Objevte kalendář levných letů z Prahy u Eurowings.

Logo Eurowings
IATA Kód
EW
Letecká aliance
-
Země původu
Německo
Datum vzniku
01. 01. 1994

Letenky z Prahy

Eurowings provozují od roku 2021 bázi na letišti Václava Havla v Praze a létají přímé lety z Prahy celkem do 20 destinací. Ke třem stávajícím městům v Německu, do kterých létají z Prahy dlouhodobě, přidávají dalších 19 nových destinací.

Ceny letenek a kde rezervovat?

Aerolinka Eurowings nabízí akční jednosměrné letenky už cca od 750 Kč do blízkých destinací (Německo, Itálie, Chorvatsko, Řecko, Španělsko) a zhruba od 1 100 Kč do vzdálenějších míst (Kanáry, Portugalsko, Kréta,..).

Letenky s Eurowings nejen z Prahy vždy nejvýhodněji rezervujete přímo přes web aerolinky eurowings.comkterý je dostupný i v češtině.

Najdi nejlevnější letenky →

Přímé lety z Prahy

Eurowings aktuálně nabízí 22 přímých spojů do 11 zemí v Evropě a blízkém okolí. 

 • Alicante – 2x týdně (čt, ne), pouze letní sezonní lety
 • Athény – 2x týdně (st, so), pouze letní sezonní lety
 • Barcelona – 4x týdně (po, st, pá, ne), celoroční linka
 • Birmingham – 2x týdně (po, pá), celoroční linka
 • Düsseldorf – 2x denně (o víkendu jen 1x), celoroční linka
 • Faro – 2x týdně (út, so), pouze letní sezonní lety
 • Heraklion (Kréta) – 2x týdně (čt, ne), pouze letní sezonní lety
 • Hurghada – 1x týdně (so), celoroční linka
 • Kodaň – 6x týdně (denně kromě soboty), celoroční linka
 • Kolín nad Rýnem – 2x týdně (pá, ne), celoroční linka
 • Larnaca – 1x týdně (so), celoroční linka
 • Madeira – 2x týdně (st, ne), celoroční linka
 • Malaga – 3x týdně (út, čt, so), celoroční linka
 • Marsa Alam – 1x týdně (so), celoroční linka
 • Oslo – 4x týdně (po, st, pá, ne), celoroční linka
 • Palma de Mallorca – 3x týdně (út, pá, so), pouze letní sezonní lety
 • Řím Fiumicino – 4x týdně (po, st, čt, ne), celoroční linka
 • Stockholm Arlanda – 4x týdně (po, čt, pá, ne), celoroční linka

Zavazadla

Zdarma na všech linkách v nejlevnějším tarifu „Basic“ si můžete vzít pouze jedno malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 30 x 25 cm. Větší kabinové zavazadlo velikosti  55 x 40 x 23 cm může být přidáno v průběhu rezervace letenky, cena se pohybuje okolo 260 Kč za let.

Odbavené zavazadlo je v nejnižším tarifu „Basic“ vždy za příplatek, v tarifu „Smart“ je pak v ceně, ten bývá dražší, než když si zavazadlo dokoupíte separátně. V takovém případě vás vyjde na 25 € za jeden směr po Evropě, 60 € mimo Evropu. Hmotnost musí mít do 23 kg.

Eurowings přepravují pouze kočky a psy do 8 kg jen na evropských linkách za poplatek 40 €.

Lyže se přepravují za stejné poplatky jako běžné zavazadlo.

Odbavení

Letištní odbavení je zpoplatněno, obvykle začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před nástupem. Pro odbavení zdarma proveďte online check-in.

Online check-in je dostupný 72 hodin před odletem. Při tomto způsobu si můžete vybrat mezi vytisknutím letenky doma, v kiosku na letišti nebo zasláním na mobil, v tom případě pouze na letišti ukážete čárový kód. Během odbavení si můžete zdarma vybrat sedadla v letadle.

Pro urychlení mobilního odbavení si také můžete stáhnout aplikaci Eurowings.

Služby během letu

Občerstvení během letu je vždy pouze za poplatek.

Na dálkových trasách lze využívat za poplatek 3,90 € systém palubní zábavy prostřednictvím osobních obrazovek, u evropských linek můžete za 3,90 € a po stáhnutí aplikace sledovat veškerý obsah palubní zábavy i na svém vlastním zařízení.

Wifi je funkční u všech letounů typu Airbus A319, A320 a A330 za cenu 3,90 € (10 MB), 9,90 € (20 MB) nebo 18,90 € (50 MB).

naposledy aktualizováno 01. 09. 2022
Navrhni úpravu

160 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lukasm
lukasm
před 14 dny

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda nevíte, jestli Eurowings plánuje pokračovat v lince Praha-Oslo i v dubnu ? Zatím jsou nahrány lety pouze do března, děkuji.

Michal _50
před 2 měs

Stávka pilotů Eurowings Germany: https://www.planes.cz/cs/article...-stavkovat

 

Avatar uživatele sexsn1
sexsn1
před 9 měs

pěkný den,ve čtvrtek odlítám na Kanárská ostrovy z Prahy letecká společnost Eurowings mám dotaz jestli při nástupu do letadla je vyžadován nějaký jiný doklad o prodělaní covidu neb očkování nebo je toto už nekontrolováno a kontroluji až na Kanárech děkuji za info kdo tam byl

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 měs

Pouze to, co vyžaduje cílová destinace.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před 9 měs

Právě jsem se vrátila z Tenerife. Ne s Eurowings ale s Ryanair. Na letišti chtěli vidět jenom pas a BP. Očkování nebo prodělání covidu ne. Na Tenerife na letišti chtěli ten pitomý španělský QR kód, jinak nic. Vůbec mě překvapilo, že doklad o očkování nechtěl vidět nikdo, zato s rouškama docela otravovali.

Avatar uživatele
Martin
před 9 měs

Nema nekdo predstavu, KdY by se v systemu mohli objevit termin EW na zari/rijen kanary?

Avatar uživatele
Radek
před 9 měs

V letním letovém řádu (minimálně tedy do konce října) bohužel EW na kanárské ostrovy létat z Prahy nebude.

Avatar uživatele Peetee 247
Peetee 247
před 12 měs

Nema někdo představu, jestli nedělní prima linka na Fuertventuru na květen spíš ještě není v prodeji a nebo spíš v letni sezone nebude? Ostatní destinace vetsinou termíny na léto mají...

Avatar uživatele
cali
před rokem

Tak nám Eurowings ode dneška zavedl novotu... V Basic tarifu už jen jedno zavazadlo 40x30x25 mm.

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

takže s bídou na krabičku od sirek...

Avatar uživatele Láďa _1
Láďa _1
před rokem

Letěl jsem s nimi z Prahy do Atén i zpět. Na check-in ani při vstupu do letadla ani na jedné trase nekontrolovali velikost zavazadel. Ani batohů (a někteří měli skoro krosny) ani příplatkového zavazadla na palubu.

Avatar uživatele
Matiass
před 2 lety

Může někdo poslat odkaz na letenku do havany ?

Avatar uživatele
cali
před 2 lety

Žádný není, nelétají tam...

Avatar uživatele
Lucia
před 3 lety

Zdravym..prosim vas viete niekto ako sa kupuje letenka pre psika leteckej spolocnosti eurowings? Vueling to ma priamo pri bookovani letenky, ale potrebujem eurowings..dakujem za odpoved

Avatar uživatele
Gabi
před 3 lety

Ahoj, chtěla jsem se optat. Letim Drážďany-Málaga s přestupem ve Stuttgartu, na přestup mám 50 minut. Stíhá se to v pohodě? Bývá často let z Drážďan zpožděný? Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Ahoj, pokud to máš na jedné letence, tak se o tebe v případě zpozďění musí postarat. 50 min na přestup je ve Stuttgartu úplně ok.

Avatar uživatele
Gabi
před 3 lety

Ano, oba lety mám na jedné letence. Ale asi nefunguje to, že ikdyž oba lety jsou od Eurowings, tak na sebe počkají, že? Do Malagy ze Stuttgartu toho moc nelítá.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Určitě nečekají. Přinejhorším Vás pošlou jinudy, nebo další den s hotelem.

Avatar uživatele Jan Honzauta
Jan Honzauta
před 3 lety

Na to , že navazující spoj počká bych nespoléhal. Letěl jsem z Prahy přes Dusseldorf do Birminghamu s onou zmiňovanou aerolinkou, na přestup měla být cca hodina. Letadlo na příletu do Prahy už zpožděno, tak se ptám personálu v Praze jestli budeme stíhat, že v případě, že není garance, že stihnu přestup, raději na let nenastoupím. Nedokázali jednoznačně odpovědět jen se mně snažili co nejrychleji zbavit a nacpat do letadla. Za letu ten stejný dotaz personálu, odpověď, že prý budeme stíhat. Po příletu do Dusseldorfu jasné, že přípoj do Birmingahmu a ani do Glasgow nečekal. Přebukování na následující den na ranní let neskutečně arogantní paní až na 3. přepážce Eurowings. Dostal jsem poukaz na večeři na 20EUR (za to se večeře nedala pořídit, platil jsem cca dvounásobek) a pěkný hotel na letišti. Následující den ranní spoj opožděn na odletu o 1,5 hodiny, lidi nastupoval do letadla, poté zase vystupovali, potom přistaveno náhradní letadlo (že prý nefungovala klimatizace). Na žádost o kompenzaci žádná reakce, najati vymahači, u soudu dostali platební příkaz. Tak jestli si chcete vychutnat cestování a servis Eurowingu, tak to můžete zkusit.

Avatar uživatele
stanislav sanda
před 3 lety

Dobrý den odlétám z letiště v mnichově a rád bych si udělal check - in před odletem. Na jakých stránkách je to možné a co vše k tomu potřebuji? Letím ze společností eurowings.

Děkuji šanda

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, online check-in provedete vždy na webu letecké společnosti, se kterou letíte. Potřebujete k tomu jen rezervační kód letenky a jméno.

Avatar uživatele
Markéta
před 3 lety

Nikde jsem nenašla konkrétní rozměry zavazadla k odbavení, všude kde jsem hledala jsem našla jen váhové omezení. Nevíte prosím někdo ty rozměry? Díky:)

Kryštof Hájek
před 3 lety

Rozměry nikdo řešit nebude, pokud nebudete tahat nějaké extra neobvyklé předměty (dlouhé tyče apod.). U odbaveného zavazadla je stěžejní právě hmotnost :)

Avatar uživatele
Michal
před 3 lety

Dobrý den,

Máte někdo zkušenost se ztrátou zavazadla při příletu ,,domů" u společnosti Eurowings ? Už je to 8 den a stále nic.

Děkuji

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Ztratilo ho nektere letiste, ne letecka spolecnost. Leda ze by vypaldo za letu. Pokud jste nahlasil ztratu, urgovat. 8 dni je fakt hodne.

Avatar uživatele
Bara Voříšková
před 3 lety

Prosím, má někdo zkušenost s cestováním s dětmi do 2 let?

Rádi bychom listopad/prosinec Punta Cana, v tu dobu bude malému 9mesicu, co jsme se dočetla u Eurowings nemají výklopné postýlky (bassinet, babycot apod), ale musíte si vzít svou autosedačku, tu předem registrovat a koupit za plnou cenu letenku s cca 20% slevou.

Opravdu nemají výklopné postýlky, má někdo zkušenost? Nechce se mi za cenu kolem 15tis kupovat takhle malému dítěti letenku.

Karibik letá obvykle z nemecka pouze Eurowings a Condor,u nich je zase omezení na věk, vahu a hlavně v bussinesu.

Jeste jsem koukala na Air Europa - španělé, tam si taky nepomuzeme..

Avatar uživatele
Pavel
před 3 lety

Dobrý den, máte , prosím, někdo zkušenost nebo návod jak cenu letenky na webu Eurowings transponovat na Euro? Samozřejmě jde to na singl let z Nšmecka, např. DUS PRG, ale lety z Prahy jsou jen (?) v korunách. Děkuji

Avatar uživatele
Taja
před 3 lety

Zdravím, chci se zeptat, zda check in je na letišti zdarma, nebo se platí jako u Raynairu. Pokud není zdarma, kde najdu na stránkách odkaz na check in, abych si ho udělala? Děkuji za odpoved.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 3 lety

O pár řádků výše máš odpověď. Proč si článek nejdřív nepřečteš?

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

To je preci moc prace :-))

Avatar uživatele
Lenka
před 3 lety

Dobrý den, chci se zeptat, když letíme nízkonákladovkou do Říma, můžou být v příručním kufru tekutiny? Myslím tím ohledně drogerie. Děkuji

Kryštof Hájek
před 3 lety

Pravidla pro přepravu tekutin platí plošně pro všechny letecké společnosti. Tj. maximálně 10 balení po 100 ml v jednom průhledném uzavíratelném sáčku.

Avatar uživatele
Jarek
před 3 lety

Chtěl bych se zeptat, jestli nevadí, když je zavazadlo obmotáno ochrannou fólií?

Avatar uživatele
Lukáš Sáblík
před 3 lety

Zdravím, v pondělí jsem si kupoval letenky na odlet z London Stansted do Prahy na 29.7.2019, vše proběhlo v pořádku, až na platbu. Tu jsem platil přes kartu přes společnost PayPal, od té mi přišla také faktura, ale nedostal jsem žádnou zprávu od společnosti eurowings, jenom jsem si u nich nechal udělat účet, ale v účtu se mi nic neukazuje žádné lety, nic. Je to normální, odepíší třeba až těsně před odletem? U společnosti Ryanair jsem si teď kupoval letenky a tam mi vše přišlo ještě hned v ten den. Děkuji za odpovědi

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj Lukáši, normální to není, potvrzení o rezervaci aerolinka posílá většinou obratem po zaplacení. Doporučuji co nejdříve kontaktovat aerolinku.

Avatar uživatele Petr _61
Petr _61
před 3 lety

Prosím zda nevíte co se stalo na letisti v Dusseldorfu? O 6hodin spožděný let a po 1hodině letu se letadlo muselo vrátit. Jedná se o let Dusseldorf-Punta Cana ve 13:55 byl čas letu. Se společností Euro Wings. Děkuji za odpověď Petr

Avatar uživatele
Hanka
před 3 lety

Zdravím m, letím do Bangkoku a crosna mi přesahuje o deset cm na výšku. Řeší to hodně tato společnost prosím?

Děkuji a hezký večer

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Deset cm je fakt uz hodne

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Tak vezmi fričku a upajcni to na povolený rozměr.

Avatar uživatele
Hanka
před 3 lety

A pět cm? 😃

Děkuji za odpověď

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

I tech pet se do klece nevejde

Avatar uživatele
Hanka
před 3 lety

Do klece?

Avatar uživatele
Ondra
před 3 lety

Zdravím, jen bych chtěl upozornit na změnu cen za odbavené zavazadlo. Nejedná se již o 15€ za 23 kg, nicméně 25€ na jedné trase.

Načíst všechny komentáře