Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Eurowings

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Eurowings

Německá společnost Eurowings je nízkonákladový dopravce plně vlastněný Lufthansou, který vznikl teprve v roce 2014. Provozuje linky především z Düsseldorfu, Kolína nad Rýnem, Vídně a Stuttgartu, kde nahradil právě mateřskou Lufthansu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Eurowings provozují linky do celé Evropy, ceny jsou obvykle o něco vyšší než u ostatních low cost aerolinek, na druhou stranu oproti jiným nabízí Eurowings garantované přestupy nebo možnost připsání věrnostních mil do programu Lufthansy (pouze u vyšších tarifů). Letenky na evropských linkách kupujte ideálně alespoň 2–3 měsíce před odletem a rezervujte přes web www.eurowings.com.

Eurowings jsou stále více oblíbenou alternativou pro lety do Karibiku, Thajska nebo na Mauricius a provozují ze své základny v Kolíně nad Rýnem. Obvykle nejvhodnější čas pro rezervaci letenek na dálkových linkách bývá asi 1 měsíc před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma na všech linkách si můžete vzít pouze jedno příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 23 cm a jeden osobní předmět velikosti 40 x 30 x 10 cm celkem do 8 kg.

Odbavené zavazadlo je v nejnižším tarifu „Basic“ vždy za příplatek, v tarifu „Smart“ je pak v ceně, ten bývá dražší, než když si zavazadlo dokoupíte separátně. V takovém případě vás vyjde na 25 € za jeden směr po Evropě, 60 € mimo Evropu. Hmotnost musí mít do 23 kg.

Eurowings přepravují pouze kočky a psy do 8 kg jen na evropských linkách za poplatek 40 €.

Lyže se přepravují za stejné poplatky jako běžné zavazadlo.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma, obvykle začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před nástupem.

Online check-in je dostupný 72 hodin před odletem. Při tomto způsobu si můžete vybrat mezi vytisknutím letenky doma, v kiosku na letišti nebo zasláním na mobil, v tom případě pouze na letišti ukážete čárový kód. Během odbavení si můžete zdarma vybrat sedadla v letadle.

Pro urychlení mobilního odbavení si také můžete stáhnout aplikaci Eurowings.

Služby během letu

Pasažéři s letenkami v tarifu Smart a Best mají nárok na bezplatné občerstvení zdarma. Cestující se zakoupenou letenkou v nejnižším tarifu Basic si mohou jídlo zakoupit, a to i na dálkových linkách. Voda je zdarma vždy.

Na dálkových trasách lze využívat za poplatek 3,90 € systém palubní zábavy prostřednictvím osobních obrazovek, u evropských linek můžete za 3,90 € a po stáhnutí aplikace sledovat veškerý obsah palubní zábavy i na svém vlastním zařízení.

Wifi je funkční u všech letounů typu Airbus A319, A320 a A330 za cenu 3,90 € (10 MB), 9,90 € (20 MB) nebo 18,90 € (50 MB).

128 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Chtěl bych se zeptat, jestli nevadí, když je zavazadlo obmotáno ochrannou fólií?

Odpovědět
před 6 dny

Zdravím, v pondělí jsem si kupoval letenky na odlet z London Stansted do Prahy na 29.7.2019, vše proběhlo v pořádku, až na platbu. Tu jsem platil přes kartu přes společnost PayPal, od té mi přišla také faktura, ale nedostal jsem žádnou zprávu od společnosti eurowings, jenom jsem si u nich nechal udělat účet, ale v účtu se mi nic neukazuje žádné lety, nic. Je to normální, odepíší třeba až těsně před odletem? U společnosti Ryanair jsem si teď kupoval letenky a tam mi vše přišlo ještě hned v ten den. Děkuji za odpovědi

před 8 dny
Kryštof Hájek

Ahoj Lukáši, normální to není, potvrzení o rezervaci aerolinka posílá většinou obratem po zaplacení. Doporučuji co nejdříve kontaktovat aerolinku.

před 8 dny
Avatar uživatele Petr
Petr

Prosím zda nevíte co se stalo na letisti v Dusseldorfu? O 6hodin spožděný let a po 1hodině letu se letadlo muselo vrátit. Jedná se o let Dusseldorf-Punta Cana ve 13:55 byl čas letu. Se společností Euro Wings. Děkuji za odpověď Petr

Zdravím m, letím do Bangkoku a crosna mi přesahuje o deset cm na výšku. Řeší to hodně tato společnost prosím?

Děkuji a hezký večer

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Deset cm je fakt uz hodne

před měs
cali

Tak vezmi fričku a upajcni to na povolený rozměr.

před měs

A pět cm? 😃

Děkuji za odpověď

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

I tech pet se do klece nevejde

před měs

Do klece?

před měs

Zdravím, jen bych chtěl upozornit na změnu cen za odbavené zavazadlo. Nejedná se již o 15€ za 23 kg, nicméně 25€ na jedné trase.

Odpovědět
před měs

Dobrý den, máme koupený zájezd přes německou ck FTI a podle pokynů máme letenku s 23 kg zavazadlo v ceně. Udělali jsme si však check-in online a na palubním lístku je status Basic - kde se standardně zavazadlo platí. Máte někdo zkušenost, bude to v pohodě, když to máme garantované od ck? Aby pp nás najednou nechtěli zaplatit. Díky

Odpovědět
před měs

Dobrý den p.Hájku prosím o informaci o odbavení zavazadla letíme z Newcastlu do Prahy s mezipřistáním v Dusseldorfu.Objednala jsem si letenku online smart s 23 kg zavazadlem a nevím jestly budu stíhat si zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit a nebo jestly společnost Eurowings dělá tuto službu automaticky a z letu EW9339 předá zavazadla do letu EW9770.Děkuji Vám za odpověď .Hana

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den,

predpokladam ze jste to koupila v ramci jedne rezervace, a tak vam bude zavazadlo automaticky prelozeno az do Prahy.

před měs

Děkuju Vám za odpověd.

Vztahuje se na "jeden osobní předmět" velikosti 403010 cm nějaký váhový limit?

Děkuji

před měs
Kryštof Hájek

Bylo to nešikovně popsáno, už jsem opravil. Limit 8 kg se vztahuje na obě zavazadla dohromady. Hlídají se však především rozměry, šance na vážení není moc velká.

cali
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 797 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-05-15T13:57:39+02:00)

Vypadá to na chybku OTA cheaptickets.de, ale proč nezkusit... https://www.momondo.de/flight-se...rt=price_a

edit: Termíny i přes Vánoce a Nový rok.

před 2 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Přesně tak, kdo nezkusí...

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den. S Eurowings letíme zítra s jedním přestupem do Thajska. Při pokusu udělat check in obou letů mi však jak aplikace, tak i jejich web, umožňuje chechnout pouze první z obou letů i přesto, že jsou oba ve lhůtě 24 hodin do odletu. Nemáte s tímto někdo zkušenost?

Odpovědět
před 3 měs

Dobry den, s Eurowings poletim poprve ( Drazdany- Palma de Mallorca). Mam koupene letenky v nejlevnejsim tarifu a jelikoz se mnou leti i me dve male deti, zajimalo by me, jak je to s vyberem sedadel. Rozhodne potrebujeme sedet pohromade. Mam si tedy prikoupit moznost vyberu sedadel nebo Eurowings nerozdeli rodice od malych deti( jako treba Ryanair)? Diky za informaci. KCh

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, Eurowings vás nerozdělí, budete sedět spolu i když si konkrétní místa nezaplatíte.

před 5 měs

Prima :) Diky za odpoved.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den chtěl bych poprosit o radu, potřeboval bych vzít z Zurichu na Varadero jízdní kolo a jednu televizi zajímalo by mě kolik mě to CCA bude stát? Děkuju

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Když si vezmete i pračku a sušičku, dostanete 50% slevu.

před 5 měs
Marta Gottwaldová

Když mně převezeš kufr opačným směrem, ta zavazadla za Tebe zaplatím.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

prosím o radu, jak postupovat u Eurowings při změně přímého letu na let s přestupem. Máme koupené letenky přímý let Vídeň - Palma de Mallorca na duben 2019. Přišla dnes informace na email, že zpáteční let je změněn na let Palma - Stuttgart - Sttutgart - Vídeň.

Máme právo na kompenzaci, když je let s přestupem a prodlouží se minimálně o 3 hodiny ?

Děkuji.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, v tomto případě bohužel nemáte, změna by musela přijít méně než 14 dnů před odletem.

před 6 měs

Dobrý den, děkuji za rychlou reakci, Eurowings reagovali také rychle, ale můj dotaz zodpoví v řádu 4 týdnů...Zjistila jsem, že na webových stránkách mají ten zpáteční přímý let, který nám nahradili přestupovým letem, stále dostupný k rezervaci a nenaplněný. Tomu nerozumím, stejný čas, datum, číslo letu souhlasí. Na dotaz reagovali tak, jak jsem uvedla na začátku. Má smysl volat na call centrum a na které, pro Českou republiku nebo je nějaký normální email jako helpdesk?

Děkuji.

Přidat odpověď
před 6 měs

Daniela

Odpovědět
před 6 měs

Můžu si vzít na palubu powerbanku?

Odpovědět
před 6 měs

Chcem sa spýtať : zajednali sme si dovolenku v Mexiku cez rakúsku CK a dozvedeli sme sa, že letíme Vašou spoločnosťou, je potrebné si zaplatiť zvlášť za jedlo v lietadle? ďakujem

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den, jak se doctete vyse: Pasažéři s letenkami v tarifu Smart a Best mají nárok na bezplatné občerstvení zdarma. Cestující se zakoupenou letenkou v nejnižším tarifu Basic si mohou jídlo zakoupit, a to i na dálkových linkách. Voda je zdarma vždy.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Tady spíš budete muset kontaktovat vaší cestovku a zjistit, zda si občerstvení připlatila nebo ne.

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dá se to zjistit i v mailu od cestovky, mě takhle poslali přímo i číslo letenky a PNR, pak se stačilo podívat na web Eurowings.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Petra Zábranová
Petra Zábranová

Dobrý den, nevíte kdy budou k dispozici letenky na Mauricius květen a červen? Na stránkách jsou letenky pouze do dubna. Děkuji

před 6 měs
David Eiselt

Těžko říct, my to sledujeme stejně jako vy :) nezbývá než čekat.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobry den,mate zkusenost,zda tato spolecnost pripravi pro male dite (11m) postylku do letadla? Zatim jsme poslali dotaz na zakaznickou linku,ale odpoved se ocekava v 8-10tydnech :-D

Pripadne,kam jeste pozadavek radeji napsat/zavolat? Diky!

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den, ráda bych se zeptala na zkušenosti se zrušením letu u eurowings. Dnes nám napsali, že zpáteční let z Varadera do Prahy je zurušen, bez další infromace.

Děkuji

před 7 měs
David Eiselt

Ahoj Andreo,

Měli by ti nabídnout alternativní let. Pravděpodobně bude zrušen jen let z Německa do Prahy? Je nutné se s nimi domluvit na změně letu – pokud jsi kupovala přes jejich stránky, tak přímo s nimi. Pokud přes agenturu, tak s agenturou.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

mám dva dotazy:

1) Zda stále platí, že v tarifu BASIC můžeme mít na palubu nejen příruční zavazadlo do 8 kg, ale také například kabelku či batůžek velikosti 40 x 30 x 10 cm? Nebo jen ten kufr?

2)Je možné si "zábavu" na palubě (filmy, atd.) dokoupit přímo v letadle, nebo je to nutné předem než obdržíme letenku?

Letíme z Mnichova do Varadera, kde prý není možný online check in, tak bychom to kdyžtak řešili ještě než nastoupíme do letadla.

Děkuji za odpověď. Martina

Odpovědět
před 8 měs

Ahoj,

Jsem na Jamajce, dnes letim Eurowings do Mnichova. Udělala jsem si online check-in, ale nejde mi získat palubní vstupenku,chtěla jsem se vyhnout check-inu. Nevíš jak je možné, že mi nejde vygenerovat palubní vstupenka?

Děkuji

před 8 měs
David Eiselt

Z těchto informací opravdu nevím :) systém ti musí napovědět sám.

Přidat odpověď
před 8 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 23 dny
Navrhni úpravu