Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Lufthansa

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Lufthansa

Lufthansa je tradiční a jedna z největších evropských aerolinek. Pro svoje potřeby využívá dvě hlavní základny ve Frankfurtu a Mnichově s širokou nabídkou destinací do celého světa. Je jedním ze zakladatelů největšího sdružení leteckých dopravců Star Alliance a většinovým vlastníkem několika evropských aerolinek (Austrian, Swiss, Brussels Airlines, aj.).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Lufthansa sice obvykle nevyniká nejlevnějšími letenkami, nelze jí upřít pravděpodobně nejlepší časovou nabídku letů po Evropě a nejlepší poměr výkon/cena. Prakticky do všech destinací po Evropě se dají letenky sehnat v rozmezí 4.000 až 7.000 Kč, navíc do většiny míst létá několikrát denně, což dává velkou jistotu při zpožděných letech (poletíte dalším spojem).

Mimo Evropu je většinou Lufthansa jednou z nejdražších variant.

Z Prahy létá několikrát denně do Frankfurtu a Mnichova.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o hmotnosti 8 kg a rozměrech 55 x 40 x 23 cm plus brašna na laptop nebo kabelka je vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma u všech dálkových letů, vyjma letů do Ameriky a u kratších linek po Evropě a blízkém okolí, kde Lufthansa zavedla tarif „Economy Light“ s nižšími cenami. Odbavené zavazadlo tak není v ceně letenky a je nutné jej dokoupit či zvolit vyšší tarifní třídu. Poplatek u evropských letů je 15 € online nebo 30 € na letišti za let, u zaoceánských letů pak 60 / 100 $.

Lyže přepravíte zdarma k již odbavenému zavazadlo. Výjimkou tvoří samozřejmě tarif Economy Light a linky do USA.

Zvířata Lufthansa přepravuje za poplatek 50–200 € dle velikosti.

Odbavení

Všechny druhy odbavení jsou u Lufhansy zdarma.

  • Letištní odbavení je u Lufthansy již nejméně častou možností. Většinou otevírá 3 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem,
  • online check-in s vlastním vytisknutím palubního lístku doma nebo v samoobslužném kiosku na letišti začíná 23 hodin před odletem,
  • mobilní odbavení začíná rovněž 23 hodin před odletem, je o mnoho praktičtější, protože nemusíte nic tisknout, vše je v mobilním telefonu. Musíte si však stáhnout Lufthansa aplikaci.

Služby během letu

Při letech po Evropě vždy dostanete menší občerstvení zdarma, na dálkových linkách pak teplé jídlo.

Na dálkových letech také můžete využívat osobní systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do sedačky.

Wifi je k dispozici ve většině dálkových letadel (síť Fly Net). Hodina služby stojí 9 €, 4 hodiny 14 € a celý let 17 €.

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den, chtela bych se zeptat, v tomto mesici poletim z USA / Detroitu/ s Vasi spolecnosti do Frankfurthu, kolik budu doplacet za 1 kg nadvahy nad 23 kg?

před 12 dny
David Eiselt

Dobrý den Marie, kéž bychom tuto aerolinku vlastnili. Jsme jen parta lidí co pomáhá lidem s cestováním...

Lufthansa dovoluje zaplatit za těžší zavazadlo 24–32 kg za 120 € na vaší trase. Nepřiplácí se po kile.

Přidat odpověď
před 11 dny

Dobry den,

letime z USA a potřebujeme si prikoupit zavazadla . Kde tuto moznost najdeme ? Děkuji za odpověď . ;-))

Hezky den

S pozdravem

před měs
David Eiselt

Ve správě vaší rezervace na stránkách Lufthansy.

Dobrý den, prosím o radu. Dcera si zakoupila letenky přes skyscanner na 25. 6. Cestuje s jedním zavazadlem do 23 kg. Cestuje z Prahy, s odletem 11.00 do Frankfurtu nad Mohanem, se společností Lufthansa. Následně má asi 2 - 2 1/2 hodiny čas na přestup na témže letišti, tj. z Frankfurtu letí - ale už s jinou společností než Lufthansa - a to se společností Condor - do Seattle v USA. Pak pokračuje do cílové destinace v USA, s již dostatečnou časovou rezervou. Bohužel si nepřiplatila možnost změny (flexible), takže již nemůže v letenkách nic upravit nebo změnit. Chtěla jsem se zeptat: zda v tomto případě se zavazadla automaticky ve Frankfurtu přepraví k dalšímu navazujícímu letu, nebo si je musí vyzvednout po vystoupení z letadla ve Frankfurtu a následně znovu odbavit na terminál směr Seattle? A jestli je možné časově v tomto případě vůbec stihnout letadlo do Seattle? Případně zda je možné zakoupit novou letenku (v dřívějším termínu, aby měla více času na přestup) u Lufthansy z Prahy do Frankfurtu a pak pokračovat ve využití již zakoupené letenky z Frankfurtu do Seattle? Děkuji moc

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadla půjdou automaticky a dostatečný čas je jakýkoliv, který aerolinka nabídne. 2,5 hodiny je víc než dostatečná rezerva, ve Frankfurtu jsou běžně nabízené i přestupy i pod hodinu. Tady se opravdu není čeho obávat.

Dobrý den,

poletím 24. června s Lufthansou do Frankfurtu LH 1403 ECONOMY (U), kde budu pokračovat s jinou společností do Švedska. V ceně mám jedno zavazadlo 23kg. Mohu si přikoupit ještě jedno a kde a za kolik? A bude to na celou cestu až do Švédska?

Děkuji Jirka

před 2 měs
Lukáš Horák

Dobrý den Jirko, další zavazadlo můžete dokoupit přímo na webu Lufthansy po přihlášení k vaší rezervaci, případně u prodejce, u kterého jste letenku kupoval.

https://www.lufthansa.com/online...kings?l=en

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zavazadlo do 23kg platí na jednu osobu nebo na skupinu? Děkuji

před 3 měs
David Eiselt

Vždy se jedná o zavazadlo k cestující osobě. Tedy 23 kg na osobu.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: Píšou o limitu na zapsané zavazadlo (š x h x v) 158 cm. Můj kufr má rozměry 52 x 32 x 77, tj. 161 cm. Myslíte, že bych mohl mít problémy? Děkuji za odpověď. Robert

před 3 měs
Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

Milý Roberte, pracovníci u přepážek jsou zkušení a mají rozměry v oku. Když se jim nebude cokoliv zdát, mohou na místě přeměřit. Pokud cestujete v economy, neočekávejte nějaké pardony.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dne 21/4 se vracím letem LH 1179 + LH1402 (rezervováno u Tripsta) z Porta do Prahy.Je možno na tento let zakoupit odbavení 1 zavazadla (ne kabina)? V případě, že ano: kolik mohu mít kg?, kolik zaplatím?, a je možno provést platbu již v Praze při odletu dne 17/4 (LH1403)? nebo elektronicky kartou?

Děkuji,

Sirková

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A nechcete se zeptat u Tripsta ? Když už jste to tam teda koupila a ještě to tu tak prostoduše přiznáváte :).

před 4 měs
cali

niemandos po Vás kamenem, já po Vás chlebem... Když jsou ty křesťanské svátky:-)

Předpokládám máte tarif economy light. Pak je nejlevnější přikoupit odbavené zavazadlo do 23 kg na stránkách Luftwaffe za 25.- EUR (ale tedy je otázka, jestli se to povede za tuto cenu, pokud to není koupené napřímo, potřeba vyzkoušet).

Pak je možné zaplatit na šaltru při check-in, ale už za 40,- EUR nebo na gate za 60,-EUR. Ceny jsou za jeden let.

Přidat odpověď
před 4 měs
Petr

Chci se zeptat na příruční zavazadlo. V tarifu Economy light je možnost 8 kg zavazadla a pod textem je uvedeno: The maximum size per piece of baggage is 158 cm (height + width + depth)....rozumím tomu správně, že lze mít třeba rozměr 50×50×50 a nebo platí výše uvedené rozměry 55 x 40 x 23 ? Díky. Petr

před 4 měs
Lukáš Horák
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 1388 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-13T15:28:03+01:00)

Musíte se řídit rozměrem, který je daný pro příruční zavazadla. Rozměry jsou dané proto, abyste své příruční zavazadlo spolehlivě umístil do schránky nad hlavou, která má své limity.

před 4 měs
David Eiselt

Těch 158 cm je pro zapsané zavazadla. Kabinové platí výše 55x40x23 cm.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

Plánuji koupit letenku do Kanady (Calgary). Nejlevněji vychází z Prahy (Lufthansa) přestup ve Frankfurtu a pak s Condorem do Calgary. Chtěla bych se zeptat, zda zavazadlo, které nechám odbavit v Praze bude odbavené na celé trase. Tedy, že si jej vyzvednu až v cílovém místě v Calgary nebo si jej budu muset vyzvednout ve Frankfurtu a znovu jít na check-in. Jde mi o to, zda stihnu přestup během 4h25min. Máte někdo s tím zkušenosti? Moc děkuji za odpověď! Klára

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ano, v tomto případě bude zavazadlo odbaveno rovnou do Calgary. A přestup 4,5 hodiny je opravdu bez problémový v každém případě.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Cestuji 8.3. z Prahy do Valencie 6:50 s přestupem ve Frankfurtu. Ráda bych si nechala odbavit jedno zavazadlo online za 15Euro. Dostanu toto zavazadlo zpět až ve Valencii nebo hned ve Frankfurtu a budu si ho muset tam nechat odbavit znovu a znovu zaplatit 15Euro? Děkuji za odpověď. Jana Synková

před 5 měs
David Eiselt

U návazných letů se platí se jen jednou za celou cestu, takže jej obdržíte až ve Valencii.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu