O aerolince Lufthansa

POZOR! Od 25.1.2021 můžete letět s Lufthansou pouze s respirátorem třídy FFP2 bez výdechového ventilu. Žádná jiná ochrana dýchacích cest nebude akceptována.

Lufthansa je tradiční a jedna z největších evropských aerolinek. Pro svoje potřeby využívá dvě hlavní základny ve Frankfurtu a Mnichově s širokou nabídkou destinací do celého světa. Je jedním ze zakladatelů největšího sdružení leteckých dopravců Star Alliance a většinovým vlastníkem několika evropských aerolinek (Austrian, Swiss, Brussels Airlines, aj.).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Lufthansa sice obvykle nevyniká nejlevnějšími letenkami, nelze jí upřít pravděpodobně nejlepší časovou nabídku letů po Evropě a nejlepší poměr výkon/cena. Prakticky do všech destinací po Evropě se dají letenky sehnat v rozmezí 4.000 až 7.000 Kč, navíc do většiny míst létá několikrát denně, což dává velkou jistotu při zpožděných letech (poletíte dalším spojem).

Mimo Evropu je většinou Lufthansa jednou z nejdražších variant.

Z Prahy létá několikrát denně do Frankfurtu a Mnichova.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o hmotnosti 8 kg a rozměrech 55 x 40 x 23 cm plus další velikosti 40 x 30 x 10 cm jsou vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma u všech dálkových letů, vyjma letů do Ameriky a u kratších linek po Evropě a blízkém okolí, kde Lufthansa zavedla tarif „Economy Light“ s nižšími cenami. Odbavené zavazadlo tak není v ceně letenky a je nutné jej dokoupit či zvolit vyšší tarifní třídu. Poplatek u evropských letů je od 15 € do 25 € online nebo 30 až 60 € na letišti za let, u zaoceánských letů pak 70 / 100 $.

Lyže přepravíte zdarma k již odbavenému zavazadlo. Výjimkou tvoří samozřejmě tarif Economy Light a linky do USA.

Zvířata Lufthansa přepravuje za poplatek 50–200 € dle velikosti.

Odbavení

Všechny druhy odbavení jsou u Lufhansy zdarma.

 • Letištní odbavení je u Lufthansy již nejméně častou možností. Většinou otevírá 3 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem,
 • online check-in s vlastním vytisknutím palubního lístku doma nebo v samoobslužném kiosku na letišti začíná 23 hodin před odletem,
 • mobilní odbavení začíná rovněž 23 hodin před odletem, je o mnoho praktičtější, protože nemusíte nic tisknout, vše je v mobilním telefonu. Musíte si však stáhnout Lufthansa aplikaci.

Služby během letu

Při letech po Evropě vždy dostanete menší občerstvení zdarma, na dálkových linkách pak teplé jídlo.

Na dálkových letech také můžete využívat osobní systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do sedačky.

Wifi je k dispozici ve většině dálkových letadel (síť Fly Net). Hodina služby stojí 9 €, 4 hodiny 14 € a celý let 17 €.

148 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Domča
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 14 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-01-13T12:32:30+01:00)

Ahoj, jen pro informaci, kdy to někoho také postihlo (dle infolinky je to poměrně časté).

Při platbě letenek u Lufthansy jsem si všimla, že ač došlo po několika dnech ke stržení ceny letenek, i nadále mi stejnou částku blokují na účtu. Celkem šok vidět, že máte na účtu najednou o 24k méně. Na infolince mi sdělili, že se jim to prý nějakou technickou chybou takto duplikuje a je potřeba počkat a že to časem (v řádu dní) odblokují. Lepší tedy volat rovnou do vaší banky, kde by si s tím měli umět poradit, a infolinku ani nemá smysl zkoušet.

před 4 měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Pochybuji, že banka sama od sebe zruší blokaci.

před 4 měs
Avatar uživatele
Domča
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 14 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-01-13T14:02:09+01:00)

Fakt jo, v ČSOB mi to bez problémů zrušili, ale samozřejmě chtěli nadiktovat všechny údaje k těm platbám. Předpokládám, že dokážou nějak poznat, že se obojí týká té samé online platby.

před 4 měs
Avatar uživatele janicek
janicek

Toto je pri nákupe leteniek bežné aj u iných spoločností ako Lufthansa... vytvoria si blokáciu na karte na celú rezerváciu a potom strhnu za jednotlivé letenky... netreba tam nič riešiť blokacia sa potom do par dni sama uvoľní...

Přidat odpověď
před 4 měs
Coinneach

Let Wroclav - Funchal (via Mnichov).

Lufthansa po mě chce nahrát dokument z MadeiraSafe, ale bohužel se mi to nedaří. Máte někdo s tímto zkušenost? Díky

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů

Jak je to prosím se zavadly v Economy Light? Jde mi spíš o ten personal item 40x30x10, většinou si jako menší tašku beru American Tourister Summerfunk 3v1 s rozměry 40x30x22. Řeší to vůbec?

před 8 měs
Jan Vidim

Ne

Přidat odpověď
před 8 měs
Coinneach

Nevíte, proč mi na stránkách LH vyskakuje tahle hláška: "Please note: This ticket has not been booked on lh.com. Due to different document handling this may cause certain discrepancies. It might be not possible to book prepaid baggage. Please contact your travel agent or Lufthansa directly if you wish to do so."

Zakupováno bylo na LH stránkách.

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele Martin _85
Martin _85

Nerozumiem prečo sú hodnotení ako 5* aerolinka.

Po prvom lete s Lufthansou musím zhodnotiť, že tak nekompetentný support som nikdy nezažil. Prvý krát som ich kontaktoval ešte pred odcestovaním. Spojiť sa trvalo cca. 20 minút. Po nich mi support povedal, že aj keby sa krajina, do ktorej som sa chystal, dostala do skupiny tzv. "virus variant countries", tak to určite neznamená, že nás nezoberú na palubu. Tri krát som sa spýtal či sú si istí, tri krát mi to potvrdili. Realitu už vieme, stála nás 300 EUR za presmerovanie letu (domov sme museli namiesto Nemecka cez JAR a Švajčiarsko). 😡

Z ilúzie toho, že všetko bude v pohode ma vytrhol až cestovateľ, ktorého som náhodne stretol. Keď som ich opätovne kontaktoval tak ma nechali čakať na linke 42 minút. 😮 Následne ma spojili so slečnou, ktorá úplne neovládala češtinu a navyše mi tvrdila, že mi let prebookovať nevie pretože jeden z letov, ktoré som požadoval, mal byť cez Airlink a "ona takú aerolinku nepozná". Dva krát som musel trvať na tom, že sa má poradiť s nadriadeným pretože to ide, než to urobila, nechala ma čakať 15 minút a potom mi potvrdila, že to prebookovať naozaj pôjde. 🤦‍♂️

Rovnakú skúsenosť majú aj cestovatelia, ktorých som stretol a volali na ich národné linky: Belgicko, Rakúsko, Švajčiarsko. Vždy čakali cez pol hodinu a vždy boli sklamaní z kvality, ktorú dostali.

Názor si urobte každý sám, ale v COVID dobe, kedy je pravdepodobnosť potreby supportu veľmi vysoká, by som sa im vyhol oblúkom. 🙂

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele eliska.stichova
eliska.stichova
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-03-13T16:50:57+01:00)

Ahoj, máte někdo prosím zkušenost s reebookováním letenky? Píšou mi:

- The new flights are booked -14 days before the start of the new journey as the tarif includes an advance purchase. Advance purchase conditions no longer apply when rebooking is processed after departure of your first ticketed flight.

- Changes must be made before departure of original scheduled flight

Moc nechápu těch -14 dní, když zároveň píšou že změna musí být realizovaná před odletem :-D Znamená to, že tedy lze rebookovat kdykoliv před (původním) odletem, ale zároveň termín nové letenky musí být pozdější než 14 dnů od data rebookování?

před rokem
fridgy

rozhodně bych volal alespoň týden před plánovaným původním odletem kvůli no-show. Kdyby tam byl problém s rezervací, občas se stane, že systém automaticky zruší letenku a LH jí pak musí znovu převystavit.

Ahoj,

Měla jsem za to, ze na stránkách Lufthansa píšou respirator nebo surgery mask tedy chirurgickou roušku. To už se to zase změnilo?

Díky,

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Leoš Literák

Lufthansa testuje zájem o možnost přikoupit si na letišti celou řadu sedaček a vyspat se i v Economy: https://www.novinky.cz/cestovani...y-40343429. Akorát nevím, jak moc jim to bude bourat rezervace sedaček při online checkinu či zakoupení sedaček. Mohli by mít dost volných sedaček, ale celou řadu už nevytvoří.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1181 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-11-17T12:15:06+01:00)

A už je to tady, aneb wenn Sparren macht Spass:-) Od jara LH Group na krátkých a středních trasách pouze s lahví vody, u Austrian ani ta voda ne...

https://www.lufthansagroup.com/d...enken.html

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No aspon člověk nebude muset spekulovat, jestli si připlatit s podobnými nebo se chvilku zmáčknout u nízkonákladovek.

před rokem
Avatar uživatele
cali

Za třetinu...

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Amen. Jen aby to ta třetina i v budoucnu byla.

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-11-17T13:34:55+01:00)

Vždycky se nasmeju, jak se to snazi podat jako ze to vlastně bude lepší:) Protože zákazníkům v economy ne vždycky vyhovovalo občerstvení,tak si ho ted můžeš koupit.Mne teda ten syrový sendvič a Warsteiner v lahvi vždy vyhovoval :)

před rokem
Avatar uživatele
cali

:-) no baže...

před rokem
Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Snad konečně přijdou o těch svých 5* Skytraxu.... Jenom jsem zvědavý jestli se i cenově přiblíží ke konkurenci. 🤔

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

To víš že přiblízi. Nízkonákladovky zvednou ceny.

před rokem
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 193 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-11-17T14:25:17+01:00)

Přijde mi to jako hloupý krok. S low cost aerolinkama LH soutěžit nemůže, už proto, že má náklady úplně jinde, kvůli převážně německým zaměstnancům a řadě dalších důvodů. A segment zákazníků, kteří jsou ochotní si trochu připlatit za vyšší kvalitu, tím odradí.

před rokem
Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Souhlasím že je to špatný krok, ale kvalita jejich jídla byla tragická. Pokud si chtějí hrát na prémiovou aerolinku musí nabízet kvalitní služby...a to jejich občerstvení určitě nebylo. Neplatí pro F.

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-11-17T15:05:03+01:00)

Ten článek je ale o economy na short a medium haul a tam jaksi člověk neočekává žádný zazraky a v tomto segmentu byla LH zcela standardní a kvalitou na úrovni ostatních aerolinek,možná i lepší standard.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Pro me bylo treba obcerstveni neco navic, za co jsem byl ochoten i nekdy priplatit oproti low costu, a pripadalo mi to i v economy celkove vic na urovni, je to skoda...

před rokem
Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS

přitom kolik asi stojí těch pár preclíků a deci rozpustnýho kafe, že

Avatar uživatele
Leoš Literák

In August and September, you get 5 times the award miles on all flights within Germany and on selected European routes. That's 20 miles for every 1 euro airfare as a member without frequent flyer status or 30 miles for every 1 euro airfare as a member with frequent flyer status in Lufthansa Economy Class.

A tohle se mi líbí: “Bring me Home” return flight promise on all fares, if coronavirus restrictions are imposed at your destination

Fakt teď nemám chuť kupovat letenky, když se situace mění každý den.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
mikir

Pred 16 dny email od Lufthansy ,ze mi rusi let, volani na stredisko v Dublinu ,vysledek pouze potvrzeni o zruseni ,ktere prislo na email Vyplneny formular na refund ,zadna odezva

Volani na ceske stredisko bez odezvy ,dnes volani na ceske stredisko pres 30 minut nikdo to nebere ..volal jsem tam na zadost banky ,kde jsem pozadal o chargeback

Zlaty Ryanair .....

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Jako mikire co hysterčíš? Po 16 dnech žádost o chargeback? Jsi snad upadl ne, navíc v této době, kdy vyřízení refundu trvá v řádu měsíců? A zlatý Ryanair v čem, tam tě po 16 dnech pošlou tak leda do prd... Lidi, včetně mě, běžně čekají na refundy od března.

před rokem
Avatar uživatele floodland
floodland

Je to regulérní blázen. Já čekám na vrácení storna zájezdu od začátku března. Komunikace ze strany cestovky nula.

před rokem
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 193 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-09T15:22:45+02:00)

Mikir = uvažování i písemný projev na úrovni 10letého dítěte.

před rokem

16 dní je fakt asi málo, ale Lufthansa je katastrofa. Na refund čekám od března a pořád nic, Etihad vrátil 100% do 30 dnů po jednom emailu. To stejné ANA, do měsíce všechny peníze na účtu.

Lufthansa zrušila všechny smluvní salonky do konce roku, před dvěma lety zásadně seškrtala připisování prémiových mil, změny FFP , low cost cathering, nepohodlná sedadla v C....

Jejich pět hvězdiček je ostuda, budu přecházet k jiné alianci.

Avatar uživatele mispi
mispi

Podarilo sa niekomu spojiť s Lufthansa call center v poslednej dobe? Mne ani po 10 cca 20 minútových pokusoch nikto nezdvihol. A z tej ich donekonečna sa opakujúcej znelky v telefóne by sa jeden zbláznil...

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Před cca týdnem a něco se mi podařilo bez problémů vyřídit refund ke kterému jsem navíc ani těsně nesplňoval podmínky (změna času letu). Paní velmi ochotná (volal jsem na české zák. centrum).

před rokem
Avatar uživatele Tom _19
Tom _19

V Lufthanse na podpoře slíbí i zlaté prase. Mě slíbili vrácení peněz pokaždé, když jsem jim volal (volali mi dokonce i jednou oni z Německa). Nikdy nic nevrátili - pokaždé odpověď na mou otázku kde jsou peníze, technický problém či výmluva že jsem žádný požadavek nepodal. Vyřešeno po 3 měsících přes chargeback.

Dobrý den,

moc prosím o radu, kde a jak mám podat žádost o vrácení ceny letenky (počítám s odečtení nějakého stornopoplatku), když jsem letenku zakoupila přímo na stránkách Lufthansa.com a zrušila jsem let z důvodu koronaviru v ČR. Není nějaké kontaktní místo Lufthansy v ČR? Děkuji moc. Blažena

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Primo na webu Lufthansy, ale vraceni penez bude asi orisek.

Prosim o sdeleni,jestli se daji vymenit mile u Lufthansy (Miles and More)za odbavene zavazadlo?Dekuji.

před 2 lety
Avatar uživatele
cali

Nedají.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Od 7.1. Lufthansa zvýšila cenu za odbavené zavazadlo do Severní Ameriky z 50€ na 60€.

Odpovědět
před 2 lety

Prosím o radu, respektive vlastní zkušenost (načteno mám). Pokud koupím letenku do USA přes Lufthansu, lze dokoupit zavazadlo pouze při cestě zpět na letišti, ano? Nehrozí, že by to už třeba nešlo dokoupit kvůli "naplněnosti" letadla? Vím, že to vyzní divně, ale nerada bych přišla s kufrem k odbavení, chtěla ho zaplatit a oni to z nějakého důvodu odmítli. Na cestu tam je mi koupě zavazadla zbytečná, to mi postačí kabinové zavazadlo. Případně, zda je možné koupit zavazadlo jen na cestu zpět hned při koupi letenky. Zahlédla jsem to pouze u Letušky, ale momentálně mi to pro 2 osoby u mých letů nelze najít. A u ostatních prodejců se zavazadla řeší po koupi letenky. Děkuji.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nikdy se nemůže stát, že by nevzali zavazadlo k odbavení, které splňuje všechny náležitosti. U letů do/z USA bývá opravdu zvykem, že kufr lze zakoupit až na letišti.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj,koupila jsem letenku do Miami s Lufthansou pře Pelikána. K mému zděšení odbavené zavazadlo vychází tam a zpět 5.323,-Kč. Není to nějak přehnané?Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, standardní cena při koupi na letišti u odbavení, je u letů do USA 50 EUR jedním směrem. Těch 5 323 Kč nabízí přímo Pelikán?

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Radek Górak

Ahoj,

letím do MIA v Economy, příručák do 8kg, přemýšlím nad takovou sportovní taškou co mám,protože nic neváží, má asi 50x30x25 cm, což šířkou lehce překračuje rozměry, mám to risknout?

Díky :-)

před 3 lety

Ahoj, za mě ano. Létám s něma poslední rok cca 2x do měsíce, mívám příruční kufr a ještě tašku s notebookem a nikdy se nikdo na nic neptal. Ale kdyby něco, tak sportovní tašku podle mě vždycky nějak narveš do toho měřícího košíku. To by s kufrem nešlo :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Radek Górak

Super, díky za odpověď. Já jakože mám kufr co to splňuje ale lepší půl kilová taška, která se dá někam vecpat, než netvárný 1,5 kg kufr

Přidat odpověď
před 3 lety

Stáhla jsem aplikaci Lufthansa v mobilním telefonu a nevím jak přeložit do češtiny

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Lufthansa nemá web v češtine, natož appku

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den, muze mi nekdo rict kde najdu letenku od kamaradky v aplikaci Lufthansa? Letenku na sve jmeno vidim hned ale jeji nikoliv . Vse je delano pres jednu rezervaci. Diky

před 3 lety
Avatar uživatele tmx
tmx
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 146 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-29T13:22:44+01:00)

Toto je zvláštnost Lufthansy, že to načte jen jednoho. Musíte jí tam přidat přes rezervační kód a její příjmení (stejně jako jste tam načetla předtím sebe přes rezerveční kód a své příjmení).

EDIT: Lufthansa dokonce chce jméno i příjmení spolu s Booking reference.

před 3 lety

Ja delala checkin pres pocitac a pak jsem se az podivala na aplikaci v mobilu, kde jsem jen ja. Letenky pro nas obe mam vytisknute v papirove podobe, to snad staci?!

před 3 lety
Avatar uživatele michaelp
michaelp

Ano urcite staci. u LH se da odbavit i u kiosku. Zalezi odkud letis.

Přidat odpověď
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu