Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Lufthansa

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Lufthansa

Lufthansa je tradiční a jedna z největších evropských aerolinek. Pro svoje potřeby využívá dvě hlavní základny ve Frankfurtu a Mnichově s širokou nabídkou destinací do celého světa. Je jedním ze zakladatelů největšího sdružení leteckých dopravců Star Alliance a většinovým vlastníkem několika evropských aerolinek (Austrian, Swiss, Brussels Airlines, aj.).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Lufthansa sice obvykle nevyniká nejlevnějšími letenkami, nelze jí upřít pravděpodobně nejlepší časovou nabídku letů po Evropě a nejlepší poměr výkon/cena. Prakticky do všech destinací po Evropě se dají letenky sehnat v rozmezí 4.000 až 7.000 Kč, navíc do většiny míst létá několikrát denně, což dává velkou jistotu při zpožděných letech (poletíte dalším spojem).

Mimo Evropu je většinou Lufthansa jednou z nejdražších variant.

Z Prahy létá několikrát denně do Frankfurtu a Mnichova.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o hmotnosti 8 kg a rozměrech 55 x 40 x 23 cm plus brašna na laptop nebo kabelka je vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma u všech dálkových letů, vyjma letů do Ameriky a u kratších linek po Evropě a blízkém okolí, kde Lufthansa zavedla tarif „Economy Light“ s nižšími cenami. Odbavené zavazadlo tak není v ceně letenky a je nutné jej dokoupit či zvolit vyšší tarifní třídu. Poplatek u evropských letů je 15 € online nebo 30 € na letišti za let, u zaoceánských letů pak 60 / 100 $.

Lyže přepravíte zdarma k již odbavenému zavazadlo. Výjimkou tvoří samozřejmě tarif Economy Light a linky do USA.

Zvířata Lufthansa přepravuje za poplatek 50–200 € dle velikosti.

Odbavení

Všechny druhy odbavení jsou u Lufhansy zdarma.

 • Letištní odbavení je u Lufthansy již nejméně častou možností. Většinou otevírá 3 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem,
 • online check-in s vlastním vytisknutím palubního lístku doma nebo v samoobslužném kiosku na letišti začíná 23 hodin před odletem,
 • mobilní odbavení začíná rovněž 23 hodin před odletem, je o mnoho praktičtější, protože nemusíte nic tisknout, vše je v mobilním telefonu. Musíte si však stáhnout Lufthansa aplikaci.

Služby během letu

Při letech po Evropě vždy dostanete menší občerstvení zdarma, na dálkových linkách pak teplé jídlo.

Na dálkových letech také můžete využívat osobní systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do sedačky.

Wifi je k dispozici ve většině dálkových letadel (síť Fly Net). Hodina služby stojí 9 €, 4 hodiny 14 € a celý let 17 €.

67 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, máme zakoupené 4 letenky light tarif (rodina 3 dospělí+1 dítě 15 let) Mnichov-LA od společnosti UA operuje LH. Přihlašovací kód rezervace pro zobrazení letenek je na stránky společnosti UA, kde je u letenek uvedeno: bez jídla, neakceptace rodiny pro výběr sedadel, každý tedy může sedět úplně jinde?!, check-in na letišti po odbavení všech cestujících. Jsou toto opravdu podmínky Lufthansy pro light tarif ?Myslela jsem, že je omezení pouze v zavazadlech. Je možný on-line check-in s kódem UA na stránkách LH? Má s tím někdo zkušenosti?

před 28 dny
Avatar uživatele fridgy
fridgy

tak to rozhodne neni. mate pravdu v tom, ze light tarif je omezen pouze v zavazadlech. Zavolal bych na ČR Lufthansu a domluvil se s nimi :) urcite vam hodi nejake sedacky vedle sebe, popripade vam da rezervacni kod na stranky lufthansy. :)

před 28 dny
Liborek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 115 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-22T10:32:32+01:00)

To bych teda tak sebevědomě netvrdil, že light je omezen jen v zavazadlech: https://www.lufthansa.com/ar/en/...light-fare

Jinak pokud by ten UA kod nefungoval, tak by na letence měl by druhý pro LH.

před 28 dny

Děkujuuu, po prvním šoku budu konečně zase moc spát.:) Vytelefonovaný kód LH a teď už jen doufat, že se zadaří on-line check-in.

před 26 dny
Avatar uživatele fridgy
fridgy

@Liborek: myslím si, že paní se neptala na míle a podobné věci. Šlo jí o to, zda má jídlo a muze si vybrat sedadla a tak to je :) nemusíte se hned chytat za slovo.

Přidat odpověď
před 26 dny
Vladimír

Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, když u Lufthansy koupíte letenku Economy Light a dokopujete bagáž, nyní by mě stála 670,- Kč jedním směrem. Občas se stane, že se bagáž zlevní před odletem, aby si to zákazník koupil, výhodná nabídka apod.

Dotaz zní: Děje se toto i u Lufthansy ? Letím s nima poprvé.

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Přidal se před 7 měs
 • Napsal 315 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-15T16:13:02+01:00)

Ahoj, Lufthansa to nedělá, cena je pevně daná. 670 Kč je ok cena.

před měs
Vladimír

Díky za info, pro mě ta cena je dobrá, já jen jestli jsem měl čekat. Díky za odpověď a zkušenost.

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Btw většina seriózních aerolinek ji má pevnou, jenom Ryan a další s tím šaškujou.

před měs

A kde jste našli 670 Kč mně to hlásí pořád 50 Euro v jednom směru.

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Cena je rozdilna podle vzdalenosti, asi hledate jinou linku nez Vladimir.

před měs
Vladimír

Já to mám do Funchalu

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Tak to je good deal, fakt ze jo :D

Dobrý den,

asi jsem slepá,ale můžete mi poradit, kde si dokoupím odbavení zavazadel online? Letíme do Ameriky ( s LH) s přestupem a v ceně letenky bylo jen příruční zavazadlo a já bych to ráda měla dopředu zaplacené.Moc děkuji

před měs

Stačí si kliknout na přihlašovací email v pravo nahoře a pak se tam zobrazí let a dát My bookings a hned pod tím, kam letíš je přidat bagáž.

před měs

Moc děkuji za odpověď, já tady na cestujlevne.com nejsem registrovaná, letenky mám přes jinou cestovku. Najela jsem tedy přímo na stránky LH a tam jsem nějak bagáž zadala. Jenže se mi připsala jen na let z New Yorku do Prahy a já bych jí potřebovala i na cestu z Prahy do New Yorku. To mi tam nikde nejde zadat, už jsem zoufalá :-(. Pořád se mi tam objevuje jen zaplacená bagáž na zpáteční cestu. Nevíte, kde se doklikat,abych si mohla přikoupit bagáž i na cestu tam? Mě to zkrátka nechce nikam pustit. Moc děkuji za radu.

Dobrý den, prosím o rada u zkušenost. Jde mi o možnost kompenzace za časovou i psychickou újmu. Dcera (17) cestovala z Kanady a ve Frankfurtu nastoupila do letadla společnosti Lufthansa. Nad Prahou bylo letadlo vráceno do Frankfurtu, následovalo přebukování letu o 5 hodin. Nedostala žádnou finanční náhradu. Letadlo odletělo s tím, že opět nepřistálo v Praze a bylo odkloněno do Berlína. Odtamtud opět letělo do Prahy, ale nad Prahou opět vráceno do Frankfurtu. Tam jí poskytli ubytování na pár hodin a 10Euro. Musela následně odletět do Amsterodamu. Odtamtud již do Čech cestovala s jinou leteckou společností. Podotýkám, že 3.2.2019 byly poměrně nepříznivé podnební podmínky, přesto řada letadel v Praze přistála. Jaké máte zkušenosti s možností vyřízení stížnosti a žádosti o kompenzaci? Též musím přiznat, že jsme jako rodiče byli naprosto neinformováni, Lufthansa v Čechách pracuje do 17:00 a do Německa se nedalo dovolat. Na krizových linkách neuměli poradit. Neměli jsme možnost se s nikým spojit a dozvědět se, kam bylo ve třetím případě (let z Berlína) letadlo odkloněno. To jsme se po dlouhém čekání dozvěděli až od dcery, která přistála ve Frankfurtu.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, žádost o kompenzaci ani stížnost nemá žádný smysl, jelikož se jednalo - jak říkáte - o nepříznivé podmínky. To, že některá letadla v Praze přistála, je úplně irelevantní. Mohla letět v jinou dobu (při sněhu jsou rozdíly v bezpečnosti/možnosti přistání klidně v rámci jednotek minut), kdy bylo počasí lepší a faktorů ovlivňujících průběh letu je obecně daleko víc. Dcera dostala vše, co podle předpisů měla - ubytování, poukaz na občerstvení i náhradní let.

Dobrý den, mam koupené letenky přes Lufhansu. Let Praha-Frankfurt-New York a zpět. Když se podívám na stránky Lufhansy na mojí rezervaci píše mi to: You need to enter Passport or Visa information for your trip to New York. Mám udělané jen ESTA povolení. Mám Visa and immigration data (APIS) vyplňovat? Chce to číslo pasu, adresu atd. A pak mám ještě jeden problém, vyplnila jsem špatně příjmení místo Belser jsem napsala Beiser. Půjde to nějak opravit? Prosím poraďte. Děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, APIS vyplňte, tak jako tak by po vás ty samé informace mohli chtít na letišti. To, že máte jen estu, je v pořádku. S příjmením doporučuji kontaktovat Lufthansu (pokud jste opravdu kupovali přímo přes jejich web), jedno písmenko by mělo jít změnit bez problému.

před 2 měs

Kupovala jsem přes jejich web. Zavolám jim. Mockrát děkuji za radu.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, chtěl jsem se jen ujistit, že to chápu správně, cestuji z Ameriky do Mnichova se společností Lufthansa. Kolik kilogramů může vážit mé zavazadlo?.... Opravdu to není nijak omezeno kilogramy a stačí si koupit letenku a zaplatit zmiňované poplatky.... Letím s nimi poprvé. A můj kufr váží cca

26 kg. Děkuji

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Článek výše jste si přečíst neráčil?

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

zajímalo by mne, jestli je možné si sebou na palubu letadla provozované Lufthansou vzít něco malého k snědku, jako například protejnové tyčinky a podobně.

Předem děkuji za odpověď.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, to je možné u každé letecké společnosti :)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

odlétáme v sobotu do Charlotte (USA, NC) s Lufthansou (z Vídně do Mnichova s Austria Airlines a z Mnichova do USA s Lufthansou). Potrěbuji si vzít malý kufr (4 vystouplá kolečka) jako příruční zavazadlo (splňující rozměry) a tašku na ntb + mini kabelku na doklady. Je to takto možné nebo je lepší tašku s ntb dát do příručního kufříku? Má někdo, prosím, zkušenost? Podle infa má webu by to takto být možné mělo. Děkuji mockrát.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, info na webu, ani tady o pár řádku výše nelže :) Tašku na laptop můžete mít klidně zvlášť.

před 5 měs

Dobrý den, Kryštofe,

děkuji za zpětnou vazbu. Bude v tomto případě v pořádku i zmíněná mini kabelka na doklady?

Děkuji pěkně

před 5 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No můžeš si přece přinejhorším tu kabelku na doklady strčit do toho příručního zavazadla nebo tašky na ntb, kdyby s tím měli problém. Nebo to budeš mít nacpane k prasknutí?

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s vážením příručního zavazadla? Stalo se mi jen jednou a u jiné společnosti že kromě rozměrů kontrolovali i váhu, ale s Lufthansou poletim poprvé tak abych nebyla zbytečně ve stresu kdybych měla třeba 8,5kg kufr.

Děkuji.

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Vaha se prakticky neresi, jen at splnujete rozmery :)

před 5 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

S Luftwaffe mam za posledni rok proletanych cca 30 segmentu a nikdy sem vazeni zavazadla nezazil, ani na regionalnich letech ani TATL, jedine kde jsem to videl byl kdysi davno Wizzair.. :)

před 5 měs

Koncem roku 2018 jsem letěl s Lufthansou z Tampy do Frankfurtu a příruční zavazadla nám vážili. Měl jsem letenku Economy Light a za odbavené zavazadlo do 23 kg. jsem platil cca 57$.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

v listopadu letíme s kamarádkou se svými dětmi s Lufthansou z Prahy do Orlanda (dva dospělí, 2 děti 10 let).

Nechci zbytečně platit za rezervaci sedadel.

Všechny 4 letenky jsou pod jednou rezervací. Posadí nás v letadle vedle sebe? Díky za odpověď.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, posadí vás vedle sebe, ale při online check-inu 23 hodin před odletem si můžete vybrat místa podle sebe zdarma.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, mám rezervaci letu do Osaky, poletíme s batoletem. Co můžeme pro dítě vzít do letadla společnosti Lufthansa, co

naopak nesmíme a jak se o nás postarají členové posádky. Můžeme nějak požádat o sedadla, kde je kolem více prostoru? Děkuji

za odpověď.

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

kolegyně má koupené letenky na služební cestu do New Yorku, ale momentálně zjistila, že je těhotná a lékař jí nedoporučuje letět.

Lze na letence u Lufthansy přepsat jméno na jinou osobu, nebo jak nyní postupovat? Díky za odpověď.

před 7 měs
David Eiselt

Kontaktovat prodejce a domluvit se s ním. Na 97 % můžete nechat letenku propadnout, na 2 % si nechte vrátit letištní taxy, ale po odečtení storno poplatku to bude nanejvýš několik desítek korun. Zbylé procento připadá na možnost flexibilní změny/storna.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobry den, rada bych se zeptala... priletime do Mnichova z Turecka v 9.50h , mame zakoupene letenky s odletem v 11.30h do Prahy. Je realne to stihnout, nebo radeji posunout cas odletu a kolik se za tuto zmenu u lufthansy priplaci. Dekuji za odpoved.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, reálné to je, ale bude to dost na knap. Nepíšete tedy, s jakou aerolinkou z Turecka přiletíte a zda máte spojení z Turecka do Prahy na jedné letence, ale pokud ne a přiletíte na terminál 1, zatímco Lufthansa odlétá z T2, pak budete muset hodně máknout a doufat v nulové zpoždění.

Ohledně změny letenky - pokud jste kupovali v nejnižším tarifu, pak změna není možná vůbec. Pokud máte dražší tarif , platí se 70 € + doplatek do aktuální ceny letenky.

Přidat odpověď
před 7 měs

Potřebuji na cestu do Frankfurtu a dále do Vancouveru převést léky pro svoji potřebu. Potvrzení z nemocnice mám jen nevím zda je předán při odbavení, nebo co s nimi v rámci přestupu a další problém zajištění chladu. Jedna se o injekce. Toto je ma první cesta s tímto problémem. Děkuji

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 495 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-31T21:35:43+02:00)

https://mobile.lufthansa.com/rs/...CZ_en&l=en (viz telefonní čísla dole na stránce)

Přidat odpověď
před 8 měs

Prosím o radu, koupila jsem si letenku v tarifu Economy Light z Prahy s odletem v 6,05 do Tampy, přestupem ve Frankfurtu. Ještě si online koupím odbavení zavazadla 23 kg. Musim si ve Frankfurtu vyzvednout zavazadlo a sama si ho znovu odbavit do Tampy. Nebo se již nebudu o něj starat a vyzvednu ho pouze v cílové destinaci. Děkuji.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Vyzvednete až v cílové destinaci :)

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobry den, chtela bych se zeptat, v tomto mesici poletim z USA / Detroitu/ s Vasi spolecnosti do Frankfurthu, kolik budu doplacet za 1 kg nadvahy nad 23 kg?

před 9 měs
David Eiselt

Dobrý den Marie, kéž bychom tuto aerolinku vlastnili. Jsme jen parta lidí co pomáhá lidem s cestováním...

Lufthansa dovoluje zaplatit za těžší zavazadlo 24–32 kg za 120 € na vaší trase. Nepřiplácí se po kile.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobry den,

letime z USA a potřebujeme si prikoupit zavazadla . Kde tuto moznost najdeme ? Děkuji za odpověď . ;-))

Hezky den

S pozdravem

před 10 měs
David Eiselt

Ve správě vaší rezervace na stránkách Lufthansy.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, prosím o radu. Dcera si zakoupila letenky přes skyscanner na 25. 6. Cestuje s jedním zavazadlem do 23 kg. Cestuje z Prahy, s odletem 11.00 do Frankfurtu nad Mohanem, se společností Lufthansa. Následně má asi 2 - 2 1/2 hodiny čas na přestup na témže letišti, tj. z Frankfurtu letí - ale už s jinou společností než Lufthansa - a to se společností Condor - do Seattle v USA. Pak pokračuje do cílové destinace v USA, s již dostatečnou časovou rezervou. Bohužel si nepřiplatila možnost změny (flexible), takže již nemůže v letenkách nic upravit nebo změnit. Chtěla jsem se zeptat: zda v tomto případě se zavazadla automaticky ve Frankfurtu přepraví k dalšímu navazujícímu letu, nebo si je musí vyzvednout po vystoupení z letadla ve Frankfurtu a následně znovu odbavit na terminál směr Seattle? A jestli je možné časově v tomto případě vůbec stihnout letadlo do Seattle? Případně zda je možné zakoupit novou letenku (v dřívějším termínu, aby měla více času na přestup) u Lufthansy z Prahy do Frankfurtu a pak pokračovat ve využití již zakoupené letenky z Frankfurtu do Seattle? Děkuji moc

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadla půjdou automaticky a dostatečný čas je jakýkoliv, který aerolinka nabídne. 2,5 hodiny je víc než dostatečná rezerva, ve Frankfurtu jsou běžně nabízené i přestupy i pod hodinu. Tady se opravdu není čeho obávat.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den,

poletím 24. června s Lufthansou do Frankfurtu LH 1403 ECONOMY (U), kde budu pokračovat s jinou společností do Švedska. V ceně mám jedno zavazadlo 23kg. Mohu si přikoupit ještě jedno a kde a za kolik? A bude to na celou cestu až do Švédska?

Děkuji Jirka

před 10 měs
Lukáš Horák

Dobrý den Jirko, další zavazadlo můžete dokoupit přímo na webu Lufthansy po přihlášení k vaší rezervaci, případně u prodejce, u kterého jste letenku kupoval.

https://www.lufthansa.com/online...kings?l=en

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zavazadlo do 23kg platí na jednu osobu nebo na skupinu? Děkuji

před 11 měs
David Eiselt

Vždy se jedná o zavazadlo k cestující osobě. Tedy 23 kg na osobu.

Přidat odpověď
před 11 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu