Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Lufthansa

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Lufthansa

Lufthansa je tradiční a jedna z největších evropských aerolinek. Pro svoje potřeby využívá dvě hlavní základny ve Frankfurtu a Mnichově s širokou nabídkou destinací do celého světa. Je jedním ze zakladatelů největšího sdružení leteckých dopravců Star Alliance a většinovým vlastníkem několika evropských aerolinek (Austrian, Swiss, Brussels Airlines, aj.).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Lufthansa sice obvykle nevyniká nejlevnějšími letenkami, nelze jí upřít pravděpodobně nejlepší časovou nabídku letů po Evropě a nejlepší poměr výkon/cena. Prakticky do všech destinací po Evropě se dají letenky sehnat v rozmezí 4.000 až 7.000 Kč, navíc do většiny míst létá několikrát denně, což dává velkou jistotu při zpožděných letech (poletíte dalším spojem).

Mimo Evropu je většinou Lufthansa jednou z nejdražších variant.

Z Prahy létá několikrát denně do Frankfurtu a Mnichova.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o hmotnosti 8 kg a rozměrech 55 x 40 x 23 cm plus brašna na laptop nebo kabelka je vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma u všech dálkových letů, u kratších linek po Evropě a blízkém okolí Lufthansa zavedla tarif „Economy Light“ s nižšími cenami, které odbavené zavazadlo nemají v ceně letenky. Chcete-li si kufr dokoupit, zaplatíte buď 15 € při platbě online, nebo 30 € při platbě na letišti.

Lyže přepravíte zdarma k již odbavenému zavazadlo. Výjimkou tvoří samozřejmě tarif Economy Light a linky do USA.

Zvířata Lufthansa přepravuje za poplatek 50–200 € dle velikosti.

Odbavení

Všechny druhy odbavení jsou u Lufhansy zdarma.

  • Letištní odbavení je u Lufthansy již nejméně častou možností. Většinou otevírá 3 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem,
  • online check-in s vlastním vytisknutím palubního lístku doma nebo v samoobslužném kiosku na letišti začíná 23 hodin před odletem,
  • mobilní odbavení začíná rovněž 23 hodin před odletem, je o mnoho praktičtější, protože nemusíte nic tisknout, vše je v mobilním telefonu. Musíte si však stáhnout Lufthansa aplikaci.

Služby během letu

Při letech po Evropě vždy dostanete menší občerstvení zdarma, na dálkových linkách pak teplé jídlo.

Na dálkových letech také můžete využívat osobní systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do sedačky.

Wifi je k dispozici ve většině dálkových letadel (síť Fly Net). Hodina služby stojí 9 €, 4 hodiny 14 € a celý let 17 €.

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: Píšou o limitu na zapsané zavazadlo (š x h x v) 158 cm. Můj kufr má rozměry 52 x 32 x 77, tj. 161 cm. Myslíte, že bych mohl mít problémy? Děkuji za odpověď. Robert

před 15 dny
Avatar uživatele Naděžda Krupská
Naděžda Krupská

Milý Roberte, pracovníci u přepážek jsou zkušení a mají rozměry v oku. Když se jim nebude cokoliv zdát, mohou na místě přeměřit. Pokud cestujete v economy, neočekávejte nějaké pardony.

Přidat odpověď
před 14 dny

Dne 21/4 se vracím letem LH 1179 + LH1402 (rezervováno u Tripsta) z Porta do Prahy.Je možno na tento let zakoupit odbavení 1 zavazadla (ne kabina)? V případě, že ano: kolik mohu mít kg?, kolik zaplatím?, a je možno provést platbu již v Praze při odletu dne 17/4 (LH1403)? nebo elektronicky kartou?

Děkuji,

Sirková

před 20 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A nechcete se zeptat u Tripsta ? Když už jste to tam teda koupila a ještě to tu tak prostoduše přiznáváte :).

před 20 dny
cali

niemandos po Vás kamenem, já po Vás chlebem... Když jsou ty křesťanské svátky:-)

Předpokládám máte tarif economy light. Pak je nejlevnější přikoupit odbavené zavazadlo do 23 kg na stránkách Luftwaffe za 25.- EUR (ale tedy je otázka, jestli se to povede za tuto cenu, pokud to není koupené napřímo, potřeba vyzkoušet).

Pak je možné zaplatit na šaltru při check-in, ale už za 40,- EUR nebo na gate za 60,-EUR. Ceny jsou za jeden let.

Přidat odpověď
před 20 dny
Petr

Chci se zeptat na příruční zavazadlo. V tarifu Economy light je možnost 8 kg zavazadla a pod textem je uvedeno: The maximum size per piece of baggage is 158 cm (height + width + depth)....rozumím tomu správně, že lze mít třeba rozměr 50×50×50 a nebo platí výše uvedené rozměry 55 x 40 x 23 ? Díky. Petr

před měs
Lukáš Horák
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 1357 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-13T15:28:03+01:00)

Musíte se řídit rozměrem, který je daný pro příruční zavazadla. Rozměry jsou dané proto, abyste své příruční zavazadlo spolehlivě umístil do schránky nad hlavou, která má své limity.

před měs
David Eiselt

Těch 158 cm je pro zapsané zavazadla. Kabinové platí výše 55x40x23 cm.

Dobrý den,

Plánuji koupit letenku do Kanady (Calgary). Nejlevněji vychází z Prahy (Lufthansa) přestup ve Frankfurtu a pak s Condorem do Calgary. Chtěla bych se zeptat, zda zavazadlo, které nechám odbavit v Praze bude odbavené na celé trase. Tedy, že si jej vyzvednu až v cílovém místě v Calgary nebo si jej budu muset vyzvednout ve Frankfurtu a znovu jít na check-in. Jde mi o to, zda stihnu přestup během 4h25min. Máte někdo s tím zkušenosti? Moc děkuji za odpověď! Klára

před měs
Kryštof Hájek

Ano, v tomto případě bude zavazadlo odbaveno rovnou do Calgary. A přestup 4,5 hodiny je opravdu bez problémový v každém případě.

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Cestuji 8.3. z Prahy do Valencie 6:50 s přestupem ve Frankfurtu. Ráda bych si nechala odbavit jedno zavazadlo online za 15Euro. Dostanu toto zavazadlo zpět až ve Valencii nebo hned ve Frankfurtu a budu si ho muset tam nechat odbavit znovu a znovu zaplatit 15Euro? Děkuji za odpověď. Jana Synková

před měs
David Eiselt

U návazných letů se platí se jen jednou za celou cestu, takže jej obdržíte až ve Valencii.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu