Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Lufthansa

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Lufthansa

Lufthansa je tradiční a jedna z největších evropských aerolinek. Pro svoje potřeby využívá dvě hlavní základny ve Frankfurtu a Mnichově s širokou nabídkou destinací do celého světa. Je jedním ze zakladatelů největšího sdružení leteckých dopravců Star Alliance a většinovým vlastníkem několika evropských aerolinek (Austrian, Swiss, Brussels Airlines, aj.).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Lufthansa sice obvykle nevyniká nejlevnějšími letenkami, nelze jí upřít pravděpodobně nejlepší časovou nabídku letů po Evropě a nejlepší poměr výkon/cena. Prakticky do všech destinací po Evropě se dají letenky sehnat v rozmezí 4.000 až 7.000 Kč, navíc do většiny míst létá několikrát denně, což dává velkou jistotu při zpožděných letech (poletíte dalším spojem).

Mimo Evropu je většinou Lufthansa jednou z nejdražších variant.

Z Prahy létá několikrát denně do Frankfurtu a Mnichova.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o hmotnosti 8 kg a rozměrech 55 x 40 x 23 cm plus brašna na laptop nebo kabelka je vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma u všech dálkových letů, vyjma letů do Ameriky a u kratších linek po Evropě a blízkém okolí, kde Lufthansa zavedla tarif „Economy Light“ s nižšími cenami. Odbavené zavazadlo tak není v ceně letenky a je nutné jej dokoupit či zvolit vyšší tarifní třídu. Poplatek u evropských letů je od 15 € do 25 € online nebo 30 až 50 € na letišti za let, u zaoceánských letů pak 60 / 100 $.

Lyže přepravíte zdarma k již odbavenému zavazadlo. Výjimkou tvoří samozřejmě tarif Economy Light a linky do USA.

Zvířata Lufthansa přepravuje za poplatek 50–200 € dle velikosti.

Odbavení

Všechny druhy odbavení jsou u Lufhansy zdarma.

 • Letištní odbavení je u Lufthansy již nejméně častou možností. Většinou otevírá 3 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem,
 • online check-in s vlastním vytisknutím palubního lístku doma nebo v samoobslužném kiosku na letišti začíná 23 hodin před odletem,
 • mobilní odbavení začíná rovněž 23 hodin před odletem, je o mnoho praktičtější, protože nemusíte nic tisknout, vše je v mobilním telefonu. Musíte si však stáhnout Lufthansa aplikaci.

Služby během letu

Při letech po Evropě vždy dostanete menší občerstvení zdarma, na dálkových linkách pak teplé jídlo.

Na dálkových letech také můžete využívat osobní systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do sedačky.

Wifi je k dispozici ve většině dálkových letadel (síť Fly Net). Hodina služby stojí 9 €, 4 hodiny 14 € a celý let 17 €.

95 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mám v programu Miles and More 29 tisíc mil. Co se s tím dá dělat?

před měs
Avatar uživatele Martin
Martin

Vyměnit za letenku v akci například

Evropa ekonomy 15 tis. mil, USA 30 tis. mil vždy plus poplatky (nemalé). Nebo 20 tis stojí upgrade.

http://www.meilenschnaeppchen.de

Avatar uživatele tmx
tmx

Ahoj, je možnost u LH tarifu lite vybrat místa při online checkinu, nebo tam to přiřadí pevná místa? Za odbavené zavazadlo chtějí po Evropě 670 Kč (takže to není 15 euro). Standardní tarif je ale dražší jen o asi 520 Kč a je v něm zavazadlo i rezervace místa. Pokud by šlo vybírat místo při checkinu, udělám 2 rezervace, jednu lite a jednu standard a checkin najednou...?

před 2 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Odpovím si sám. Ano. Pokud je základní tarif Light + odbavené zavazadlo dražší než vyšší tarif Economy Classic (běžný jev), nemá smysl zavazadlo kupovat zvlášť. I pokud je jedno zavazadlo na více lidí, udělají se dvě rezervace, jedna light a jedna classic. Při checkinu se vždy načte jen jedna osoba (nikoliv celá rezervace, jak je obvyklé) a případně se přidají jiní lidé, klidně z jiných rezervací. Pro všechny pak lze zdarma vybrat místo.

Přidat odpověď
před 2 měs

Kdyz zakoupim zpatecni letenku v rezimu Economy Flex, odletim prvni let. Lze pak zrusit let zpet a vrati mi penize?

Odpovědět
před 3 měs

Ahoj,

letím s LH do Ameriky a letenky mám v tarifu Light, takže nemám odbavené zavazadlo v ceně.

Platí i pro mě, že k příručnímu zavazadlu můžu mít zdarma ještě small item? Ráda bych letěla kromě kufru ještě s batohem na notebook, jehož rozměry přesahují 30x40x10 cm.

Jak pravděpodobné je, že budou rozměry small item kontrolovat? Příruční kufr rozměry 55x40x23 splňuje.

Kolik bych případně platila za ten batoh, kdyby zjistili, že nesplňuje rozměry? Těch 50€ jako za odbavené zavazadlo?

A je pro small item váhový limit? Našla jsem jen pro příruční zavazadlo (8kg).

Moc děkuju za odpověď.

Odpovědět
před 4 měs

Dobry den, letim Z Budapesti do Mexico City s prestupom vo Frankfurte. Potrebujem si so sebou vziat injekcie Fraxiparine 0,3 a to 20 kusov je to liek na prevenciu trombozy a potrebujem ho mat aj v Mexiku, kde uz potom budem kontaktovat lekarov. Viete mi prosim povedat ako mam tieto injekcie prepravit (kazda je zabalena po jednom aj s ihlou a presnou davkou v malom plastovom obale). Potrebujem nejake spec potvrdenie? Dakujem za odpoved.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den, máme koupené letenky Vídeň-Mnichov-New York, první let s Austrian Airlines,

druhý s Lufthansou. Chtěli jsme si přes server, přes který jsme letenky koupili, dokoupit

zavazadlo (23 kg), ale jak "add bagage" tak "choose a seat" nefungují... A na internetu jsem našla různé a zmatené informace :/

Můžu se tedy prosím zeptat, zda jde vůbec přikoupit zavazadlo předem online, event. za kolik.. Nebo to půjde až 24h před odletem? A předpokládám, že zavazadlo zaplatím jednou a u přestupů/zpáteční cesty to už řešit nemusím, že?

Moc děkuji!

před 6 měs
Honza Čermák

Hezký den,

pokud nechcete připlácet za konkrétní místa, vyberete si při odbavení. Taktéž dokoupení zavazadel na letišti, nebo zkuste kontaktovat prodejce jiným kanálem.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobry den, vyplati se pri cesta z Frankfurtu do Tampy kupovat mista v letadle nebo se da domluvit u prepazky pri odbaveni? Dekuji 😊

před 6 měs
David Eiselt

Zdravím Deniso, určitě to nechte k přepážce :) koupě je zbytečná... Viz https://www.cestujlevne.com/blog...-v-letadle

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, mám koupené letenky do třídy ECO LIGHT, to znamená pouze příruční zavazadla. Kufr mi stanovené rozměry splňuje, dále ještě uvádějí, že je možnost si vzít kabelku nebo brašnu na notebook. Potřebovala bych si vzít ale i batoh, který tyto rozměry přesahuje a chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenost s tím, zda to nějak kontrolují. Díky za odpověď.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží o kolik ty rozměry přesahuje. Pokud je to nějaký větší batoh, pak neprojde.

před 6 měs

Pokud bych to i přesto riskla, a s batohem by měli problém, je možné jej třeba přeložit napůl a to už by akceptovali? Právě nebude moc plný, jen ho potřebuji také převézt a do kufru už se mi nevejde.

před 6 měs
Pavel Planespotter

Zavazadlo se nepřeměřuje metrem, ale dává se do takové klece, která má předepsané rozměry. Pokud ho tam nacpete celé, není problém.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den. Letíme s LH do USA s přestupem ve Frankfurtu a odtud leteckou společností UA. Nekoupili jsme zavazadla k odbavení při nákupu letenky. Lze to udělat dodatečně a prosím o radu jestli máme platit 2x nejdřív u LH a pak u UA nebo rovnou volit u LH mimoevropský polatek 60 dolarů? a budou nám zavazadla přeložena automaticky nebo je budeme muset vyzvednout? Jednu letenku jsme dokupovali dodatečně přes Kiwi com. a i zaplatili odbavení zavazadla a přišlo nám do emailu, že se zavazadlo nepodařilo odbavit směr Praha -Frankfurt a Frankfurt- Praha(i zpáteční) a že musíme pouze až na letišti. To je ale dražší. prosím o radu jak postupovat. Velmi děkuji za odpověď.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadla zkuste dokoupit přes web Lufthansy (sekce "My Bookings"), platí se vždy jen jednou na celou trasu. U letů do USA se ale často stává, že online koupit nelze a budete muset až na letišti před odletem. Zavazadla ve Frankfurtu vám automaticky přeloží, pokud se jedná o jednu letenku.

Přidat odpověď
před 7 měs

Kolik hodin před odletem z Tallinnu možno zajistit místenku přes internet (check in)?

před 7 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 7 měs
Kryštof Hájek

Je to ostatně popsáno i o pár řádků výše... ;)

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den

V létě letíme s rodinou a dětmi do USA (Dallas),letenky jsme bukovali a zaplatili u společnosti Lufthansa,nikde se nemůžu dohledat,zdalipak máme v ceně letenky zavazadlo do 23kg zdarma, vždycky to tak bylo,ale prý od letošního roku je nějaká změna. Bohužel nemohu nikde dohledat. Prosím o radu. Děkuji

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, měli byste to mít vyznačené přímo v letence, případně se pod rezervačním kódem přihlaste na webu Lufthansy v sekci "My Bookings". Záleží na tom, v jakém tarifu byla letenka koupená. Pokud v nejnižší možné ceně (tarif "Economy Light"), pak zavazadlo v ceně není.

před 7 měs
Pavel Planespotter

Ve správě rezervace buď máte checked bag a nebo ne.

před 7 měs

Třída economy

před 7 měs

Nikde na letence nevidím checked bag,pouze třída economy

před 7 měs
Pavel Planespotter

Pokud to nevidíte ani na webu, v My Bookings, pak jedině zavolat na Lufthansu

před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zrovna na webu Lufthansy to videt je... staci rozkliknout prehled letu a hned vidite tarifni tridu a kousek dole je napsano co mate za kufry

před 7 měs

Myslím, že v třídě economy je zavazadlo do 23kg v ceně letenky,pouze u třídy economy light není, aspoň tak jsem se dočetl na stránkách.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, máme zakoupené 4 letenky light tarif (rodina 3 dospělí+1 dítě 15 let) Mnichov-LA od společnosti UA operuje LH. Přihlašovací kód rezervace pro zobrazení letenek je na stránky společnosti UA, kde je u letenek uvedeno: bez jídla, neakceptace rodiny pro výběr sedadel, každý tedy může sedět úplně jinde?!, check-in na letišti po odbavení všech cestujících. Jsou toto opravdu podmínky Lufthansy pro light tarif ?Myslela jsem, že je omezení pouze v zavazadlech. Je možný on-line check-in s kódem UA na stránkách LH? Má s tím někdo zkušenosti?

před 8 měs
Avatar uživatele fridgy
fridgy

tak to rozhodne neni. mate pravdu v tom, ze light tarif je omezen pouze v zavazadlech. Zavolal bych na ČR Lufthansu a domluvil se s nimi :) urcite vam hodi nejake sedacky vedle sebe, popripade vam da rezervacni kod na stranky lufthansy. :)

před 8 měs
Liborek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 125 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-22T10:32:32+01:00)

To bych teda tak sebevědomě netvrdil, že light je omezen jen v zavazadlech: https://www.lufthansa.com/ar/en/...light-fare

Jinak pokud by ten UA kod nefungoval, tak by na letence měl by druhý pro LH.

před 8 měs

Děkujuuu, po prvním šoku budu konečně zase moc spát.:) Vytelefonovaný kód LH a teď už jen doufat, že se zadaří on-line check-in.

před 8 měs
Avatar uživatele fridgy
fridgy

@Liborek: myslím si, že paní se neptala na míle a podobné věci. Šlo jí o to, zda má jídlo a muze si vybrat sedadla a tak to je :) nemusíte se hned chytat za slovo.

Přidat odpověď
před 8 měs
Vladimír

Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, když u Lufthansy koupíte letenku Economy Light a dokopujete bagáž, nyní by mě stála 670,- Kč jedním směrem. Občas se stane, že se bagáž zlevní před odletem, aby si to zákazník koupil, výhodná nabídka apod.

Dotaz zní: Děje se toto i u Lufthansy ? Letím s nima poprvé.

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 550 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-15T16:13:02+01:00)

Ahoj, Lufthansa to nedělá, cena je pevně daná. 670 Kč je ok cena.

před 8 měs
Vladimír

Díky za info, pro mě ta cena je dobrá, já jen jestli jsem měl čekat. Díky za odpověď a zkušenost.

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Btw většina seriózních aerolinek ji má pevnou, jenom Ryan a další s tím šaškujou.

před 8 měs

A kde jste našli 670 Kč mně to hlásí pořád 50 Euro v jednom směru.

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Cena je rozdilna podle vzdalenosti, asi hledate jinou linku nez Vladimir.

před 8 měs
Vladimír

Já to mám do Funchalu

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Tak to je good deal, fakt ze jo :D

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

asi jsem slepá,ale můžete mi poradit, kde si dokoupím odbavení zavazadel online? Letíme do Ameriky ( s LH) s přestupem a v ceně letenky bylo jen příruční zavazadlo a já bych to ráda měla dopředu zaplacené.Moc děkuji

před 8 měs

Stačí si kliknout na přihlašovací email v pravo nahoře a pak se tam zobrazí let a dát My bookings a hned pod tím, kam letíš je přidat bagáž.

před 8 měs

Moc děkuji za odpověď, já tady na cestujlevne.com nejsem registrovaná, letenky mám přes jinou cestovku. Najela jsem tedy přímo na stránky LH a tam jsem nějak bagáž zadala. Jenže se mi připsala jen na let z New Yorku do Prahy a já bych jí potřebovala i na cestu z Prahy do New Yorku. To mi tam nikde nejde zadat, už jsem zoufalá :-(. Pořád se mi tam objevuje jen zaplacená bagáž na zpáteční cestu. Nevíte, kde se doklikat,abych si mohla přikoupit bagáž i na cestu tam? Mě to zkrátka nechce nikam pustit. Moc děkuji za radu.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, prosím o rada u zkušenost. Jde mi o možnost kompenzace za časovou i psychickou újmu. Dcera (17) cestovala z Kanady a ve Frankfurtu nastoupila do letadla společnosti Lufthansa. Nad Prahou bylo letadlo vráceno do Frankfurtu, následovalo přebukování letu o 5 hodin. Nedostala žádnou finanční náhradu. Letadlo odletělo s tím, že opět nepřistálo v Praze a bylo odkloněno do Berlína. Odtamtud opět letělo do Prahy, ale nad Prahou opět vráceno do Frankfurtu. Tam jí poskytli ubytování na pár hodin a 10Euro. Musela následně odletět do Amsterodamu. Odtamtud již do Čech cestovala s jinou leteckou společností. Podotýkám, že 3.2.2019 byly poměrně nepříznivé podnební podmínky, přesto řada letadel v Praze přistála. Jaké máte zkušenosti s možností vyřízení stížnosti a žádosti o kompenzaci? Též musím přiznat, že jsme jako rodiče byli naprosto neinformováni, Lufthansa v Čechách pracuje do 17:00 a do Německa se nedalo dovolat. Na krizových linkách neuměli poradit. Neměli jsme možnost se s nikým spojit a dozvědět se, kam bylo ve třetím případě (let z Berlína) letadlo odkloněno. To jsme se po dlouhém čekání dozvěděli až od dcery, která přistála ve Frankfurtu.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, žádost o kompenzaci ani stížnost nemá žádný smysl, jelikož se jednalo - jak říkáte - o nepříznivé podmínky. To, že některá letadla v Praze přistála, je úplně irelevantní. Mohla letět v jinou dobu (při sněhu jsou rozdíly v bezpečnosti/možnosti přistání klidně v rámci jednotek minut), kdy bylo počasí lepší a faktorů ovlivňujících průběh letu je obecně daleko víc. Dcera dostala vše, co podle předpisů měla - ubytování, poukaz na občerstvení i náhradní let.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, mam koupené letenky přes Lufhansu. Let Praha-Frankfurt-New York a zpět. Když se podívám na stránky Lufhansy na mojí rezervaci píše mi to: You need to enter Passport or Visa information for your trip to New York. Mám udělané jen ESTA povolení. Mám Visa and immigration data (APIS) vyplňovat? Chce to číslo pasu, adresu atd. A pak mám ještě jeden problém, vyplnila jsem špatně příjmení místo Belser jsem napsala Beiser. Půjde to nějak opravit? Prosím poraďte. Děkuji

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, APIS vyplňte, tak jako tak by po vás ty samé informace mohli chtít na letišti. To, že máte jen estu, je v pořádku. S příjmením doporučuji kontaktovat Lufthansu (pokud jste opravdu kupovali přímo přes jejich web), jedno písmenko by mělo jít změnit bez problému.

před 10 měs

Kupovala jsem přes jejich web. Zavolám jim. Mockrát děkuji za radu.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, chtěl jsem se jen ujistit, že to chápu správně, cestuji z Ameriky do Mnichova se společností Lufthansa. Kolik kilogramů může vážit mé zavazadlo?.... Opravdu to není nijak omezeno kilogramy a stačí si koupit letenku a zaplatit zmiňované poplatky.... Letím s nimi poprvé. A můj kufr váží cca

26 kg. Děkuji

před 11 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Článek výše jste si přečíst neráčil?

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den,

zajímalo by mne, jestli je možné si sebou na palubu letadla provozované Lufthansou vzít něco malého k snědku, jako například protejnové tyčinky a podobně.

Předem děkuji za odpověď.

před 11 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, to je možné u každé letecké společnosti :)

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den,

odlétáme v sobotu do Charlotte (USA, NC) s Lufthansou (z Vídně do Mnichova s Austria Airlines a z Mnichova do USA s Lufthansou). Potrěbuji si vzít malý kufr (4 vystouplá kolečka) jako příruční zavazadlo (splňující rozměry) a tašku na ntb + mini kabelku na doklady. Je to takto možné nebo je lepší tašku s ntb dát do příručního kufříku? Má někdo, prosím, zkušenost? Podle infa má webu by to takto být možné mělo. Děkuji mockrát.

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, info na webu, ani tady o pár řádku výše nelže :) Tašku na laptop můžete mít klidně zvlášť.

před rokem

Dobrý den, Kryštofe,

děkuji za zpětnou vazbu. Bude v tomto případě v pořádku i zmíněná mini kabelka na doklady?

Děkuji pěkně

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No můžeš si přece přinejhorším tu kabelku na doklady strčit do toho příručního zavazadla nebo tašky na ntb, kdyby s tím měli problém. Nebo to budeš mít nacpane k prasknutí?

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s vážením příručního zavazadla? Stalo se mi jen jednou a u jiné společnosti že kromě rozměrů kontrolovali i váhu, ale s Lufthansou poletim poprvé tak abych nebyla zbytečně ve stresu kdybych měla třeba 8,5kg kufr.

Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Vaha se prakticky neresi, jen at splnujete rozmery :)

před rokem
Avatar uživatele kickass1
kickass1

S Luftwaffe mam za posledni rok proletanych cca 30 segmentu a nikdy sem vazeni zavazadla nezazil, ani na regionalnich letech ani TATL, jedine kde jsem to videl byl kdysi davno Wizzair.. :)

před rokem

Koncem roku 2018 jsem letěl s Lufthansou z Tampy do Frankfurtu a příruční zavazadla nám vážili. Měl jsem letenku Economy Light a za odbavené zavazadlo do 23 kg. jsem platil cca 57$.

Přidat odpověď
před 10 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu