O aerolince Lufthansa

Lufthansa je tradiční a jedna z největších evropských aerolinek. Pro svoje potřeby využívá dvě hlavní základny ve Frankfurtu a Mnichově s širokou nabídkou destinací do celého světa. Je jedním ze zakladatelů největšího sdružení leteckých dopravců Star Alliance a většinovým vlastníkem několika evropských aerolinek (Austrian, Swiss, Brussels Airlines, aj.).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Lufthansa sice obvykle nevyniká nejlevnějšími letenkami, nelze jí upřít pravděpodobně nejlepší časovou nabídku letů po Evropě a nejlepší poměr výkon/cena. Prakticky do všech destinací po Evropě se dají letenky sehnat v rozmezí 4.000 až 7.000 Kč, navíc do většiny míst létá několikrát denně, což dává velkou jistotu při zpožděných letech (poletíte dalším spojem).

Mimo Evropu je většinou Lufthansa jednou z nejdražších variant.

Z Prahy létá několikrát denně do Frankfurtu a Mnichova.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o hmotnosti 8 kg a rozměrech 55 x 40 x 23 cm plus další velikosti 40 x 30 x 10 cm jsou vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma u všech dálkových letů, vyjma letů do Ameriky a u kratších linek po Evropě a blízkém okolí, kde Lufthansa zavedla tarif „Economy Light“ s nižšími cenami. Odbavené zavazadlo tak není v ceně letenky a je nutné jej dokoupit či zvolit vyšší tarifní třídu. Poplatek u evropských letů je od 15 € do 25 € online nebo 30 až 60 € na letišti za let, u zaoceánských letů pak 70 / 100 $.

Lyže přepravíte zdarma k již odbavenému zavazadlo. Výjimkou tvoří samozřejmě tarif Economy Light a linky do USA.

Zvířata Lufthansa přepravuje za poplatek 50–200 € dle velikosti.

Odbavení

Všechny druhy odbavení jsou u Lufhansy zdarma.

 • Letištní odbavení je u Lufthansy již nejméně častou možností. Většinou otevírá 3 hodiny před odletem a končí 45 minut před odletem,
 • online check-in s vlastním vytisknutím palubního lístku doma nebo v samoobslužném kiosku na letišti začíná 23 hodin před odletem,
 • mobilní odbavení začíná rovněž 23 hodin před odletem, je o mnoho praktičtější, protože nemusíte nic tisknout, vše je v mobilním telefonu. Musíte si však stáhnout Lufthansa aplikaci.

Služby během letu

Při letech po Evropě vždy dostanete menší občerstvení zdarma, na dálkových linkách pak teplé jídlo.

Na dálkových letech také můžete využívat osobní systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek zabudovaných do sedačky.

Wifi je k dispozici ve většině dálkových letadel (síť Fly Net). Hodina služby stojí 9 €, 4 hodiny 14 € a celý let 17 €.

123 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

In August and September, you get 5 times the award miles on all flights within Germany and on selected European routes. That's 20 miles for every 1 euro airfare as a member without frequent flyer status or 30 miles for every 1 euro airfare as a member with frequent flyer status in Lufthansa Economy Class.

A tohle se mi líbí: “Bring me Home” return flight promise on all fares, if coronavirus restrictions are imposed at your destination

Fakt teď nemám chuť kupovat letenky, když se situace mění každý den.

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele
mikir

Pred 16 dny email od Lufthansy ,ze mi rusi let, volani na stredisko v Dublinu ,vysledek pouze potvrzeni o zruseni ,ktere prislo na email Vyplneny formular na refund ,zadna odezva

Volani na ceske stredisko bez odezvy ,dnes volani na ceske stredisko pres 30 minut nikdo to nebere ..volal jsem tam na zadost banky ,kde jsem pozadal o chargeback

Zlaty Ryanair .....

před 4 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 589 komentářů
 • Poslat zprávu

Jako mikire co hysterčíš? Po 16 dnech žádost o chargeback? Jsi snad upadl ne, navíc v této době, kdy vyřízení refundu trvá v řádu měsíců? A zlatý Ryanair v čem, tam tě po 16 dnech pošlou tak leda do prd... Lidi, včetně mě, běžně čekají na refundy od března.

před 4 měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Je to regulérní blázen. Já čekám na vrácení storna zájezdu od začátku března. Komunikace ze strany cestovky nula.

před 4 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 182 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-09T15:22:45+02:00)

Mikir = uvažování i písemný projev na úrovni 10letého dítěte.

před 4 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Mikire proc nesedis na zadku v Irsku?

před 4 měs

16 dní je fakt asi málo, ale Lufthansa je katastrofa. Na refund čekám od března a pořád nic, Etihad vrátil 100% do 30 dnů po jednom emailu. To stejné ANA, do měsíce všechny peníze na účtu.

Lufthansa zrušila všechny smluvní salonky do konce roku, před dvěma lety zásadně seškrtala připisování prémiových mil, změny FFP , low cost cathering, nepohodlná sedadla v C....

Jejich pět hvězdiček je ostuda, budu přecházet k jiné alianci.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele mispi
mispi

Podarilo sa niekomu spojiť s Lufthansa call center v poslednej dobe? Mne ani po 10 cca 20 minútových pokusoch nikto nezdvihol. A z tej ich donekonečna sa opakujúcej znelky v telefóne by sa jeden zbláznil...

před 4 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 589 komentářů
 • Poslat zprávu

Před cca týdnem a něco se mi podařilo bez problémů vyřídit refund ke kterému jsem navíc ani těsně nesplňoval podmínky (změna času letu). Paní velmi ochotná (volal jsem na české zák. centrum).

před 4 měs
Avatar uživatele Tom
Tom

V Lufthanse na podpoře slíbí i zlaté prase. Mě slíbili vrácení peněz pokaždé, když jsem jim volal (volali mi dokonce i jednou oni z Německa). Nikdy nic nevrátili - pokaždé odpověď na mou otázku kde jsou peníze, technický problém či výmluva že jsem žádný požadavek nepodal. Vyřešeno po 3 měsících přes chargeback.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

moc prosím o radu, kde a jak mám podat žádost o vrácení ceny letenky (počítám s odečtení nějakého stornopoplatku), když jsem letenku zakoupila přímo na stránkách Lufthansa.com a zrušila jsem let z důvodu koronaviru v ČR. Není nějaké kontaktní místo Lufthansy v ČR? Děkuji moc. Blažena

před 4 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Primo na webu Lufthansy, ale vraceni penez bude asi orisek.

Přidat odpověď
před 4 měs

Prosim o sdeleni,jestli se daji vymenit mile u Lufthansy (Miles and More)za odbavene zavazadlo?Dekuji.

před 9 měs
Avatar uživatele
cali

Nedají.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Od 7.1. Lufthansa zvýšila cenu za odbavené zavazadlo do Severní Ameriky z 50€ na 60€.

Odpovědět
před 10 měs

Prosím o radu, respektive vlastní zkušenost (načteno mám). Pokud koupím letenku do USA přes Lufthansu, lze dokoupit zavazadlo pouze při cestě zpět na letišti, ano? Nehrozí, že by to už třeba nešlo dokoupit kvůli "naplněnosti" letadla? Vím, že to vyzní divně, ale nerada bych přišla s kufrem k odbavení, chtěla ho zaplatit a oni to z nějakého důvodu odmítli. Na cestu tam je mi koupě zavazadla zbytečná, to mi postačí kabinové zavazadlo. Případně, zda je možné koupit zavazadlo jen na cestu zpět hned při koupi letenky. Zahlédla jsem to pouze u Letušky, ale momentálně mi to pro 2 osoby u mých letů nelze najít. A u ostatních prodejců se zavazadla řeší po koupi letenky. Děkuji.

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nikdy se nemůže stát, že by nevzali zavazadlo k odbavení, které splňuje všechny náležitosti. U letů do/z USA bývá opravdu zvykem, že kufr lze zakoupit až na letišti.

Přidat odpověď
před 10 měs

Ahoj,koupila jsem letenku do Miami s Lufthansou pře Pelikána. K mému zděšení odbavené zavazadlo vychází tam a zpět 5.323,-Kč. Není to nějak přehnané?Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, standardní cena při koupi na letišti u odbavení, je u letů do USA 50 EUR jedním směrem. Těch 5 323 Kč nabízí přímo Pelikán?

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele
Radek Górak

Ahoj,

letím do MIA v Economy, příručák do 8kg, přemýšlím nad takovou sportovní taškou co mám,protože nic neváží, má asi 50x30x25 cm, což šířkou lehce překračuje rozměry, mám to risknout?

Díky :-)

před 12 měs

Ahoj, za mě ano. Létám s něma poslední rok cca 2x do měsíce, mívám příruční kufr a ještě tašku s notebookem a nikdy se nikdo na nic neptal. Ale kdyby něco, tak sportovní tašku podle mě vždycky nějak narveš do toho měřícího košíku. To by s kufrem nešlo :-)

před 12 měs
Avatar uživatele
Radek Górak

Super, díky za odpověď. Já jakože mám kufr co to splňuje ale lepší půl kilová taška, která se dá někam vecpat, než netvárný 1,5 kg kufr

Přidat odpověď
před 12 měs

Stáhla jsem aplikaci Lufthansa v mobilním telefonu a nevím jak přeložit do češtiny

před 12 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Lufthansa nemá web v češtine, natož appku

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobry den, muze mi nekdo rict kde najdu letenku od kamaradky v aplikaci Lufthansa? Letenku na sve jmeno vidim hned ale jeji nikoliv . Vse je delano pres jednu rezervaci. Diky

před rokem
Avatar uživatele tmx
tmx
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 122 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-29T13:22:44+01:00)

Toto je zvláštnost Lufthansy, že to načte jen jednoho. Musíte jí tam přidat přes rezervační kód a její příjmení (stejně jako jste tam načetla předtím sebe přes rezerveční kód a své příjmení).

EDIT: Lufthansa dokonce chce jméno i příjmení spolu s Booking reference.

před rokem

Ja delala checkin pres pocitac a pak jsem se az podivala na aplikaci v mobilu, kde jsem jen ja. Letenky pro nas obe mam vytisknute v papirove podobe, to snad staci?!

před rokem
Avatar uživatele michaelp
michaelp

Ano urcite staci. u LH se da odbavit i u kiosku. Zalezi odkud letis.

Mám v programu Miles and More 29 tisíc mil. Co se s tím dá dělat?

před rokem
Avatar uživatele Martin
Martin

Vyměnit za letenku v akci například

Evropa ekonomy 15 tis. mil, USA 30 tis. mil vždy plus poplatky (nemalé). Nebo 20 tis stojí upgrade.

http://www.meilenschnaeppchen.de

Avatar uživatele tmx
tmx

Ahoj, je možnost u LH tarifu lite vybrat místa při online checkinu, nebo tam to přiřadí pevná místa? Za odbavené zavazadlo chtějí po Evropě 670 Kč (takže to není 15 euro). Standardní tarif je ale dražší jen o asi 520 Kč a je v něm zavazadlo i rezervace místa. Pokud by šlo vybírat místo při checkinu, udělám 2 rezervace, jednu lite a jednu standard a checkin najednou...?

před rokem
Avatar uživatele tmx
tmx

Odpovím si sám. Ano. Pokud je základní tarif Light + odbavené zavazadlo dražší než vyšší tarif Economy Classic (běžný jev), nemá smysl zavazadlo kupovat zvlášť. I pokud je jedno zavazadlo na více lidí, udělají se dvě rezervace, jedna light a jedna classic. Při checkinu se vždy načte jen jedna osoba (nikoliv celá rezervace, jak je obvyklé) a případně se přidají jiní lidé, klidně z jiných rezervací. Pro všechny pak lze zdarma vybrat místo.

Kdyz zakoupim zpatecni letenku v rezimu Economy Flex, odletim prvni let. Lze pak zrusit let zpet a vrati mi penize?

Odpovědět
před rokem

Ahoj,

letím s LH do Ameriky a letenky mám v tarifu Light, takže nemám odbavené zavazadlo v ceně.

Platí i pro mě, že k příručnímu zavazadlu můžu mít zdarma ještě small item? Ráda bych letěla kromě kufru ještě s batohem na notebook, jehož rozměry přesahují 30x40x10 cm.

Jak pravděpodobné je, že budou rozměry small item kontrolovat? Příruční kufr rozměry 55x40x23 splňuje.

Kolik bych případně platila za ten batoh, kdyby zjistili, že nesplňuje rozměry? Těch 50€ jako za odbavené zavazadlo?

A je pro small item váhový limit? Našla jsem jen pro příruční zavazadlo (8kg).

Moc děkuju za odpověď.

Odpovědět
před rokem

Dobry den, letim Z Budapesti do Mexico City s prestupom vo Frankfurte. Potrebujem si so sebou vziat injekcie Fraxiparine 0,3 a to 20 kusov je to liek na prevenciu trombozy a potrebujem ho mat aj v Mexiku, kde uz potom budem kontaktovat lekarov. Viete mi prosim povedat ako mam tieto injekcie prepravit (kazda je zabalena po jednom aj s ihlou a presnou davkou v malom plastovom obale). Potrebujem nejake spec potvrdenie? Dakujem za odpoved.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, máme koupené letenky Vídeň-Mnichov-New York, první let s Austrian Airlines,

druhý s Lufthansou. Chtěli jsme si přes server, přes který jsme letenky koupili, dokoupit

zavazadlo (23 kg), ale jak "add bagage" tak "choose a seat" nefungují... A na internetu jsem našla různé a zmatené informace :/

Můžu se tedy prosím zeptat, zda jde vůbec přikoupit zavazadlo předem online, event. za kolik.. Nebo to půjde až 24h před odletem? A předpokládám, že zavazadlo zaplatím jednou a u přestupů/zpáteční cesty to už řešit nemusím, že?

Moc děkuji!

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

Hezký den,

pokud nechcete připlácet za konkrétní místa, vyberete si při odbavení. Taktéž dokoupení zavazadel na letišti, nebo zkuste kontaktovat prodejce jiným kanálem.

Dobry den, vyplati se pri cesta z Frankfurtu do Tampy kupovat mista v letadle nebo se da domluvit u prepazky pri odbaveni? Dekuji 😊

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Zdravím Deniso, určitě to nechte k přepážce :) koupě je zbytečná... Viz https://www.cestujlevne.com/blog...-v-letadle

Dobrý den, mám koupené letenky do třídy ECO LIGHT, to znamená pouze příruční zavazadla. Kufr mi stanovené rozměry splňuje, dále ještě uvádějí, že je možnost si vzít kabelku nebo brašnu na notebook. Potřebovala bych si vzít ale i batoh, který tyto rozměry přesahuje a chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenost s tím, zda to nějak kontrolují. Díky za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží o kolik ty rozměry přesahuje. Pokud je to nějaký větší batoh, pak neprojde.

před rokem

Pokud bych to i přesto riskla, a s batohem by měli problém, je možné jej třeba přeložit napůl a to už by akceptovali? Právě nebude moc plný, jen ho potřebuji také převézt a do kufru už se mi nevejde.

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Zavazadlo se nepřeměřuje metrem, ale dává se do takové klece, která má předepsané rozměry. Pokud ho tam nacpete celé, není problém.

Dobrý den. Letíme s LH do USA s přestupem ve Frankfurtu a odtud leteckou společností UA. Nekoupili jsme zavazadla k odbavení při nákupu letenky. Lze to udělat dodatečně a prosím o radu jestli máme platit 2x nejdřív u LH a pak u UA nebo rovnou volit u LH mimoevropský polatek 60 dolarů? a budou nám zavazadla přeložena automaticky nebo je budeme muset vyzvednout? Jednu letenku jsme dokupovali dodatečně přes Kiwi com. a i zaplatili odbavení zavazadla a přišlo nám do emailu, že se zavazadlo nepodařilo odbavit směr Praha -Frankfurt a Frankfurt- Praha(i zpáteční) a že musíme pouze až na letišti. To je ale dražší. prosím o radu jak postupovat. Velmi děkuji za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadla zkuste dokoupit přes web Lufthansy (sekce "My Bookings"), platí se vždy jen jednou na celou trasu. U letů do USA se ale často stává, že online koupit nelze a budete muset až na letišti před odletem. Zavazadla ve Frankfurtu vám automaticky přeloží, pokud se jedná o jednu letenku.

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu