Průvodce aerolinkou

Letecká společnost IndiGo Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince IndiGo Airlines

IndiGo je soukromá nízkonákladová aerolinka a zároveň největší letecká společnost v celé Indii. Její flotila čítá úctyhodných 150 letadel typu Airbus A320 a dalších více než 400 jich má objednáno. Založena byla přitom teprve v roce 2006. Velká většina letadel pochází přímo od výrobce, IndiGo se tak řadí mezi nejmodernější aerolinky vůbec.

Hlavní doménou jsou vnitrostátní linky po Indii, doplněné o zatím relativně málo mezinárodních spojení především do okolních států a na Arabský poloostrov. Největší základny má IndiGo na letištích Bombaj, Dillí, Chennai, Bangalore a Kalkata.

Letenky

Nejlevnější letenky vždy kupujte výhradně na webu aerolinky. Vnitrostátní spoje jsou velmi levné, například jednosměrné letenky z Dillí do Bombaje zřídkakdy přesáhnou hranici 1.000 Kč.

IndiGo létají po celé Indii, kde ve své síti mají každé větší město. Spojení jsou navíc často velmi frekventovaná (obvykle 3-5x denně). Nejvhodnější doba k nákupu letenky je kdykoliv do 3 týdnů před odletem, pak se můžou nejlevnější místa rychle vyprodávat.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

V ceně nejlevnějšího tarifu "LITE" není zahrnuto odbavené zavazadlo. Vyberte proto tarif "SAVER", ve kterém je již zahrnuto. Na vnitrostátních linkách do 15 kg, u mezinárodních spojů do 20 kg. Příjemným faktem je, že tarif "Saver" je jen cca o 80 Kč v průměru dražší než tarif "Lite".

Příruční zavazadlo smí měřit maximálně 55 x 35 x 25 cm a vážit do 7 kg. Je povolen pouze jeden kus! Laptop, kabelka nebo igelitka z duty free shopu nebude povolena jako druhé zavazadlo zdarma!

Odbavení

Standardní odbavení na letišti je bez poplatku a začíná obvykle 2 až 2,5 hodiny před odletem.

Online check-in je spuštěn hned po koupení letenky a trvá až do 1 hodiny před odletem. Můžete využít i mobilního odbavení, na letišti se tak nemusíte zdržovat frontami, přitom stačí mít palubní vstupenku uloženou v telefonu.

Služby během letu

Jedná se o low-cost aerolinku, tudíž jsou všechny služby na palubě za poplatek.

Výběr sedačky stojí od 200 do 600 rupií (cca 70 až 200 Kč) dle místa v letadle. Pokud odmítnete, sedadlo vám budete přiděleno náhodně zdarma.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)