Průvodce aerolinkou

Letecká společnost IndiGo Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince IndiGo Airlines

IndiGo je soukromá nízkonákladová aerolinka a zároveň největší letecká společnost v celé Indii. Její flotila čítá úctyhodných 150 letadel typu Airbus A320 a dalších více než 400 jich má objednáno. Založena byla přitom teprve v roce 2006. Velká většina letadel pochází přímo od výrobce, IndiGo se tak řadí mezi nejmodernější aerolinky vůbec.

Hlavní doménou jsou vnitrostátní linky po Indii, doplněné o zatím relativně málo mezinárodních spojení především do okolních států a na Arabský poloostrov. Největší základny má IndiGo na letištích Bombaj, Dillí, Chennai, Bangalore a Kalkata.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlevnější letenky vždy kupujte výhradně na webu aerolinky. Vnitrostátní spoje jsou velmi levné, například jednosměrné letenky z Dillí do Bombaje zřídkakdy přesáhnou hranici 1.000 Kč. 

IndiGo létají po celé Indii, kde ve své síti mají každé větší město. Spojení jsou navíc často velmi frekventovaná (obvykle 3-5x denně). Nejvhodnější doba k nákupu letenky je kdykoliv do 3 týdnů před odletem, pak se můžou nejlevnější místa rychle vyprodávat.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo smí měřit maximálně 55 x 35 x 25 cm a vážit do 7 kg. Navíc si lze vzít další osobní věci jako fotoaparát, deštník, kabelku, kabát...

V ceně nejlevnějšího tarifu „LITE“ není zahrnuto odbavené zavazadlo. Vyberte proto tarif „SAVER“, ve kterém je již zahrnuto. Na vnitrostátních linkách do 15 kg, u mezinárodních spojů do Bangkoku, Dháky a Káthámndú do 20 kg a na všech dalších mezinárodních linkách do 30 kg. Příjemným faktem je, že tarif Saver je jen cca o 80 Kč v průměru dražší než tarif Lite.

Odbavení

Standardní odbavení na letišti je bez poplatku a začíná obvykle 2 až 2,5 hodiny před odletem.

Online check-in je spuštěn hned po koupení letenky a trvá až do 1 hodiny před odletem. Můžete využít i mobilního odbavení, na letišti se tak nemusíte zdržovat frontami, přitom stačí mít palubní vstupenku uloženou v telefonu.

Služby během letu

Jedná se o low-cost aerolinku, tudíž jsou všechny služby na palubě za poplatek.

Výběr sedačky v zadní části letadla je zdarma, místa vepředu stojí 6 USD.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, letěl s těmito aerolinkami už někdo? Jak to mají s nadváhou u zavazadel. Při cestě do Indie se nebojím nadváhy, ale při cestě zpět už krapet ano. Přeci jenom 15 kg není zrovna moc...

Děkuji za odpověď

před 1 dny

Ahoj, letěl jsem, zavazadla samozřejmě vážili a vzhledem k tomu, že jde o low cost, tak bych nečekal, že nadváha projde. Příruční u mých letů nekontrolovali, tak tam jdou těžší věci zkusit dát.

před 1 dny
David Eiselt

Každé zapsané zavazadlo se váží a nadváha není tolerována. Píšeš ale při cestě do Indie, takže zřejmě letíš mezinárodním letem a tam je limit 20 kg (Bangkok, Dháka, Káthmándú) a u dalších dokonce 30 kg.

před 1 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Anebo ze zavazadla něco vyndat, třeba foťák, laptop... https://www.goindigo.in/travel-i...wance.html

před 1 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Hm, to je zajímavé, informace výše o povoleném pouze jednom příručním zavazadle jsou pravý opak informací uvedených na jejich webu...

před 1 dny
David Eiselt

Je to tak, už to edituji :)

před 1 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Nešlo by do příslušných odstavců přidávat odkazy přímo na dopravce? Za předpokladu, že nebudou moc často měnit URL, by si mohl čtenář aktuální podmínky zkontrolovat sám. :)

před 1 dny

Do Indie letím normální mezinárodním letem s KLM, ale jen do Dillí, z něj už si plánuji koupit letenku zvlášť, vyjde to tak o hodně levněji. S KLM do/z Indie je limit 23 kg, ale bohužel po Indii už jen cca 15 kg. Jde mi právě o cestu zpět. A co jsem koukal, tak ten limit mají všechny společnosti na vnitrostátních letech stejný. Budu muset zjistit jestli půjde nějak na letenku zpět zaplatit nadváha...

před 18 hod
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Ja jsem se vesel do 15 kg + 7 kg prirucni, ale priplatit samozrejme lze:

https://www.goindigo.in/travel-i...ggage.html

Jinak mel jsem s nimi letos 3 domaci lety (na 2 letenkach) a vse v pohode.

Přidat odpověď
před 17 hod
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu