ITA Airways

O aerolince

Aerolinka ITA Airways spustila provoz v září 2021 jako přímý následovník Alitalie, která po mnoha desetiletích vleklých finančních problémů zanikla. ITA Airways přebírají po Alitalii IATA kód "AZ" i část její flotily, avšak ve značně zredukované formě.

V současnosti má ITA Airways hlavní základnu na římském letišti Fiumicino, odkud létá po Evropě i dálkové lety. Menší bázi má také na milánském letišti Linate, odkud provozuje lety po Evropě a Itálii.

IATA Kód
AZ
Letecká aliance
-
Země původu
Itálie
Datum vzniku

Letenky

ITA Airways provozuje lety z Říma po Evropě, do USA a severní Afriky s plány létat i do Asie či Jižní Ameriky. Aerolinka "zdědila" po Alitalii i členství v alianci SkyTeam, takže se na jejích letech můžete ocitnout i při kombinovaném cestování s více aerolinkami.

Do Prahy aerolinka zatím nelétá.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je vždy v ceně letenky, nesmí překročit rozměry 55 x 35 x 25 cm a 8 kg. Brašna na laptop, kabelka nebo fotoaparát je navíc běžně tolerován.

Máte-li zakoupenou letenku v nejnižším tarifu „Light“, za odbavené zavazadlo připlatíte cca 25 € za let při rezervaci online, 45 € na při platbě až na letišti, 60 € pak na dálkových trasách do Severní Ameriky.

Sportovní vybavení do 23 kg je bráno jako běžné zavazadlo.

Odbavení

Letištní odbavení je vždy zdarma, obvykle otevírá 2 hodiny před odletem, na italských letištích pak bývá otevřena alespoň jedna přepážka celý den.

Online check-in začíná 48 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytisknete buď doma, nebo v automatu na letišti. Během odbavení máte možnost si zdarma vybrat sedadla.

Alternativně si můžete stáhnout stále funkční aplikaci Alitalia po aerolince, ze které ITA Airways vzešly a odbavit se přes mobil.

Služby během letu

Při cestách po Evropě dostanete zdarma výběr nealkoholických i alkoholických nápojů a jeden pytlíček sušenek. Na dálkových linkách dostanete vždy teplé jídlo.

Dálková letadla jsou vybavena osobními obrazovkami zabudovanými v každé sedačce, stejně jako satelitním přijímačem. V letadlech tak můžete telefonovat, přijímat sms zprávy nebo využívat wifi k prohlížení e-mailů nebo surfování po internetu.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 10. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.