Letiště Rome Leonardo da Vinci-Fiumicino

Rome Leonardo da Vinci-Fiumicino Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Největší italské letiště a jedno z nejrušnějších v Evropě je hlavní základnou pro leteckou společnost Alitalia. Od centra Říma je vzdáleno 31 km.

Skladbu destinací a aerolinek má letiště velmi bohatou a zajímavou a často slouží i jako přestupní bod pro lety z Evropy do Asie, Jižní nebo Severní Ameriky a Afriky.

Otevřeno 24 hodin denně. Přespání na letišti bývá problém ze strany policie a nedoporučuje se.

 


Letenky

Především díky nízkonákladové společnosti Vueling se ceny letenek na Fiumicino z Prahy pohybují běžně od 2.000 Kč za zpáteční let. V akcích se ceny můžou snížit až na úroveň 1.000 Kč. Výhodnější můžou být ceny na sousední letiště Řím–Ciampino.

Přímé spojení z Prahy provozuje Vueling, ČSA a Alitalia, z Vídně pak Eurowings, Niki a Vueling.

Doba letu z Prahy do Říma činí necelé 2 hodiny.

Vyhledat letenky


Přestup

Na letišti najdete 4 terminály: T1, T2, T3 a T5. První tři jsou spojené v jednu budovu a přesun mezi nimi je možný pod jednou střechou pěšky, do terminálu 5 se pak dostanou pouze cestující letištními autobusy zdarma.

Fiumicino je poměrně nepřehledné letiště a všechny procesy jsou zdlouhavé a typicky italské. Pro přestup mezi terminály 1, 2 a 3 bude stačit 40 minut, do terminálu 5 musíte mít rezervu minimálně 50 minut.

Při delším přestupu si můžete zajet do nedalekého města „Lido di Ostia“, kam jezdí autobusy společnosti Cotral, a vykoupat se v moři. Sledujte cedule „Regional Bus Station“.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší doprava do Říma je vlakem. Nádraží se nachází v pěší docházkové vzdálenosti od terminálu a je přehledně značeno. Využít můžete expresních spojů Leonardo Express s jízdní dobou 32 minut a intervalem 15-30 minut při ceně 14 €, případně zastávkových vlaků Regionale, které jedou 48 minut za 8 €. První spoje vyjíždějí v 5:30, poslední ve 23:30. Vyhledávání spojení naleznete na webu Trenitalia.com. Jízdenky koupíte v kase nebo automatu přímo před nástupištěm, lze platit kartou. Pozor! Zakoupenou jízdenku ne nutné si na nástupišti označit.

Nejlevnějším způsobem dopravy je mnoho autobusových linek, všechny jezdí k hlavnímu nádraží, některé společnosti navíc zastavují i poblíž Vatikánu (SIT Bus Shuttle) nebo na nádraží Ostiense (T.A.M.) v jižní části města. Jízdenky můžete koupit buď online přes odkazy níže (klikněte na název společnosti), nebo u přepážek v pravé části příletového terminálu poblíž autobusových zastávek. Jízdní doba trvá v průměru 45 až 75 minut v závislosti na provozu. Autobusové nádraží se nachází zhruba 50 metrů vpravo od terminálu 3.

  • Terravision: 4:40 – 23:30, každých 35 až 60 minut, 5 € (zpáteční 9 €)
  • SIT Bus Shuttle: 5:00 – 0:30, každých 30 minut, 6 €
  • T.A.M.: 4:30 – 0:15, každých 30 až 60 minut, 6 €
  • Atral-Schiaffini: 5:00 – 0:00, každých 30 až 60 minut, 5,90 až 8,90 €

Do blízkých obcí Fiumicino nebo Lido di Ostia, kde se nachází spousta hotelů v případě nutného nočního přestupu, se dostaneme autobusy Cotral. Jízdenka stojí od 1,10 do 1,50 € a neprodává se u řidiče. Na letišti ji zakoupíte v přízemí terminálu 1 ve snack baru, v městech Fiumicino a Lido di Ostia pak v trafikách. Autobusy jezdí zhruba každých 30 až 60 minut od 5:30 do 21:00. Zastávku na letišti najdeme mezi terminály 1 a 2, nikoliv na hlavním autobusovém nádraží, odkud jezdí spoje do Říma.

Z letiště se přímým spojením dostanete například do měst Neapol, Siena nebo Pisa. Využít můžete i frekventovaného spojení autobusů Cotral do blízkého městečka Fiumicino (cca 1,50 €).

Na letiště Ciampino

Jediný způsob cesty je s přestupem u hlavního nádraží (Termini). Celková cesta zabere minimálně 120 minut. Mezi lety si nechte alespoň 4 hodiny.


Služby na letišti

Neomezená wi-fi zdarma je dostupná po celém letišti.

Úschovna se nachází v terminálu 3 v příletové hale. Cena činí 6 € za 24 hodin.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Itálie? Nastav si hlídače