Průvodce letištěm

Letiště Řím Leonardo da Vinci-Fiumicino

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Řím Leonardo da Vinci-Fiumicino

Největší italské letiště a jedno z nejrušnějších v Evropě je hlavní základnou pro leteckou společnost Alitalia. Od centra Říma je vzdáleno 31 km.

Skladbu destinací a aerolinek má letiště velmi bohatou a zajímavou a často slouží i jako přestupní bod pro lety z Evropy do Asie, Jižní nebo Severní Ameriky a Afriky.

Otevřeno 24 hodin denně. Přespání na letišti bývá problém ze strany policie a nedoporučuje se.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
935 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
12:00
aktuální čas

Letenky

Především díky nízkonákladové společnosti Vueling se ceny letenek na Fiumicino z Prahy pohybují běžně od 2.000 Kč za zpáteční let. V akcích se ceny můžou snížit až na úroveň 1.000 Kč. Výhodnější můžou být ceny na sousední letiště Řím–Ciampino

Přímé spojení z Prahy provozuje Vueling, ČSA a Alitalia, z Vídně pak Eurowings, Niki a Vueling.

Doba letu z Prahy do Říma činí necelé 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Říma, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Přestup

Na letišti najdete 4 terminály: T1, T2, T3 a T5. První tři jsou spojené v jednu budovu a přesun mezi nimi je možný pod jednou střechou pěšky, do terminálu 5 se pak dostanou pouze cestující letištními autobusy zdarma.

Fiumicino je poměrně nepřehledné letiště a všechny procesy jsou zdlouhavé a typicky italské. Pro přestup mezi terminály 1, 2 a 3 bude stačit 40 minut, do terminálu 5 musíte mít rezervu minimálně 50 minut.

Při delším přestupu si můžete zajet do nedalekého města „Lido di Ostia“, kam jezdí autobusy společnosti Cotral, a vykoupat se v moři. Sledujte cedule „Regional Bus Station“.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší doprava do Říma je vlakem. Nádraží se nachází v pěší docházkové vzdálenosti od terminálu a je přehledně značeno. Využít můžete dvou typů spojení:

  • Expresní spoje Leonardo Express s jízdní dobou 32 minut a intervalem 15-30 minut při ceně 14 €, končí na hlavním nádraží Termini, 
  • případně zastávkových vlaků Regionale, které jedou 48 minut s intervalem 15 minut za 8 €, končí na nádraží Tiburtina.

První vlak z letiště jede v 5:57, poslední ve 23:27. Z hlavního nádraží Termini jede první spoj v 5:35, poslední ve 22:35 Vyhledávání spojení naleznete na webu Trenitalia.com. Jízdenky koupíte v kase nebo automatu přímo před nástupištěm, lze platit kartou. Pozor! Zakoupenou jízdenku je nutné si na nástupišti označit.

Levnějším způsobem dopravy je mnoho autobusových linek, všechny jezdí k hlavnímu nádraží, některé společnosti navíc zastavují i poblíž Vatikánu (SIT Bus Shuttle) nebo na nádraží Ostiense (T.A.M.) v jižní části města. Jízdenky můžete koupit buď online přes odkazy níže (klikněte na název společnosti), nebo u přepážek v pravé části příletového terminálu poblíž autobusových zastávek. Jízdní doba trvá v průměru 45 až 65 minut v závislosti na provozu. Autobusové nádraží se nachází zhruba 50 metrů vpravo od terminálu 3.

  • Terravision: 4:40 – 23:30, každých 35 až 60 minut, 5 € (zpáteční 9 €)
  • SIT Bus Shuttle: 5:00 – 0:30, každých 30 minut, 6 €
  • T.A.M.: 4:30 – 0:15, každých 30 až 60 minut, 6 €
  • Atral-Schiaffini: 5:00 – 0:00, každých 30 až 60 minut, 5,90 až 8,90 €

Koupí jízdenky on–line na webu Terravision máte nárok využít jakýkoliv další spoj pokud byste váš rezervovaný nestihli. Lístek je nutné vytisknout.

Nejlevnějším a nejpomalejším způsobem jsou autobusy CotralJezdí cca jednou za hodinu od 5:30 do 21:00, v Římě zastavují u stanic metra Eur Magliana (metro linky B) nebo Cornelia (metro linka A). Stanoviště na letišti najdete přesně mezi terminály 1 a 2. Jízdenka stojí 3,50 € a zakoupíte jí výhradně ve snack baru v příletové hale, vlevo od východu z místnosti na výdej zavazadel. Při cestě z centra jízdenku koupíte v trafice. Cesta do Říma bude trvat mezi 60 a 90 minutami podle provozu.

Do blízkých obcí Fiumicino nebo Lido di Ostia, kde se nachází spousta hotelů v případě nutného nočního přestupu, se dostanete rovněž autobusy Cotral. Jízdenka stojí od 1,10 do 1,50 € a neprodává se u řidiče. Na letišti ji zakoupíte v přízemí terminálu 1 ve snack baru, v městech Fiumicino a Lido di Ostia pak v trafikách. Autobusy jezdí zhruba každých 30 až 60 minut od 5:30 do 21:00. Zastávku na letišti najdeme mezi terminály 1 a 2, nikoliv na hlavním autobusovém nádraží, odkud jezdí spoje do Říma.

Z letiště se přímým spojením dostanete například do měst Neapol, Siena nebo Pisa. Využít můžete i frekventovaného spojení autobusů Cotral do blízkého městečka Fiumicino (cca 1,50 €).

Na letiště Ciampino

Jediný způsob cesty je s přestupem u hlavního nádraží (Termini). Celková cesta zabere minimálně 120 minut. Mezi lety si nechte alespoň 4 hodiny.

Služby na letišti

Neomezená wi-fi zdarma je dostupná po celém letišti.

Úschovna se nachází v terminálu 3 v příletové hale. Cena činí 6 € za 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj. Pokud si on-line koupím jízdenku z Fiumicino do Říma autobusem SIT Bus na nějaký spoj v daném čase a zmeškám ho, můžu ji použít na nějaký další spoj? Děkuji.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud bude další spoj volný, pak ano.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Olek
Olek

Nesouhlasím s tím, že by letiště bylo nepřehledné. Naopak si myslím, že je výborně značené pro přestupy, jen je třeba být stále ve střehu kam má člověk jít, jinak jde hned někam kam nechce. :-) Se zdlouhavými procesy jsem se taky nesetkal, automatická kontrola pasu při letech mimo Schengen. Na letišti je možné nabíjet telefony.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Tak ono už "jen je třeba být stále ve střehu kam má člověk jít" pro mě osobně splňuje definici nepřehledného letiště :) Značení má být intuitivní, což se o Fiumicinu moc říct nedá. Dlouhé chodby a nutnost chodit nahoru dolů taky moc nepřidají...

Pasové kontroly jsou v pohodě, ale třeba check-in nebo nedejbože čekání na zavazadla, to mi vždy trvalo věčnost.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 15 dny
Navrhni úpravu