IATA (ICAO) kód letiště
LIN (LIML)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:41
Vzdálenost od Prahy
637 km

O letišti Milán Linate

Linate je nejbližším letištěm milánskému centru (8 km), proto je také oblíbené spíše mezi obchodními cestujícími. Jediný terminál je na místní provoz relativně malý, stísněný a často velmi přetížený. Ideální je naplánovat si příjezd na letiště tak, abyste v terminálu nemuseli trávit moc času.

Na Linate má mimo jiné menší základnu společnost Alitalia.

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

Letenky

Přímo na Linate se z Česka a okolí dostanete jen s přestupem. Ceny se pohybují od 3.500 do 4.500 Kč a celková doba letu bývá okolo 4,5 až 7 hodin.

Pro akční letenky spíše využijete letiště Malpensa a Bergamo.

Inspirujte se akcemi na letenky do Milána, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Rychlou dopravu do centra města zajišťuje „Air Bus“, který s jednou zastávkou na Piazza Dateo dojede asi za 40 minut na hlavní nádraží. Odtud pak můžete pokračovat frekventovaným spojením na letiště Malpensa nebo Bergamo.

Stejně drahou alternativu představuje nové spojení easyBus taktéž k hlavnímu nádraží. Jednosměrná jízdenka vyjde na 5 €, zpáteční není cenově zvýhodněná. Spoje využijete od 5:30 do 22:45 každých 30 až 60 minut.

Dále můžete využít levnější městský autobus číslo 73, který jezdí přes východní část města ke stanici metra linky M1 San Babila. Autobus jezdí každých 10 minut a cesta zabere asi 30–40 minut.

  • jízdenka stojí 1,50 €, celodenní na celou síť milánské MHD pak 4,50 €,
  • autobus jezdí od 5:30 do 0:30.

Na letiště Malpensa a Bergamo

Přímé spojení na letiště Malpensa zajišťuje autobusová společnost Malpensa Shuttle. Autobusy zastavují u obou terminálu Malpensy, ale jezdí jen 5x denně ve zhruba dvouhodinovém intervalu.

Obdobná situace panuje při dopravě na letiště Bergamo. Autobusy Orio Shuttle jezdí 6x denně, ale opět existuje varianta frekventovaného spojení s přestupem u hlavního nádraží v centru Milána.

Alternativou pro cesty na obě letiště je frekventované spojení přes milánské hlavní nádraží.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma bez časového omezení.

Úschovna se nachází v příletové hale s provozní dobou 7:00 až 21:30. Cena za jeden den činí 3,50 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu