O aerolince Level

Nová virtuální lowcost aerolinka specializující se na low-cost dálkové i evropské lety vznikla v roce 2017 z impulzu společnosti Iberia, jejíž letadla také pro svůj business využívá. Level má aktuálně základnu na letištích v Barceloně, Paříži-Orly, odkud nabídne přímé lety do Severní a Jižní Ameriky. Nově také od srpna 2018 provozuje evropské linky z Vídně.

Společnost užívá u dálkových letů z Barcelony a Paříže kód (IB), letadla i palubní posádky mateřské Iberie, podmínky přepravy jsou však odlišné.

U letů z Vídně pak dopravu zajišťuje společnost Anisec, odnož aerolinky Vueling, která však létá pod hlavičkou právě LEVELu a svým vlastním kódem VK.

Letenky

Na rozdíl od ostatních lowcost aerolinek lze dálkové letenky nakupovat i přes běžné české vyhledávače, nejlépe s co největším časovým předstihem. V promo akcích lze narazit na zpáteční letenky z Barcelony a Paříže do všech destinací za ceny od 8.000 Kč, což je v některých případech i méně než polovina běžné ceny.

Letenky z Vídně pak nakupujte přes web společnosti Vueling, nejlépe s předstihem 2-3 měsíců.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na každý let, nehledě na tarif, si můžete vzít příruční zavazadlo o rozměru 56 x 25 x 45 cm a do 10 kg zdarma. Laptop, kabelku nebo podobně velký předmět si můžete vzít s sebou navíc.

Odbavené zavazadlo na dálkových letech z Paříže a Barcelony není v ceně nejnižšího tarifu, za jeden směr zaplatíte 44 USD za 23 kg, alternativně kupte dražší tarif s již obsaženým zavazadlem v ceně, pokud bude cenový rozdíl nižší.

Na evropských trasách z Vídně zaplatíte za odbavené zavazadlo od 10 do 30 € dle zvolené trasy.

Odbavení

Odbavit zdarma se můžete na letišti 3 hodiny před odletem.

Online check-in na linkách z Barcelony a Paříže se řídí podmínkami Iberie, tzn. startuje 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytisknete, nebo necháte uloženou v mobilním telefonu.

Online check-in na trasách z Vídně a zpět se řídí podmínkami Vuelingu, tj. startuje 7 dní před odletem, pokud si zakoupíte konkrétní sedačku, pak jsou vám palubní vstupenky vegenerovány rovnou při nákupu.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou během letu zpoplatněny.

97 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravim,

s pritelkyni jsme meli letet zpatky ve stredu 20.11. z Martiniku do Parize-Orly. Uz jsme byli odbaveni a cekali u brany, ale nakonec let zrusili a vsichni leteli az druhy den ve stejny cas. Duvod zruseni byla pry systemova chyba.

Ma nekdo zkusenost s vymahanim odskodneni od Levelu za zruseny let? Spolupracuji, nebo je lepsi se obratit na firmy, ktere se na to specializuji?

Diky za odpovedi

před měs
Peter

Prečo sa hneď obracať na agentúru,kopec času sa pokúsiť to skúsiť sám. Tiež použitie agentúri nie je záruka(mne napísali že nemám nárok ,a odškodnenie som dostal ,použitie ďalšieho možného spôsobu)

Karolína Sedláčková

Ahoj, letíme 2. 12. na Martinik, můžu už kupovat letenky do Paříže, nebo mám raději ještě počkat? :D Když tu čtu, jak to všude mění, jsem z toho na nervy :D dík!

před 2 měs

Měnit můžou pořád a je to Paříž, tak mohou také na letišti stávkovat.

Přidat odpověď
před 2 měs
Iva

Ráda bych se zeptala na zkušenosti, jak moc Level řeší přesné rozměry příručního zavazadla? Jedná se mi o evropské lety a lety Paříž-Guadaleoupe.

Moc díky!

před 3 měs
Petr Soukup
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 72 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-24T05:43:49+01:00)

V pohodě, při letu na Guadeloupe to vůbec neřešili.

Avatar uživatele matej15
matej15
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 45 komentářů
 • Poslat zprávu

Jenom takový tip, pokud to někomu posunuli o den a nechce nechat propadnout přípoje, tak si nechte u Levelu refundovat ten posunutý segment a kupte na ten původní den letenku u Corsair, případně na některé termíny i Air Caraibes. V případě Guadeloupe je to jednoduchý, protože tam i Corsair lítá přímé lety. V případě Martiniku a letu s Corsair musíte ještě absolvovat přelet v ATR na Guadeloupe a pak až pokračovat do Paříže. V případě Air Caraibes jsou přímé lety z obou ostrovů. Ve všech případech je cena okolo 4000 Kč, byť Air Caraibes má na některé termíny už tarif v této ceně vyprodaný. Rozdíl oproti původní ceně u Levelu není zase až takový a alespoň u těchto aerolinek dostanete občerstvení.

Odpovědět
před 3 měs
Petr Soukup

Stejný případ. Posun z 19.11. na 18.11. Rušit se mi to nechce, mám přískoky i zaplacenou zálohu na ubytování. Nemáte tip na nějaký hotel v Paříži, blízko zastávky Le Bus Direct? Nemusí to být lowcost.

Odpovědět
před 3 měs

Po té, co ním asi před měsícem posunuli oba lety o půl hodiny, tak dnes nám posunuli odlet z Paříže o celý den dopředu. Přískoky už máme přitom koupené. nevíte, co se to u Levelu děje? A jak postupovat s přískoky? Díky, Viktor

před 3 měs
Jury

Jo a prý mohou být další změny.

Já se na to vykašlu, budu volat do Levelu, ať mi vrátí peníze. Na tohle fakt nervy nemám :D

No a budeš ztratím peníze za ty přískoky, s tím nic neudělám. Stejně bych si musel kupovat nové, protože mi to též změnili

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, ráda bych požádala o radu, v případě, že nám Level podruhé změnil termín letu. Poprvé se jednalo jen o hodiny, druhá změna nám však zkrátila pobyt o 1 celý den v cílové destinaci, a tím nás "nutí" k zakoupení ubytování v Paříži, odkud už máme koupenou letenku v původním termínu návratu. Je v takovém případě možnost refundace ze strany letecké společnosti? Tato druhá informace přišla dnes, tedy něco přes měsíc před plánovaným odletem. Moc děkuji za radu. Martina

před 3 měs

Změnu nemusíš akceptovat - můžeš to zrušit, nebo si vyjednat jiný termín/routing.

Tohle je riziko při nákupu separátních letenek. Pokud se změnou souhlasíš, refundace není možná.

před 3 měs
Avatar uživatele Deivoos
Deivoos

Vyhledej si jiné alternativy letů, který v ten den letí tvou trasu a zkus nejdříve napsat na Level, že změnu (nebo její část) neakceptujete a chtěli byste požádat o přesunutí na ten let který jste si našli.

Nás takto cca před měsícem přesunuli na trase BCN-JFK na let s American

před 3 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Level tě s tímhle pošle leda do háje, tohle je low cost. Pokud se změnou nesouhlasíš, můžeš letenku zrušit a požádat o vrácení peněz, jelikož už jde o významnou změnu. Bohužel to separátní letenku na návrat vám nikdo neproplatí.

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jen tak mimochodem, to vás to ubytko na jednu noc zabije?, ve Francii hotely drahé nejsou...

před 3 měs

Taky nám teď Level udělal to stejný , už sem na ně pěknej nasranej mám už koupený i letenky z vidne do parize a zpátky , který navazovali...

před 3 měs

Jestli je to ten Karibik, tak pro ně není problém tě přesunout na jiný svůj let pokud ho ten den operují (např. letíš na Guadeloupe a zpět, ale můžeš požádat o návrat z Martiniku). Na tobě je pak vyřešit si jen přesun mezi ostrovy. Nemusíš tedy nocovat v Paříži.

Popřípadě je možné si pobyt naopak prodloužit.

před 3 měs
marketad

Mám stejný problém, let ORY - FDF mi přesunuli o den dřív. Chtěla jsem to tedy pozměnit naopak na o den déle, že bychom jednu noc strávili v Paříži, ale ať se pokusím datum změnit jakkoliv, hází mi to error. Level se mi nedaří kontaktovat.

před 3 měs
Avatar uživatele Deivoos
Deivoos

Eremi:

To jsem si myslel také, ale řekl jsem si že za zkoušku nic nedám. A ono to vyšlo.

Možná to má i nějakou spojitost s tím, že dálkovky pro ně lítá Iberie tak to vrámci aliance přesunuli.

Ale jak říkám člověk za zkoušku nic nedá, kdybych neměl osobní zkušenost tak to neradím.

před 3 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Ale Ty jsi řešil s American Airlines - klasickým fullcostem, navíc předpokladám, že vše na jedné rezeravci, low cost a separátní letenky jsou úplně něco jiného.

před 3 měs
Avatar uživatele Deivoos
Deivoos

Nikoliv, měli jsme letět s Levelem BCN-JFK. Level změnil časy odletu, které se nám nehodili. Proto jsme zažádali a Level nás přesunul na let s American.

před 3 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Nejake aerolinky obcas prekvapi, take vzdy zkousim nerealne a nekdy to vyjde. Kdo zatim nevysel vubec v nicem vstrict je Scoot :-D

před 3 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 498 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-10T07:01:08+02:00)

Tak to jsem špatně pochopil a v tom případě máš samozřejmě pravdu!

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, je možné si ke kufru vzít na palubu ještě batoh(28x48x15)? Napsáno je kabelka, nebo podobně velký předmět, ale batoh je přeci jen o trošku větší. Letíme z Paříže na Guadaloupe 😊 děkuji

před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

No já nevím, kdyby šel vzít na palubu batoh místo kabelky, nenapsali by tam místo kabelky rovnou batoh? Existují ale i batůžky, které jsou malé skoro jako kabelka, takový by třeba projít mohl. 😁

Přidat odpověď
před 4 měs
Petr Soukup

Ahoj, prosím o radu. Přiletím na CDG s ČSA a odlítám z Orly s Levelem. Všiml jsem si , že linka 3 od Les Bus Direct staví na Orly na čtyřech zastávkách(Sud, 1, 2, 3). Na které bych měl vystoupit? Díky

před 4 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

Jestli jsem se dobře díval (zkušenost mě teprve čeká), tak Level lítá z ORY terminál 3. Pokud jsem dobře pochopil tak bus zastavuje jen na 2 zastávkách Sud (terminal 4) a Quest (terminál 1,2,3). Takže by to měla být zastávka Quest, v pořadí dle směru jízdy 1. (zastávky ještě na CDG nepočítám)

Jestli se pletu, tak mě prosím opravte, taky budu potřebovat.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, potřebujeme dokoupit u Fly Level dětskou letenku a vůbec si nevíme rady, nikam se nedovolame, nedopiseme... můžete nám někdo prosím poradit prosim? Diky

Odpovědět
před 4 měs

Zdravím všechny!

mám zakoupeny 2x letenky na Martinik z Paříže. Bohužel bych potřeboval změnit jednoho pasažéra a nikde jsem se nedočetl kolik by to stálo, máte někdo zkušenost? Nějaký odkaz na poplatky za změnu/zrušení?

Díky

M.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Zdravím Michale, Level změnu jména bohužel vůbec neumožňuje, jako většina aerolinek.

před 5 měs

Dobrý den,

to se pletete.Mám od nich potvrzeno že do 24 hod. od koupi je to zdarma pak je to za poplatek za 150euro/jeden let + rozdíl v aktuální ceně a dá se měnit až do hodiny před odletem přes jejich web.Samozdřejmě tím že jsou to levné letenky to je hodně nevýhodné.Oficiální info od LEVEL

před 5 měs

Ještě jeden dotaz: jak je to ze zrušením letu úplně.

Jsou nějaké postihy když prostě na ten let nenastoupím z jakéhokoli důvodu?

Může se stát cokoli (nemoc,dopravní zácpa,v podstatě cokoli)

Přidat odpověď
před 5 měs

Zdravím

Kupoval jsem letenky z Vídně do Barcelony a zpět přes Kiwi.com. Někde se stala chyba (asi v prohlížeči) a až po zaplacení jsem zjistil, že se mi návrat přehodil na stejný den jako přílet. Letět mám až 5.10. takže je to dost daleko. Volal jsem hned na kiwi.com a tam mi řekli že Level peníze nevrací. Máte s tím někdo zkušenost?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Zdravím Petře, s tím bohužel nic neuděláte, bezplatně vám datum žádná nízkonákladová aerolinka nezmění. U Levelu by mělo být možné letenku do 24 hodin po koupi změnit, ale jen pokud koupě proběhla přímo na webu aerolinky, ne ostatních prodejců.

před 6 měs

Díky za reakci. Doufal jsem že když je to až za tři měsíce, tak by mohli být "normální". Je to 8 letenek, takže to je celkem slušný balík :-/

před 6 měs

Bohuzel kombinace nejhorsiho prodejce s druhou nejhorsi lowcost airolinkou po travelservicu je dost nestastna.. zas na druhou stranu se mi stalo to same s Lufthansou a skoncilo to nakupem nove zpatecni letenky, stejne s tim nedokazali nic udelat (krome prebookovani za 75k czk v economy!!!!)...

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj

Plánuji nákup letenek od LEVEL z Paříže na Guadeloupe, ale z odletem až na začátek května 2020.

Má smysl platit hned i ubytování např u Airbnb, nebo to nechat až na poslední chvíli např. 15 dní před odletem?? Mám trošku obavy z rušením letů u této společnosti. Letíme poprvé individuálně a jsme celkem vyklepaní jestli vše proběhne OK?? Ještě prosím dotaz má LEVEL nějaký váhový limit na příruční zavazadlo??

Někde na netu píšou 7kg. jinde zase neomezený??

Děkuji moc za odpověď

před 7 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, limit na příruční zavazadlo je 10 kg. Ubytování je asi zbytečné rezervovat více než půl roku dopředu, na druhou stranu 15 dní do odletu už může být taky většina levných možností pryč. Pokud jste nervozní z rušení letů, rezervujte ubytování s možností zrušení zdarma :)

před 7 měs

Děkuji za odpověď

Prosím měl bych ještě dotaz ohledně LEVELU . Můžou let zrušit např. ze dne na den i v den odletu?? Případně se to dozvíme až na letišti Orly před odletem?? Je to sice katastrofický scénář, ale straší mne dost...

Prosím je nějaká levnější doprava k odletu z ČR na ORLY a to bez použití letecké společnosti? Létá něco z Orly do Prahy v Sobotu?? V sobotu 15.5. máme kolem poledne přiletět a nechtěl bych tam nocovat...

Děkuji

před 7 měs
Kryštof Hájek

Není třeba se takovými scénaři stresovat, pravděpodobnost rušení na poslední chvíli je opravdu malá, protože pak letecká společnost musí vyplácet kompenzace (v případě cesty do Karibiku 600 EUR na osobu).

Bez použití letecké společnosti jedině autobus, přímo z Prahy jezdí tuším pouze Regiojet. Z Orly do Prahy v sobotu nejspíš bude létat Transavia, ale letový řád na květen ještě zdaleka není vypsán a zrovna soboty létají většinou ráno, takže jediné řešení bude asi přesun na letiště CDG a odlet odtamtud. Ale k řešení dopravy do/z Paříže je opravdu strašně brzo, to má cenu reálně začít řešit někdy v zimě.

před 7 měs

Ještě prosím jeden detail k zavazadlům. Píšou příruční do 10kg + kabelka nebo noťas přes rameno zdarma.

Pustí mne do letadla, když budu mít přes rameno foto brašnu z výbavou Foťák, objektivy, filtry, atd + ještě ten příruční kufřík ?

před 7 měs
Kryštof Hájek

Ano, pustí vás bez problému.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dělá seating Levelu to, že pasažéry cíleně rozesazuje? Máme letenky do Guadelope, tak řeším, zda si seating přikoupit či, zda se dá domluvit na palubě. Dík

před 7 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

nemám osobní zkušenost, ale co jsem četl, tak ano, schválně rozesazují lidi ze stejné letenky, na druhou stranu prý není problém si po vzletu přesednout.

před 7 měs
Avatar uživatele Tesna
Tesna

Já mám osobní opakovanou zkušenost (2x Karibik) a zatím vždy nám dali sedadla vedle sebe.

před 7 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

potěšující informace, jak jsem psal, jen jsem četl. Týkalo se to taky letu do Karibiku, ale když s nimi začínali, možná zjistili, že to k ničemu nevede a od té praxe upustili.

před 7 měs

Právě se vracíme s LEVELEM z Guadeloupe a místa nám při odbavení bez problémů pro 4člennou rodinu dali do 20 řady podle našich požadavků. Každý máme jeden kufr s 12-13 kg sice je vážili, ale žádný problém. Jediné co je trošku problém, že pokud nemáte odbavené zavazadlo, tak na palubu si nemůžete vzít mušle. Museli jsme tady křídlatce velkého nechat 😥

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

je nutné počítat s uváděným spožděním na trase Amsterdam- Vídeň?

Děkuji

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den, jak dále postupovat při zakoupení letenek z Vídně do Amsterdamu přes portál Level?

Letenky zakoupené 4 dny před odletem.

Děkuji

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den,

včera jsem kupoval lístky z Vídně do Olbie přímo na stránkách společnosti LEVEL. kde byli o trochu levnější než na stránkách Vuelingu. Check-in šlo provést hned ( odlet je za 14 dní) s tím, že již máme palubní vstupenky i s čísly sedadel.

S podzravem Vojta

Odpovědět
před 7 měs

Ahoj. V navazující akci na Karibik od Levelu se chci zeptat na zkušenost s dálkovým letem, respektive co je a co není v ceně. Mají nějaký free travel kit a deku na dálkové trasy nebo se mrzne celou cestu? 😁

před 7 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Free neni nic.

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Rada zdarma. Obleč se

před 7 měs

Ahoj, leteli sme pred mesiacom s Levelom Paris - Guadeloupe. Zdarma veru neni nic, urcite si zober aspon mikinu a nieco dlhe na nohy, vyslovene deka nam osobne nechybala. Zober si aj sluchadla. On-board entertainment je same o sebe zadarmo, akurat za tie sluchadla si treba 5e priplatit, ak nemas. Za priplatok vraj maju aj wi-fi, ale cenu netusim. Inak lietadla ciste, nove, staff mily. Polovica lietadla vytiahla vlastne jedlo z tasky hned po vzlete, pripadne za standardne lietadlove ceny predavaju snacky, drinky a spol..

před 7 měs

Díky, myslel jsem si že to tam bude. Ten portál bude vlastně více než jsem očekával 😁

Přidat odpověď
před 7 měs
David

Ahoj, dá se brát jako personal item na palubu batoh, který má 40x25x20 cm? V podmínkách na svém webu uvádějí:

You can also take an additional personal item, such as a handbag or briefcase, which must fit under the seat in front of you.

If the flight is very full, we may ask you to check in the larger item of hand baggage.

Jestli teda někdo má tu zkušenost.. uvažuju, že si radši vezmu menší vak a neriskovat to.. Díky

Odpovědět
před 8 měs

Dobrý den, máme zakoupené letenky se společností Level z V9dně do Malagy. Zakoupili jsme si současně i místa v letadle na obě cesty. Nejsem si jistá jak postupovat dál. Musím se ještě on-line odbavit 7 dnů před odletem? Palubní lístky už jsme získali v okamžiku zakoupení.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, doplnil jsem info výše. Pokud si zároveň přikoupíte místa, palubní vstupenky (= online check-in) se vám vegenerují už při nákupu, takže máte hotovo.

Přidat odpověď
před 9 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)