O aerolince Level

Nová virtuální lowcost aerolinka specializující se na low-cost dálkové i evropské lety vznikla v roce 2017 z impulzu společnosti Iberia, jejíž letadla také pro svůj business využívá. Level má aktuálně základnu na letištích v Barceloně, Paříži-Orly, odkud nabídne přímé lety do Severní a Jižní Ameriky. Nově také od srpna 2018 provozuje evropské linky z Vídně.

Společnost užívá u dálkových letů z Barcelony a Paříže kód (IB), letadla i palubní posádky mateřské Iberie, podmínky přepravy jsou však odlišné.

U letů z Vídně pak dopravu zajišťuje společnost Anisec, odnož aerolinky Vueling, která však létá pod hlavičkou právě LEVELu a svým vlastním kódem VK.

Letenky

Na rozdíl od ostatních lowcost aerolinek lze dálkové letenky nakupovat i přes běžné české vyhledávače, nejlépe s co největším časovým předstihem. V promo akcích lze narazit na zpáteční letenky z Barcelony a Paříže do všech destinací za ceny od 8.000 Kč, což je v některých případech i méně než polovina běžné ceny.

Letenky z Vídně pak nakupujte přes web společnosti Vueling, nejlépe s předstihem 2-3 měsíců.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Na každý let, nehledě na tarif, si můžete vzít příruční zavazadlo o rozměru 56 x 25 x 45 cm a do 10 kg zdarma. Laptop, kabelku nebo podobně velký předmět si můžete vzít s sebou navíc.

Odbavené zavazadlo na dálkových letech z Paříže a Barcelony není v ceně nejnižšího tarifu, za jeden směr zaplatíte 44 USD za 23 kg, alternativně kupte dražší tarif s již obsaženým zavazadlem v ceně, pokud bude cenový rozdíl nižší.

Na evropských trasách z Vídně zaplatíte za odbavené zavazadlo od 10 do 30 € dle zvolené trasy.

Odbavení

Odbavit zdarma se můžete na letišti 3 hodiny před odletem.

Online check-in na linkách z Barcelony a Paříže se řídí podmínkami Iberie, tzn. startuje 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytisknete, nebo necháte uloženou v mobilním telefonu.

Online check-in na trasách z Vídně a zpět se řídí podmínkami Vuelingu, tj. startuje 7 dní před odletem, pokud si zakoupíte konkrétní sedačku, pak jsou vám palubní vstupenky vegenerovány rovnou při nákupu.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou během letu zpoplatněny.

107 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Řešíte někdo co s Level vouchery platnými pouze do konce roku za lety zrušené v březnu, když je nevyužijete? Navíc když snad má dojít ke zrušení letů z Paříže?

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele Richard J.
Richard J.
Odpovědět
před 4 měs

V insolvenci je Level Europe, zrušení letu se týká letu z Vídně a Amsterodamu, zbytel Levelu, alespoň zatím, funguje dal. Pokud vím, tak francouzská vláda slíbila, že finančně podrží všechny francouzské letecké společnosti, tak se to třeba bude týkat i Level France. Jen aby se čert vyznal v tom, jak vlastně fungují. Letěli jsme s nimi loni z Parize do Karibiku, patří pod španělskou Iberii, komunikuji v němčině,....

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Asterix
Asterix
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 32 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-18T14:10:26+02:00)

Letecká společnost Level Europe dnes oznámila, že míří do insolvence . Insolvence má mít platnost od zítřka, během dneška však postupně tato aerolinie zastavuje provoz.

před 4 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Co s letenkou na srpen? Zbude jen chargeback?

před 4 měs
Avatar uživatele Asterix
Asterix
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 32 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-18T14:35:36+02:00)

taky nevím. Mám letenky koncem záři na Mallorcu, ale kupoval jsem to přes Vueling a rezervaci mám na jejich stránkách a placeno Vuelingu. Lety ale operuje právě Level, tak teď teda nevím . Ale myslím si, že bych to měl řešit s prodejcem, což je Vueling, který ale nezkrachoval .

před 4 měs
Avatar uživatele
Ivan

Přišel mi mail, že za letenky vystaví vouchery na lety s Vuelingem.

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahoj,

chystáme se letět poprvé s Levelem na Kypr začátkem července z Vídně.

Máte s letem Vídeň-Kypr(Larnaca) někdo zkušenosti? Zajímá mě i, jestli Level na tuto trasu někdy zrušil/přesunul let a nebo se to stává spíš u "dálkových" spojů.

Koupili jsme promo letenky za supr cenu (cca750,-/os.).

Díky za info:) .

před 8 měs
Avatar uživatele
mirjur

A k čemu ti ta informace bude? Pro klid duše?

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Reni85
Reni85
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 19 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-19T14:37:04+01:00)

Dobrý deň.

V lete chceme letieť do Malagy.

Dcérka bude mať v tom čase skoro 3roky,čiže musí mať vlastné sedadlo za plnú cenu. Chceli by sme zobrať aj golfky. Sú golfky stále zdarma i pri takto veľkom dieťati? Ďakujem. Hľadala som i na stránke Levelu, no neúspešne.

Odpovědět
před 9 měs

Zdravim,

s pritelkyni jsme meli letet zpatky ve stredu 20.11. z Martiniku do Parize-Orly. Uz jsme byli odbaveni a cekali u brany, ale nakonec let zrusili a vsichni leteli az druhy den ve stejny cas. Duvod zruseni byla pry systemova chyba.

Ma nekdo zkusenost s vymahanim odskodneni od Levelu za zruseny let? Spolupracuji, nebo je lepsi se obratit na firmy, ktere se na to specializuji?

Diky za odpovedi

před 11 měs
Avatar uživatele
Peter

Prečo sa hneď obracať na agentúru,kopec času sa pokúsiť to skúsiť sám. Tiež použitie agentúri nie je záruka(mne napísali že nemám nárok ,a odškodnenie som dostal ,použitie ďalšieho možného spôsobu)

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele
Karolína Sedláčková

Ahoj, letíme 2. 12. na Martinik, můžu už kupovat letenky do Paříže, nebo mám raději ještě počkat? :D Když tu čtu, jak to všude mění, jsem z toho na nervy :D dík!

před 11 měs

Měnit můžou pořád a je to Paříž, tak mohou také na letišti stávkovat.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele
Iva

Ráda bych se zeptala na zkušenosti, jak moc Level řeší přesné rozměry příručního zavazadla? Jedná se mi o evropské lety a lety Paříž-Guadaleoupe.

Moc díky!

před 12 měs
Avatar uživatele
Petr Soukup
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 81 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-24T05:43:49+01:00)

V pohodě, při letu na Guadeloupe to vůbec neřešili.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele matej15
matej15

Jenom takový tip, pokud to někomu posunuli o den a nechce nechat propadnout přípoje, tak si nechte u Levelu refundovat ten posunutý segment a kupte na ten původní den letenku u Corsair, případně na některé termíny i Air Caraibes. V případě Guadeloupe je to jednoduchý, protože tam i Corsair lítá přímé lety. V případě Martiniku a letu s Corsair musíte ještě absolvovat přelet v ATR na Guadeloupe a pak až pokračovat do Paříže. V případě Air Caraibes jsou přímé lety z obou ostrovů. Ve všech případech je cena okolo 4000 Kč, byť Air Caraibes má na některé termíny už tarif v této ceně vyprodaný. Rozdíl oproti původní ceně u Levelu není zase až takový a alespoň u těchto aerolinek dostanete občerstvení.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Petr Soukup

Stejný případ. Posun z 19.11. na 18.11. Rušit se mi to nechce, mám přískoky i zaplacenou zálohu na ubytování. Nemáte tip na nějaký hotel v Paříži, blízko zastávky Le Bus Direct? Nemusí to být lowcost.

Odpovědět
před rokem

Po té, co ním asi před měsícem posunuli oba lety o půl hodiny, tak dnes nám posunuli odlet z Paříže o celý den dopředu. Přískoky už máme přitom koupené. nevíte, co se to u Levelu děje? A jak postupovat s přískoky? Díky, Viktor

před rokem
Avatar uživatele
Jury

Jo a prý mohou být další změny.

Já se na to vykašlu, budu volat do Levelu, ať mi vrátí peníze. Na tohle fakt nervy nemám :D

No a budeš ztratím peníze za ty přískoky, s tím nic neudělám. Stejně bych si musel kupovat nové, protože mi to též změnili

Dobrý den, ráda bych požádala o radu, v případě, že nám Level podruhé změnil termín letu. Poprvé se jednalo jen o hodiny, druhá změna nám však zkrátila pobyt o 1 celý den v cílové destinaci, a tím nás "nutí" k zakoupení ubytování v Paříži, odkud už máme koupenou letenku v původním termínu návratu. Je v takovém případě možnost refundace ze strany letecké společnosti? Tato druhá informace přišla dnes, tedy něco přes měsíc před plánovaným odletem. Moc děkuji za radu. Martina

před rokem

Změnu nemusíš akceptovat - můžeš to zrušit, nebo si vyjednat jiný termín/routing.

Tohle je riziko při nákupu separátních letenek. Pokud se změnou souhlasíš, refundace není možná.

před rokem
Avatar uživatele Deivoos
Deivoos

Vyhledej si jiné alternativy letů, který v ten den letí tvou trasu a zkus nejdříve napsat na Level, že změnu (nebo její část) neakceptujete a chtěli byste požádat o přesunutí na ten let který jste si našli.

Nás takto cca před měsícem přesunuli na trase BCN-JFK na let s American

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Level tě s tímhle pošle leda do háje, tohle je low cost. Pokud se změnou nesouhlasíš, můžeš letenku zrušit a požádat o vrácení peněz, jelikož už jde o významnou změnu. Bohužel to separátní letenku na návrat vám nikdo neproplatí.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jen tak mimochodem, to vás to ubytko na jednu noc zabije?, ve Francii hotely drahé nejsou...

před rokem

Taky nám teď Level udělal to stejný , už sem na ně pěknej nasranej mám už koupený i letenky z vidne do parize a zpátky , který navazovali...

před rokem

Jestli je to ten Karibik, tak pro ně není problém tě přesunout na jiný svůj let pokud ho ten den operují (např. letíš na Guadeloupe a zpět, ale můžeš požádat o návrat z Martiniku). Na tobě je pak vyřešit si jen přesun mezi ostrovy. Nemusíš tedy nocovat v Paříži.

Popřípadě je možné si pobyt naopak prodloužit.

před rokem
Avatar uživatele
marketad

Mám stejný problém, let ORY - FDF mi přesunuli o den dřív. Chtěla jsem to tedy pozměnit naopak na o den déle, že bychom jednu noc strávili v Paříži, ale ať se pokusím datum změnit jakkoliv, hází mi to error. Level se mi nedaří kontaktovat.

před rokem
Avatar uživatele Deivoos
Deivoos

Eremi:

To jsem si myslel také, ale řekl jsem si že za zkoušku nic nedám. A ono to vyšlo.

Možná to má i nějakou spojitost s tím, že dálkovky pro ně lítá Iberie tak to vrámci aliance přesunuli.

Ale jak říkám člověk za zkoušku nic nedá, kdybych neměl osobní zkušenost tak to neradím.

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Ale Ty jsi řešil s American Airlines - klasickým fullcostem, navíc předpokladám, že vše na jedné rezeravci, low cost a separátní letenky jsou úplně něco jiného.

před rokem
Avatar uživatele Deivoos
Deivoos

Nikoliv, měli jsme letět s Levelem BCN-JFK. Level změnil časy odletu, které se nám nehodili. Proto jsme zažádali a Level nás přesunul na let s American.

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Nejake aerolinky obcas prekvapi, take vzdy zkousim nerealne a nekdy to vyjde. Kdo zatim nevysel vubec v nicem vstrict je Scoot :-D

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 589 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-10T07:01:08+02:00)

Tak to jsem špatně pochopil a v tom případě máš samozřejmě pravdu!

Dobrý den, je možné si ke kufru vzít na palubu ještě batoh(28x48x15)? Napsáno je kabelka, nebo podobně velký předmět, ale batoh je přeci jen o trošku větší. Letíme z Paříže na Guadaloupe 😊 děkuji

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

No já nevím, kdyby šel vzít na palubu batoh místo kabelky, nenapsali by tam místo kabelky rovnou batoh? Existují ale i batůžky, které jsou malé skoro jako kabelka, takový by třeba projít mohl. 😁

Avatar uživatele
Petr Soukup

Ahoj, prosím o radu. Přiletím na CDG s ČSA a odlítám z Orly s Levelem. Všiml jsem si , že linka 3 od Les Bus Direct staví na Orly na čtyřech zastávkách(Sud, 1, 2, 3). Na které bych měl vystoupit? Díky

před rokem
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

Jestli jsem se dobře díval (zkušenost mě teprve čeká), tak Level lítá z ORY terminál 3. Pokud jsem dobře pochopil tak bus zastavuje jen na 2 zastávkách Sud (terminal 4) a Quest (terminál 1,2,3). Takže by to měla být zastávka Quest, v pořadí dle směru jízdy 1. (zastávky ještě na CDG nepočítám)

Jestli se pletu, tak mě prosím opravte, taky budu potřebovat.

Dobrý den, potřebujeme dokoupit u Fly Level dětskou letenku a vůbec si nevíme rady, nikam se nedovolame, nedopiseme... můžete nám někdo prosím poradit prosim? Diky

Odpovědět
před rokem

Zdravím všechny!

mám zakoupeny 2x letenky na Martinik z Paříže. Bohužel bych potřeboval změnit jednoho pasažéra a nikde jsem se nedočetl kolik by to stálo, máte někdo zkušenost? Nějaký odkaz na poplatky za změnu/zrušení?

Díky

M.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím Michale, Level změnu jména bohužel vůbec neumožňuje, jako většina aerolinek.

před rokem

Dobrý den,

to se pletete.Mám od nich potvrzeno že do 24 hod. od koupi je to zdarma pak je to za poplatek za 150euro/jeden let + rozdíl v aktuální ceně a dá se měnit až do hodiny před odletem přes jejich web.Samozdřejmě tím že jsou to levné letenky to je hodně nevýhodné.Oficiální info od LEVEL

před rokem

Ještě jeden dotaz: jak je to ze zrušením letu úplně.

Jsou nějaké postihy když prostě na ten let nenastoupím z jakéhokoli důvodu?

Může se stát cokoli (nemoc,dopravní zácpa,v podstatě cokoli)

Zdravím

Kupoval jsem letenky z Vídně do Barcelony a zpět přes Kiwi.com. Někde se stala chyba (asi v prohlížeči) a až po zaplacení jsem zjistil, že se mi návrat přehodil na stejný den jako přílet. Letět mám až 5.10. takže je to dost daleko. Volal jsem hned na kiwi.com a tam mi řekli že Level peníze nevrací. Máte s tím někdo zkušenost?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím Petře, s tím bohužel nic neuděláte, bezplatně vám datum žádná nízkonákladová aerolinka nezmění. U Levelu by mělo být možné letenku do 24 hodin po koupi změnit, ale jen pokud koupě proběhla přímo na webu aerolinky, ne ostatních prodejců.

před rokem

Díky za reakci. Doufal jsem že když je to až za tři měsíce, tak by mohli být "normální". Je to 8 letenek, takže to je celkem slušný balík :-/

před rokem

Bohuzel kombinace nejhorsiho prodejce s druhou nejhorsi lowcost airolinkou po travelservicu je dost nestastna.. zas na druhou stranu se mi stalo to same s Lufthansou a skoncilo to nakupem nove zpatecni letenky, stejne s tim nedokazali nic udelat (krome prebookovani za 75k czk v economy!!!!)...

Ahoj

Plánuji nákup letenek od LEVEL z Paříže na Guadeloupe, ale z odletem až na začátek května 2020.

Má smysl platit hned i ubytování např u Airbnb, nebo to nechat až na poslední chvíli např. 15 dní před odletem?? Mám trošku obavy z rušením letů u této společnosti. Letíme poprvé individuálně a jsme celkem vyklepaní jestli vše proběhne OK?? Ještě prosím dotaz má LEVEL nějaký váhový limit na příruční zavazadlo??

Někde na netu píšou 7kg. jinde zase neomezený??

Děkuji moc za odpověď

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, limit na příruční zavazadlo je 10 kg. Ubytování je asi zbytečné rezervovat více než půl roku dopředu, na druhou stranu 15 dní do odletu už může být taky většina levných možností pryč. Pokud jste nervozní z rušení letů, rezervujte ubytování s možností zrušení zdarma :)

před rokem

Děkuji za odpověď

Prosím měl bych ještě dotaz ohledně LEVELU . Můžou let zrušit např. ze dne na den i v den odletu?? Případně se to dozvíme až na letišti Orly před odletem?? Je to sice katastrofický scénář, ale straší mne dost...

Prosím je nějaká levnější doprava k odletu z ČR na ORLY a to bez použití letecké společnosti? Létá něco z Orly do Prahy v Sobotu?? V sobotu 15.5. máme kolem poledne přiletět a nechtěl bych tam nocovat...

Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Není třeba se takovými scénaři stresovat, pravděpodobnost rušení na poslední chvíli je opravdu malá, protože pak letecká společnost musí vyplácet kompenzace (v případě cesty do Karibiku 600 EUR na osobu).

Bez použití letecké společnosti jedině autobus, přímo z Prahy jezdí tuším pouze Regiojet. Z Orly do Prahy v sobotu nejspíš bude létat Transavia, ale letový řád na květen ještě zdaleka není vypsán a zrovna soboty létají většinou ráno, takže jediné řešení bude asi přesun na letiště CDG a odlet odtamtud. Ale k řešení dopravy do/z Paříže je opravdu strašně brzo, to má cenu reálně začít řešit někdy v zimě.

před rokem

Ještě prosím jeden detail k zavazadlům. Píšou příruční do 10kg + kabelka nebo noťas přes rameno zdarma.

Pustí mne do letadla, když budu mít přes rameno foto brašnu z výbavou Foťák, objektivy, filtry, atd + ještě ten příruční kufřík ?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, pustí vás bez problému.

Dělá seating Levelu to, že pasažéry cíleně rozesazuje? Máme letenky do Guadelope, tak řeším, zda si seating přikoupit či, zda se dá domluvit na palubě. Dík

před rokem
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

nemám osobní zkušenost, ale co jsem četl, tak ano, schválně rozesazují lidi ze stejné letenky, na druhou stranu prý není problém si po vzletu přesednout.

před rokem
Tesna

Já mám osobní opakovanou zkušenost (2x Karibik) a zatím vždy nám dali sedadla vedle sebe.

před rokem
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

potěšující informace, jak jsem psal, jen jsem četl. Týkalo se to taky letu do Karibiku, ale když s nimi začínali, možná zjistili, že to k ničemu nevede a od té praxe upustili.

před rokem

Právě se vracíme s LEVELEM z Guadeloupe a místa nám při odbavení bez problémů pro 4člennou rodinu dali do 20 řady podle našich požadavků. Každý máme jeden kufr s 12-13 kg sice je vážili, ale žádný problém. Jediné co je trošku problém, že pokud nemáte odbavené zavazadlo, tak na palubu si nemůžete vzít mušle. Museli jsme tady křídlatce velkého nechat 😥

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele