Loganair
Loganair

Loganair v kostce

naposledy aktualizováno 01. 06. 2023

Loganair je malá skotská regionální aerolinka se sídlem na letišti v Glasgow a působností po celém Skotsku. Většina linek je provozována pod hlavičkou společnosti Flybe, stejně tak letadla nosí jejich barvy. Především na Orknejích a Shetlandech ale Loganair provozuje i vlastní lety.

Loganair provozuje nejkratší pravidelnou leteckou linku na světě. Ta spojuje orknejské ostrovy Westray a Papa Westray, vzdálenost vzdušnou čarou mezi oběma letišti činí 3,2 km a čistý let trvá něco málo přes 2 minuty. Jednosměrná letenka stojí 17 liber, linka létá 1–2x denně a rezervovat je možné pouze telefonicky +44 (0) 1856 872494 nebo mailem na orkneyres@loganair.co.uk.

Loganair provozuje zajímavou linku z Glasgow na hebridský ostrov Barra, kde se nachází jediné letiště na světě s pravidelným provozem, které nemá žádnou přistávací dráhu. Mohou sem jen malá letadla typu De Havilland DHC-6 a přistává se na pláži. Letenky běžně rezervujte na webu Flybe, pro nejnižší cenu kupujte alespoň 6-5 měsíců před odletem. Zpáteční letenka z Glasgow se dá pořídit od 70 liber.

Snažte svoji cestu naplánovat spíše na letní nebo jarní období, v zimě bývá časté rušení letů kvůli nepříznivému počasí.

Logo Loganair
IATA Kód
LM
Letecká aliance
-
Země původu
Spojené Království
Datum vzniku
01. 02. 1962

Získejte více tipů pro lety s aeroliniemi Loganair

Ať už letíte se společností Loganair poprvé, nebo opakovaně, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.