O aerolince Loganair

Loganair je malá skotská regionální aerolinka se sídlem na letišti v Glasgow a působností po celém Skotsku. Většina linek je provozována pod hlavičkou společnosti Flybe, stejně tak letadla nosí jejich barvy. Především na Orknejích a Shetlandech ale Loganair provozuje i vlastní lety.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Letenky lze nakupovat jak na webu flybe.com, tak na loganair.co.uk. Obvykle se vyplatí rezervovat alespoň 1 měsíc dopředu, na některých linkách zajišťujících základní dopravní spojení na ostrovech jsou ceny pevně dané, na jiných (například na ostrov Barra) se naopak vyplatí rezervovat letenky s velkým předstihem, klidně až 5 měsíců.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

V ceně letenky je na všech linkách příruční zavazadlo velikosti 40 x 35 x 18 cm do 6 kg.

Se zakoupenou letenkou v nejnižším tarifu máte zdarma odbavené zavazadlo o hmotnosti 20 kg. Finální podmínky se však mohou lišit, pokud zarezervujete návazný let se společností Flybe nebo British Airways.

Sportovní vybavení se převáží za 10 liber za jeden let, stejně jako psi nebo kočky.

Odbavení

Na linkách Loganairu se vždy můžete odbavit na letištní přepážce zdarma.

Online check-in funguje pouze u letů zakoupených přes web flybe.com.

Nejkratší linka na světě

Loganair provozuje nejkratší pravidelnou leteckou linku na světě. Ta spojuje orknejské ostrovy Westray a Papa Westray, vzdálenost vzdušnou čarou mezi oběma letišti činí 3,2 km a čistý let trvá něco málo přes 2 minuty. Jednosměrná letenka stojí 17 liber, linka létá 1–2x denně a rezervovat je možné pouze telefonicky +44 (0) 1856 872494 nebo mailem na orkneyres@loganair.co.uk.

Letiště na pláži na ostrově Barra

Loganair provozuje zajímavou linku z Glasgow na hebridský ostrov Barra, kde se nachází jediné letiště na světě s pravidelným provozem, které nemá žádnou přistávací dráhu. Mohou sem jen malá letadla typu De Havilland DHC-6 a přistává se na pláži. Letenky běžně rezervujte na webu Flybe, pro nejnižší cenu kupujte alespoň 6-5 měsíců před odletem. Zpáteční letenka z Glasgow se dá pořídit od 70 liber.

Snažte svoji cestu naplánovat spíše na letní nebo jarní období, v zimě bývá časté rušení letů kvůli nepříznivému počasí.

Služby během letu

Vzhledem k velmi krátkým letům nelze žádné speciální služby na palubě očekávat. Na některých linkách dokonce ani nebude letuška.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Bič boží

do 12/1/2020 sleva (az)15% s promokodem:Hogmanay15

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu