IATA (ICAO) kód letiště
GLA (EGPF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:31 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1400 km

O letišti Glasgow

Hlavní glasgowské letiště se nachází asi 11 kilometrů západně od centra města a je ideálním výchozím bodem pro cesty do celého Skotska. Přírodní krásy, hory a ostrovy jsou odsud blíž a lépe dostupné než z Edinburghu, do něhož se z Glasgow dostaneme ani ne za 90 minut autobusem už od 1 libry.

Přestože je glasgowské letiště menší než to v Edinburghu, většina dálkových linek do Skotska – především z Ameriky a Blízkého východu – míří právě sem.

Letiště má jeden starší terminál o trochu menší než v Praze, orientace tady není nijak složitá a vzdálenosti jsou relativně malé.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Přímé spojení do Prahy existuje pouze v létě přes aerolinku Jet2, která málokdy nabízí opravdu výhodné ceny. Běžná cena zpáteční letenky tak většinou neklesne pod 3.000 Kč. Výhodnější může být do Glasgow letět z Berlína (ceny mohou spadnout i pod 1.000 Kč) nebo využít blízké edinburghské letiště.

Doba přímého letu z Česka činí asi 165 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Glosgow, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se dostanete do Glasgow autobusovou linkou Airport Express 500. Jízdenku můžete koupit buď u řidiče za 8,50 GBP nebo online za 8 GBP. Linka jezdí 24 hodin denně, cesta do na hlavní autobusové nádraží v centru města zabere 25 minut a autobusy jezdí každých 10 až 30 minut. Jízdnka stojí 7,50 liber. 

Další linky do Glasgow a blízkého okolí:

  • 77: Pomalejší trasa do centra (autobusové nádraží) vede přes okrajové části Glasgow a cesta trvá hodinu. Jízdenka stojí 5 liber, celodenní lístek na autobusy pak 6 liber,
  • 66: Autobus spojuje letiště s městem a železniční zastávkou Paisley, jezdí každých 10 minut od 6:00 do 19:15,
  • 757: Spojuje letiště s městem a železniční zastávkou Paisley. Jezdí v časech 6:00–22:50 jednou za čtvrt hodiny a lístek stojí 2,50 liber. Každý druhý spoj pokračuje z letiště do čtvrtí dál na sever, svoji jízdu ukončí na předměstí Glasgow v Clydebank.

Jízdenky na všechny linky se prodávají u řidiče a je nutné si připravit přesnou sumu v hotovosti.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo na letišti zastavuje také meziměstská linka společnost Citylink číslo 915, která jezdí do oblíbených turistických míst, jako je Loch Lomond, Fort William (Ben Nevis) nebo Isleof Sky. Spojení jezdí 2x denně. Jízdní řád.

Přesun na letiště Prestwick

Nejrychleji se na letiště Glasgow-Prestwick dostanete kombinací autobusové linky 757 k nádraží v Paisley a následně přímým vlakem. Celková cesta zabere asi 60 až 75 minut a zaplatíte 11,40 liber.

Služby na letišti

Wifi je zdarma na jednu hodinu. Připojte se k síti "Glasgow Airport"

Úschovna zavazadel se nachází v hale pro check-in s otevírací dobou 8:00–18:00. Podle velikosti zavazadla zaplatíte za jeden den od 2 do 10 GBP.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu