Monarch Airlines

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

ZB (IATA)
MON (ICAO)
Spojené Království
Od 05. 04. 1968

Letecká společnost Monarch Airlines ukončila kvůli neudržitelné finanční situaci dne 2.10.2017 provoz.

Monarch Airlines je britská nízkonákladová aerolinky, která se soustředí především na lety do přímořských destinací v Evropě a blízkého okolí. Svoji hlavní základnu má na letiště Luton poblíž Londýna, ale linky provozuje z celé Británie. Flotila se skládá výhradně z letadel Airbus A320 a A321.


Letenky

Nejlevnější letenky vždy rezervujte výhradně přímo přes web Monarch Airlines. Obvykle platí, že čím dřív budete nakupovat, tím levnější cena bude, ideální čas je asi 3–4 měsíce před odletem, lze rezervovat i půl roku dopředu.

Pro české a slovenské cestovatele mohou být zajímavé linky z dobře dostupného Londýna do destinací na jihozápadě kontinentu, jako je Gibraltar nebo Faro, občas se objeví i levné letenky na Kanárské ostrovy nebo Madeiru.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Zdarma si do letadla můžete vzít pouze jedno příruční zavazadlo o velikosti 56 x 40 x 25 cm + malou tašku z duty free shopu, případně dvě příruční zavazadla, jejichž celkový součet rozměrů nepřekročí výše uvedené hodnoty. Celkem musí kabinová zavazadla vážit do 10 kg.

Odbavené zavazadlo je vždy zpoplatněno podle hmotnosti. Nejnižší poplatek činí od 28 liber za 20 kg do 36 liber za 26 kg. Vždy se vyplatí zavazadlo koupit online, na letišti je poplatek o 50 % vyšší.

Veškeré sportovní vybavení se převáží za poplatek 60 liber za jeden let.


Odbavení

Na rozdíl od ostatních nízkonákladových aerolinek se můžete klasicky na letišti odbavit bez poplatku.

Online check-in lze provést 28 dní před odletem, pokud jste si dopředu vybrali a zaplatili místo v letadle (od 7 liber). V případě, že jste tak neučinili, můžete se odbavit přes internet 24 hodin před odletem, sedačka vám bude vybrána automaticky systémem zdarma.


Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou zpoplatněny.


Logo Monarch Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače