O aerolince Norwegian

Norwegian je jedna z nejrychleji se rozvíjejících nízkonákladových společností v Evropě, s výborným pokrytím celé Skandinávie a základnami v Londýně, Španělsku, Mnichově a dalších městech. Norwegian je také první seriozní aerolinka, která spustila pravidelné dálkové low cost linky z Evropy do USA nebo Thajska. Kromě toho provozuje i lety z USA do Karibiku.

Norwegian vynikají charakteristickou červenou přídí letadla, každý stroj má pak na směrovce vyobrazenou nějakou skandinávskou osobnost, ať už kulturní, historickou nebo sportovní.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Mezi nízkonákladovými společnostmi patří spíše mezi ty dražší, nicméně i tak často nabízí velice výhodné ceny jak po Evropě, tak do USA nebo Karibiku. Je nutné pamatovat, že v nejnižším tarifu není zahrnuto zavazadlo.

Nejlevněji letenky seženete na webu www.norwegian.no, obvykle o pár korun levnější na norské jazykové mutaci. Společnost jako jedna z mála nízkonákladovek nabízí možnost koupě garantovaných návazných letů.

Prahy provozují přímé lety do Bergenu, Göteborgu, Helsinek, Kodaně, Osla a Stockholmu.

Najdi nejlevnější letenky

Tip: Pokud je vám mezi 12–25 lety, využijte u přeletů napříč Skandinávií promo kód UNDER26. Získáte speciální cenu jednosměrných letenek, mnohdy i o 50 % nižší.

Norwegian Reward

Věrnostní program aerolinií Norwegian nabízí bezplatnou, rychlou a jednoduchou cestu k finanční úspoře. V rámci programu Norwegian Reward sbíráte body CashPoints, kdy 1 bod = 1 norská koruna (cca 2,50 Kč) a ty následně uplatníte při nákupu letenek či doplňkových služeb.

CashPoints získáváte při nákupu letenek u Norwegianu (2 % z ceny letenky bez poplatků) a partnerů mezi které se řadí například autobusový dopravci Flygbussarna a Flybussen, server Groupon a spoustu dalších (seznam partnerů).

Vaše CashPoints následně uplatníte při placení letenky, a to i částečným poměrem – část ceny letenky uhradíte CashPoints a zbytek platební kartou.

Pokud létáte častěji, za každých 6 letů obdržíte speciální bonus (navýšení bodů o 2 %, bezplatný seating, prioritní odbavení nebo zavazadla) platný 1 rok od data získání.

Určitě se při nákupu letenek do programu registrujte. Můžete jen získat.

Zavazadla

Zdarma si můžete vzít na palubu dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 23 cm, menší se pak musí vejít do dimenzí 25 x 33 x 20 cm. Dohromady by hmotnost neměla překročit 10 kg v tarifu LowFare/LowFare+, resp. 15 kg v tarifu Flex. Poplatek za překročení limitu je stanoven na 70 GBP u mezinárodních letů a 40 GBP u vnitrostátních.

Odbavené zavazadlo je pouze v ceně vyššího tarifu a musí vážit do 20 kg. V případě, že potřebujete dokoupit separátně k nejnižšímu tarifu, zaplatíte od 10 do 50 € dle vzdálenosti letu.

Aerolinka převáží pouze kočky a psy za poplatek 38 do 65 €, a to pouze na linkách po schengenském prostoru.

Sportovní vybavení (lyže, kole, golfové hole) lze převážet za poplatek kolem 35 €, vždy je levnější provést rezervaci online.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je v případě Norwegian bez přidaného poplatku.

Můžete se odbavit klasicky online a palubní vstupenku vytisknout doma nebo v kiosku na letišti. Online check-in funguje od 24 hodin před odletem.

Nejpoužívanějším způsobem je mobilní odbavení. Zadáte-li při rezervaci telefonní číslo, dvě hodiny před odletem vám přijde sms s odkazem na odbavení. Palubní vstupenku budete mít v mobilu a při kontrole jen ukážete čárový kód.

Služby během letu

Norwegian byla první evropská aerolinka, která začala nabízet wifi na palubě. Byť se jedná o nízkonákladovou aerolinku, k wifi se připojíte na evropských linkách a letech z USA do Karibiku zdarma.

Za výběr svého oblíbeného místa v letadle si v nejnižším tarifu LowFare zaplatíte od 9 do 19 € na letech v rámci Evropy a 35 € na mezikontinentálních letech.

Občerstvení na palubě je rovněž zpoplatněno běžnými cenami (pití 2 €, sendviče 5–10 €). Na dálkových linkách si můžete předem přes internet objednat i teplé jídlo za cenu 25 €.

121 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

letím s Norwegian do Osla.. Nikde však nemůžu najít rozměry odbaveného zavazadla.. Mám to brát že můžu 20kg nacpat i do klasické krosny?

před 19 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, rozměry se u odbavených zavazadel prakticky nekontrolují (to by se muselo jednat o na první pohled nadrozměrné zavazadlo typu dlouhých tyčí, koulí, apod.). Stěžejní je hlavně hmotnost. Oficiálně Norwegian pro odbavené zavazadlo stanovuje maximální rozměry 250 x 79 x 112 cm.

Přidat odpověď
před 19 dny

Dobrý den,

letím Praha - Stockholm a bylo mi oznámeno, že místo Norwegian bude let odbaven charterovým společnosti Smartlynx. Máte s tím někdo zkušenost? Je to pro mě jako zákazníka potenciální problém? Třeba jestli budou přísnější na rozměry a váhu batohu, příručního zavazadla atd. Děkuji za odpověď.

před 22 dny
Avatar uživatele dan
dan

Dobrý den, pro zákazníka se nic nemění. Pouze letadlo bude zapůjčené od smartlynx.

před 21 dny

So Smartlynx namiesto Norwegian sme leteli pred 2 týždňami z Osla do Viedne a bolo to utrpenie: odlet omeškaný o 90 min., v lietadle maximálny počet sedadiel → málo miesta na nohy, povinné váženie a meranie batožiny, slabo účinná klimatizácia, bez Wifi.

Přidat odpověď
před 21 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 122 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-28T11:01:10+01:00)

Ode dneška tradiční Black Friday akce na letenky u Norwegian po zadání kódu BLACKFRIDAY19 . Už jsem nakoupil. :)

před měs

Díky za upozornenie,

aj ja som teda kúpil Marcové Oslo z Viedne. cena bola len o máličko vyššia ako z Prahy.

Tak dúfam že tam nezamrzneme :)

Dobrý den, letím z Prahy do Norska, nebude problém mít v příručním zavazadle gymnastické kruhy s popruhy (velikostně i hmotnostně odpovídají podmínkám pro příruční zavazadlo, nic ostrého na nich není)? Provozuji street workout a chci cvičit i v Norsku.

Odpovědět
před 4 měs

Dobrý den, letíme se společností Norwegian do L.A s přestupem v Paříži. Ráda bych se zeptala jak je to s možností online check-in, pokud nemáme žádné zavazadla k odbavení. Je tedy možné si udělat check- in přes aplikaci jako je to u evropských letů a nebo se musíme dostavit klasicky na přepážku jako kdyby jsme měli zavazadla. A také jak je to se sedadly je lepší si je rezervovat a zaplatit předem?

Moc děkuji za odpovědi. :)

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, můžete provést online check-in. Pokud si chcete sedadla zaplatit, pak je musíte zaplatit předem online, jinak vám budou zdarma přidělena náhodná místa.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, mam dotaz. V zavazadle mam budu mit dva longboardy. Je treba toto sportovni vybaveni nahlasit. Vybaveni se vejde jak do rozmeru tak do vahy.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den, otázka leč možná hloupá, ale typická pro Čecha - mohu si do palubního zavazadla na cestě do Praha-Oslo vzít řízky? :D Vím, že mají Norové problém s bramborami, jak je to s masem jsem nikde moc přesně nenašla, děkuji

před 5 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Jestli se neobejdeš bez starého studeného řízku, klidně si ho vem. Já to tedy nezkoušel, protože nemusím ani čerstvé řízky, ale kromě brambor Norové dovoz jiného jídla nezakazují (aspoň v běžném množství pro osobní potřebu). Pokud potřebuješ maso na chleba, doporučuju koupit si v Norsku konzervy tuňáka, které jsou tam velmi levné. Ani za chleba moc neutratíš. Jeden druh chleba (Kneipp) stojí kolem 8 NOK za 750 g, ale odpoledne bývá vyprodaný.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den.

Mám teď letět do usa pouze na estu, a nevím jestli nebudou chtít vidět připříletu do usa zpáteční letenku. Bohužel zatím nevím kdy se budu vracet a nechce se mi kupovat letenka, když nevím jestli nebudu muset letět zpět v jiný datum. Jak to funguje u Norwegian? Kdybych si například už zakoupenou zpáteční letenku chtěl změnit na jiný datum. Nebo nějaké doporučení jak to obejít a být pro jistotu připraven? Děkuji

před 6 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

Změna data jde, cca 2500 Kč + fare difference u nejlevnějšího tarifu.

před 6 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu

Ve Statech jsem byl vice jak 10x a nikdy zpatecku videt nechteli. Muzes kdyz tak rict ze jedes busem do Kanady nebo Mexika a pak poletis z tama.

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Zpáteční letenka je podmínkou ESTA. Může ji po tobě chtít už aerolinka se kterou poletíš tam.

před 6 měs
Honza Čermák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 376 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-05T22:42:25+02:00)

Mě se typek na checkinu ptal, jestli mám zpáteční letenku. "Ano" mu stačilo, ale mohli by chtít vidět rezervaci. To, že by ji asi neověřovali je věc jiná.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Aluška
Aluška

Body do věrnostního programu se načítají až po absolvování letu či by měly bejt na účtu hned po koupi a aktivaci programu? Letenky mám koupený už asi 2měsíce a body připsaný žádný nemám :-( Nebo při lowfare tarifu žádný nepřipisujou?

Díky za odpověď.

před 7 měs
Pavel Planespotter

Vzdy a vsude az po letu. Chvili to trva.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, koupila jsem letenky na říjen do Kodaně, ale zjistila jsem, že potřebuji na letiště do Billundu. Nikde jsem nenašla podmínky pro storno rezervace. Je nějaká možnost vrácení peněz? Děkuji

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud jsou letenky koupené v nejnižším tarifu, pak storno/vrácení peněz možné není (u kterékoliv aerolinky). Nevyjde ale lépe si ponechat letenku do Kodaně a do Billundu dojet vlakem/busem než kupovat letenku novou?

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, mám letenky Praha-Oslo typu lowfare, takže mohu vzít jen zavazadlo na palubu do 10kg. Na stránkách jsem našel, že do příručního zavazadla nelze brát léky a bohužel používám oční kapky, bez kterých se neobejdu. Jaké jsou možnosti? Předem děkuji za odpověď.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, oční kapky myslím budou bez problému. Pokud má lahvička pod 100 ml, pak určitě.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, může letět moje dcera společně s její kamarádkou samy z Prahy do Švédska? Dceři bylo letos 15 a její kamarádce je 14

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano můžou, detaily: https://www.norwegian.com/uk/tra...ing-alone/

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,

koupili jsme si letenky lowfare, ale nevěděli jsme, že v ceně letenky není zahrnované i příruční zavazadlo, chtěla bych se zeptat, zda jde ještě zavazadlo přikoupit, i když už máme letenky koupené?

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 591 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-05T19:28:28+02:00)

Příruční je samozřejmě zahrnuto, nemyslíte náhodou odbavené?

https://www.norwegian.com/en/tra...d-baggage/

před 8 měs
Kryštof Hájek

Příruční jsou dokonce zdarma dvě, resp. jedno klasické a jedno menší, viz info výše nebo odkaz od Marka. Pokud máte na mysli odbavené zavazadlo, pak přikoupit zpětně lze přes záložku My Travels: https://www.norwegian.com/en/my-...s/#/lookup

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nevite nekdo, jestli se nahodou neda Norwegiam trochu zrumbovat? :)

Odpovědět
před 8 měs

Dobrý den, chci se zeptat jak je to se společností Norwegian a litani s malými dětmi?

Není problém s kočárkem - lze s nim dojet až k letadlu?

Děkuji za odpověď.

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, není problém - s kočárkem dojedete až k letadlu, kde ho složíte a personál pošle do zavazadlového prostoru.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den za týden letíme do Bergenu s přestupem v Oslu (oba lety se stejnou aerolinkou). Máme na přestup 1 hodinu. Chci se zeptat, zda zavazadlo které si necháme odbavit v Čechách musíme znovu odbavit v Oslu? A zda se dá přestup stihnout v pohodě během hodiny? Dekuji

před 8 měs
Pavel Planespotter

Pravděpodobně letí kufr až do Bergenu, řeknou Vám na odbavení v Praze, stihnout se dá káždá letenka, kterou Vám prodají.

Přidat odpověď
před 8 měs

Zdravím,

Můžu mít v příručním zavazadle malej půlkilovej stan?

Předem díky za odpověď.

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud neobsahuje žádné zakázané předměty (typicky ostré kolíky), pak ano.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, je mi sedmnáct let a chtěla bych sama letět z Osla do Prahy s Norwegian. Je to možné?

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, od 15 let můžete s Norwegian cestovat samostatně :)

Přidat odpověď
před 10 měs

Zdravím, letíme Praha - Oslo - Krabi jen s batohama, jak je to s dronem? Projde to, že je v batohu?

před 11 měs
David Eiselt

Ahoj, ano dron v batohu není problém.

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den chci se zeptat letím do Norska a mám tam let z osla do krabi v Thajsku budou u mně chtít prokázat zpáteční ní letenku z Thajska už v Norsku ? nevím jak to je někde uvádějí že v Thajsku chtějí ji vidět a někdy ne tak nevím , děkuji předem za odpověď

před rokem
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

V Nórsku nie, v Thajsku závisí od imigračného úradníka.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 363 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-25T06:21:47+01:00)

Ty mas Hugo konkretni zkusenost na teto trase z nedavne doby, ze toto tvrdis? V praxi to obvykle funguje opacne. Po priletu chteji videt letenku jen naprosto vyjimecne, i kdyz v pravidlech tuto moznost mnoho (asi vetsina) statu ma. Celkem casto se ale u jednosmernych letenek stava, ze chteji videt uz pri check-inu letenku z destinace ci okolnich zemi v dobe platnosti bezvizoveho styku ci viza.

Pokud planujes Lukasi cestovat pak po zemi, radeji si porid pred odletem nejakou rezervaci, kterou vytisknes, ale prevod penez uz neprovedes. Dalsi moznost je koupit si levnou letenku az na letisti, kdyz ji budou chtit.

před rokem
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Ak Lukáš používa rozum, nejakú spiatočnú letenku si zaobstará.

Logicky som predpokladal, že keď ide do JV Ázie cez Nórsko, bude v Ázii cestovať po zemi, že bude mať len príručnú batožinu a online check-in, a tak pôjde rovno na bránu. Na bráne mi spiatočnú letenku alebo víza nikdy nekontrolovali (samozrejme to neznamená , že spiatočnú letenku nemôžu kontrolovať ), pri check-in priehradke spiatočnú letenku kontrolovať môžu. Libor, na rozdiel od Tvojich skúseností, pri všetkých mojich cestách mimo Európy (okrem Tanzánie a Ománu, tam sa zaujímali len o zaplatený poplatok za víza) imigrační úradníci chceli vždy vidieť letenku do Európy. Letieť bez spiatočnej letenky mimo Európu sa nemusí vyplatiť. To čo píšeš v poslednom odseku som nechcel písať, je to na hrane zákona, predpokladám, že Lukáš na túto známu fintu príde sám.

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Ja cestuju v Asii po zemi s velkym batohem a poletim s nim s Nory zpet. Kdyby toto stacilo, nemusi kontrolovat vubec.

Ze chteli imigracni urednici letenku do Evropy? To se mi fakt nestalo. Ale kdyz uz by to chteli, tak by jim mela stacit jakakoli letenka (tj. i jinam nez do Evropy) z te zeme nebo z okolnich zemi.

Na nesmyslny pozadavek holt ne uplne koser reakce. Prece nakup nejake levne letenky neni zaruka, ze clovek v te zemi nezustane, pokud bude chtit.

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu