O aerolince Norwegian

Norwegian je jedna z nejrychleji se rozvíjejících nízkonákladových společností v Evropě, s výborným pokrytím celé Skandinávie a základnami v Londýně, Španělsku, Mnichově a dalších městech. Norwegian je také první seriozní aerolinka, která spustila pravidelné dálkové low cost linky z Evropy do USA nebo Thajska. Kromě toho provozuje i lety z USA do Karibiku.

Norwegian vynikají charakteristickou červenou přídí letadla, každý stroj má pak na směrovce vyobrazenou nějakou skandinávskou osobnost, ať už kulturní, historickou nebo sportovní.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Mezi nízkonákladovými společnostmi patří spíše mezi ty dražší, nicméně i tak často nabízí velice výhodné ceny jak po Evropě, tak do USA nebo Karibiku. Je nutné pamatovat, že v nejnižším tarifu není zahrnuto zavazadlo.

Nejlevněji letenky seženete na webu www.norwegian.no, obvykle o pár korun levnější na norské jazykové mutaci. Společnost jako jedna z mála nízkonákladovek nabízí možnost koupě garantovaných návazných letů.

Prahy provozují přímé lety do Bergenu, Göteborgu, Helsinek, Kodaně, Osla a Stockholmu.

Najdi nejlevnější letenky

Tip: Pokud je vám mezi 12–25 lety, využijte u přeletů napříč Skandinávií promo kód UNDER26. Získáte speciální cenu jednosměrných letenek, mnohdy i o 50 % nižší.

Norwegian Reward

Věrnostní program aerolinií Norwegian nabízí bezplatnou, rychlou a jednoduchou cestu k finanční úspoře. V rámci programu Norwegian Reward sbíráte body CashPoints, kdy 1 bod = 1 norská koruna (cca 2,50 Kč) a ty následně uplatníte při nákupu letenek či doplňkových služeb.

CashPoints získáváte při nákupu letenek u Norwegianu (2 % z ceny letenky bez poplatků) a partnerů mezi které se řadí například autobusový dopravci Flygbussarna a Flybussen, server Groupon a spoustu dalších (seznam partnerů).

Vaše CashPoints následně uplatníte při placení letenky, a to i částečným poměrem – část ceny letenky uhradíte CashPoints a zbytek platební kartou.

Pokud létáte častěji, za každých 6 letů obdržíte speciální bonus (navýšení bodů o 2 %, bezplatný seating, prioritní odbavení nebo zavazadla) platný 1 rok od data získání.

Určitě se při nákupu letenek do programu registrujte. Můžete jen získat.

Zavazadla

Od 23. 1. 2020 mění Norwegian pravidla příručních zavazadel a nově platí, že u nejlevnějšího tarifu máte zdarma možnost vzít si sebou na palubu jen malé příruční zavazadlo s rozměry 38 x 30 x 20 cm.

Větší příruční zavazadlo s rozměry 55 x 40 x 23 cm si můžete dokoupit za od 7 EUR do 14 EUR v závislosti na délce trasy. Dohromady hmotnost nesmí přesáhnout 10 kg. Pokud jste letenku zakoupili před 23.1.2020, vztahují se na vás stará pravidla a větší příruční zavazadlo máte zdarma.

Odbavené zavazadlo je pouze v ceně vyššího tarifu a musí vážit do 20 kg. V případě, že potřebujete dokoupit separátně k nejnižšímu tarifu, zaplatíte od 10 do 50 EUR dle vzdálenosti letu.

Aerolinka převáží pouze kočky a psy za poplatek 38 do 65 €, a to pouze na linkách po schengenském prostoru.

Sportovní vybavení (lyže, kole, golfové hole) lze převážet za poplatek kolem 35 €, vždy je levnější provést rezervaci online.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je v případě Norwegian bez přidaného poplatku.

Můžete se odbavit klasicky online a palubní vstupenku vytisknout doma nebo v kiosku na letišti. Online check-in funguje od 24 hodin před odletem.

Nejpoužívanějším způsobem je mobilní odbavení. Zadáte-li při rezervaci telefonní číslo, dvě hodiny před odletem vám přijde sms s odkazem na odbavení. Palubní vstupenku budete mít v mobilu a při kontrole jen ukážete čárový kód.

Služby během letu

Norwegian byla první evropská aerolinka, která začala nabízet wifi na palubě. Byť se jedná o nízkonákladovou aerolinku, k wifi se připojíte na evropských linkách a letech z USA do Karibiku zdarma.

Za výběr svého oblíbeného místa v letadle si v nejnižším tarifu LowFare zaplatíte od 9 do 19 € na letech v rámci Evropy a 35 € na mezikontinentálních letech.

Občerstvení na palubě je rovněž zpoplatněno běžnými cenami (pití 2 €, sendviče 5–10 €). Na dálkových linkách si můžete předem přes internet objednat i teplé jídlo za cenu 25 €.

136 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Due to the impact of the COVID-19 pandemic on the aviation industry, including ongoing travel restrictions and changing government advice, Norwegian has made the difficult decision to discontinue the operation of its long-haul flights. Going forward, Norwegian will continue to build on its foundation as an award-winning industry leader in low cost travel, offering competitive fares across a range of routes in Norway, the Nordics, and key European destinations.

Odpovědět
před 11 měs

Dobrý den, podařilo se už někomu dostat zpátky své peníze za letenky s Norwegian ? zrušili mi oba lety v září do/z USA. Pokud ano, jak jste to dokázali ?:) Díky za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele Tom _19
Tom _19

Ano, vrátili mi peníze. Čekal jsem na ně 2 měsíce. Ale požadavek vrácení peněz jsem posílal cca 2 dny poté co přestali lítat. Co vím, požadavky vyřizují tak jak jim časově přišli. Tudíž teď to vrácení peněz určitě nebude během krátké doby.

Avatar uživatele
cali

Tak vypadá to, že Norwegian prozatím vstali z mrtvých... Dnešní mimořádná valná hromada rozhodla mimo jiné o navýšení prostředků o 10 miliard NOK a pokračování na krátkých trasách pouze se 7 letadly. Možná ale jen labutí píseň. Každopádně bych na nějaké vouchery a kredity moc nespoléhal;-)

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
cali

Má někdo zkušenost se stornem? Usmálo se na mě štěstí a posunuli mně let o 3:05h, čehož chci využít pro storno, ale nabízí mně to jen bezplatný rebooking...

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, mám koupené 2 letenky (Oslo-Praha, Praha-Oslo)u norwegian. Bohužel se vyskytl problém a nemůžeme s přítelem z rodinných důvodů odletět. Je nějaká šance získat alespoň část peněz zpět když letenky stornuji?

Děkuji za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 189 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-21T10:45:45+01:00)

Nedostanes zpatky nic. Resp. kdyz jsem kliknul na cancel, napsalo mi to, ze letenky v zakl. tarifu zkancelovat nejdou.

Avatar uživatele
cali
před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

:-( Ale 9 GBP/směr zas není až tak moc příplatek za vetší kabinové zavazadlo.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

No to nee...snad se tohle nestane standardem všech low costů.

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Pokud to zdvojnásobí cenu letenky, tak je to dost.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Aby to nebylo jak Wizz a jejich lety na Island, kde priority stálo 22 eur navíc...

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

mirjur: u Norwgian jsem neviděl letenku za 9 GBP, není to Ryanair. Každopádně místo tohoto nasírání lidí si myslím, že kdyby plošně zdražili o 5 euro a zachovali by stávající zavazadlovou politiku, tak by to bylo lepší pro všechny.

před rokem
Avatar uživatele
cali

Mám zrumbovanou letenku CPH - PRG za 550,-Kč, tedy i mirjur může mít pravdu. Naštěstí ten původní tarif. Je to jak píšeš, takový oser, furt něco hlídat a počítat:-)

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-23T19:06:24+01:00)

Tak samozřejmě se nebavím o kejklích s rumbem atd. Standardní cena letenky u Norwgian je jinde než u FR (pokud se bavíme o těch nejlevnějších) a mimochodem 550 Kč není 9 GBP, ale víc než 2x tolik.

před rokem
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 70 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-23T20:09:16+01:00)

Žiadna tragédia, problém to môže byť pre kufre, nie pre tašky a ruksaky, ktoré sa dajú pomačkať.

Pre porovnanie rozmery batožiny: Norwegian: 30x20x38, Ryanair: 25x40x20, Wizzair: 40x30x20.

Skôr sa obávam, že lowcosty časom napadne obmedzovať hmotnosť príručnej batožiny napr. na 5 kg.

Dobrý den,

letím s Norwegian do Osla.. Nikde však nemůžu najít rozměry odbaveného zavazadla.. Mám to brát že můžu 20kg nacpat i do klasické krosny?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, rozměry se u odbavených zavazadel prakticky nekontrolují (to by se muselo jednat o na první pohled nadrozměrné zavazadlo typu dlouhých tyčí, koulí, apod.). Stěžejní je hlavně hmotnost. Oficiálně Norwegian pro odbavené zavazadlo stanovuje maximální rozměry 250 x 79 x 112 cm.

Dobrý den,

letím Praha - Stockholm a bylo mi oznámeno, že místo Norwegian bude let odbaven charterovým společnosti Smartlynx. Máte s tím někdo zkušenost? Je to pro mě jako zákazníka potenciální problém? Třeba jestli budou přísnější na rozměry a váhu batohu, příručního zavazadla atd. Děkuji za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele dan _10
dan _10

Dobrý den, pro zákazníka se nic nemění. Pouze letadlo bude zapůjčené od smartlynx.

před rokem

So Smartlynx namiesto Norwegian sme leteli pred 2 týždňami z Osla do Viedne a bolo to utrpenie: odlet omeškaný o 90 min., v lietadle maximálny počet sedadiel → málo miesta na nohy, povinné váženie a meranie batožiny, slabo účinná klimatizácia, bez Wifi.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 189 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-28T11:01:10+01:00)

Ode dneška tradiční Black Friday akce na letenky u Norwegian po zadání kódu BLACKFRIDAY19 . Už jsem nakoupil. :)

před 2 lety

Díky za upozornenie,

aj ja som teda kúpil Marcové Oslo z Viedne. cena bola len o máličko vyššia ako z Prahy.

Tak dúfam že tam nezamrzneme :)

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, letím z Prahy do Norska, nebude problém mít v příručním zavazadle gymnastické kruhy s popruhy (velikostně i hmotnostně odpovídají podmínkám pro příruční zavazadlo, nic ostrého na nich není)? Provozuji street workout a chci cvičit i v Norsku.

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, letíme se společností Norwegian do L.A s přestupem v Paříži. Ráda bych se zeptala jak je to s možností online check-in, pokud nemáme žádné zavazadla k odbavení. Je tedy možné si udělat check- in přes aplikaci jako je to u evropských letů a nebo se musíme dostavit klasicky na přepážku jako kdyby jsme měli zavazadla. A také jak je to se sedadly je lepší si je rezervovat a zaplatit předem?

Moc děkuji za odpovědi. :)

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, můžete provést online check-in. Pokud si chcete sedadla zaplatit, pak je musíte zaplatit předem online, jinak vám budou zdarma přidělena náhodná místa.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, mam dotaz. V zavazadle mam budu mit dva longboardy. Je treba toto sportovni vybaveni nahlasit. Vybaveni se vejde jak do rozmeru tak do vahy.

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, otázka leč možná hloupá, ale typická pro Čecha - mohu si do palubního zavazadla na cestě do Praha-Oslo vzít řízky? :D Vím, že mají Norové problém s bramborami, jak je to s masem jsem nikde moc přesně nenašla, děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Jestli se neobejdeš bez starého studeného řízku, klidně si ho vem. Já to tedy nezkoušel, protože nemusím ani čerstvé řízky, ale kromě brambor Norové dovoz jiného jídla nezakazují (aspoň v běžném množství pro osobní potřebu). Pokud potřebuješ maso na chleba, doporučuju koupit si v Norsku konzervy tuňáka, které jsou tam velmi levné. Ani za chleba moc neutratíš. Jeden druh chleba (Kneipp) stojí kolem 8 NOK za 750 g, ale odpoledne bývá vyprodaný.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den.

Mám teď letět do usa pouze na estu, a nevím jestli nebudou chtít vidět připříletu do usa zpáteční letenku. Bohužel zatím nevím kdy se budu vracet a nechce se mi kupovat letenka, když nevím jestli nebudu muset letět zpět v jiný datum. Jak to funguje u Norwegian? Kdybych si například už zakoupenou zpáteční letenku chtěl změnit na jiný datum. Nebo nějaké doporučení jak to obejít a být pro jistotu připraven? Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den,

Změna data jde, cca 2500 Kč + fare difference u nejlevnějšího tarifu.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Zpáteční letenka je podmínkou ESTA. Může ji po tobě chtít už aerolinka se kterou poletíš tam.

před 2 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 411 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-05T22:42:25+02:00)

Mě se typek na checkinu ptal, jestli mám zpáteční letenku. "Ano" mu stačilo, ale mohli by chtít vidět rezervaci. To, že by ji asi neověřovali je věc jiná.

Přidat odpověď
před 2 lety
Aluška

Body do věrnostního programu se načítají až po absolvování letu či by měly bejt na účtu hned po koupi a aktivaci programu? Letenky mám koupený už asi 2měsíce a body připsaný žádný nemám :-( Nebo při lowfare tarifu žádný nepřipisujou?

Díky za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Vzdy a vsude az po letu. Chvili to trva.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, koupila jsem letenky na říjen do Kodaně, ale zjistila jsem, že potřebuji na letiště do Billundu. Nikde jsem nenašla podmínky pro storno rezervace. Je nějaká možnost vrácení peněz? Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud jsou letenky koupené v nejnižším tarifu, pak storno/vrácení peněz možné není (u kterékoliv aerolinky). Nevyjde ale lépe si ponechat letenku do Kodaně a do Billundu dojet vlakem/busem než kupovat letenku novou?

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, mám letenky Praha-Oslo typu lowfare, takže mohu vzít jen zavazadlo na palubu do 10kg. Na stránkách jsem našel, že do příručního zavazadla nelze brát léky a bohužel používám oční kapky, bez kterých se neobejdu. Jaké jsou možnosti? Předem děkuji za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, oční kapky myslím budou bez problému. Pokud má lahvička pod 100 ml, pak určitě.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, může letět moje dcera společně s její kamarádkou samy z Prahy do Švédska? Dceři bylo letos 15 a její kamarádce je 14

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano můžou, detaily: https://www.norwegian.com/uk/tra...ing-alone/

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

koupili jsme si letenky lowfare, ale nevěděli jsme, že v ceně letenky není zahrnované i příruční zavazadlo, chtěla bych se zeptat, zda jde ještě zavazadlo přikoupit, i když už máme letenky koupené?

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 710 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-06-05T19:28:28+02:00)

Příruční je samozřejmě zahrnuto, nemyslíte náhodou odbavené?

https://www.norwegian.com/en/tra...d-baggage/

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Příruční jsou dokonce zdarma dvě, resp. jedno klasické a jedno menší, viz info výše nebo odkaz od Marka. Pokud máte na mysli odbavené zavazadlo, pak přikoupit zpětně lze přes záložku My Travels: https://www.norwegian.com/en/my-...s/#/lookup

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nevite nekdo, jestli se nahodou neda Norwegiam trochu zrumbovat? :)

Odpovědět
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu