Norwegian
Norwegian

Norwegian v kostce

naposledy aktualizováno 06. 06. 2023

Norwegian je jedna z největších nízkonákladových aerolinek v Evropě, s výborným pokrytím celé Skandinávie. Norwegian je také první seriozní aerolinka, která spustila pravidelné dálkové low-cost linky z Evropy do USA nebo Thajska, avšak postupně tyto lety zrušila a zbavila se všech dálkových letadel.

Norwegian vynikají charakteristickou červenou přídí letadla, každý stroj má pak na směrovce vyobrazenou nějakou skandinávskou osobnost, ať už kulturní, historickou nebo sportovní.

Letecká společnost provozuje výhradně letadla Boeing 737-800.

Logo Norwegian Air Shuttle ASA
IATA Kód
DY
Letecká aliance
-
Země původu
Norsko
Datum vzniku
22. 01. 1993

Získejte více tipů pro lety s aeroliniemi Norwegian

Ať už letíte se společností Norwegian poprvé, nebo opakovaně, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení:

Navrhni úpravu

138 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Lucie _40
Lucie _40
před 4 měs

Necestoval jste někdo s Norwegian s lyžemi? Zajímalo by mě, jestli můžu mít v jednom balení více párů lyží, pokud splním požadovaný váhový limit 23 kg. To je hmotnost, do níž se mi vejdou běžky pro celou rodinu... O párech nic nepíší, pouze o hmotnosti, ale stejně bych byla klidnější, kdyby se našel někdo, kdo má osobní zkušenost.

Avatar uživatele
lma
před 9 měs

Žerou nějak moc ty příručáky u toho nejnižšího tarifu - píšou pouze 30x20x38cm a musí se vejít pod sedačku - batoh co s ním obyčejně po Evropě jezdím pod sedačku narvu v pohodě ,ale ty rozměry rozhodně nesplňuje ..

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 3 lety

Due to the impact of the COVID-19 pandemic on the aviation industry, including ongoing travel restrictions and changing government advice, Norwegian has made the difficult decision to discontinue the operation of its long-haul flights. Going forward, Norwegian will continue to build on its foundation as an award-winning industry leader in low cost travel, offering competitive fares across a range of routes in Norway, the Nordics, and key European destinations.

Avatar uživatele
Pavel Kuč.
před 3 lety

Dobrý den, podařilo se už někomu dostat zpátky své peníze za letenky s Norwegian ? zrušili mi oba lety v září do/z USA. Pokud ano, jak jste to dokázali ?:) Díky za odpověď.

Avatar uživatele Tom _19
Tom _19
před 3 lety

Ano, vrátili mi peníze. Čekal jsem na ně 2 měsíce. Ale požadavek vrácení peněz jsem posílal cca 2 dny poté co přestali lítat. Co vím, požadavky vyřizují tak jak jim časově přišli. Tudíž teď to vrácení peněz určitě nebude během krátké doby.

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Tak vypadá to, že Norwegian prozatím vstali z mrtvých... Dnešní mimořádná valná hromada rozhodla mimo jiné o navýšení prostředků o 10 miliard NOK a pokračování na krátkých trasách pouze se 7 letadly. Možná ale jen labutí píseň. Každopádně bych na nějaké vouchery a kredity moc nespoléhal;-)

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Má někdo zkušenost se stornem? Usmálo se na mě štěstí a posunuli mně let o 3:05h, čehož chci využít pro storno, ale nabízí mně to jen bezplatný rebooking...

Avatar uživatele
Renča
před 4 lety

Dobrý den, mám koupené 2 letenky (Oslo-Praha, Praha-Oslo)u norwegian. Bohužel se vyskytl problém a nemůžeme s přítelem z rodinných důvodů odletět. Je nějaká šance získat alespoň část peněz zpět když letenky stornuji?

Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 4 lety

Nedostanes zpatky nic. Resp. kdyz jsem kliknul na cancel, napsalo mi to, ze letenky v zakl. tarifu zkancelovat nejdou.

Avatar uživatele
cali
před 4 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

:-( Ale 9 GBP/směr zas není až tak moc příplatek za vetší kabinové zavazadlo.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

No to nee...snad se tohle nestane standardem všech low costů.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

Pokud to zdvojnásobí cenu letenky, tak je to dost.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

Aby to nebylo jak Wizz a jejich lety na Island, kde priority stálo 22 eur navíc...

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

mirjur: u Norwgian jsem neviděl letenku za 9 GBP, není to Ryanair. Každopádně místo tohoto nasírání lidí si myslím, že kdyby plošně zdražili o 5 euro a zachovali by stávající zavazadlovou politiku, tak by to bylo lepší pro všechny.

Avatar uživatele
cali
před 4 lety

Mám zrumbovanou letenku CPH - PRG za 550,-Kč, tedy i mirjur může mít pravdu. Naštěstí ten původní tarif. Je to jak píšeš, takový oser, furt něco hlídat a počítat:-)

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Tak samozřejmě se nebavím o kejklích s rumbem atd. Standardní cena letenky u Norwgian je jinde než u FR (pokud se bavíme o těch nejlevnějších) a mimochodem 550 Kč není 9 GBP, ale víc než 2x tolik.

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
před 4 lety

Žiadna tragédia, problém to môže byť pre kufre, nie pre tašky a ruksaky, ktoré sa dajú pomačkať.

Pre porovnanie rozmery batožiny: Norwegian: 30x20x38, Ryanair: 25x40x20, Wizzair: 40x30x20.

Skôr sa obávam, že lowcosty časom napadne obmedzovať hmotnosť príručnej batožiny napr. na 5 kg.

Avatar uživatele
Barbora
před 4 lety

Dobrý den,

letím s Norwegian do Osla.. Nikde však nemůžu najít rozměry odbaveného zavazadla.. Mám to brát že můžu 20kg nacpat i do klasické krosny?

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, rozměry se u odbavených zavazadel prakticky nekontrolují (to by se muselo jednat o na první pohled nadrozměrné zavazadlo typu dlouhých tyčí, koulí, apod.). Stěžejní je hlavně hmotnost. Oficiálně Norwegian pro odbavené zavazadlo stanovuje maximální rozměry 250 x 79 x 112 cm.

Avatar uživatele
Filip
před 4 lety

Dobrý den,

letím Praha - Stockholm a bylo mi oznámeno, že místo Norwegian bude let odbaven charterovým společnosti Smartlynx. Máte s tím někdo zkušenost? Je to pro mě jako zákazníka potenciální problém? Třeba jestli budou přísnější na rozměry a váhu batohu, příručního zavazadla atd. Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele dan _10
dan _10
před 4 lety

Dobrý den, pro zákazníka se nic nemění. Pouze letadlo bude zapůjčené od smartlynx.

Avatar uživatele
Valdo
před 4 lety

So Smartlynx namiesto Norwegian sme leteli pred 2 týždňami z Osla do Viedne a bolo to utrpenie: odlet omeškaný o 90 min., v lietadle maximálny počet sedadiel → málo miesta na nohy, povinné váženie a meranie batožiny, slabo účinná klimatizácia, bez Wifi.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 4 lety

Ode dneška tradiční Black Friday akce na letenky u Norwegian po zadání kódu BLACKFRIDAY19 . Už jsem nakoupil. :)

Avatar uživatele
Peter Kollar
před 4 lety

Díky za upozornenie,

aj ja som teda kúpil Marcové Oslo z Viedne. cena bola len o máličko vyššia ako z Prahy.

Tak dúfam že tam nezamrzneme :)

Avatar uživatele
Artur
před 4 lety

Dobrý den, letím z Prahy do Norska, nebude problém mít v příručním zavazadle gymnastické kruhy s popruhy (velikostně i hmotnostně odpovídají podmínkám pro příruční zavazadlo, nic ostrého na nich není)? Provozuji street workout a chci cvičit i v Norsku.

Avatar uživatele
Renata
před 4 lety

Dobrý den, letíme se společností Norwegian do L.A s přestupem v Paříži. Ráda bych se zeptala jak je to s možností online check-in, pokud nemáme žádné zavazadla k odbavení. Je tedy možné si udělat check- in přes aplikaci jako je to u evropských letů a nebo se musíme dostavit klasicky na přepážku jako kdyby jsme měli zavazadla. A také jak je to se sedadly je lepší si je rezervovat a zaplatit předem?

Moc děkuji za odpovědi. :)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, můžete provést online check-in. Pokud si chcete sedadla zaplatit, pak je musíte zaplatit předem online, jinak vám budou zdarma přidělena náhodná místa.

Avatar uživatele
Michal
před 4 lety

Dobrý den, mam dotaz. V zavazadle mam budu mit dva longboardy. Je treba toto sportovni vybaveni nahlasit. Vybaveni se vejde jak do rozmeru tak do vahy.

Avatar uživatele
AdamK
před 4 lety

Dobrý den, otázka leč možná hloupá, ale typická pro Čecha - mohu si do palubního zavazadla na cestě do Praha-Oslo vzít řízky? :D Vím, že mají Norové problém s bramborami, jak je to s masem jsem nikde moc přesně nenašla, děkuji

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Jestli se neobejdeš bez starého studeného řízku, klidně si ho vem. Já to tedy nezkoušel, protože nemusím ani čerstvé řízky, ale kromě brambor Norové dovoz jiného jídla nezakazují (aspoň v běžném množství pro osobní potřebu). Pokud potřebuješ maso na chleba, doporučuju koupit si v Norsku konzervy tuňáka, které jsou tam velmi levné. Ani za chleba moc neutratíš. Jeden druh chleba (Kneipp) stojí kolem 8 NOK za 750 g, ale odpoledne bývá vyprodaný.

Avatar uživatele
Poli
před 4 lety

Dobrý den.

Mám teď letět do usa pouze na estu, a nevím jestli nebudou chtít vidět připříletu do usa zpáteční letenku. Bohužel zatím nevím kdy se budu vracet a nechce se mi kupovat letenka, když nevím jestli nebudu muset letět zpět v jiný datum. Jak to funguje u Norwegian? Kdybych si například už zakoupenou zpáteční letenku chtěl změnit na jiný datum. Nebo nějaké doporučení jak to obejít a být pro jistotu připraven? Děkuji

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Dobrý den,

Změna data jde, cca 2500 Kč + fare difference u nejlevnějšího tarifu.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Zpáteční letenka je podmínkou ESTA. Může ji po tobě chtít už aerolinka se kterou poletíš tam.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Mě se typek na checkinu ptal, jestli mám zpáteční letenku. "Ano" mu stačilo, ale mohli by chtít vidět rezervaci. To, že by ji asi neověřovali je věc jiná.

Aluška
před 4 lety

Body do věrnostního programu se načítají až po absolvování letu či by měly bejt na účtu hned po koupi a aktivaci programu? Letenky mám koupený už asi 2měsíce a body připsaný žádný nemám :-( Nebo při lowfare tarifu žádný nepřipisujou?

Díky za odpověď.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 4 lety

Vzdy a vsude az po letu. Chvili to trva.

Avatar uživatele
Jana
před 4 lety

Dobrý den, koupila jsem letenky na říjen do Kodaně, ale zjistila jsem, že potřebuji na letiště do Billundu. Nikde jsem nenašla podmínky pro storno rezervace. Je nějaká možnost vrácení peněz? Děkuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, pokud jsou letenky koupené v nejnižším tarifu, pak storno/vrácení peněz možné není (u kterékoliv aerolinky). Nevyjde ale lépe si ponechat letenku do Kodaně a do Billundu dojet vlakem/busem než kupovat letenku novou?

Avatar uživatele
Tomáš
před 4 lety

Dobrý den, mám letenky Praha-Oslo typu lowfare, takže mohu vzít jen zavazadlo na palubu do 10kg. Na stránkách jsem našel, že do příručního zavazadla nelze brát léky a bohužel používám oční kapky, bez kterých se neobejdu. Jaké jsou možnosti? Předem děkuji za odpověď.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, oční kapky myslím budou bez problému. Pokud má lahvička pod 100 ml, pak určitě.

Avatar uživatele
Ada
před 4 lety

Dobrý den, může letět moje dcera společně s její kamarádkou samy z Prahy do Švédska? Dceři bylo letos 15 a její kamarádce je 14

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, ano můžou, detaily: https://www.norwegian.com/uk/tra...ing-alone/

Načíst všechny komentáře