Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Norwegian

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Norwegian

Norwegian je jedna z nejrychleji se rozvíjejících nízkonákladových společností v Evropě, s výborným pokrytím celé Skandinávie a základnami v Londýně, Španělsku, Mnichově a dalších městech. Norwegian je také první seriozní aerolinka, která spustila pravidelné dálkové low cost linky z Evropy do USA nebo Thajska. Kromě toho provozuje i lety z USA do Karibiku.

Norwegian vynikají charakteristickou červenou přídí letadla, každý stroj má pak na směrovce vyobrazenou nějakou skandinávskou osobnost, ať už kulturní, historickou nebo sportovní.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Mezi nízkonákladovými společnostmi patří spíše mezi ty dražší, nicméně i tak často nabízí velice výhodné ceny jak po Evropě, tak do USA nebo Karibiku. Je nutné pamatovat, že v nejnižším tarifu není zahrnuto zavazadlo.

Nejlevněji letenky seženete na webu www.norwegian.no, obvykle o pár korun levnější na norské jazykové mutaci. Společnost jako jedna z mála nízkonákladovek nabízí možnost koupě garantovaných návazných letů.

Z Prahy provozují přímé lety do Bergenu, Göteborgu, Helsinek, Kodaně, Osla a Stockholmu.

Najdi nejlevnější letenky

Tip: Pokud je vám mezi 12–25 lety, využijte u přeletů napříč Skandinávií promo kód UNDER26. Získáte speciální cenu jednosměrných letenek, mnohdy i o 50 % nižší.

Norwegian Reward

Věrnostní program aerolinií Norwegian nabízí bezplatnou, rychlou a jednoduchou cestu k finanční úspoře. V rámci programu Norwegian Reward sbíráte body CashPoints, kdy 1 bod = 1 norská koruna (cca 2,50 Kč) a ty následně uplatníte při nákupu letenek či doplňkových služeb.

CashPoints získáváte při nákupu letenek u Norwegianu (2 % z ceny letenky bez poplatků) a partnerů mezi které se řadí například autobusový dopravci Flygbussarna a Flybussen, server Groupon a spoustu dalších (seznam partnerů).

Vaše CashPoints následně uplatníte při placení letenky, a to i částečným poměrem – část ceny letenky uhradíte CashPoints a zbytek platební kartou.

Pokud létáte častěji, za každých 6 letů obdržíte speciální bonus (navýšení bodů o 2 %, bezplatný seating, prioritní odbavení nebo zavazadla) platný 1 rok od data získání.

Určitě se při nákupu letenek do programu registrujte. Můžete jen získat.

Zavazadla

Zdarma si můžete vzít na palubu dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 23 cm, menší se pak musí vejít do dimenzí 25 x 33 x 20 cm. Dohromady by hmotnost neměla překročit 10 kg.

Odbavené zavazadlo je pouze v ceně vyššího tarifu a musí vážit do 20 kg. V případě, že potřebujete dokoupit separátně k nejnižšímu tarifu, zaplatíte od 10 do 50 € dle vzdálenosti letu.

Aerolinka převáží pouze kočky a psy za poplatek 38 do 65 €, a to pouze na linkách po schengenském prostoru.

Sportovní vybavení (lyže, kole, golfové hole) lze převážet za poplatek kolem 35 €, vždy je levnější provést rezervaci online.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je v případě Norwegian bez přidaného poplatku.

Můžete se odbavit klasicky online a palubní vstupenku vytisknout doma nebo v kiosku na letišti. Online check-in funguje od 24 hodin před odletem.

Nejpoužívanějším způsobem je mobilní odbavení. Zadáte-li při rezervaci telefonní číslo, dvě hodiny před odletem vám přijde sms s odkazem na odbavení. Palubní vstupenku budete mít v mobilu a při kontrole jen ukážete čárový kód.

Služby během letu

Norwegian byla první evropská aerolinka, která začala nabízet wifi na palubě. Byť se jedná o nízkonákladovou aerolinku, k wifi se připojíte na evropských linkách a letech z USA do Karibiku zdarma.

Za výběr svého oblíbeného místa v letadle si v nejnižším tarifu LowFare zaplatíte od 9 do 19 € na letech v rámci Evropy a 35 € na mezikontinentálních letech.

Občerstvení na palubě je rovněž zpoplatněno běžnými cenami (pití 2 €, sendviče 5–10 €). Na dálkových linkách si můžete předem přes internet objednat i teplé jídlo za cenu 25 €.

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

chci si zarezervovat letenku z NY do Prahy (přestup je v Oslu). Nyní však nevím zda vybrat LowFare nebo LowFare+. Jde mi o váhu zavazadla. Vracím se až za měsíc (po třech měsících), mám jedno zavazadlo, ale bojím se že bude těžší než 20 kg. Kdybych tedy zvolila LowFare+ může mít to moje zavazadlo více než 20 kg, nebo musím mít dvě zavazadla do 20 kg?

Předem děkuji za odpověď.

před 12 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1429 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, tarfi LowFare neumožňuje přepravu žádného zavazadla, LowFare+ zdarma do 20 kg. Za každý kilogram navíc se platí 10 €.

před 12 dny

Děkuji, objednala jsem si LowFare +, mám tedy zavazadlo velké do 20 kg, malé příruční do 10 kg a mohu mít sebou i nějaký batoh na osobní věci a doklady? :-)

před 3 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1429 komentářů
 • Poslat zprávu

Viz výše v sekci zavazadla: "Zdarma si můžete vzít na palubu dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 23 cm, menší se pak musí vejít do dimenzí 25 x 33 x 20 cm. Dohromady by hmotnost neměla překročit 10 kg." To je vše, co si s sebou můžete vzít na palubu.

Dobrý den,

radši se zeptám, na palubu můžu mít nabíječku na notebook nebo powerbanku?

před 13 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1429 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, ano bez problému.

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den,

jaký můžu mít kufr u Norwegian? Někde jsem viděl, že max. rozměry jsou 250 x 79 x 112 cm, někde zas že součet stran musí být menší než 158 cm..díky za odpověď.

před 20 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1429 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den,

zde kompletní oficiální informace Norwegian: https://www.norwegian.com/uk/boo...allowances

před 20 dny

Tudíž platí ta první možnost. Jen teda moc nechápu, jak může být maximální obvod 300 cm.

před 19 dny
David Eiselt

Platí maximální výška x délka x šířka a zároveň jejich součet nesmí být větší než 300 cm. Takže třeba 250 x 25 x 25 je ok, ale 250 x 79 x 10 je přes :)

Přidat odpověď
před 19 dny

Dobrý den,

Letíme do Švédska touto společností,2dospelí a 2deti,musime si příplacet za místa vedle sebe, nebo stačí při odbavení říci, aby nás dali k sobě?

Děkuji za odpoved

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1429 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, nemusíte. Norwegian záměrně nerozesazuje.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobry den, pristi tyden letime z norwegian do kodane. Chapu to spravne, ze kdyz si udelam online check in doma a mam pouze palubni zavazadlo, nemusim jit na prepazkou ale rovnou ke kontrole? Na letisti budeme mit asi malo času, stačí hodina před odletem kdyz nemam odbavene zavazadlo?

před 3 měs
Pavel Planespotter

Je to tak, hodina stačí.

Přidat odpověď
před 3 měs
Leoš Literák

IAG ve čtvrtek uvedla, že ve firmě Norwegian koupila podíl 4,61 procenta a že plánuje s touto společností zahájit rozhovory zahrnující možnost předložení nabídky na úplné převzetí.

https://www.novinky.cz/ekonomika...ouply.html

Odpovědět
před 3 měs

Ahoj, zrovna jsem koupil letenku Praha-Kodaň v LowFare.

Odbavení se tedy otevře 24h před odletem? Je tam pak nějaká možnost přidělení sedadla zdarma nebo se bude platit?

Díky moc

před 3 měs
David Eiselt

Během každého odbavení je výběr sedadel zdarma :)

před 3 měs
Jan Čermák
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 19 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-04-23T10:24:02+02:00)

Jak starou máš tuhle informaci, Dave? Vloni mi bylo umožněno na kiosku ve státech sedadlo zvolit, letos dvě odbavení - mobil z Prahy a kiosek v Bergenu a sedadla přidělena bez možnosti změny zákazníkem. Šel jsem v Bergenu na přepážku a ochotná paní mi pak zdarma změnila na místo, které jsem v checkmytrip viděl jako volné.

Jedná se o zkušenost týden zpátky.

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravím,

chceme s touto společností letět do USA. Nevíte jak je to s prostorem na nohy? Jestli je tam dost místa nebo to vypadá jako v letech v evropě?

Díky

David

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1429 komentářů
 • Poslat zprávu

Neliší se od ostatních aerolinek létajících dálkové lety.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobry Den, chtela jsem se zeptat kolik ml și muzu vzit do prirucniho zavazadla ? Mam sebou parfem a nevim jestli și ho muzu vzit sebou. Dekuji za odpoved

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 1429 komentářů
 • Poslat zprávu

Maximálně 100 ml v jednom balení.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, mám příruční zavazadlo 50 x 30 x 30 , mohu si ho vzít do letadla? Mohu si vzít na palubu litrovou láhev vody zakoupenou po odbavení nebo musí být voda v decilitrových lahvičkách? Je směrodatná informace, že za rezervaci místa na palubě je poplatek 35 EUR (zdá se mi to neúměrné, let s Norwegian)? moc děkuji

před 5 měs
David Eiselt

Dobrý den Ivo, rozměry jsou uvedeny výše (55 x 40 x 23 cm), pokud budou vaše zavazadlo přeměřovat, neprojdete.

Voda zakoupena za bezpečnostní kontrolou je v pořádku, už vás nikdo kontrolovat nebude, proto není nutné dbát na omezení kapalin.

Co se týče poplatku za rezervaci místa, tak 35 € je za let mezi Evropou a jiným kontinentem, např. USA. Nechte si přidělit sedadla automaticky a poplatku se vyhnete.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu