Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Qatar Airways

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Qatar Airways

Jedna z nejkvalitnějších aerolinek světa, 5* Qatar Airways, jsou známé především svým skvělým prozákaznickým přístupem nehledě na to, zda máte letenku do první nebo ekonomické třídy, ale také moderními letadly a svou rozsáhlou sítí destinací po celém světě.

Od 21.8.2017 létá Qatar Airways taktéž denně do Prahy a od 14.12.2017 navyšuje počet spojení na 2 lety denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Qatar Airways mívají občas opravdu výhodné akce především do oblasti jihovýchodní Asie, Afriky a Austrálie.

Standardní letenky je obvykle ideální nakupovat zhruba 2–4 měsíce před odletem. I pokud narazíte na cenu o 1–2 tisíce vyšší u Qatar Airways, je na zvážení, zda jejich nabídku nevyužít. Oproti ostatním aerolinkám jsou kvalitativně většinou o třídu výš, stejně tak přestup na novém letišti v Dauhá bývá komfortnější než například v Dubaji.

Qatar Airways využijete především pro cesty do celé Asie, Austrálie a Afriky, ale občas jsou i výhodné akce do Jižní Ameriky. Qatar Airways létají ze svého uzlu v Dauhá do celé Evropy, včetně dobře dostupných letišť pro české cestovatele – Berlína, Mnichova, Vídně, Budapešti a od 21.8.2017 také každodenně do Prahy.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Kabinové zavazadlo o rozměrech 50 x 37 x 25 cm do 7 kg plus jedno další menší (typicky kabelka, notebook, kabát) je vždy zdarma.

Odbavit zdarma lze na všech linkách a u všech typů tarifů i velké zavazadlo do 30 kg.

Qatar Airways umožňují přepravu psů zdarma (některé destinace však mohou být vyňaty, je nutné si přesné podmínky vždy ověřit u aerolinky).

Odbavení

Jako u každé moderní aerolinky, i zde máte tři možnosti odbavení, všechny zdarma.

  • Klasické letištní odbavení je obvykle možné 1–3 hodiny před odletem,
  • online se můžete odbavit 48 hodin až 90 minut před odletem (u letů do USA nejdřív 24 hodin před odletem),
  • mobilní check-in je možný po stažení aplikace Qatar Airways a pouze u vybraných letišť. Nemusíte řešit žádné tisknutí palubních vstupenek a všechny informace máte neustále přehledně v mobilu. Více informací webu Qatar Airways.

Přestup

Společnost nabízí cestujícím s letenkou ve vybraných tarifních třídách (pro zjištění nároku kontaktujte prodejce nebo aerolinku) hotel zdarma při přestupu. Kromě určité výše tarifní třídy musí pasažéři splňovat další podmínky:

  • Čas na přestup je delší než 8 hodin a kratší než 24 hodin,
  • mezi lety neexistuje dřívější spojení,
  • rezervace hotelu není možná při koupi letenky méně než 72 hodin před odletem.

+Qatar (stop–over program)

Až do konce roku 2018 máte možnost využít speciálního programu pro přestupující cestující +Qatar. Jedná se o nabídku hotelu zdarma všem, kteří mají přestup mezi 12 a 24 hodinami. O hotel si jednoduše zažádáte na qatarairways.com/plus-qatar.

Vízum do Kataru

V srpnu 2017 Katar pro občany Česka, Slovenska a dalších 78 zemí zrušil povinnost zřizovat vízum předem. Nyní obdržíte vízum zdarma na 90 dní po příletu na letiště v Dauhá, přičemž na území Kataru můžete vstoupit neomezeně-krát v průběhu 180 dní od vydání razítka.

Služby během letu

Během letu vždy dostanete teplé jídlo nezávisle na vzdálenosti.

Qatar Airways mají velmi dobře propracovaný systém individuální palubní zábavy prostřednictvím obrazovek u každého sedadla.

Během letu se připojíte k wifi (vyberte síť „OnAir“), prvních 15 minut a 10 MB je zdarma. V případě zájmu si můžete dokoupit další hodinu za 5 $, 3 hodiny za 10 $ a celý let za 20 $ s omezením na 200 MB. Po celou dobu letu můžete odesílat i přijímat sms zprávy podle tarifu vašeho operátora.

60 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Je možné Praha- Doha- Srí lanka mít ve velkém zavazadel cigarety a alkohol pro vlastní potřebu? Doha pouze přestup. Díky

Odpovědět
před 12 dny

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jestli máte zkušenosti ohledně +Qatar programu.

Konkrétně by mě zajímalo, jestli je stále nezbytné rezervovat letenku jako multi-city, tedy Praha - Doha a Doha - Bangkok. V aktuálně vyvěšených informacích u nich na webu to nějak nemůžu dohledat.

Dále a hlavně bych se ráda zeptala, jestli máte zkušenosti jak to funguje, pokud by se rezervovalo přes agentury typu letuška, letenky, student agency,... Je to problém? Je nezbytné bookovat přímo u Qataru.

A poslední dotaz ohledně varianty uskutečnění rezervace a placení později za "drobný poplatek". Nějak se nemůžu dohledat, kolik ten poplatek činí...

Předem moc děkuji za veškerou pomoc.

před 14 dny
David Eiselt

Není nutné rezervovat odděleně jako stop, ale musíte mít těch 12 hodin na přestupu minimálně. Můžete letenku koupit i zde, nejen na webu Qataru a drobný poplatek je v řádu desítek korun – městská daň.

Přidat odpověď
před 14 dny

Dobrý den.. Mám takovou otázku.. Kvůli špatné srážlivosti krve si musím před letem píchat injekce.. Moje teta, která má stejný problém, měla velké problémy v Saudské Arabii s tím, že nemohla na záchod s přítelem, aby jí tam injekci píchl.. Bude tohle problém i v Kataru? A protože nemůžu brát hormonální antikoncepci, užívám jiné pilulky, ale nikdy jsem s tím do arabské země neletěla a nikdy mi vlastně nikdo ani léky nekontroloval.. Jak je to s kontrolou léků? Může být něco problém? Cílová destinace je Doha. Děkuji předem za odpověď.

Odpovědět
před 15 dny

Dobrý den, letím přes Doha do Vietnamu. Chci si do velkého zavazadla k odbavení zabalit 0,5 l slivovice. Vím, že do Vietnamu to není problém, ale import alkoholu do Doha je striktně zakázán. Vztahuje se tento zákaz i na transit? Na aplikaci Qatar Airlines jsem si o tomto zákazu přečetla i pro transit, ale nevím, jestli jsem to dobře pochopila. Máte někdo s tímto zkušenost? Přestup v Doha je jenom 4hod. Děkuji.

před měs
Avatar uživatele vlasta
vlasta

Ahoj,v lednu jsme letěli skupinka z Prahy do Bangkoku s přestupem přes Dohá.V odbavených zavazadlech jsme měli každý nějakou tu slivovičku a bez problémů.Na přestup 1 hodinku,zavazadla přeložili,nepoškodili.

před měs

Děkuji, to je super a ta rychlá reakce na dotaz je úžasná. Díky.

Dobrý den, včera jsem koupil 2 letenky PRG- BKK s Qatar Airways přes Student Agency a chtěl jsem si zarezervovat přes rezervační kód sedadla, ale složitě mi to ve správě rezervací na stránkách dopravce hlásilo nesprávný kód. Poradí někdo jak si bloknout sedadla? U Emirates je to přehlednější.

před měs

Ahoj, stejně jak u jiných portálů máš kód rezervace portalu a aerolinky. Mrkni pořádně, jestli si tam zadaval ten správný kód.

Do emailu bys měl dostat potvrzeni o letenkach a tam kod bude

před měs
David Eiselt

Jak na sedadla https://www.cestujlevne.com/blog...-v-letadle

a budeš k nim potřebovat kód rezervace pro aerolinku https://www.cestujlevne.com/blog...ce-letenek

Dobry den. Prosim, v breznu chceme letet do Thajska a dnes jsem nasla letenku z Mnichiva do Bankoku od Qatar Airways za 12.368. Chci se zeptat jestli je to dobra cena, koupit, nebo jeste pockat? Dekuji, hezky den

před měs
mirjur

Pokud ti vyhovuje, tak je to dobrá cena.

před měs
David Eiselt

Pokud je tedy Mnichov blíže, než Praha. V opačném případě je lepší počkat na akci i z Prahy, klidně okolo 13 tisíc, což je standardní částka.

před měs

Ahoj, já letím z mnichova s qatarem 25.listopadu a vybiral sem i kvůli 787 která je ještě s 747 posledni na seznamu.

Letenky mě vyšly na 11.400 z mnichova. Což tedy tva cena za 12.5 je také zadarmo

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

787 Qataru je za trest a to letadlo tady bude dalších 30-40 let. Hloupost se kvůli tomu mrcasit do Mnichova, když QR létá z Prahy 2x denně a snad i se 787.

Jestli letite až v březnu, tak není nutné panikařit a kupovat půl roku v předstihu.

před měs
Avatar uživatele eremi
eremi

787 QR určitě není za trest, ten si teda představuju poněkud jinal, ale letadlo tu bude desítky let a Petr má pravdu, že nemá smysl kvůli tomu jezdit do Mnichova.

před měs
Avatar uživatele Karel
Karel

Ehm, jak se pozná letadlo za trest? Rozmístění sedaček? Šířka sedaček? Hluk motoru? Smradlavé hajzlíky typické pro daný model?

Když už se tady nadává na letadla, řekněte alespoň proč. Např. jsem malý tlusťoch a proto mi vadí šířka sedadel. Ale obecně říct, že je nějaké letadlo za trest?

před měs
Kryštof Hájek

Já jsem na tom konstitučně asi podobně, tedy řeším taky především šířku sedačky - a pro mě je například 787 opravdovou mučírnou, pokud sedím u okna. Nevím, jestli jsem měl vždy smůlu na špatné místo, ale prostě 787 u okna se absolutně nedokážu poskládat, sedačka je tak namáčknutá na stěnu, že nelze pořádně sedět.

Jinak obecně jsou asi nejoblíbenější typy vždy jen s dvousedačkou v řadách u okna (2 - 4 - 2, 2 - 3 - 2), tj. Airbus A330, A340, A380 nahoře, B767 a většina menších letadel.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 352 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-09-04T10:19:28+02:00)

Šířka a konfigurace sedadel.

777 s 10 sedačkami napříč je myslím exemplární příklad letadla za trest (z pohledu cestujících) a bohužel v dnešní době standard (čest výjimkám jako Korean Air nebo Singapore Airlines s konfigurací 3-3-3).

Na leteckých fórech se spekuluje, že podobně jako v případě 777, která byla uvedena na trh s 9ti napříč, tak i 380 až přestane být novinkou dostane minimálně na dolní palubě v Y jednu sedačku napříč navíc.

před měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Za me je kazda longhaul cesta economy za trest, bez ohledu na letadlo - uprimne nevidim velky rozdil v komfortu mezi 3-4-3 a 3-3-3.. Jedine, kdy mi nevadi mackat se v monkey class, je kdyz koupim eco deal za dobrou cenu.. Napr. do Thajska se da doletet z Vidne v PE za 20k primym letem s EVA - rozhodne bych to zaplatil radsi nez 13k z let s prestupem z Mnichova v monkey class..

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak do Thajska se dá doletět i za 10,5 z Budapešti s Qatarcema a rozdíl 10 tis je aspoň pro me hodne velký. To je půlka mě útraty na místě za 14 dnů. Každý ale dle své peněženky. Vzhledem k tomu,ze jsem oba úseky z Doha do BKK obsadil trojku a čtverku pro sebe,tak si rozhodne nemůžu stěžovat. Letět za 13 z Mnichova je dle mě hovadina.to jde i z Prahy.

před měs

Ahoj, osobně teď čtu vubec poprvé negativní recenze na 787.. každopádně ja mám mnichov blíž než prahu, proto létám z Mnichova.

Jak už tady bylo zmíněno, naposledy když jsem letel s Etihadem tak jsem 2x mel štěstí a lehl jsem na 4ku.

Letadlo tu mozna bude 10 20 let, ale dokud sem mladej tak ai rad sen splnim :-)

Dobry den, chci se zeptat. Letim z ceske rep. do vietnamu s vietnamskym pasem, s prestupem v Doze. Potrebuji vizum na vstup do Dohy?

Dekuji

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud budete jen přestupovat (= zůstanete v tranzitním prostoru), vízum nepotřebujete. Pokud chcete navštívit město, pak vízum potřebujete, Vietnam není vyňat z vízové povinnosti.

před měs

Děkuji za rychlou odpověd. Ještě by mě zajímalo, pokud bude potřeba, je možné odbavit 2-3 kufry, které by dávali součet 30 kg + příruční zavazadlo?

Děkuji

Dobrý den, na letence mám napsáno zavazadla: 30 kg na dospělého. Chtěla bych se zeptat jestli se jedná o jeden kus, nebo si můžu vzít například dva kufry po 15 kg?

Děkuji za odpověď

před 2 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Klidne 2kufry, ale 30kg neni povinna vaha všech zavazadel (soucet), muzete si toho vzit i méně, 30kg je maximum

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

máte zkušenost s rušením letenky u Qataru? Na webu mají obecné info, je lepší volat přímo do nejbližšího officu v Polsku? Mám letět v říjnu, zvažuji buď prodat a změnit cestujícího. Ale to vyse v diskuzi nedoporučujete či přímo zrušit.... díky za odpověď

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, změna cestujícího určitě možná nebude tak, jako u většiny dalších aerolinek. A poplatky za zrušení záleží na zakoupeném tarifu, každopádně zavolejte tam, kde jste kupovala letenku.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

Potřebuju poradit ohledně vymáhání kompenzace za zpožděný let u Qatar Airways. Problém jsem se rozhodl řešit sám, s tím že jsem kontaktoval aerolinku přes jejich officiální stránky a napsal stížnost. Po týdnu jsem dostal odpověď, že je vše v pořádku a že mám na kompenzaci nárok ALE! že musím kontaktovat nejbližší qatar office. Nejbližší office jsem si tedy našel Prahu, s tím ale, že se dovolám do Wroclavi v Polsku kde je European customer contact center. (Pokud jsem to pochopil správně). Telefonní linky mají ale pořád obsazené a žádný kontakt na e-mail nemají. Potřebuju proto radu kde zavolat, popřípadě jestli není nějaké telefonní číslo kde se mluví česky... Nebo ještě lépe e-mail kde napsat. Mockrát děkuju.

před 2 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Zavolejte do toho polska, komunikace v anglictine, po cesky se s vama bavit nebudou, to by musela byt na lince ceskeho jazyka znala osoba. Musite skouset a čekat na lince...

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, zakoupili jsme si letenky do Thajska a potřebovali by jsme přepsat jednu letenku na jinou osobu. Je to u Qataru možné? Případně nějaké jiné rady?

Předem děkuji za odpověď.

před 2 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Koupit novou letenku a puvodni letenku stornovat - jestli to dovoluji tarifni podminky

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobry den, letim s Qatarem na Novy Zeland a chtela bych si prikoupit dalsi zavazadlo. Bohuzel jsem nikde nenasla ceny. Kdyz jsem si dala manage my booking nabidlo mi to jen pridat kila na mem soucasnem kufru a castka byla kolem USD1500 :-D

Dekuji za odpoved

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, bohužel je to tak, že Qatar Airways (vyjma letů do Ameriky) neumožňuje přikoupit prostě jen druhé zavazadlo, ale částku si skutečně účtuje po kilech navíc. V případě cesty z Evropy na Nové Zéland se jedná o 70 USD za 1 kg, takže pokud máte další 20kg zavazadlo, skutečně zaplatíte 1500 $.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobry den, při přestupu z Vietnamu máme 12 hodin pauzu tak bych se chtěl zeptat jestli máme nárok na hotel zdarma? A odbavene zavazadlo mi samy přemístí na další let, nebo ho budu muset mít po celou dobu 12ti hodinové pauzy u sebe ? Děkuji.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží v jakém tarifu a rezervační třídě máte letenku koupenou, na tom vám tady bohužel nikdo nebude umět odpovědět, dotaz směřujte přímo na Qatar Airways.

před 3 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Vždyť vše máte popsáno výše, proč se ptáte na něco, co Vám tady nikdo není schopen odpovědět a co je v článku jasně napsáno???

před 3 měs
David Eiselt

U přestupu 12+ hodin, v tomto roce stačí požádat o Qatar+ program. Ale jak píše eremi, viz výše....

Přidat odpověď
před 3 měs

Letenky mám přes cestovku ,kde sa dají zamluvit sedadla v letadle. Děkuji

před 3 měs
David Eiselt

Při odbavení zdarma, buď online na webu aerolinky nebo na letišti požádat u přepážky.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, když budu přestupovat v Doho na let do Sydney, musím si vyzvednout zavazadlo nebo mi ho přemístí na určený let sami? Děkuji za odpověď.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, přemístí sami, pokud nebude mít nějaký extra dlouhý noční přestup, viz: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, rádi bychom při přestupu na letišti v DOHA (poletíme s Qatar Airways) využili program +QATAR (stop-over program). Jak je to v tomto případě se zavazadly? "Velké" odbavené zavazadlo zůstává celou dobu v tranzitu, nebo si jej musíme vyzvednout, pojede s námi na hotel a při pokračování v cestě jej budeme muset odbavit znovu? Nejsme si jisti. Děkuji.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, odbavené zavazadlo si musíte vyzvednout a po celou dobu bude s vámi.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, budeme mít 18 hodin pauzu na letišti, jak doporučujete tento čas strávit? Rádi by jsme to strávili návštěvou města, děkuji předem za info. S.Štědrý.

před 6 měs
David Eiselt

Využít hotelu zdarma a projít si město :)

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den .

Je možno použít na palubě letadla, popř. v tranzitu e-cigaretu(Praha-Dohá-Denpasar)?Děkuji

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele VeronikaGajova
VeronikaGajova

Dobry den, cestou z dovolene mame 11 hodin pauzu na letisti v Doha. Madledivy-Sri Lanka - Doha- Praha

Tato pauza je pres noc. Mame prosim narok na hotel zdarma?

Pokud ano jak prosim postupovat?

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud vím, tato kombinace v sobě vždy obsahuje lety SriLankan Airways, kdy nárok na hotel není.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý večer, dostala se ke mě informace ,že je v letadle možno koukat na filmy z vlastniho zdroje ale jen určitého formátu..... timto se chci informovat jaké formáty jsou podporovány... Děkuji Gallertová

před 8 měs

Dobrý den,

letěl jsem před měsícem v business a tato možnost nebyla (A330 + Dreamliner).:(

před 8 měs
cali

Určitý formát? Určitě bude zakázána pedofilní pornografie. Zoofilní je naopak povolena, hlavně sudokopytníci a zejména přežvýkavci.

před 8 měs
Avatar uživatele miro776
miro776

ak pocas letu chcete sledovat svoje filmy,tak si ich pozrite na svojom mobile/tablete atd.. neviem o nikom,komu sa podarilo pustit a sledovat film zo svojho zariadenia cez USB kabel na TV u Qataru. a nikdo vam asi neda doporucenie na vhodnu kombinaciu video a audio kodeku ... inak maju v ponuke cez 100filmov ,aj novinky, tak z toho sa da vzdy nieco vybrat.. btw, akekolvek XXX tam nebude fungovat,pretoze QR cenzuruje aj filmy pre deti/mladez...

před 8 měs
cali

Myslím Miro, že z USB to nepůjde nikomu, tedy filmy. Kde by to mohlo jít, jsou letadla vybavená konektory xPort (vypadá to jako S-Video), což jde spojit se spešl kablíkem s IPhone/iPod atd. Jenomže dochází k degradaci kvality v IFE, takže to v podstatě nemá cenu.

před 8 měs
Avatar uživatele Petr St
Petr St

Zkušenost stará pár hodin B 777 a A 380, USB Flash to vůbec nezaregistruje...

Přidat odpověď
před 8 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu