O aerolince Qatar Airways

Jedna z nejkvalitnějších aerolinek světa, 5* Qatar Airways, jsou známé především svým skvělým prozákaznickým přístupem nehledě na to, zda máte letenku do první nebo ekonomické třídy, ale také moderními letadly a svou rozsáhlou sítí destinací po celém světě.

Qatar Airways provozují jednu z nejnovějších flotil na světě včetně nejmodernějších letadel Boeing 787 Dreamliner, Airbus A350 či Airbus A380.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Qatar Airways mívají občas opravdu výhodné akce především do oblasti jihovýchodní Asie, Afriky a Austrálie.

Standardní letenky je obvykle ideální nakupovat zhruba 2–4 měsíce před odletem. I pokud narazíte na cenu o 1–2 tisíce vyšší u Qatar Airways, je na zvážení, zda jejich nabídku nevyužít. Oproti ostatním aerolinkám jsou kvalitativně většinou o třídu výš, stejně tak přestup na novém letišti v Dauhá bývá komfortnější než například v Dubaji.

Qatar Airways využijete především pro cesty do celé Asie, Austrálie a Afriky, ale občas jsou i výhodné akce do Jižní Ameriky. Qatar Airways létají ze svého uzlu v Dauhá do celé Evropy, včetně dobře dostupných letišť pro české cestovatele – Prahy, Berlína, Mnichova, Vídně, Budapešti.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Kabinové zavazadlo o rozměrech 50 x 37 x 25 cm do 7 kg plus jedno další menší (typicky kabelka, notebook, kabát) je vždy zdarma.

Odbavit zdarma lze na všech linkách a u všech typů tarifů i velké zavazadlo do 30 kg.

Qatar Airways umožňují přepravu psů zdarma (některé destinace však mohou být vyňaty, je nutné si přesné podmínky vždy ověřit u aerolinky).

Odbavení

Jako u každé moderní aerolinky, i zde máte tři možnosti odbavení, všechny zdarma.

 • Klasické letištní odbavení je obvykle možné 1–3 hodiny před odletem,
 • online se můžete odbavit 48 hodin až 90 minut před odletem (u letů do USA nejdřív 24 hodin před odletem),
 • mobilní check-in je možný po stažení aplikace Qatar Airways a pouze u vybraných letišť. Nemusíte řešit žádné tisknutí palubních vstupenek a všechny informace máte neustále přehledně v mobilu. Více informací webu Qatar Airways.

Přestup

Společnost nabízí cestujícím s letenkou ve vybraných tarifních třídách (pro zjištění nároku kontaktujte prodejce nebo aerolinku) hotel zdarma při přestupu. Kromě určité výše tarifní třídy musí pasažéři splňovat další podmínky:

 • Čas na přestup je delší než 8 hodin a kratší než 24 hodin, 
 • mezi lety neexistuje dřívější spojení, 
 • rezervace hotelu není možná při koupi letenky méně než 72 hodin před odletem.

+Qatar (stop–over program)

Až do konce dubna 2019 máte možnost využít speciálního programu pro přestupující cestující +Qatar. Jedná se o nabídku hotelu zdarma všem, kteří mají přestup mezi 12 a 24 hodinami. O hotel si jednoduše zažádáte na qatarairways.com/plus-qatar.

Vízum do Kataru

V srpnu 2017 Katar pro občany Česka, Slovenska a dalších 78 zemí zrušil povinnost zřizovat vízum předem. Nyní obdržíte vízum zdarma na 90 dní po příletu na letiště v Dauhá, přičemž na území Kataru můžete vstoupit neomezeně-krát v průběhu 180 dní od vydání razítka.

Služby během letu

Výběr místa zdarma: Ano, kdykoliv po koupi letenky

Během letu vždy dostanete teplé jídlo nezávisle na vzdálenosti.

Qatar Airways mají velmi dobře propracovaný systém individuální palubní zábavy prostřednictvím obrazovek u každého sedadla.

Během letu se připojíte k wifi (vyberte síť „OnAir“), prvních 15 minut a 10 MB je zdarma. V případě zájmu si můžete dokoupit další hodinu za 5 $, 3 hodiny za 10 $ a celý let za 20 $ s omezením na 200 MB. Po celou dobu letu můžete odesílat i přijímat sms zprávy podle tarifu vašeho operátora.

Recenze z letu

Kontakt

Qatar Airways nemají aktuálně v Praze ani jinde v Česku kamennou pobočku pro cestující. Kontaktovat lze aerolinku pouze skrze telefonní číslo, které může být odbaveno anglicky hovořícími operátory:

 • +420 296 184 765 - pro všechny cestující
 • +420 296 184 766 - pro členy věrnostního programu Privilege Club

V případě méně urgentních dotazů lze využít také kontaktní formulář.

Veškerá komunikace přímo s aerolinkou je dostupná pouze v angličtině.

438 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
radek

Dočkali jste se refundace?

Já už více než měsíc od telefonického zrušení (s dostatečným předstihem před odletem - po obdržení mailu o zrušení letů) a požadavku na refund a nic... Dotyčný na lince tvrdil že přijde mail, a tak za cca měsíc refund. Je fakt že zpáteční let měl být za týden, cesta tam ale již v únoru. Koupeno v jednom balíku přímo od Qatar Air .

Elektronická letenka samozřejmě při online vyhledání zmizela.

Nějaký tip jak postupovat? Sociální sítě nejedu, nikde neregistrován, nevíte jestli mají nějaký e-mail kde by se dalo požadovat vysvětlení, či zaurgovat?

Dík moc za radu/info

před 3 měs
Avatar uživatele tomtom
tomtom

Čekal jsem cca 4 měsíce na potvrzení refundace za změnu letenky, tento týden poslali mail, že refundaci uznali a posílají, max do měsíce... Urgoval jsem to asi 3x, vždy došla odpověď že je to v procesu..

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravím, je možné vynechat vlakový úsek Vídeň - Praha - Doha (vlakem Vídeň - Praha ) nebo není a nenastoupením na vlak propadá celá letenka? Díky.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele milena.m
milena.m

Dobrý den, prosím o radu

Loni v listopadu jsem měla letět na Bali. Let byl zrušen a já si vybrala možnost nechat si letenku a využít ji do dvou let.

Dovolenou jsem odložila přesně o rok a ráda bych rezervovala letenku přesně na ten samý let. Nevím jak to mám udělat, když se dostanu do kroku placení, je tam využít woucher a když zadám číslo původné elektronické letenky, tak mi to píše, že je neplatné. Děkuji

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

A máte zadat číslo letenky nebo číslo voucheru? Když tak zkuste podporu třeba přes facebook nebo twitter QA.

před 6 měs
Avatar uživatele milena.m
milena.m

Zkusím twitter, díky

před 6 měs
Avatar uživatele Petr St
Petr St

Číslo původní letenky je jiné než voucheru který mi po zrušení vydali. Také mi to psalo neplatný voucher, je tam potřeba za číslem 157 dát pomlčku, která ovšem v čísle voucheru není. Po zadání pomlčky to vouchery vzalo.

před 6 měs
Avatar uživatele milena.m
milena.m

Mě letenku nezrušili, je pořád otevřená. Napsala jsem ji na twitter a odpověděli, že mám kontaktovat jejich kancelář.

To mám radost, protože moje angličtina " is not good". Děkuji za odpověď

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, chtěl bych koupit letenku s QA s větším předstihem cca půl roku, ale pas mě vyprší za 4 měsíce. Můžu pro rezervaci letenky zadat staré číslo pasu?

před 7 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Ano, pravděpodobně ji vůbec nebude vyžadovat.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele torpy68
torpy68

Neletel teraz niekto s QR na Maledivy?

Ze vraj robia pred odletom v Dohe AG testy. A toto uz teda nemienim riskovat, ze zostanem ja, priatelka zatvoreny na 14dni na pol ceste. Este chcvilu pockam co s toho bude, ale uz sa pomalicky s Maledivami na Vianoce zacinam lucit.

Odpovědět
před 7 měs

Ahojte. Prosím vás, chápem správne aktuálnu akciu o zmene letu správne tak, že ak kúpim letenku ešte do konca roka napríklad na február, môžem ju ešte v januári zmeniť? Alebo ten let musí byť ešte v decembri aby sa dal zmeniť. Diky

https://www.qatarairways.com/en/...dence.html

You can book today and change your plans if you need with guaranteed flexibility on tickets issued until 31 December 2020.(Effective 1 October 2020 and valid for tickets issued on/before 31 December 2020)

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Myslím jen jedna z hejna vlaštovek, které nás čekají:-(

https://www.executivetraveller.c...basic-fare

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak mně by to v podstatě tolik nevadilo, pokud by s tím bylo spojeno adekvátní (výrazné) snížení ceny, což mám maličko obavu, že nebude. Spíš bude opačný trend. Ale necháme se překvapit.

Cali jedna osobní otázečka. Jak si stojí Ethiopian airlines a možnost získání statusu, když poletím v economy? Když tak na mail. Dík

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Alianční challenge by šel zařídit předem, otázka je ho pak vylítat a prodloužit. napíšeme si;-)

před 7 měs
Avatar uživatele Martin
Martin

Dnes jsem koukal na nový tarif QR business clasic a vypadá to že cena zůstala ale zrušili vstup do salonku a výběr sedadla....

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To je to o čem byla řeč.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Keellim
Keellim

Ahoj chci se zeptat, v sobotu mi přišel email o změně letu.Toto jsem neodsouhlasila a zažádala o refund, peníze jsem samozřejmě ještě nedostala, ale už zmizela i má rezervace, jak v aplikaci tak v klasickém vyhledavači, máte s tím někdo zkušenosti? Diky

před 8 měs
Avatar uživatele
mirjur

Buď v klidu, mně peníze přišly po 10 dnech po oznámení zrušení, jinak žádný mail ani nic jiného.

před 8 měs
Avatar uživatele Keellim
Keellim

Díky, tak snad se dočkam.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

QA zrusili lety Prg-Doh min do konce roku... takze lety z Prahy na Maledivy/Seychely/atd mmj. pres vanoce jsou mrtvy

před 8 měs
Avatar uživatele
mirjur

Ano, už 9.10. mi zrušili Seychely... a 19.10. jsem měl na účtu peníze zpět, za což mohu jen zatleskat. Ale těch Seychel je škoda - za ty (indické) prachy :-)

před 8 měs
fridgy

co to je za blbost? nejaky zdroj? na QR stale spoustu datumu dostupnych...

před 8 měs
Avatar uživatele
danny

Na Seychely ale Češi nesmí a dlouho smět nebudou přece? Nebo někdo má jiné info?

Ad QR zrušil jen lety v některých dnech v týdnu, ta klasika přinejmenším st, pá, ne by měla trvat.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele torpy68
torpy68

Mal by som dotaz.

QR mi zmenili lety. MLE- VIE kde zrusili 1 let a tym padom ma posunuli na dalsi. Ale sposobilo to ze v Dohe budem mat namiesto 3 hodin az 9 hodinovy prestup cez noc.

Je v takomto pripade aj v Economy narok na nejaky hotel ,alebo nieco podobne?

Mam este moznost poziadat o refund no nue som si isty ci si nenauctuju nejake poplatky.

Cesta tam zostala bez zmeny.

Diky

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Na žádný hotel ani nic jiného nárok nemáš. A nevím, proč by si měli účtovat nějaké poplatky za zrušení, pokud o tom není zmínka v mailu, který ti poslali. Pokud jsi to teda kupoval přímo u nich.

před 9 měs
Avatar uživatele torpy68
torpy68

Praveze este ziadny mail neposlali.Videl som to len v aplikacii a je tam moznost potvrdit to,alebo refundovat s poznamkou, ze sa mozu uctovat poplatky.

Zatial s tym nic robit nebudem a pockam az sa oficialne ozvu mailom.

Je to az za 3 mesiace. Ale myslim, ze ked zrusili jeden povodny segment a nahradili ho inym letom vdaka comu sa vyrazne zmenila doba cesty(prilet do VIE o 5 hodin neskor) mal by byt narok na full refund?

před 9 měs
Avatar uživatele sonic
sonic

Oficialny mail ti asi nepride ziadny, nam uz zmenili Seychelly v C snad 3x a z toho mail o zmene casov prisiel iba prvy krat...dalsie dve zmeny uz iba v aplikacii. Pri refunde by si nemali uctovat ziadne poplatky, mala by byt vratena cela suma...otazne je iba kedy. Ja mam uz tiez nutkanie stlacit to tlacitko refund a mat s tym pokoj, lebo ako tak sledujem tak jesen/zima/jar bude opat na 99% mrtva a mozeme dufat ze od zaciatku leta sa to opat zacne uvolnovat...ale ci mam na to este chut to stale sledovat, kazdu chvilu presuvat a mat niekde blokovanych par tisic € za 5 leteniek v C...no neviem neviem

před 9 měs
Avatar uživatele torpy68
torpy68

Tak vidim, ze problemy mame podobne...

Tiez ma uz unavuje sledovat co sa kde zmenilo. Aky kde treba test a veci podobne.

Necham to este chvilu v stadiu "mrtveho brouka" a tak o mesiac uvidim co bude.Mozno este pomenia aj tie ostatne lety, lebo ako pises nevyzera to ruzovo minimalne Jesen a Zima.

Asi to u mna dopadne tak, ze nakoniec o refund poziadam a cez sviatky ak sa bude dat zoberiem nieco na poslednu chvilu aby uz nestihli zmenit pravidla. Alebo sa zopakuje leto a budem niekde a Slovensku.

před 9 měs
Avatar uživatele Pepper.Sgt
Pepper.Sgt

Mě přišel email s nadpisem Changes to your flight timings, což v praxi znamená posun odletu PRG-HKT o 1 den a posun uz zpátečního letu o 2 dny. Předpokládám, že změny jsou kvůli zrušení původních letů, ale to už se nikde nepíše. Thajsko letos pro Čechy nedopadne takže chci všechno zrušit.

V podmínkách pro refund stojí:

Pokud byl váš let zrušen/částečně zrušen: všechny aplikovatelné poplatky budou odpuštěny, pokud bude rezervace zrušena před odletem.

Pokud nebyl váš let zrušen/částečně zrušen, budou účovány poplatky podle platných podmínek tarifu.

Jsem přesvědčený, že bych měl dostat zpátky plnou částku za letenky, ale jen se chci ujistit, že nejde o nějaké slovíčkaření Changes - Cancelled

Díky za odpověď

před 9 měs
Avatar uživatele sonic
sonic

Tak ked kliknes v appke na "manage booking" tak jednu z moznosti mas poziadat o refund. Pisu tam :

"If you wish to cancel and refund your booking, please click the Request a refund button and fill up the refund form accordingly. Refund charges may apply."

Po kliknuti na to ta presmeruje na vyplnenie ziadosti o refund, kde mne osobne vadi ze nezobrazuje rovno ciastku ktora bude vratena. Napr pred covidom to videl v appke cestujuci hned. Ale ano, suma by mala byt vratena cela, ale odporucam to prekonzultovat s nejakym Indom cez ich Twitter ( tam komunikuju z call centra asi najviac ), komunikaciu si ulozit a potom poziadat o refund.

Přidat odpověď
před 9 měs

Hezky den,pročítám na stránkách Qatar ty podmínky změny destinace a nikde nevidím ze se to týká jen letů do konce roku. Letenka se musí koupit do 30.9, ale mužu koupit letenku na leden? A nebo koupit řekněme prosincovou a potom ji změnit na leden? Děkuji za odpověď

před 9 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Spatne koukas. Prepni si na eng verzi. Ano, muzes si koupit na leden... bez moznosti zmeny destinace zdarma. Ano, muzes si koupit na prosinec a zmenit na leden... ale bez moznosti zmeny destinace zdarma

před 9 měs

Děkuji 😉

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Zuzana
Zuzana

Ahoj,

měla bych dotaz, zdali někdo neví, jak to dnes funguje se změnou letu. Máme letenku se stopoverem v Dauha, ale zřejmě do listopadu se hranice pro turisti neotevřou, tudíž bychom si chtěli pobyt na Maledivách prodloužit. Zakoupili jsme v lednu a chtěla bych tedy změnit termín letenky. Dle info na stránkách by to mělo být zdarma, ale bojím se docela změnit, protože v "návodu" píší, že lze přebookovat, ale případný doplatek doplatíme Nevíte, jak to funguje? Lze opravdu bezplatně změnit nebo je potřeba je nějak kontaktovat?

Moc díky za radu.

Zuzana

před 10 měs
fridgy

Ahoj Zuzano, já bych ještě počkal alespoň do října. Třeba se vám nějaký let zruší/změní a budete mít nárok na změnu na jakýkoliv let zdarma, popřípadě v říjnu otevřenou hranice. Dejte tomu čas :) nějak se to vyvrbí, teď vám to nikdo zdarma nejspíš nedá.

před 9 měs

Dobře. Díky za radu. Ještě tedy počkáme.

Myslíte, že pak tedy v rámci "covidu" možná změna termínu letu zdarma nebude, ale budeme muset připlatit?

Díky moc,

Zuzana

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Jarda
Jarda
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 4 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-31T17:12:08+02:00)

Ahoj. Informace pro všechny, kteří chtějí využít aktuálně nabízenou možnost změny destinace zdarma - pořád to ještě funguje, ale je to dost dřina a úspěch je nejistý. Moje aktuální zkušenost:

Šlo o změnu destinace z Isfahánu (Írán) na Maledivy včetně změny datumu i doby pobytu. Vyžadovalo to obrovskou trpělivost a neodbytnost. Komunikoval jsem s nimi nejprve na facebooku, po dvou odmítnutích, že to nejde, a mé odpovědi, že podle podmínek to jít musí, že booking class je stejná (bylo to Q), mě odkázali na telefon, následně jsem tam dvakrát volal a opět, že to nejde, že jim to systém neumožňuje a že je to asi dál než 5000 mil (dle mapy je to necelých 2100 mil). Na facebooku zase tvrdili, že tam je odlišná "fare value", což vůbec nevím, co znamená (asi cenové pásmo - nevysvětlili to). Po asi 10 dalších komunikačních "otočkách" (cca 5 dní - odpovídají po 8-12 hodinách) jsme se zacyklili a já už to pomalu vzdával, když mě napadlo, zkusit ještě twitter. Na twitteru mě nejprve odmítli s tím, že už ta akce neplatí, že změna destinace musí být v rámci stejné země, na to jsem odpověděl odkazem na jejich podmínky na stránkách a citací příslušného odstavce, načež se omluvili, že došlo k nedorozumění a změnu konečně provedli. Celkem to celé od začátku komunikace trvalo 10 dnů.

před 11 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

100% se přepočítali a snaží se odmítnou co nejvíc žádostí :) díky za trpělivost a recenzi komunikace

před 11 měs
Avatar uživatele Jarda
Jarda

To jsem si také říkal. Ale na druhou stranu je divné, proč tedy tu akci nezastaví - buď stanovením mezního datumu pro koupi letenky (že by to šlo jen pro již zakoupené letenky), nebo přeřazením levných letenek (Írán, Omán, Indie) do jiné booking class. Zatím je pořád možné koupit letenku do Isfahánu ve třídě Q za nějakých 9500,-, stejně jako ve stejné třídě letenku na Maledivy či do Tanzánie za dvojnásobnou cenu.

před 11 měs

Ahoj. Máme koupené letenky na půlku listopadu na Maledivy, zpět stopover v Dauha. Vzhledem k tomu, že nyní není povolen turistům vstup do země, chceme stopover vynechat a prodloužit si Maledivy. Myslíte, že se budou zdráhat změnit i ten let? Případně jak dopředu doporučujete to řešit? Stále doufám, že se Dauha ještě otevře..

Díky, Zuzana

před 10 měs
fridgy

Doha by do te doby mohla otevrit.. cekal bych na pulku rijna, dyl jak mesic pred otevrenim to neoznami.. pak bych volal na QR :)

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 185 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-03T17:05:03+02:00)

Od včerejška je povinnost u Qatar Airways nosit na palubě kromě ústenky ještě plastový štít (ten poskytnou aerolinky). V economy povinné, v business volitelné.

https://edition.cnn.com/travel/a...index.html

Odpovědět
před 12 měs

Dobrý den,

v lednu jsme s manželem letěli s vaší společností do Thajska-Bankoku, v únoru zpět. Jsem zaregistrovaná, nevím ale , jakým způsobem se získávají Qmiles za let uskutečněný let. Zřejmě se to mělo uskutečnit ihned po příletu.

Děkuji. Táňa Š.

Odpovědět
před 12 měs

Ahoj,

dostali jsme v dubnu od QA voucher za zrušený let z Prahy do Vietnamu (platnost 1 rok vydání voucheru). Pokud nebudeme schopni tento voucher využít, je stále možná refundace peněz za zrušené letenky? Nezjišťovali jste to prosím někdo? Děkuji, V.

před 12 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Veroniko, ano - veškeré neuplatněné vouchery mají být vráceny formou hotovosti. Akorát ty platnosti prodlužovali na 2 roky.

před 12 měs

Děkuji moc za odpověď, Davide!

Dá se tato informace vyčíst někde v jejich podmínkách? Nemáš prosím link?

Krásný den,

V.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Pokud si koupím např. letenku Praha-Bali a zpět, ale na zpáteční let už nenastoupím, budu platit nějakou pokutu? Děkuji

A druhý dotaz :D Mají teď akční flexi letenky, ale návrat je nejdéle za tři měsíce. Pozdější let zpět nejde.. Nevíte zda je možné si to pak nějak přebookovat ještě na pozdější let domu než za ty tři měsíce? Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Sáro, pokuta za nenastoupení na let se nehradí - jen ti propadnou všechny lety, což už v tvém případě je jedno.

Samozřejmě lze kdykoliv požádat o přebookování zpáteční cesty a uvidíš, jak budou benevolentní. Kdyžtak varianta č.1 :)

Přidat odpověď
před 12 měs

Ahoj,

byl už někdo úspěšný se změnou destinace zdarma, např. z indického Nagpuru do JV Asie?

Já už jsem dvakrát mluvil s jejich zák. centrem a vymlouvají se, že to prý nejde atd.

Díky.

před rokem
Avatar uživatele Jarda
Jarda

Nevím, jestli je to pro Vás ještě aktuální, ale před pár dny se mi povedla změna z íránského Isfahánu na Maledivy. Ale byla to velká dřina - výše v tomto tématu jsem to popsal podrobně.

Přidat odpověď
před 11 měs

Zdravim, mam dotaz, mame preklep ve jmene, misto Katerina mame uvedeno Katka, letenka u Qatar air, nemate zkusenost co stim? Letenka koupena u SA a oni chteji 50% storno poplatek a koupi nove letenky :( Diky

před rokem
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 251 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-05-21T11:13:35+02:00)

Nepište stejný dotaz do X vláken, viz https://www.cestujlevne.com/blog...#komentare

Ahoj,

Nemáte niekto skúsenosť s využitím voucheru ako náhradu za strono letenky kvôli Covidu? Chcel by som vedieť či je možné voucher využiť na viac-krát. Chcel by som si kúpiť letenku do destinácie, kde som plánoval letieť, ale letenka je lacnejšia ako cena za ktorú som ju kupoval. Čiže by som nevyužil celú hodnotu voucheru. Je možné zbytok minúť na inú letenku alebo musí byť suma voucheru uplatnená za 1 rezerváciu. Ďakujem za info.

před rokem
Avatar uživatele hhh
hhh

to mě taky zajímá!:)

před rokem
Avatar uživatele floodland
floodland

ovce, najit odpověď nezabere ani minutu....

If my travel voucher value is more than my new tickets, will I get money refunded?

In this case, you will be issued with a new travel voucher at the value of the price difference.

před rokem
Avatar uživatele Lucie
Lucie

Problém je, že ten voucher nejde využít online. pouze přes call centrum a tam přirazí manipulační poplatek. řeším to s nimi už dva měsíce, stále opakují že ta možnost přijde brzy. mám voucher od 21.3. bez 10% navýšení

před rokem
Avatar uživatele floodland
floodland

Vouchery je vždy lepší uplatňovat přes call centrum. Jak by jste si to představovala online v případě, že budete mít dva vouchery a budete je potřebovat sečíst? Na toto nejsou žádné stránky stavěné. Zejména proto, že nikdy v minulosti nebyl počet vydaných voucherů tak enormní.

před rokem
Avatar uživatele Lucie
Lucie

Ideálně kreditem na uživatelském účtu, jak to má třeba Wizzair. Anebo uplatněním kódu. Jen ne voláním na už tak přetížené linky, kde mi za rezervaci dvou letenek naúčtují 80 EUR navíc

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu