O aerolince Qatar Airways

Jedna z nejkvalitnějších aerolinek světa, 5* Qatar Airways, jsou známé především svým skvělým prozákaznickým přístupem nehledě na to, zda máte letenku do první nebo ekonomické třídy, ale také moderními letadly a svou rozsáhlou sítí destinací po celém světě.

Qatar Airways provozují jednu z nejnovějších flotil na světě včetně nejmodernějších letadel Boeing 787 Dreamliner, Airbus A350 či Airbus A380.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Qatar Airways mívají občas opravdu výhodné akce především do oblasti jihovýchodní Asie, Afriky a Austrálie.

Standardní letenky je obvykle ideální nakupovat zhruba 2–4 měsíce před odletem. I pokud narazíte na cenu o 1–2 tisíce vyšší u Qatar Airways, je na zvážení, zda jejich nabídku nevyužít. Oproti ostatním aerolinkám jsou kvalitativně většinou o třídu výš, stejně tak přestup na novém letišti v Dauhá bývá komfortnější než například v Dubaji.

Qatar Airways využijete především pro cesty do celé Asie, Austrálie a Afriky, ale občas jsou i výhodné akce do Jižní Ameriky. Qatar Airways létají ze svého uzlu v Dauhá do celé Evropy, včetně dobře dostupných letišť pro české cestovatele – Prahy, Berlína, Mnichova, Vídně, Budapešti.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Kabinové zavazadlo o rozměrech 50 x 37 x 25 cm do 7 kg plus jedno další menší (typicky kabelka, notebook, kabát) je vždy zdarma.

Odbavit zdarma lze na všech linkách a u všech typů tarifů i velké zavazadlo do 30 kg.

Qatar Airways umožňují přepravu psů zdarma (některé destinace však mohou být vyňaty, je nutné si přesné podmínky vždy ověřit u aerolinky).

Odbavení

Jako u každé moderní aerolinky, i zde máte tři možnosti odbavení, všechny zdarma.

 • Klasické letištní odbavení je obvykle možné 1–3 hodiny před odletem,
 • online se můžete odbavit 48 hodin až 90 minut před odletem (u letů do USA nejdřív 24 hodin před odletem),
 • mobilní check-in je možný po stažení aplikace Qatar Airways a pouze u vybraných letišť. Nemusíte řešit žádné tisknutí palubních vstupenek a všechny informace máte neustále přehledně v mobilu. Více informací webu Qatar Airways.

Přestup

Společnost nabízí cestujícím s letenkou ve vybraných tarifních třídách (pro zjištění nároku kontaktujte prodejce nebo aerolinku) hotel zdarma při přestupu. Kromě určité výše tarifní třídy musí pasažéři splňovat další podmínky:

 • Čas na přestup je delší než 8 hodin a kratší než 24 hodin, 
 • mezi lety neexistuje dřívější spojení, 
 • rezervace hotelu není možná při koupi letenky méně než 72 hodin před odletem.

+Qatar (stop–over program)

Až do konce dubna 2019 máte možnost využít speciálního programu pro přestupující cestující +Qatar. Jedná se o nabídku hotelu zdarma všem, kteří mají přestup mezi 12 a 24 hodinami. O hotel si jednoduše zažádáte na qatarairways.com/plus-qatar.

Vízum do Kataru

V srpnu 2017 Katar pro občany Česka, Slovenska a dalších 78 zemí zrušil povinnost zřizovat vízum předem. Nyní obdržíte vízum zdarma na 90 dní po příletu na letiště v Dauhá, přičemž na území Kataru můžete vstoupit neomezeně-krát v průběhu 180 dní od vydání razítka.

Služby během letu

Výběr místa zdarma: Ano, kdykoliv po koupi letenky

Během letu vždy dostanete teplé jídlo nezávisle na vzdálenosti.

Qatar Airways mají velmi dobře propracovaný systém individuální palubní zábavy prostřednictvím obrazovek u každého sedadla.

Během letu se připojíte k wifi (vyberte síť „OnAir“), prvních 15 minut a 10 MB je zdarma. V případě zájmu si můžete dokoupit další hodinu za 5 $, 3 hodiny za 10 $ a celý let za 20 $ s omezením na 200 MB. Po celou dobu letu můžete odesílat i přijímat sms zprávy podle tarifu vašeho operátora.

Recenze z letu

Kontakt

Qatar Airways nemají v Česku žádnou kamennou kancelář ani českou telefonní linku. Společnost můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 296 181 613. V případě méně urgentních dotazů lze využít také kontaktní formulář.

Veškerá komunikace přímo s aerolinkou je dostupná pouze v angličtině.

395 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 172 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-03T17:05:03+02:00)

Od včerejška je povinnost u Qatar Airways nosit na palubě kromě ústenky ještě plastový štít (ten poskytnou aerolinky). V economy povinné, v business volitelné.

https://edition.cnn.com/travel/a...index.html

Odpovědět
před 9 dny

Dobrý den,

v lednu jsme s manželem letěli s vaší společností do Thajska-Bankoku, v únoru zpět. Jsem zaregistrovaná, nevím ale , jakým způsobem se získávají Qmiles za let uskutečněný let. Zřejmě se to mělo uskutečnit ihned po příletu.

Děkuji. Táňa Š.

Odpovědět
před 18 dny

Ahoj,

dostali jsme v dubnu od QA voucher za zrušený let z Prahy do Vietnamu (platnost 1 rok vydání voucheru). Pokud nebudeme schopni tento voucher využít, je stále možná refundace peněz za zrušené letenky? Nezjišťovali jste to prosím někdo? Děkuji, V.

před 19 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Veroniko, ano - veškeré neuplatněné vouchery mají být vráceny formou hotovosti. Akorát ty platnosti prodlužovali na 2 roky.

před 19 dny

Děkuji moc za odpověď, Davide!

Dá se tato informace vyčíst někde v jejich podmínkách? Nemáš prosím link?

Krásný den,

V.

Přidat odpověď
před 18 dny

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Pokud si koupím např. letenku Praha-Bali a zpět, ale na zpáteční let už nenastoupím, budu platit nějakou pokutu? Děkuji

A druhý dotaz :D Mají teď akční flexi letenky, ale návrat je nejdéle za tři měsíce. Pozdější let zpět nejde.. Nevíte zda je možné si to pak nějak přebookovat ještě na pozdější let domu než za ty tři měsíce? Děkuji

před 26 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Sáro, pokuta za nenastoupení na let se nehradí - jen ti propadnou všechny lety, což už v tvém případě je jedno.

Samozřejmě lze kdykoliv požádat o přebookování zpáteční cesty a uvidíš, jak budou benevolentní. Kdyžtak varianta č.1 :)

Přidat odpověď
před 19 dny

Ahoj,

byl už někdo úspěšný se změnou destinace zdarma, např. z indického Nagpuru do JV Asie?

Já už jsem dvakrát mluvil s jejich zák. centrem a vymlouvají se, že to prý nejde atd.

Díky.

Odpovědět
před 27 dny

Zdravim, mam dotaz, mame preklep ve jmene, misto Katerina mame uvedeno Katka, letenka u Qatar air, nemate zkusenost co stim? Letenka koupena u SA a oni chteji 50% storno poplatek a koupi nove letenky :( Diky

před měs
divan
 • Přidal se před 8 měs
 • Napsal 150 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-05-21T11:13:35+02:00)

Nepište stejný dotaz do X vláken, viz https://www.cestujlevne.com/blog...#komentare

Ahoj,

Nemáte niekto skúsenosť s využitím voucheru ako náhradu za strono letenky kvôli Covidu? Chcel by som vedieť či je možné voucher využiť na viac-krát. Chcel by som si kúpiť letenku do destinácie, kde som plánoval letieť, ale letenka je lacnejšia ako cena za ktorú som ju kupoval. Čiže by som nevyužil celú hodnotu voucheru. Je možné zbytok minúť na inú letenku alebo musí byť suma voucheru uplatnená za 1 rezerváciu. Ďakujem za info.

před 2 měs
Avatar uživatele
Leonard

to mě taky zajímá!:)

před 2 měs
Avatar uživatele floodland
floodland

ovce, najit odpověď nezabere ani minutu....

If my travel voucher value is more than my new tickets, will I get money refunded?

In this case, you will be issued with a new travel voucher at the value of the price difference.

před 2 měs
Avatar uživatele Lucie
Lucie

Problém je, že ten voucher nejde využít online. pouze přes call centrum a tam přirazí manipulační poplatek. řeším to s nimi už dva měsíce, stále opakují že ta možnost přijde brzy. mám voucher od 21.3. bez 10% navýšení

před měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Vouchery je vždy lepší uplatňovat přes call centrum. Jak by jste si to představovala online v případě, že budete mít dva vouchery a budete je potřebovat sečíst? Na toto nejsou žádné stránky stavěné. Zejména proto, že nikdy v minulosti nebyl počet vydaných voucherů tak enormní.

před měs
Avatar uživatele Lucie
Lucie

Ideálně kreditem na uživatelském účtu, jak to má třeba Wizzair. Anebo uplatněním kódu. Jen ne voláním na už tak přetížené linky, kde mi za rezervaci dvou letenek naúčtují 80 EUR navíc

Ahoj,

Omlouvám se předem, zda je můj dotaz hloupý, ale měla jsem poprvé letět letos v dubnu na Bali. Vzhledem k situaci jsem dostala voucher platný na rok. Znamená to tedy, že voucher můžu uplatnit do dubna 2021, ale na letenky budou třeba až na říjen 2021? :). Díky

před 3 měs
Avatar uživatele
mirjur

Přesně tak. Termín platí pro jeho využití (= nákup), ne pro odlet.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
Ivan
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 189 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-04-12T11:00:01+02:00)

Nevíte, jestli Qatar vrací letištní taxy ze stornovaných letenek? V březnu jsme prozíravě těsně před pár dnů před uzavřením hranic neodletěli, udělal jsem storno přes formulář na webu aerolinek a dostal jsem mail, že požadavek vzali na vědomí, nic dál. Tak se jen ptám, zda má smysl se po vrácení tax pídit...

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den,

prosím o radu. Na zakoupených letenkách jsme měli přestup v Doha 3 hodiny a nyní nám to změnili tak, že by přestup měl být 9 hodin. Máme nárok na vrácení peněz, pokud s touto změnou nesouhlasím? Děkuji

před 3 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

Nárok je jedna věc, ale jelikož QR peníze stejně nevrací a dávají vouchery... :)

před 3 měs

Mě jde o to, jestli mám nárok na vrácení peněz, abych věděla, jaká je vyjednávací pozice.

Přidat odpověď
před 3 měs

Má někdo přehled jak je to momentálně s refundem u Qr v aktuální situaci s covid 19? Nabízí všem refund? Nebo jen vybrané destinace?

před 4 měs

V tuto chvíli vrací peníze pouze za letenky do nejvíce postižených oblastí. U všech ostatních letů je možné bezplatně změnit termín (tuším, že do konce roku 2020) nebo nabízejí možnost voucheru, kde je pak platnost 1 rok od vydání.

před 4 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Neda mi to,delala jste storno letenky u Qr tedka a dostala penize na ucet? Jestli jo,muzu poprosit o vic info o letenke...destinace, ktery den ste delala storno atd. Dekuji

před 4 měs

Richarde, sledovala jsem informace ke COVID-19 na webu QR poměrně dlouho a každou chvíli to aerolinky aktualizovaly. V tuto chvíli už nevrací peníze nejspíš nikam. Já dnes volala na linku kvůli výměně letenky za voucher, protože se mě nejvíc postižené oblasti netýkaly. Takže čekám na voucher :-).

před 4 měs

Tak já se snažím volat na kontaktní telefony Qataru v Praze, už týden to nikdo nezveda. Napsal jsem na kontaktni formulář abych dostal voucher, týden už tam moje žádost visí....bez odpovědi. Neumím tak dobře anglicky, abych zavolal na linku do Doha nebo Německa. A to mám v letenkach přes 100000,-Kč a odlet začátkem dubna.

před 4 měs
Avatar uživatele Mates85
Mates85

Situaci ohledně QR řešíme zde: https://www.cestujlevne.com/disk...vek-116995

Přidat odpověď
před 4 měs

Zdravím, ve st jsme měli letět na Filipíny s Qatarem, zatím nabízí voucher na rok v cene letenek, nebo storno , cca půlka penez, myslíte , že je nejaka možnost, že let zruší sami a peníze poslou vsechny ? nebo mám proste využít ten voucher...díky za odpoved

před 4 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Počkal bych do pondělí..v téhle překotné době se může stát cokoliv.

před 4 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek
před 4 měs
Tomáš

Filipíny nejsou tak postižený, jako státy v Evropě. Ta čekací lhůta na voucher nebo vůbec nějakou odpověď v několika hodinách v týhle době je nejistá. Já zrušil let z minulého týdne a mám klid. Nechtěl bych přiletět na Filipíny a být 14 dnů zavřenej na hotelu nebo v karanténě, pokud ji pro Evropany vyhlásí.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele michal.nezval
michal.nezval

Je nějaká možnost plné peněžní náhrady když stornuji letenky? Měli jsme letět do Vietnamu, ale přítelkyni to zakázali v práci. Takže ona dostane náhradu od zaměstnavatele, ale já mám prý smůlu i když vznikla škoda i mně. Na webu dopravce jsem se dočetl pouze o kupónu v ceně letenky nebo přesunuti termínu. Ale ani jedno mi nevyhovuje.

před 4 měs

Michale, zkousejte to.......Katar ma dnes narust o necelych 1000% pripadu, a je podle me otazkou, kdy se zacnou omezovat lety i z jejich strany.

viz https://twitter.com/COVID19Updat...4175075333

před 4 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Třeba let zruší dopravce v rámci convid. Předpokládám, že zakoupené letenky to neumožňují, takže to s plnou náhradou nejde.

před 4 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

To je zivot, proste nekdy musite nejake penize nenavratne odepsat. Kdyz Vam nevyhovuje zmena terminu, udelejte storno na webu a nejake penize vam vratej. Tohle tedka resi miliony lidi na planete...

před 4 měs
Avatar uživatele michal.nezval
michal.nezval

Tak z celkové části 27000 si nechali za storno 10000. Z toho ještě budou 5000 vracet přítelkyni v práci. Takže jsem z toho vyvázl ještě dobře.

před 4 měs

Qatar dává možnost refund ve formě voucheru, který platí 1 rok

před 4 měs

Nevíte jak se má teď postupovat?Na linku se nedovolate,od pondělí je zákaz vycestování a já mám letenku na úterý...

před 4 měs

Ahoj, Pavle

Jsme na tom úplně stejně. 2 dny volám na QATAR a nikdo nebere. Máme odlet na středu z Manily, která je uzavřena. Takže musíme jedině zkusit změnu letu přes Qatar nebo vrácení peněz.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, 10.4. letíme přes Doha do Hanoje. Na let tam i zpět máme vždy v Doha víc než 10 hod. času, abychom se mohli podívat do města. Lze to i v současné době a nebo nás nepustí z letiště a my budeme muset čekat na náš spoj do Hanoje čekat na letišti a cestou zpět z Hanoje také? Nemohu se dovolat na české číslo na Qatar Airways. Prosím o odpověď, zda se tedy dostaneme po dobu našeho "stopu" v Doha do města. Děkuji

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Co a jak bude za měsíc vám teď opravdu nikdo neřekne.

https://www.aljazeera.com/news/2...34214.html

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobry den, za tyzden mame letiet s Qatarom do Malajzie Kuala Lumpur a odtial na Lombok. Manzel silou mocou chce ist, ale ja sa bojim ohladom corona virusu ;( ak by sa zrusili letenky, aku ciastku by vratili ak vobec? ;( Letenky uz mame kupene rok, nikto bohuzial nepredpokladal, ze sa nieco taketo vyskytne a letenky nemame ani poistene ;( velmi pekne dakujem za odpoved!

před 4 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Cca 25 - 30% by Vam vratili, ale to se neda rict presne bez znalosti booking.class. jestli to mate kupovane na webu qataru,tak cez manage my booking je tam moznost udelat storno. Tam Vam zobrazi presnou castku ,kterou Vam poslou

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Martin K.
Martin K.

Dobrý den,

mohu se zeptat, je pravda, že pokud kupuju letenku přímo u Qataru a nedostavím se k odletu, budu platit poté nějakou pokutu? Nebo co znamená při rezervaci letenky informace: Nedostavení se k odletu: CZK 11 444?

Děkuji za odpověď

před 5 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Zadnou pokutu,nic navic platit nebudete, letenka propadne. Ale kdyz budete vedet, ze na 100% nepoletite, tak cez manage my booking mate moznost letenku zrusit, nejake penize vam vratej na kartu, muze to byt kolem 30-35procent, zalezi na tarifu, booking class atd.. taky trochu vaham,v breznu letim BKK,zatim chci letet.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobry den, ma nekdo zkusenost s prepravou zvirat (kocour) do Dauha? Lze mit zvire sebou na palube?

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Funguje to tak, že mazlíčkové letí na palubě a jejich "milující" majitele šoupnou do klece mezi cargo.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobry den, mam doraz. Chtela se registrován do privilege club. Před měsícem jsme s qatar letěli na Bali a to jsem ještě o žádném provokace club nevěděla... jde zpětné nějak tuto cestu ještě zapsat do svých letu?? Dekuji

před 5 měs
Tomáš

ano, pod kartou dashboard sjeďte dolů k quick links > claim missing qmiles

před 5 měs

Moc dekuji. Vyzkousim

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj, měla bych dotaz, jak je to se storno poplatkem třeba i týden před plánovaným odletem ? Chtěli bychom s přítelem letět v květnu do Vietnamu, ale vzhledem k aktuální situaci s koronavirem a uzavírání provincii v Son Loi stále čekáme. Maximálně však v březnu bysme se chtěli rozhodnout zda letět nebo ne.

před 5 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Kontaktujte aerolinku, pokud Vám storno udělá. Běžně to nejde, ale nyní to může být snažší. Pokud jste kupovali přímo přes ně. Jinak nutno řešit s prodejcem.

před 5 měs
Tomáš

Nedávno jsem řešil. Pokud zrušíte do 3 hodin před odletem, tak vám vrátí nějakou část, záleží na tarifu. Částka se nesnižujte blíže k datu odletu. Pokud nenastoupíte do letadla, tak platíte celou částku.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobry den, mohla bych vás poprosit o zodpovězení me otazky... po zaplacení letenky bych si chtela zarezervovat sedadla za přepážkou (bulkhead seat). A teď má otázka- jsme dva s dcerou (13let), která už není malé dítě - je i přesto mozne tyto sedadla objednat - aniž bych se musela bát, ze nám budou “sebrana” pro rodinu s opravdu malým dítětem??? Nikde jsem tuto informaci nenasla. Moc dekuji za případne odpovědi . Monika

před 5 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

U Qataru to nejde rezerovat, jestli leti rodina s malym ditetem,tak ta ma přednost a tato sedadla dostanou ,protoze se tam da zavesit postylka pro dite.. takze pockat az na online checking pred odletem a mozno budete mit stesti a nebo prijit na checking jako prvni a pozadat si o to.

před 5 měs

Dobry den, moc dekuji za reakci. Já myslela, ze to jde prave rezervovat jako ostatní sedadla.... moc dekuji za info. Krásný den preji

Přidat odpověď
před 5 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu