Qatar Airways

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

QR (IATA)
QTR (ICAO)
Katar
Od 20. 01. 1994
Oneworld

Jedna z nejkvalitnějších aerolinek světa, 5* Qatar Airways, jsou známé především svým skvělým prozákaznickým přístupem nehledě na to, zda máte letenku do první nebo ekonomické třídy, ale také moderními letadly a svou rozsáhlou sítí destinací po celém světě.


Letenky

Qatar Airways mívají občas opravdu výhodné akce především do oblasti jihovýchodní Asie, Afriky a Austrálie.

Standardní letenky je obvykle ideální nakupovat zhruba 2–4 měsíce před odletem. I pokud narazíte na cenu o 1–2 tisíce vyšší u Qatar Airways, je na zvážení, zda jejich nabídku nevyužít. Oproti ostatním aerolinkám jsou kvalitativně většinou o třídu výš, stejně tak přestup na novém letišti v Dauhá bývá komfortnější než například v Dubaji.

Qatar Airways využijete především pro cesty do celé Asie, Austrálie a Afriky, ale občas jsou i výhodné akce do Jižní Ameriky. Do střední Evropy létají do každého velkého města kromě Prahy.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Kabinové zavazadlo o rozměrech 50 x 37 x 25 cm plus jedno další menší (typicky kabelka, notebook, kabát) je vždy zdarma.

Odbavit zdarma lze na všech linkách a u všech typů tarifů i velké zavazadlo do 30 kg.

Qatar Airways umožňují přepravu psů zdarma (některé destinace však mohou být vyňaty, je nutné si přesné podmínky vždy ověřit u aerolinky).


Odbavení

Jako u každé moderní aerolinky, i zde máte tři možnosti odbavení, všechny zdarma.

  • Klasické letištní odbavení je obvykle možné 1–3 hodiny před odletem,
  • online se můžete odbavit 48 hodin až 90 minut před odletem (u letů do USA nejdřív 24 hodin před odletem),
  • mobilní check-in je možný po stažení aplikace Qatar Airways a pouze u vybraných letišť. Nemusíte řešit žádné tisknutí palubních vstupenek a všechny informace máte neustále přehledně v mobilu. Více informací webu Qatar Airways.

Přestup

Společnost nabízí cestujícím s letenkou ve vybraných tarifních třídách (pro zjištění nároku kontaktujte prodejce nebo aerolinku) hotel zdarma při přestupu. Kromě určité výše tarifní třídy musí pasažéři splňovat další podmínky:

  • Čas na přestup je delší než 8 hodin a kratší než 24 hodin,
  • mezi lety neexistuje dřívější spojení,
  • rezervace hotelu není možná při koupi letenky méně než 72 hodin před odletem.

Pro své pasažéry, kteří v Kataru jen přestupují, nabízí Qatar Airways také prohlídky města Dauhá zdarma. Celková doba činí asi 165 minut, ujistěte se předem, zda máte dostatečnou rezervu. Prohlídky začínají vždy v 6:00 a 16:00. Vízum není potřeba.

Transitní vízum do Kataru

V prosinci 2016 Katar zmírnil vízové povinnosti a nově povolil získání transitních víz za účelem turismu. Ta je možné získat pouze v případě, že letíte s aeroliniemi Qatar Airways a v Doze budete mít stop–over trvající méně než 96 hodin (4 dny).

O vízum si musíte zažádat na webu transitvisa.qatarairways.com nejméně 8 dní a nejdříve 30 dní před odletem.


Služby během letu

Během letu vždy dostanete teplé jídlo nezávisle na vzdálenosti.

Qatar Airways mají velmi dobře propracovaný systém individuální palubní zábavy prostřednictvím obrazovek u každého sedadla.

Během letu se připojíte k wifi (vyberte síť „OnAir“), prvních 15 minut a 10 MB je zdarma. V případě zájmu si můžete dokoupit další hodinu za 5 $, 3 hodiny za 10 $ a celý let za 20 $ s omezením na 200 MB. Po celou dobu letu můžete odesílat i přijímat sms zprávy podle tarifu vašeho operátora.


Logo Qatar Airways

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače