SalamAir Airbus A320 NEO

SalamAir

O aerolince

Mladý nízkonákladový dopravce SalamAir byl založen roku 2017 se základnou v ománském Maskatu. Operuje převážně lety po Perské zálivu, ale chystá se na zavedení přímého spoje i ze Salalahu do Prahy.

SalamAir Logo
IATA Kód
OV
Letecká aliance
-
Země původu
Omán
Datum vzniku
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 03. 11. 2021
Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vlastimil B.
před 10 dny

Proletěno Praha - Salalah, Muscat - Praha. Linka je aktuálně využívána hlavně jako charter pro klienty CK Blue Style, takže drtivá většina cestujících míří do dovolenkových resortů. Dovolenkáři směřují především do Salalah, takže z linky do Muscatu přestupují na vnitrostátní spoj Muscat - Salalah (asi zaplní více kapacity než pojme přímá linka z Prahy do Salalah). Nízkonákladovka, takže na palubě zdarma jen voda na vyžádání, ceny občerstvení ale znatelně nižší než třeba u FR. Žádný alkohol;) Místa na nohy v nově dodaných A321 NEO výrazně více než u evropských nízkonákladovek. I se svými 190 cm jsem neměl žádný problém. Do Ománu se sice dá letět o něco levněji s Pegasus přes Istanbul, výhodou je samozřejmě přímý let a hlavně přílet v ranních hodinách, nikoliv uprostřed noci jako s Pegasus. Na vnitrostátních letech neustále drobná zpoždění kvůli dohadování cestujících, kdo kde chce sedět bez ohledu na přidělené místo: Ománec nechce sedět vedle Inda, arabská holka zase vedle evropského páru;) Jinak spokojenost. 

Avatar uživatele j.kulhanek
j.kulhanek
před 12 měs

Nemá někdo info o letech z Prahy? Dle informací měl tento dopravce létat od 2.12.

Avatar uživatele
Milan V
před 12 měs

No asi to s tou Prahou nebude tak žhavé...kromě jedné zprávy na CL se tahle informace z žádného jiného zdroje neobjevila..