Průvodce státem
Omán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Ománu

Vízum

Víza do Ománu budou od 21.3.2018 vydávána pouze on–line skrze portál evisa.rop.gov.om, kdy po registraci vyplníte žádost a schválená víza je nutné využít do jednoho měsíce. Nadále již nebude možné získat vízum po příletu na mezinárodním letišti v Maskatu či Salalahu. Cena je stanovana na 20 OMR s délkou platnosti 30 dní, případně 5 OMR na 10 dní.

Vízum lze jednou prodloužit na stejnou dobu. Prodloužení je možné získat v „Directorate General Of Civil Status“ poblíž letiště v Síbu (odkaz). Raději se na místě zeptejte, ke které přepážce máte jít.

Hraniční přechody

Některé silniční přechody do Spojených arabských emirátů nejsou určeny pro cizince, nemají přístup do elektronického systému evidujícího cizince ani potřebná razítka. To neznamená, že vás přes ten přechod neznalí pohraničníci nepustí, ale bez dokladů pobýváte v zemi nelegálně, což se nemusí vyplatit. Jedná se především o přechody na Musandamu, jediným mezinárodním silničním přechodem na poloostrově je al-Dará nacházející se na cestě směrem k emirátskému městu Rás al-Chajma. Na jiných přechodech v Ománu je naopak v poslední době zpřísněná kontrola, ostnaté dráty a několik checkpointů, kde vás pohraničníci kontrolují.

Další dokumenty

Stačí mít platný pas a vytisknuté potvrzení o udělení víza.

Očkování

Pouze běžné.

Celní předpisy

Do země se nesmí přivážet drogy a pornografický materiál, můžete si vzít dva litry alkoholu na osobu (pít alkohol na veřejnosti se ale nesmí).

Pravá Arábie

Omán leží na jihovýchodě Arabského poloostrova mezi Jemenem, Saúdskou Arábií a Spojenými arabskými emiráty.

Jde o zemi, která se už částečně modernizovala, ale stále žije napůl v historii. Nenajdete zde žádné mrakodrapy jako v nedaleké Dubaji a místní ještě zcela nepodlehli kouzlu moderních technologií. V Ománu tak i dnes můžete poznat autentickou Arábii jako za starých časů.

Zároveň tato země nabízí snad všechny možnosti turistického vyžití, snad kromě lyžování a bohatšího nočního života. Jakékoli předsudky o bezpečnosti v oblasti a o aroganci Arabů hoďte za hlavu. V Ománu vám hrozí zranění nejspíše při nějaké sportovní aktivitě a sami poznáte, jak jsou Ománci přátelští a ochotní pomoct. Navštivte Omán dříve, než si jeho výjimečnost uvědomí i ostatní.

Průvodce pro tebe napsal vojtech.andrs
Víza
Vízum za 20 OMR
Turistická víza na 30 dní získáš pouze on–line na evisa.rop.gov.om.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - duben
V létě panují v Ománu nesnestielné teploty, raději nejezděte.
Více o počasí
Letenky od
11 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 37 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 22 dny
Navrhni úpravu