Saudi Arabian Airlines

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

SV (IATA)
SVA (ICAO)
Saúdská Arábie
Od 01. 01. 1945
SkyTeam

Národní letecká společnost Saúdské Arábie má dvě hlavní základny na letištích v Rijádu a Džiddě a je třetí největší aerolinkou v oblasti Perského zálivu. Saudia provozuje velkou a moderní flotilu o 150 letadlech.


Letenky

Kromě velmi husté a frekventované vnitrostátní dopravy se Saudia zaměřuje na tři oblasti podnikání. Zaprvé figuruje jako hlavní aerolinka pro cesty z / do Saúdské Arábie, zadruhé se profiluje jako alternativní přestupní možnost pro lety z Evropy/USA do Asie nebo Afriky a za třetí sváží muslimské poutníky do Džiddy, poblíž které se nachází Mekka.

Saudia mívá zajímavé akce při odletu z Milána, Frankfurtu nebo Paříže na linkách do Afriky či Asie. Letenky nejlépe rezervujeme 2–4 měsíce před odletem.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 56 x 45 x 25 cm a hmotnosti do 7 kg plus jeden menší předmět typu kabelky či brašny na notebook je zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg mají všichni cestující na všech trasách zdarma.

Zvířata, s výjimkou asistenčních psů, Saudia nepřepravuje.


Odbavení

Bez poplatku se můžete odbavit na letištní přepážce 2–3 hodiny před odletem. Přepážka obvykle zavírá 40 minut před odletem na vnitrostátních spojích a 60 minut na mezinárodních.

Online check-in začíná vždy 24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout doma nebo v automatickém kiosku na letišti.


Služby během letu

Teplé jídlo dostanete na všech linkách zdarma.

V letadlech typu Airbus A330 a Boeing 777 zdarma využijete systému palubní zábavy přes osobní obrazovky v sedačce.

Na žádných linkách Saudie nedostanete alkoholické nápoje.


Logo Saudi Arabian Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače