Letiště Džidda King Abdulaziz

Jeddah King Abdulaziz International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

JED (IATA)
OEJN (ICAO)
Saúdská Arábie

Největší saúdskoarabské letiště Krále Abdulazizenajdeme 18 km od přístavního města Džidda, je jedním z uzlů člena aliance Sky Team Saudi Arabain Airlines i nízkonákladových Nas Air. Letiště slouží také blízkému poutnímu místu Mekka, kdy během každoroční poutě Hajj odbaví i stovky letů s poutníky denně.

Letiště je velmi rozlehlé a řadí se k těm větším, počtem odbavených cestujících odpovídá zhruba velikosti letiště v Mnichově.

 


Letenky

Vzhledem k faktu, že Saúdská Arábie dlouhodobě nevydává víza, nebudou letenky do Džiddy příliš vyhledávaným artefaktem. Pro zajímavost letenky stojí průměrně kolem 10.000 Kč, v občasných akcích společnosti Aegean Airlines z Vídně či Berlína můžou klesnout i k 6.000 Kč.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště má tři terminály, pro přestup však využijete jediný, a sice terminál sever, který odbavuje všechny mezinárodní lety. Tranzitní zóna je poměrně rozsáhlá a je možné v ní přečkat celou noc. To je při delších přestupech nutnost, vzhledem k nevydávání víz cizincům.

Nocování nepatří k nejpohodlnějším, klidové zóny s pohodlnými sedačkami zde nejsou, stejně jako sprchy pro veřejnost.

Při přestupu na jedné letence není nutné vyřizovat jakékoli vízové formality. Přestup na dvou oddělených letenkách není možný, nebudete vpuštěni do letadla již v místě odletu.


Doprava z/na letiště

Individuální cestovatelé dopravu z letiště do centra nevyužijí. Jediné způsoby, jak se dostat do Saúdské Arábie, jsou pracovní nebo s cestovní kanceláří. V takových případech bude odvoz z letiště vždy zajištěn.


Služby na letišti

Wifi je na letišti dostupné zdarma a bez časového omezení.

Letiště má nejlepší léta dávno za sebou, proto neočekávejte žádné oslnivé pohodlí. Pro přestupy se Saudi Arabian Airlines je o něco přívětivější letiště v Rijádu.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Saudské Arábie? Nastav si hlídače