Průvodce letištěm

Letiště Džidda King Abdulaziz

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Džidda King Abdulaziz

Největší saúdskoarabské letiště Krále Abdulazizenajdeme 18 km od přístavního města Džidda, je jedním z uzlů člena aliance Sky Team Saudi Arabain Airlines i nízkonákladových Nas Air. Letiště slouží také blízkému poutnímu místu Mekka, kdy během každoroční poutě Hajj odbaví i stovky letů s poutníky denně.

Letiště je velmi rozlehlé a řadí se k těm větším, počtem odbavených cestujících odpovídá zhruba velikosti letiště v Mnichově.

V květnu 2018 byl otevřen nový terminál pro společnost Saudia. Ten nahradil starou budovu, která se řadí k těm nejhorším letištním terminálům na světě. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
3837 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:18 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Vzhledem k faktu, že Saúdská Arábie dlouhodobě nevydává víza, nebudou letenky do Džiddy příliš vyhledávaným artefaktem. Pro zajímavost letenky stojí průměrně kolem 10.000 Kč, v občasných akcích společnosti Aegean Airlines z Vídně či Berlína můžou klesnout i k 6.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Džiddy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má čtyři terminály, pro přestup však využijete jediný, a sice Nový terminál, který odbavuje všechny lety společnosti Saudia. Tranzitní zóna je poměrně rozsáhlá a je možné v ní přečkat celou noc. To je při delších přestupech nutnost, vzhledem k nevydávání víz cizincům.

Nocování nepatří k nejpohodlnějším, klidové zóny s pohodlnými sedačkami zde nejsou, stejně jako sprchy pro veřejnost.

Při přestupu na jedné letence není nutné vyřizovat jakékoli vízové formality. Naopak přestup na dvou oddělených letenkách není možný, nebudete vpuštěni do letadla již v místě odletu.

Doprava z/na letiště

Individuální cestovatelé dopravu z letiště do centra nevyužijí. Jediné způsoby, jak se dostat do Saúdské Arábie, jsou pracovní nebo s cestovní kanceláří. V takových případech bude odvoz z letiště vždy zajištěn.

Služby na letišti

Wifi je na letišti dostupné zdarma a bez časového omezení.

Letiště má nejlepší léta dávno za sebou, proto neočekávejte žádné oslnivé pohodlí. Pro přestupy se Saudi Arabian Airlines je o něco přívětivější letiště v Rijádu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu