O aerolince SCAT Airlines

Aerolinka s poněkud kontroverzním názvem z pohledu anglického jazyka, sídlí na největším kazašském letišti Almaty. Provozuje vnitrostátní lety do všech významných měst v Kazachstánu a také regionální mezinárodní lety, především do Ruska či Ázerbajdžánu. Od roku 2019 létá také do Prahy.

Jedná se o aerolinku střední velikosti celkem s 18 letadly různých typů (Boeing 737, menší proudové Bombardiery, a jiné) vesměs staršího data výroby. V posledních letech se však společnosti daří a má objednáno šest zbrusu nových letadel od Boeingu.

Letenky

Letenky nejsnáze zakoupíme na webu aerolinky, ideálně alespoň 3 týdny před odletem pro nejnižší cenu. Od června 2019 SCAT provozuje přímou linku z Prahy do kazašského hlavního města Nur-Sultanu, a to 2x týdně s průměrnou cenou zpáteční letenky kolem 8.000 až 9.000 Kč.

Dále SCAT využijeme na linkách po Kazachstánu, kde se ceny jednosměrných letenek pohybují od 1.500 do 3.000 Kč podle vzdálenosti a trasy.

Zavazadla

Odbavené zavazadlo do 20 kg je vždy v ceně letenky. 

Příruční bagáž pak musí splňovat povolené rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotnost do 5 kg. Menší osobní předmět není povolen, kontroly jsou často poměrně přísné.

V případě přestupních letů na jedné letence jsou zavazadla při přestupu automaticky přeložena a není nutné se znovu odbavovat.

Odbavení

Online odbavení je dostupné 24 hodin před odletem.

Check-in na letišti je zdarma a zavírá vždy nejpozději 40 minut před odletem.

Služby během letu

Na letech SCAT se podává studené občerstvení zdarma.

Výběr místa v letadla při online odbavení není nijak zpoplatněn.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Marie Dudová

Na svůj let potřebuji dokoupit zavazadlo 20. -23 kg. V ceně mé letenky je pouze carry on. DĚKUJI za odpověd a informaci JAK!

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Na jaké trase letíte a kde jste letenky kupovala? SCAT by měl odbavené zavazadlo do 20 kg mít v ceně každé letenky, včetně nejnižších promo tarifů...

Nevíte jestli se dá dokoupit těžší zavazadlo? 25 kg cca. Zkoušela jsem nanečisto kupovat letenky a nebyl tam žádný takový výběr.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Koukám, že povolená hmotnost je nově 20 kg. Každopádně přikoupit online nelze, platí se formou příplatku za jeden kilogram na letišti (u mezinárodních letů 5 USD, u vnitrostátních 500 KZT).

Avatar uživatele