SCAT Airlines

SCAT Airlines v kostce

naposledy aktualizováno 07. 06. 2019

Aerolinka s poněkud kontroverzním názvem z pohledu anglického jazyka, sídlí na největším kazašském letišti Almaty. Provozuje vnitrostátní lety do všech významných měst v Kazachstánu a také regionální mezinárodní lety, především do Ruska či Ázerbajdžánu. Od roku 2019 létá také do Prahy.

Jedná se o aerolinku střední velikosti celkem s 18 letadly různých typů (Boeing 737, menší proudové Bombardiery, a jiné) vesměs staršího data výroby. V posledních letech se však společnosti daří a má objednáno šest zbrusu nových letadel od Boeingu.

Logo SCAT Airlines
IATA Kód
DV
Letecká aliance
-
Země původu
Kazachstán
Datum vzniku
01. 01. 1997

Získejte více tipů pro lety s aeroliniemi SCAT Airlines

Ať už letíte se společností SCAT Airlines poprvé, nebo opakovaně, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Marie Dudová
před 5 lety

Marie Dudová

Na svůj let potřebuji dokoupit zavazadlo 20. -23 kg. V ceně mé letenky je pouze carry on. DĚKUJI za odpověd a informaci JAK!

Kryštof Hájek
před 5 lety

Na jaké trase letíte a kde jste letenky kupovala? SCAT by měl odbavené zavazadlo do 20 kg mít v ceně každé letenky, včetně nejnižších promo tarifů...

Avatar uživatele
Lucie Polášková
před 5 lety

Nevíte jestli se dá dokoupit těžší zavazadlo? 25 kg cca. Zkoušela jsem nanečisto kupovat letenky a nebyl tam žádný takový výběr.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Koukám, že povolená hmotnost je nově 20 kg. Každopádně přikoupit online nelze, platí se formou příplatku za jeden kilogram na letišti (u mezinárodních letů 5 USD, u vnitrostátních 500 KZT).