O aerolince SCAT Airlines

Aerolinka s poněkud kontroverzním názvem z pohledu anglického jazyka, sídlí na největším kazašském letišti Almaty. Provozuje vnitrostátní lety do všech významných měst v Kazachstánu a také regionální mezinárodní lety, především do Ruska či Ázerbajdžánu. Od roku 2019 létá také do Prahy.

Jedná se o aerolinku střední velikosti celkem s 18 letadly různých typů (Boeing 737, menší proudové Bombardiery, a jiné) vesměs staršího data výroby. V posledních letech se však společnosti daří a má objednáno šest zbrusu nových letadel od Boeingu.

Letenky

Letenky nejsnáze zakoupíme na webu aerolinky, ideálně alespoň 3 týdny před odletem pro nejnižší cenu. Od června 2019 SCAT provozuje přímou linku z Prahy do kazašského hlavního města Nur-Sultanu, a to 2x týdně s průměrnou cenou zpáteční letenky kolem 8.000 až 9.000 Kč.

Dále SCAT využijeme na linkách po Kazachstánu, kde se ceny jednosměrných letenek pohybují od 1.500 do 3.000 Kč podle vzdálenosti a trasy.

Zavazadla

Odbavené zavazadlo do 20 kg je vždy v ceně letenky. 

Příruční bagáž pak musí splňovat povolené rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotnost do 5 kg. Menší osobní předmět není povolen, kontroly jsou často poměrně přísné.

V případě přestupních letů na jedné letence jsou zavazadla při přestupu automaticky přeložena a není nutné se znovu odbavovat.

Odbavení

Online odbavení je dostupné 24 hodin před odletem.

Check-in na letišti je zdarma a zavírá vždy nejpozději 40 minut před odletem.

Služby během letu

Na letech SCAT se podává studené občerstvení zdarma.

Výběr místa v letadla při online odbavení není nijak zpoplatněn.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Marie Dudová

Na svůj let potřebuji dokoupit zavazadlo 20. -23 kg. V ceně mé letenky je pouze carry on. DĚKUJI za odpověd a informaci JAK!

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Na jaké trase letíte a kde jste letenky kupovala? SCAT by měl odbavené zavazadlo do 20 kg mít v ceně každé letenky, včetně nejnižších promo tarifů...

Přidat odpověď
před 3 lety

Nevíte jestli se dá dokoupit těžší zavazadlo? 25 kg cca. Zkoušela jsem nanečisto kupovat letenky a nebyl tam žádný takový výběr.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Koukám, že povolená hmotnost je nově 20 kg. Každopádně přikoupit online nelze, platí se formou příplatku za jeden kilogram na letišti (u mezinárodních letů 5 USD, u vnitrostátních 500 KZT).

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele