O aerolince SpiceJet

Třetí největší indická aerolinka nabídne velmi frekventovanou a hustou síť vnitrostátních spojení doplněnou o pár mezinárodních linek do okolních zemí. SpiceJet provozuje moderní flotilu letadel Boeing 737 a také vrtulových Bombardierů Dash 400. Společnost létá na všechna velká indická letiště se základnami v Bangalore, Dillí, Bombaji a Hyderabadu.

Letenky

Letenky koupíte nejvýhodněji na webu aerolinky, ideálně alespoň s měsíčním předstihem. SpiceJet využijete hlavně v oblasti Indického subkontinentu a jeho blízkého okolí, žádné trasy mimo Asii neprovozuje. 

Na indickém nebi vládne čilá konkurence, a tak SpiceJet nemůže jít s cenami příliš vysoko. Běžná cena jednosměrné vnitrostátní letenky se pohybuje okolo 1.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

SpiceJet obvykle bývá nejlevnější indickou aerolinkou, pokud cestujete s odbaveným zavazadlem. Na většině tras se totiž nabízí jen tarify "Spicesaver", které automaticky odbavený kufr do 15 kg (na mezinárodních trasách do 20 kg).

Do letadla si můžeme vzít striktně jeden kus příručního zavazdla, jehož součet rozměrů nepřesáhne 115 cm a váhu 7 kg. Není povoleno žádné druhé zavazadlo typu notebooku či kabelky.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2 hodiny před odletem.

Online check-in je dostupný 48 hodin před odletem na všech linkách, s výjimkou tras do měst Jammu a Srinagar. Odbavit se můžete i přes mobil, palubní vstupenku pak vůbec nemusíte tisknout.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou zpoplatněny.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 1134 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-01-14T23:32:45+01:00)

FAQ SpiceJetu hovoří o web check-inu jinak: "Web check-in can be done anytime post booking the ticket up to 2 hours prior to the scheduled departure of the flight." Na jejich webu jsem zmínku o 48 hodinách nenašel, jen na cizích webech. Web check-in není dostupný na mezinárodních letech a letech z Džammú, Šrínagaru a Lehu. Na letech z prvních dvou zmíněných měst nelze přepravovat palubní zavazadla (to by mě zajímalo, co si počít třeba s foťákem...)

O možnosti nevytisknutí jsem se taky nedočetl, naopak FAQ hovoří o tisku.

Taky se tam píše o max. váze 7 kg a součtu rozměrů kabinového zavazadla, laptopu a tašek z duty free, což nezní úplně, jako by byl povolen pouze 1ks. A v případě Bombardieru je součet nižší, jen 108 cm.

Docela by mě zajímalo, jaká je skutečnost. 😂

BTW jejich mobilní aplikace je děsná.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak ta nemožnost vzít si na palubu zavazadlo při letu ze Šrínagaru a Džammú už asi půl roku neplatí, jen zapomněli aktualizovat FAQ v aplikaci, na webu už to není. V aplikaci taky nejde napsat neindické číslo, prý tu chybu předají příslušnému oddělení... jsem zvědav, jak dlouho to budou opravovat. 😊 Na odpovědi na další otázky zatím čekám, snad mi brzo odepíšou.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele