Letiště Dillí Indira Gándhí

Delhi Indira Gandhi International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DEL (IATA)
VIDP (ICAO)
Indie

Letiště Indiry Gándhíové je nejrušnějším v Indii a spolu s Bombají jeden ze dvou hlavních vstupních bodů do Indie. Svoje hlavní sídlo zde má národní Air India a Jet Airways, stejně jako téměř všechny indické nízkonákladovky. Centrum města je vzdáleno 23 kilometrů.

Letiště je ze strany cestujících velmi dobře hodnoceno, především pro svůj velkoryse a vzdušně řešený terminál a rychlý odbavovací proces.

Terminál je otevřen 24 hodin.

 


Letenky

Průměrná cena letenky z Česka nebo okolí do hlavního města Indie činí asi 12.000 Kč, z Vídně můžou být letenky o něco levnější, zhruba kolem 10.000 Kč. V akci se můžete setkat i s cenami pod 10.000 Kč, především z letišť v okolních zemích.

Doba letu z Prahy do Dillí činí i s transferem asi 15 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Najdete zde dva terminály: T1 využívají výhradně nízkonákladové aerolinky, mnohem větší a modernější terminál 3 pak všechny ostatní. Mezi terminály jezdí každých 15 minut letištní autobus zdarma.

Máte-li navazující let na stejné letence, většinou vás čeká transfer v rámci jednoho terminálu. Zavazadla vyzvedávat nemusíte, stejně tak není nutné opouštět tranzitní zónu.

Časy na přestup:

Mezinárodní -> Vnitrostátní a naopak: 75 minut

Mezinárodní -> Mezinárodní: 60 minut

Vnitrostátní -> Vnitrostátní: 60– 90 minut


Doprava z/na letiště

Do centra Dillí je nejrychlejší oranžová linka metra, stanice se nachází mezi terminály 1 a 3. Linka spojuje letiště s centrem Nového Dillí, hlavním nádražím a největší sídlištní zástavbou v Asii, Dwarka.

Cesta do centra trvá 20 minut, metro jezdí od 5:15 do 23:30 každých 10 až 15 minut. Jízdenka stojí 60 rupií / 22 Kč. Za celodenní jízdenku zaplatíte 150 rupií / 54 Kč, neplatí však pro linku na letiště.


Služby na letišti

Wifi využijete pouze v terminálu 3 na 45 minut zdarma.

Uschovat zavazadlo lze v centrální části terminálu 3. Za 24 hodinovou službu zaplatíte podle velikosti zavazadla od 200 do 600 rupií / 72–215 Kč.

Sprchy pro veřejnost najdete v terminálu 3 poblíž prodejny WH Smith.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Indie? Nastav si hlídače