IATA (ICAO) kód letiště
DEL (VIDP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:30 (+3.5)
Vzdálenost od Prahy
5716 km

O letišti Dillí Indira Gándhí

Letiště Indiry Gándhíové je nejrušnějším v Indii a spolu s Bombají jeden ze dvou hlavních vstupních bodů do Indie. Svoje hlavní sídlo zde má národní Air India a Jet Airways, stejně jako téměř všechny indické nízkonákladovky. Centrum města je vzdáleno 23 kilometrů.

Letiště je ze strany cestujících dobře hodnoceno, především pro svůj velkoryse a vzdušně řešený terminál a přehledné značení. Počítejte však s tím, že se do letištní budovy dostanete pouze s letenkou – vytištěnou nebo uloženou offline v telefonu. 

Terminál je otevřen 24 hodin.

Letenky

Průměrná cena letenky z Česka nebo okolí do hlavního města Indie činí asi 12.000 Kč, z Vídně můžou být letenky o něco levnější, zhruba kolem 10.000 Kč. V akci se můžete setkat i s cenami pod 10.000 Kč, především skrz Ukraine International Airlines.

Doba letu z Prahy do Dillí činí i s transferem asi 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dillí, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Dillí je největším letištěm v Indii a skládá se ze tří různých terminálů:

 • T1 slouží již jen části vnitrostátních letů nízkonákladových aerolinek (SpiceJet a Indigo, část letů je však odbavována z T2, vždy je vyznačeno na letence)
 • T2 slouží většině vnitrostátním letům všech low-cost aerolinek (SpiceJet, Indigo, GoAir, Air Asia)
 • T3 slouží všem mezinárodním letům a vnitrostátním spojům Air India, Jet Airways a Vistara

Máte-li navazující let na stejné letence, většinou vás čeká transfer v rámci terminálu 3 a nemusíte se tak přesouvat jinam, není nutné opouštět tranzitní zónu.

Pokud se přesouváte mezi jednotlivými terminály, vždy musíte opustit tranzitní prostor. T2 a T3 jsou od sebe vzdáleny asi 200 metrů po chodníku, pěšky mezi nimi dojdete do 10 minut. Naopak T1 se nachází na druhé straně letiště, k němu musíte využít označené zelené kyvadlové autobusy zastavující vždy před vchodem do jednotlivých terminálů. Jezdí jednou za 20 minut, jsou zdarma a jízda trvá asi 15 minut.

Doprava z/na letiště

Do centra Dillí je nejrychlejší oranžová linka metra, stanice se nachází přímo mezi terminály 2 a 3. Oranžová linka "Airport Express" spojuje letiště s centrem Nového Dillí, hlavním nádražím a největší sídlištní zástavbou v Asii, Dwarka. 

terminálu 1 pak jezdí purpurová linka metra, která však spojuje jen jižní oblasti Dillí. Pro cestu do centra je nutné přestoupit buď na stanici "Hauz Khas" na žlutou linku nebo druhým směrem ve stanici "Janakupri West" na modrou linku.

Cesta do centra oranžovou linkou (od terminálů 2 a 3) trvá 20 minut, metro jezdí od 5:15 do 23:30 každých 10 až 15 minut. Jízdenka na oranžovou linku stojí 60 rupií (z letiště na stanici Aerocity jen 20 rupií), při cestě purpurovou trasou (k terminálu 1) zaplatíte jen 40 rupií, včetně přestupu. Lístky se prodávají u pokladny na stanici a je možné platit pouze hotovostí. Dostanete žeton, který při vstupu jen přiložíte k turniketu, při výstupu žeton do turniketu vhodíte a už tam zůstane.

Mezi terminálem 1 a stanici metra "Delhi Aerocity" jezdí kyvadlový autobus, a to od 6:00 do 23:00 každých 15 minut. Lístek stojí 30 rupií a koupíte ho u řidiče.

Uber do centra Dillí vyjde zhruba na 250 až 350 rupií, taxi jezdí cca o 50 rupií dráž.

Z letiště do města jezdí i levnější autobusové linky, pouze od terminálů 2 a 3. Ceny jízdenek se pohybují od 15 INR do 25 INR (u expresního autobusu číslo 4) a cesta do centra může zabrat od 40 do 90 minut dle dopravní situace. Cesta autobusem se vyplatí spíš pro nadšence, kteří chtějí zkusit nový dopravní prostředek, anebo pro ty, kteří mají hotel přímo na jejich trase. Časy odjezdů a trasy najdete v excelovém souboru na oficiální stránce magistrátu v Dillí.

Služby na letišti

Wifi využijete zdarma s omezením 7 MB.

Uschovat zavazadlo lze v centrální části terminálu 3. Za 24 hodinovou službu zaplatíte podle velikosti zavazadla od 200 do 600 rupií / 72–215 Kč.

Terminály 2 a 3 jsou bohatě vybaveny všemožnými obchody a restauracemi včetně levných fast-foodů. Terminál 1 aktuálně prochází přestavbou, ale i v něm se lze levně najíst v provozovně Burger King.

Hotely u letiště

V blízkosti letiště najdete uměle vystavěné městečko Aerocity, u kterého je i stejnojmenná stanice metra na expresní letištní lince. V Aerocity jsou převážně velké hotely nadnárodních koncernů typu Ibis, Aloft, LemonTree, Pullman nebo Andaz. Ceny startují cca na 1.800 Kč, u lepších hotelů neklesají pod 3.500 Kč za noc. Pamatujte, že je zbytečné platit za hotelový transfer, z terminálů 2 a 3 se sem dostanete metrem (20 rupií), z terminálu 1 kyvadlovým autobusem (30 rupií).

Levné, ale kvalitou velmi diskutabilní, jsou hotely v přilehlé čtvrti Mahipalpur, jen přes hlavní silnici od Aerocity. Počítat musíte s typicky indickými službami. Na pohled pěkné a čisté pokoje, ale detaily v podobě netekoucí teplé vody, plísně ve sprchách nebo špinavého povlečení jsou zde na denním pořádku. Na druhou stranu za pokoj zde zaplatíte cca od 400 Kč na noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj letím z Delhi do Prahy a mám dotaz celkově jak to vypadá na T3? Jak mám postupovat při nástupu, letím poprvé sama a bojím se, že se tam nevyznám. Letím s Qatar Airways a mám odlet ve 3.25 a mám nervy z toho abych vše stihla a co mě vše čeká, vím ze si dojdu na check-in ale kam pak dal a zda budou kontrolovat víza vůbec netuším. Díky za odpověď Markéta

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-04T09:32:16+02:00)

Ahoj, funguje to jako na každém jiném letišti :) Jen s tím rozdílem, že v Dillí (a na většině indických letišť) procházíte dvěma bezpečnostními kontrolami.

První z nich je před vstupem do samotného terminálu, kde kontrolují i letenku, mějte ideálně vytisknutou. Pak zamíříte k check-inu, kde odevzdáte zavazadlo a dostanete palubní vstupenku a potom ke klasické bezpečnostní kontrole, přes kterou projdete k pasové kontrole a za ní už do tranzitní zóny, kde jsou jednotlivé východy k letadlům, obchody, restaurace, apod.

Víza se kontrolují vždy při check-inu, pokud míříte do země, kde vízum potřebujete (což logicky ČR není :D ). U pasové kontroly jen celník zkontroluje indické vízum (zda jste nepřekročili povolenou dobu pobytu) a dá vám výstupní razítko.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Když přijedeš na letiště 2 hodiny před odletem, tak by se muselo stát něco mimořádného, abys vše v pohodě nestihla. Jestli ses neztratila na letišti v Praze a umíš anglicky víc než 0 slovíček, tak není důvod se bát odletu z letiště v Dillí. Žádné superspeciální procedury tam nemají, ani ho neřídí mimozemšťani. 😉

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

No zrovna jsem chtěl dodat, že ideální čas před odletem bude okolo půlnoci :D Přeci jen mezi půlnocí a cca 5 ráno je hlavní mezinárodní špička a dovedu si představit delší fronty u kontrol a zvlášť pokud tazatelka letí poprvé sama, jistější bude větší rezerva.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-04T10:02:45+02:00)

Na tom něco je, hlavně se asi nevyplatí shánět si na tu chvilku ubytování, tak proč tam nejet dřív a případně si dát šlofíka až u gejtu. 😊

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den mohu se zeptat když mám kolenou letenku Dubaj Kualalumpuru a mezi přistání je v Indii,letenky jsou koupené od stejné společnosti zda mne budou odbavovat,nemám tranzitní víza děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud máte spojení opravdu na jedné letence, pak tranzitní vízum nepotřebujete. V Dubaji vás odbaví až do Kuala Lumpur.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, prosím o radu. Letím do Dillí prvně. Další let budu mít se Spice Jet, který dle všeho létá z terminálu 2, což píšete je cca 10 min pěšky. Je reálné stihnout projít imigračním, baggage claimem a chytit let v 10:55, pokud mám přílet do Dillí v 9:05?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, reálné to spíš není. Takový přestup by byl velmi rizikový i v rámci jediného terminálu.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Zastávka autobusu (ne shuttle) je po východu z T3 po levé straně na konci budovy, u KFC. Když jsem tam byl naposled, nevšiml jsem si žádného označení, natož jízdního řádu. Pokud se na autobus zeptáte zaměstnanců letiště, může se vám stát, že vám existenci zastávky/autobusu zapřou (taxikáři jsou kámoši. :-) ).

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, co znamená "navazující let na stejné letence"? Patri sem lety zakoupene pres skyscanner apod., kde jsou napr. dva lety, kazdy ale s jinou spolecnosti? Proc se takova letenka lisi od dvou nezavosle koupenych, ktere ale evidentne navazuji? z nepálu domů poletíme pravděpodobně pres dilli, a cetla jsem, ze pro transit nepotrebujeme viza, ale ze transit znamena, ze lety jsou na jedne letence. Takove maji ale jen kratkou dobu na prestup, jen cca hodinu. Radeji bychom si to "namichali" sami, koupili kazdou letenku zvlast s odstupem par hodin. jenze nevime, jestli v takovem pripade potrebujeme viza. Letos uz jsme totiz v indii byli a na dalsi viza tedy nemame narok... Poradite jak na to? Díky

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-02T03:49:26+02:00)

Navazující let na stejné letence znamená, že máte oba lety v jedné rezervaci, tím pádem je garantovaný přestup. Tj. pokud se první let zpozdí a druhý uletí, aerolinka se o vás musí postarat a zdarma vám poskytnou alternativu. Pokud si koupíte dva lety nezávisle na sobě a první bude zpožděn, máte smůlu - je to na vaše riziko.

Pokud poletíte se zavazadly a "namícháte" si to sami, pak zcela jistě vízum potřebujete, protože musíte vyzvednout zavazadlo, projít přes imigrační ven a následně se znovu odbavit na další let. To při spojení na jedné letence odpadá. O zavazadla se nestaráte a nemusíte opouštět tranzitní prostor.

před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

To by mě zajímalo, proč byste neměli nárok na víza, když už jste letos byli (předpokládám, že jednou). E-visa vám dají až 3x za kalendářní rok...

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

V Dilli maji uz i T2, ktery je asi 7-8 minut pesky od T3. Presunuli tam cast (asi vetsinu) domacich odletu. Stanice metra je kousek od T3, ale z T1 se jezdi feeder busem za 30 rupii na sousedni stanici, u ktere je mnoho hotelu.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu