Dillí
Letiště Dillí Indira Gándhí

Dillí v kostce

naposledy aktualizováno 30. 11. 2023

Letiště Indiry Gándhíové je nejrušnějším v Indii a spolu s Bombají jeden ze dvou hlavních vstupních bodů do Indie. Centrum města je vzdáleno 23 kilometrů.

Často se setkáte se zkratkou "IGI" = Indira Gandhi Airport.

Svoje hlavní sídlo zde mají společnosti Air India, IndiGo, Spicejet nebo Vistara. Do Dillí však létají všechny významné aerolinky z Asie, ale i Evropy nebo Severní Ameriky. 

Letiště je ze strany cestujících dobře hodnoceno, především pro svůj velkoryse a vzdušně řešený mezinárodní terminál 3 a přehledné značení. Počítejte však s tím, že se do letištní budovy dostanete pouze s letenkou – vytištěnou nebo uloženou offline v telefonu. 

Zobrazit hotely v Dillí

Oficiální stránky letiště jsou www.newdelhiairport.in

IATA Kód
DEL
Aktuální počasí
15.7 °C
Místní čas
02:12 (+4.5)
Vzdálenost z ČR
5716 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Dillí

Ať už přilétáte na letiště Dillí, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Lukas _18
před 10 měs

Ahoj, chci se zeptat jestli potřebuju víza pokud letím z Vídně do Bangkoku s Air India a přestupem na letišti v Dillí. Vše by mělo být operováno na T3 a ano čtu tady, že není potřeba opouštět tranzitní prostor, ale na stránkách ministerstva zahraničí to je popsáno jaksi zvláštně: 

Mezinárodní letecký tranzit přes území Indie je povolen, ale v případě, že cestující bude muset projít pasovou kontrolou, musí si za tím účelem vybavit indické vízum. To platí zejména v případě, že cestující si musí vyzvednout zavazadla po příletu a nechat si je odbavit na následující let. 

V Indii musí každý cestující z jednoho mezinárodního letu opustit tranzitní prostor letiště a znovu se nechat odbavit.

Uvnitř území Indie letecký i pozemní tranzit mezi jednotlivými indickými státy je povolen. Pozemní tranzit z jedné země přes území Indie do jiné země je povolen.

Úplně nevím jak tomu rozumnět, poradíte někdo jak to teda je? Díky moc

Avatar uživatele Aguero
Aguero
před 10 měs

Ahoj,

co si tak vybavuju z letiště v Dílí, tak po výstupu z letadla nás to směřovalo chodbou rovnou na pasovou kontrolu, značky nebo cedule se slovem ´´transit´´ jsem tam neviděl. Takže to bude asi podobné, jako když přestupuješ z mezinárodního letu v USA. Tzn. pasovka a znovu odbavit zavazadla na další let. Možná někdo doplní, každopádně toto jsou mé poznatky. 

Avatar uživatele
Markéta
před 4 lety

Ahoj letím z Delhi do Prahy a mám dotaz celkově jak to vypadá na T3? Jak mám postupovat při nástupu, letím poprvé sama a bojím se, že se tam nevyznám. Letím s Qatar Airways a mám odlet ve 3.25 a mám nervy z toho abych vše stihla a co mě vše čeká, vím ze si dojdu na check-in ale kam pak dal a zda budou kontrolovat víza vůbec netuším. Díky za odpověď Markéta

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, funguje to jako na každém jiném letišti :) Jen s tím rozdílem, že v Dillí (a na většině indických letišť) procházíte dvěma bezpečnostními kontrolami.

První z nich je před vstupem do samotného terminálu, kde kontrolují i letenku, mějte ideálně vytisknutou. Pak zamíříte k check-inu, kde odevzdáte zavazadlo a dostanete palubní vstupenku a potom ke klasické bezpečnostní kontrole, přes kterou projdete k pasové kontrole a za ní už do tranzitní zóny, kde jsou jednotlivé východy k letadlům, obchody, restaurace, apod.

Víza se kontrolují vždy při check-inu, pokud míříte do země, kde vízum potřebujete (což logicky ČR není :D ). U pasové kontroly jen celník zkontroluje indické vízum (zda jste nepřekročili povolenou dobu pobytu) a dá vám výstupní razítko.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Když přijedeš na letiště 2 hodiny před odletem, tak by se muselo stát něco mimořádného, abys vše v pohodě nestihla. Jestli ses neztratila na letišti v Praze a umíš anglicky víc než 0 slovíček, tak není důvod se bát odletu z letiště v Dillí. Žádné superspeciální procedury tam nemají, ani ho neřídí mimozemšťani. 😉

Kryštof Hájek
před 4 lety

No zrovna jsem chtěl dodat, že ideální čas před odletem bude okolo půlnoci :D Přeci jen mezi půlnocí a cca 5 ráno je hlavní mezinárodní špička a dovedu si představit delší fronty u kontrol a zvlášť pokud tazatelka letí poprvé sama, jistější bude větší rezerva.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Na tom něco je, hlavně se asi nevyplatí shánět si na tu chvilku ubytování, tak proč tam nejet dřív a případně si dát šlofíka až u gejtu. 😊

Avatar uživatele
Eliška
před 5 lety

Dobrý den mohu se zeptat když mám kolenou letenku Dubaj Kualalumpuru a mezi přistání je v Indii,letenky jsou koupené od stejné společnosti zda mne budou odbavovat,nemám tranzitní víza děkuji

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, pokud máte spojení opravdu na jedné letence, pak tranzitní vízum nepotřebujete. V Dubaji vás odbaví až do Kuala Lumpur.

Avatar uživatele
MarcelaJe
před 5 lety

Dobrý den, prosím o radu. Letím do Dillí prvně. Další let budu mít se Spice Jet, který dle všeho létá z terminálu 2, což píšete je cca 10 min pěšky. Je reálné stihnout projít imigračním, baggage claimem a chytit let v 10:55, pokud mám přílet do Dillí v 9:05?

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, reálné to spíš není. Takový přestup by byl velmi rizikový i v rámci jediného terminálu.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

Zastávka autobusu (ne shuttle) je po východu z T3 po levé straně na konci budovy, u KFC. Když jsem tam byl naposled, nevšiml jsem si žádného označení, natož jízdního řádu. Pokud se na autobus zeptáte zaměstnanců letiště, může se vám stát, že vám existenci zastávky/autobusu zapřou (taxikáři jsou kámoši. :-) ).

Avatar uživatele
Misa
před 5 lety

Dobrý den, co znamená "navazující let na stejné letence"? Patri sem lety zakoupene pres skyscanner apod., kde jsou napr. dva lety, kazdy ale s jinou spolecnosti? Proc se takova letenka lisi od dvou nezavosle koupenych, ktere ale evidentne navazuji? z nepálu domů poletíme pravděpodobně pres dilli, a cetla jsem, ze pro transit nepotrebujeme viza, ale ze transit znamena, ze lety jsou na jedne letence. Takove maji ale jen kratkou dobu na prestup, jen cca hodinu. Radeji bychom si to "namichali" sami, koupili kazdou letenku zvlast s odstupem par hodin. jenze nevime, jestli v takovem pripade potrebujeme viza. Letos uz jsme totiz v indii byli a na dalsi viza tedy nemame narok... Poradite jak na to? Díky

Kryštof Hájek
před 5 lety

Navazující let na stejné letence znamená, že máte oba lety v jedné rezervaci, tím pádem je garantovaný přestup. Tj. pokud se první let zpozdí a druhý uletí, aerolinka se o vás musí postarat a zdarma vám poskytnou alternativu. Pokud si koupíte dva lety nezávisle na sobě a první bude zpožděn, máte smůlu - je to na vaše riziko.

Pokud poletíte se zavazadly a "namícháte" si to sami, pak zcela jistě vízum potřebujete, protože musíte vyzvednout zavazadlo, projít přes imigrační ven a následně se znovu odbavit na další let. To při spojení na jedné letence odpadá. O zavazadla se nestaráte a nemusíte opouštět tranzitní prostor.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

To by mě zajímalo, proč byste neměli nárok na víza, když už jste letos byli (předpokládám, že jednou). E-visa vám dají až 3x za kalendářní rok...

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 6 lety

V Dilli maji uz i T2, ktery je asi 7-8 minut pesky od T3. Presunuli tam cast (asi vetsinu) domacich odletu. Stanice metra je kousek od T3, ale z T1 se jezdi feeder busem za 30 rupii na sousedni stanici, u ktere je mnoho hotelu.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí