Průvodce letištěm

Letiště Dillí Indira Gándhí

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Dillí Indira Gándhí

Letiště Indiry Gándhíové je nejrušnějším v Indii a spolu s Bombají jeden ze dvou hlavních vstupních bodů do Indie. Svoje hlavní sídlo zde má národní Air India a Jet Airways, stejně jako téměř všechny indické nízkonákladovky. Centrum města je vzdáleno 23 kilometrů.

Letiště je ze strany cestujících velmi dobře hodnoceno, především pro svůj velkoryse a vzdušně řešený terminál a rychlý odbavovací proces.

Terminál je otevřen 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
5716 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
11:50 (+4.5 )
aktuální čas

Letenky

Průměrná cena letenky z Česka nebo okolí do hlavního města Indie činí asi 12.000 Kč, z Vídně můžou být letenky o něco levnější, zhruba kolem 10.000 Kč. V akci se můžete setkat i s cenami pod 10.000 Kč, především z letišť v okolních zemích. 

Doba letu z Prahy do Dillí činí i s transferem asi 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dillí, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Dillí je největším letištěm v Indii a skládá se ze tří různých terminálů:

  • T1 slouží již jen malé části vnitrostátních letů nízkonákladových aerolinek a prochází přestavou
  • T2 slouží většině vnitrostátním letům všech low-cost aerolinek (SpiceJet, Indigo, GoAir, Air Asia)
  • T3 slouží všem mezinárodním letům a vnitrostátním spojům Air India, Jet Airways a Vistara

Máte-li navazující let na stejné letence, většinou vás čeká transfer v rámci terminálu 3 a nemusíte se tak přesouvat jinam, není nutné opouštět tranzitní zónu.

Pokud se přesouváte mezi jednotlivými terminály, vždy musíte opustit tranzitní prostor. T2 a T3 jsou od sebe vzdáleny asi 200 metrů po chodníku, pěšky mezi nimi dojdete do 10 minut. Naopak T1 se nachází na druhé straně letiště, k němu musíte využít označené zelené kyvadlové autobusy zastavující vždy před vchodem do jednotlivých terminálů. Jezdí jednou za 20 minut, jsou zdarma a jízda trvá asi 15 minut.

Doprava z/na letiště

Do centra Dillí je nejrychlejší oranžová linka metra, stanice se nachází přímo mezi terminály 2 a 3. Oranžová linka "Airport Express" spojuje letiště s centrem Nového Dillí, hlavním nádražím a největší sídlištní zástavbou v Asii, Dwarka. 

terminálu 1 pak jezdí purpurová linka metra, která však spojuje jen jižní oblasti Dillí. Pro cestu do centra je nutné přestoupit buď na stanici "Hauz Khas" na žlutou linku nebo druhým směrem ve stanici "Janakupri West" na modrou linku.

Cesta do centra oranžovou linkou (od terminálů 2 a 3) trvá 20 minut, metro jezdí od 5:15 do 23:30 každých 10 až 15 minut. Jízdenka na oranžovou linku stojí 60 rupií, při cestě purpurovou trasou (k terminálu 1) zaplatíte jen 40 rupií, včetně přestupu. Lístky se prodávají u pokladny nebo v automatu na stanici a je možné platit pouze hotovostí.

Mezi terminálem 1 a terminály 2 a 3 jezdí kyvadlový autobus se zastávkou před vchodem do haly, který jezdí k nejbližší stanici metra "Delhi Aerocity", lístek stojí 30 rupií. 

Alternativní a nejlevnější cestu do centra (konečná na autobusovém terminálu Kashmere Gate) představuje autobusová expresní linka 4 s plošnou cenou 30 rupií. Jižní část města (Nehru Place) pak s letištěm spojuje autobus 534A, mapa kompletní dopravy níže.

Služby na letišti

Wifi využijete pouze v terminálu 3 na 45 minut zdarma.

Uschovat zavazadlo lze v centrální části terminálu 3. Za 24 hodinovou službu zaplatíte podle velikosti zavazadla od 200 do 600 rupií / 72–215 Kč.

Sprchy pro veřejnost najdete v terminálu 3 poblíž prodejny WH Smith.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x

Zastávka autobusu (ne shuttle) je po východu z T3 po levé straně na konci budovy, u KFC. Když jsem tam byl naposled, nevšiml jsem si žádného označení, natož jízdního řádu. Pokud se na autobus zeptáte zaměstnanců letiště, může se vám stát, že vám existenci zastávky/autobusu zapřou (taxikáři jsou kámoši. :-) ).

Odpovědět
před měs

Dobrý den, co znamená "navazující let na stejné letence"? Patri sem lety zakoupene pres skyscanner apod., kde jsou napr. dva lety, kazdy ale s jinou spolecnosti? Proc se takova letenka lisi od dvou nezavosle koupenych, ktere ale evidentne navazuji? z nepálu domů poletíme pravděpodobně pres dilli, a cetla jsem, ze pro transit nepotrebujeme viza, ale ze transit znamena, ze lety jsou na jedne letence. Takove maji ale jen kratkou dobu na prestup, jen cca hodinu. Radeji bychom si to "namichali" sami, koupili kazdou letenku zvlast s odstupem par hodin. jenze nevime, jestli v takovem pripade potrebujeme viza. Letos uz jsme totiz v indii byli a na dalsi viza tedy nemame narok... Poradite jak na to? Díky

před 4 měs
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 2315 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-09-02T03:49:26+02:00)

Navazující let na stejné letence znamená, že máte oba lety v jedné rezervaci, tím pádem je garantovaný přestup. Tj. pokud se první let zpozdí a druhý uletí, aerolinka se o vás musí postarat a zdarma vám poskytnou alternativu. Pokud si koupíte dva lety nezávisle na sobě a první bude zpožděn, máte smůlu - je to na vaše riziko.

Pokud poletíte se zavazadly a "namícháte" si to sami, pak zcela jistě vízum potřebujete, protože musíte vyzvednout zavazadlo, projít přes imigrační ven a následně se znovu odbavit na další let. To při spojení na jedné letence odpadá. O zavazadla se nestaráte a nemusíte opouštět tranzitní prostor.

před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

To by mě zajímalo, proč byste neměli nárok na víza, když už jste letos byli (předpokládám, že jednou). E-visa vám dají až 3x za kalendářní rok...

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

V Dilli maji uz i T2, ktery je asi 7-8 minut pesky od T3. Presunuli tam cast (asi vetsinu) domacich odletu. Stanice metra je kousek od T3, ale z T1 se jezdi feeder busem za 30 rupii na sousedni stanici, u ktere je mnoho hotelu.

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu