O aerolince TAAG Angola Airlines

Národní angolské aerolinky jsou chloubou místního letectví, provozují jednu z nejmodernějších flotil v celé Africe složenou z dálkových Boeingů 777 a regionálních 737. Svoje hlavní sídlo mají na angolském největším letišti v Luandě, odkud létají na trasách do okolních zemí, Portugalska, Brazílie, Číny a na Kubu.

Na rozdíl od většiny běžných aerolinek je i v ekonomické třídě znatelný mnohem větší komfort díky širším roztečím mezi sedačkami jak na šířku, tak na délku.

Na letišti poznáte letadla TAAGu na první pohled podle krásného zbarvení: červeného a oranžového pruhu napříč letadlem a červeného ocasu s hlavou antilopy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Protože TAAG létá nejblíže Česku do Lisabonu a není v žádné globální alianci, cestovatelé ze střední Evropy se příliš na jeho palubách neobjevují. Společnost však kromě letů do Angoly nabízí navazující spojení přes Angolu, například z Lisabonu do Jižní Afriky, Namibie či Mozambiku nebo z Jižní Afriky do Brazílie.

Průměrné ceny letenek jsou spíše vyšší (kolem 15.000 Kč za letenku Lisabon – Kapské Město), občas se však objeví akce, kdy lze sehnat letenky až s 50% slevou. Rezervujte ideálně přímo přes web aerolinky, alespoň 1 měsíc před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Ze socioekonomických důvodů, kdy TAAG ve velké míře využívají migranti z Angoly do Portugalska či naopak pracovníci ropných společností, kteří obvykle tahají mnoho zavazadel, nabízí aerolinka standardně dvě odbavená zavazadla, každé z nich do 23 kg, zdarma i v základním tarifu.

Příruční zavazadlo v počtu jednoho kusu musí mít součet všech rozměrů nepřesahující 115 cm a váhu do 5 kg. Obvykle se však rozměry nijak úzkostlivě nehlídají.

Odbavení

TAAG umožňuje online odbavení na většině svých letů, a to 24 hodin před odletem prvního letu. Palubní vstupenku si musíte vytisknout buď doma, nebo na letišti u přepážky.

Běžné letištní odbavení není nijak zpoplatněno a začíná 4 hodiny před odletem.

Služby během letu

Na palubě letadel typu Boeing 777 můžete využít moderní obrazovky v každé sedačce s poměrně širokou mezinárodní nabídkou filmů, seriálů a hudby.

Občerstvení formou teplého jídla je podáváno zdarma na všech trasách.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Daniel Valchovník

Přesně jak pišes pokračujicí cestujíci, kteři zustanou na palubě letadla, nevzniká vizová povinnost.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Luanda - Lubango - Windhoek vidím, že oba segmenty mají stejné číslo letu ( a 40 minutes waiting time v Lubangu), tak asi fakt jen to čekání na palubě. Dík.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Dotaz pro africké harcovníky. Jakpak je to s tranzitem po Angole? Například při letu s TAAGem Lisabon - Luanda - Lubango - Windhoek není angolské vízum třeba? Na letišti v Luandě určitě ne, ale co 40 minutové mezipřistání v Lubangu? To asi pokračující cestující zůstávají na palubě a nemůže vzniknout vízový problém? Kdo ví, ať odpoví. Díky!

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu