Průvodce aerolinkou

Letecká společnost TAAG Angola Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince TAAG Angola Airlines

Národní angolské aerolinky jsou chloubou místního letectví, provozují jednu z nejmodernějších flotil v celé Africe složenou z dálkových Boeingů 777 a regionálních 737. Svoje hlavní sídlo mají na angolském největším letišti v Luandě, odkud létají na trasách do okolních zemí, Portugalska, Brazílie, Číny a na Kubu.

Na rozdíl od většiny běžných aerolinek je i v ekonomické třídě znatelný mnohem větší komfort díky širším roztečím mezi sedačkami jak na šířku, tak na délku.

Na letišti poznáte letadla TAAGu na první pohled podle krásného zbarvení: červeného a oranžového pruhu napříč letadlem a červeného ocasu s hlavou antilopy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Protože TAAG létá nejblíže Česku do Lisabonu a není v žádné globální alianci, cestovatelé ze střední Evropy se příliš na jeho palubách neobjevují. Společnost však kromě letů do Angoly nabízí navazující spojení přes Angolu, například z Lisabonu do Jižní Afriky, Namibie či Mozambiku nebo z Jižní Afriky do Brazílie.

Průměrné ceny letenek jsou spíše vyšší (kolem 15.000 Kč za letenku Lisabon – Kapské Město), občas se však objeví akce, kdy lze sehnat letenky až s 50% slevou. Rezervujte ideálně přímo přes web aerolinky, alespoň 1 měsíc před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Ze socioekonomických důvodů, kdy TAAG ve velké míře využívají migranti z Angoly do Portugalska či naopak pracovníci ropných společností, kteří obvykle tahají mnoho zavazadel, nabízí aerolinka standardně dvě odbavená zavazadla, každé z nich do 23 kg, zdarma i v základním tarifu.

Příruční zavazadlo v počtu jednoho kusu musí mít součet všech rozměrů nepřesahující 115 cm a váhu do 5 kg. Obvykle se však rozměry nijak úzkostlivě nehlídají.

Odbavení

TAAG umožňuje online odbavení na většině svých letů, a to 24 hodin před odletem prvního letu. Palubní vstupenku si musíte vytisknout buď doma, nebo na letišti u přepážky.

Běžné letištní odbavení není nijak zpoplatněno a začíná 4 hodiny před odletem.

Služby během letu

Na palubě letadel typu Boeing 777 můžete využít moderní obrazovky v každé sedačce s poměrně širokou mezinárodní nabídkou filmů, seriálů a hudby.

Občerstvení formou teplého jídla je podáváno zdarma na všech trasách.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu