O aerolince Tailwind Airlines

Turecká výhradně charterová společnost Tailwind Airlines neprovozuje žádné vlastní pravidelné linky, ale létá jen ad-hoc chartery pro cestovní kanceláře. V poměrně hojné míře můžeme zeleno-bílá letadla společnosti vídat i na českých či slovenských letištích na trasách do tureckých letovisek. 

Tailwind létají výhradně s Boeingy 737, některé kusy jsou starší, jiné úplně nové, každopádně splňují všechny běžné normy a požadavky. 

V roce 2017 létají Tailwind do Turecka a na Severní Kypr pro cestovky TIP Travel a ITS Billa.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Samostatný prodej letenek není možný. Let je již obsažen v kompletním balíčku od cestovní kanceláře. 

Z Česka a Slovenska nejčastěji létají do tureckých letovisek Antalya, Bodrum a Dalaman nebo do severokyperského Ercanu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Váhový limit odbaveného zavazadla je stanoven na 20 kg a vždy je zdarma. 

Příruční zavazadlo může vážit maximálně 5 kg s rozměry 55 x 40 x 20 cm.

Odbavení

Check-in lze provést pouze na letištní přepážce od 2 hodin před odletem. Neplatí se žádný poplatek navíc.

Služby během letu

Během letu se už nepodává žádné občerstvení zdarma. Lze si koupit z palubního prodeje.

56 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

S touto spoločnosťou som letela v Júni z Turecka do Nemecka. Lietadlo otras cca. 30 rokov staré, hlučné a špinavé o pristavani sa ani nevyjadrujem. Budem mať čo robiť aby som znova nasadla do lietadla. Ale s touto spoločnosťou už nikdy v živote!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Lukáš Dvořák
Lukáš Dvořák
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-13T08:57:18+02:00)

Aby tu nebyly jen negativní komentáře - my již dvakrát s TI let z ČR-Antalya-Severní Kypr a zpět. Jednou loni v září, podruhé letos v říjnu. Cestou tam rozpečený sýrová bageta, zpět teplé jídlo. V Antalyi většinou přestávka do hodiny. Letos novinka - abychom se nenudili,tak jsme si cestou tam přesedli do jiného letadla. Letadla relativně čistá, letušky příjemné. V pohodě.

Kufr vždy max 20kg/osoba. Nelze sčítat společné zavazadlo.

Je jasné, že se někdy problémy vyskytnou,ale nezatracoval bych tuto společnost úplně.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den. Potřebovala bych vĕdĕt kolik kilo může mít kufr když budeme mít s manželem společný jeden na odbavení. Dĕkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Vetsinou 32 kg, ale mela by vam to rici cestovka. Predpokladam, ze letite v ramci zajezdu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Letěli jsme s touto společností 27.6. z Bratislavy do Antalye a za týden zpět. Komentáře před letem zde mne také trochu znervozněly. Přesto že létám po celém světě často (přes 70 letů jistě s různými společnostmi), tak nám to zřejmě nějak vyšlo. Abych byl objektivní, musím říci, že z Bratislavy jsme odletěli ještě dřív než byl plánovaný čas, letadlo čisté, v naprostém pořádku (odhaduji cca 10 - 15 let staré), mladé příjemné ochotné letušky mluvící anglicky bez problémů. Na palubě bagety, pití,velmi dobré jednání, spokojenost.

Zpět letadlo se zpožděním cca 25 minut, ale jinak opět vše v pořádku. Kdybych se nepodíval dřív na to s kým poletíme, tak bych ani netušil některé věci, které se zde píší.

Paradoxem je, že jsem v květnu letěl ze Švédska s jednou renomovanou skandinávskou společností B 737. Bylo to asi nejhorší letadlo jaké jsem zatím zažil. Staré tedy značně, kožené opěrky vydřené, potrhané švy, bezpečnostní pokyny na informačním letáku potrhané, téměř nečitelné, kolegovi zůstala v ruce opěrka sedadla. Tam jsem byl velmi zklamán.

Jinak se všeobecně údržba a servisy odrbávají všude, nedělejme si iluze i o zemích EU a nebo Americe.

Mluvil jsem s mnoha kamarády piloty a servisáky, nesmí o tom oficiálně mluvit. Prostě byznys jako ve všem, nejmenší náklady, nejvyšší zisky. Všeho do času, než se stane opět nějaký velký průšvih.

Odpovědět
před 3 lety

Dne 9.6. 2019 Jsme s touto leteckou společností letěli na Severní kypr a spokojenost. Četla jsem hodně negativ a dost nás to vyděsilo.Neměli jsme žádný problém. Jídlo super personál taktéž. Z ČR česky mluvící personál z Turecka na Kypr a zpět Turecký personál. Letušky i pilot mluvil v angličtině takže v pohodě. L

před 3 lety

Můžu se zeptat jak se vám tam líbilo,prosím? Je tam možnost koupě nějakého oblečení? Diky moc

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

minulý čtvrtek 27.6., odlet cca v 19:30 z Brna na Severní Kypr, byl odlet posunut téměř na 23:00, to bych ještě pochopila, ale plánovaný let zpět ze Severního Kypru do Brna, kdy letadlo mělo přiletět včera 4.7. cca kolem 18.20 a nepřiletělo doteď!!!!! Přijde Vám to normální????Celý turnus skončil kdesi na mezipřistání v Antálii a jsou tam doteď, mělo se letět kolem 6 ráno, kdy všem cestujícím, co je přesunuli ve velmi brzkých ranních hodinách opět na letiště, sdělili, že opět nikam neletí, poslední info je, že snad dnes ve 22.00 vypraví letadlo, ale na letišti v Brně v příletech se nic takového zatím neobjevilo. Příčinou této situace - údajné poruchy na motoru. Dle mého názoru se dá tolerovat nějaké standardní zpoždění letu , ale tohle už je myslím velice špatná situace, kdy všichni cestující jsou velice unavení a vyčerpaní.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A vaše pointa?

před 3 lety

Pointa? Cestující měli dorazit 4.7. v 18:20 na letiště do Brna a nedorazili doteď, trochu velký zpoždění nemyslíte? Píši recenzi a asi vidíte, že ne moc pozitivní, to asi pozná každý, kdo si to přečte. Zatím to nemá konec, jen poslední info z letiště v Brně, že by letadlo společnost Tailwind Airlines z Antálie mělo přistát dnes ve 21:55, což máte přes 27 hodin zpoždění.

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Je to přesně rok, co jsem psal: Mají jenom 5 letadel, když se některé porouchá, chvíli to trvá.

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Zuzko, není lepší když opraví poruchu na motorech a až pak vás přepraví, než naopak? Při takovém zpoždění se o vás samozřejmě musí postarat: ubytování, strava - na tom trvejte.

před 3 lety

Honzo určitě je lepší to pořádně opravit, o tom žádná. Jen takový problém tato společnost neřeší poprvé, takže je s nimi lepší nelétat a nechápu proč CK mají sjednanou let.společnost, která takové závady řeší poměrně často. Jinak postaráno v rámci mezí o cestující je.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Protože koupákům je jedno s kým letí, a pak se diví. Každé léto.

před 3 lety

Jsem mezi cestujícíma a podotýkám že jsme včera 6 hodin nedostali vodu ani nic k jídlu. Někteří cestující z Antalie odletěli na vlastní náklady přes Vídeň domů kvůli malým dětem.

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 193 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-05T13:23:23+02:00)

Všichni nadávají na Smartwings, proti Tailwind Airlines (a jim podobným jako Onur Air, AlMasria atp.) jsou Smartwings ještě dobré aerolinky. Zákaznický servis mají taky hrozný, zpoždění na denním pořádku, ale aspoň pořádný servis letadel a dobré piloty.

před 3 lety

Petře76

Na těchto stránkách můžete napsat zkušenost, pozitivní či negativní, s Tailwind Airlines, což zde většina z nás dělá, teda až na Vás, Vy to tu stavíte tak, že si cestující za nastalou situaci mohou téměř sami. Pokud nechcete napsat svoji zkušenost s touto společností, zdržte se komentářů, které sem nepatří.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Tento web není Orbion, mezi obecenstvem moc koupáků, co jezdí s cestovkami nenajdete. Pláčete na špatném hrobě. Toť vše.

před 3 lety

Petře76

Nikdo tady nepláče, jen popisuji danou situaci.

před 3 lety
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
před 3 lety

Já loni zůstal v Německu cca 28hodin a dostal jsem ubytko v pěkném 4*Hotelu, diety a vouchery na dvě jízdy taxíkem. Dle zákona pokud je zpoždění delší jak 24hodin a nad ( myslím ) 3500km, máte nárok žádat náhradu až do výše 600eur po let.společnosti. Mě pak let na Kubu stal 12.5tis a vysoudil jsem celou částku 600eur... tudíž víc, než stálá letenka... rum tekl proudem za jeden den zpoždění:D

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-05T19:38:45+02:00)

@Pretr 76 B

No s tím Orbionem bych si nebyl tak jistý.

@Tomas Jsme rádi, ze jsi se zadarmo pomel, ale zkus se podívat na mapu, jak daleko je Kypr, popripade si nastudovat informace o možnosti kompenzaci.Vse tady najdeš. Pises totiz hrozne hovadiny

před 3 lety

Tak je to asi něco málo přes 2tis.km a náhradu škody můžeš vymáhat, tak jen pro neznalé píšu o této možnosti. Sice to nebude asi tolik, ale nějaká částka to je, když to je chyba na straně aerolinek a nad 24hod. Měj fajn večer ;)

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 734 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-05T19:44:08+02:00)

Tomáši, je to turecká (tedy non-EU) aerolinka a jde o let ze Severního Kypru zpět do EU. Na takové případy se nárok na odškodnění dle EC 261/2004 nevztahuje.

před 3 lety

5.7. ve 22:35 letadlo konečně přistálo na letišti v Brně

Přidat odpověď
před 3 lety

Mám celkem nalítáno po celém světě, ale tohle je trochu extrém, který se dá přirovnávat k lowcoast společnostem z východu, UKA atd... letadlo celé zasyflené, polité, pokreslené. Mezi sedadly máslo, bordel atd. Když neberu v potaz, že jídlo byla rozpečená bageta s nějakým neidentifikovatelným sýrem a po cestě zpět z Kypru více jak hodinové čekání v Turecku, kde uvnitř letadla bylo šílené vedro, tak jsem byl rád, že naše rodina přistála bez újmy na zdraví...

P.S. že to mělo v obou směrech zpoždění se už ani nechci bavit. Ledadlo mi přišlo jako tram č. 9, která se jen na konečný na Spojovací otočí a letí opět zpět.

Díky za zážitek. Příště si radši připlatím.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 747 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak koupacke lety nebyly nikdy vykvetem letani...😀

před 3 lety

Věřte, že i na koupačku se dá letět trochu důstojněji :) ale tenhle "shuttle bus" je zážitek :D

Přidat odpověď
před 3 lety

Chtel bych pred lety touto spolecnosti varovat, jejich letadla jsou otresna - odhadem pres 30 let stara, zachody neskutecne spinave, kazde sedadlo ma jinou barvu, jsou prodrena, na nekterych nedrzi sedaky. Vubec nechapu, jak tahle spolecnost muze letat. Vyzkouseno pri ceste z Brna na Severni Kypr. PS: mezipristani v Antalyii muze byt spojeno s vymenou letadla, jak se nam stalo pri zpatecni ceste.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, letíme s touto leteckou společností v červnu z Dresden do Antalye a potřebovali bychom informaci k odbavení sportovního kočárku pro 2 leté děcko.

S kočárkem letíme poprvé a nevíme jak se odbavuje. Také bychom potřebovali děcku v letadle udělat mlíčko, což též nevíme jak do letadla zabalit suché mlíčko, které budeme zalévat vodou až v letadle.

Děkuji za zaslanou informaci na uvedený e.mail.

před 3 lety
Avatar uživatele dan _10
dan _10

Dobrý den, kočárek je vždy zdarma, buď si ho vezmete s sebou do gate nebo ho odevzdate přímo u odbavení.

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Mléko Vám letušky pomohou připravit.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobré dopoledne,

právě jsme se vrátili z letiště z Brna zpět domů (200 km tam a 200 km zpět!!!). Od letištního personálu jsme se až na místě dozvěděli, že let má zpoždění s plánovaným odletem ve 23.40 hod. a údajně ještě není jisté, zda tento čas bude potvrzený! Od CK nepřišla žádná SMS, žádný email, žádný telefonát!!! Celá rodina je znechucená, s něčím podobným jsme se ještě nesetkali. Jsme zvědaví, jak se k tomu CK a letecká společnost postaví!!!

před 4 lety

Dobrý den Romane,

s jakou CK letíte? My s Kovotour a od nich mi včera večer volal pán, že doatali informace, že náš let bude o 4-5hodin zpožděn. Kolem 21:00 mi znovu volal, že se let odsouvá na 20:00, ale že nemají žádné info, proč. Dnes ráno jsme spolu opět mluvili s tím, že máme letět (snad) až 23:40, pošlou nám nové podklady k letu, ale stále nemají od dopravce info, co se vlastně děje. Volala jsem i na letiště a tam taky nemají zprávy, jen dostali tu samou informaci o zpoždění letu.

Naprosto Vám rozumím, jsem naprosto znechucená a jsem zvědavá, jak nám to celé vysvětlí a vykompenzují.

před 4 lety

Zdravím Vás Michaelo,

máme smlouvu s INVIA, ta objednala u CK Orex, což jsme zjistili až po podpisu smlouvy (údajně největší specialista na Kypr..???). Potvrzuji info, také jsme s paní na letišti mluvili, zpoždění letu z Prahy, který zpozdil přílet našeho letadla (dnes v 7,30 hod. přílet z Kypru, následně náš odlet 8,20...).

před 4 lety

Dobrý den ještě jednou,

ve Vašem případě tedy naprosto rozumím, že jste otrávení. CK se o Vás má postarat a hlavně Vám má poskytnout informace o změně, navíc, když ještě cestujete takovou dálku na letiště. Já tedy můžu naši CK Kovotour (ikdyž jsme zájezd zakoupili přes společnost Centrum cestování Duker) "pochválit", že nám alespoň dala včera vědět, že se nějaké zpozdění bude konat. Měla jsem 3 zmeškané hovory a dokonce i SMS, o zpoždění. Nemusíme alespoň sedět na letišti. Ale bohužel, pocit bezmoci a naštvání teď hodně převládá. Nehledě na to, že se nám zkrátí dovolená o celý den. To bych ráda nějak řešila a doufám, že se k tomu letecká společnost nějak vyjádří. Neustále sleduji letiště jak v Ercanu, tak v Antalyi a zatím jsem jen zjistila, že před půl hodinou přistálo to dotyčné letadlo do Ercanu, které mělo zpoždění (měli odletět včera ráno 9:15 z Prahy, reálně letěli až dnes ráno 6:01) :/ takže kdy přiletí do Brna pro nás, je otázkou.

před 4 lety

Bohužel, my to neovlivníme, jsme jen tou bezbrannou obětí... stejně tak jako cestující nazpět domů... Před půlnocí bude na letišti v Tuřanech docela rušno...

před 4 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

No jo, mají jenom 5 letadel. Když se jedno rozbije, dost se jim to hroutí....

před 4 lety

Tak to jsem zvědavá, jak toto dopadne. Naše první dovolená u moře, poprvé let letadlem a teď toto...CK Kovotour a stejné informace...nejdřív o 5 hodinách zpoždění, pak ve 22 hodin o 12 hodinách a ráno jsem si zjistila, než mi volali, že čas odletu je na 23:40. Také mě to štve...ale! jsem ráda, že nejsem mezi těmi lidmi, co byli v Praze a tam čekali do druhého dne. Také nás čeká 200 km do Brna. Uvidíme se v Brně.

před 4 lety

Já jsem taky zvědavá, Šárko :) doufám a modlím se, aby vše už bylo v pořádku a podle plánu.

před 4 lety

První info z CK - aktuální čas odletu 10. 7. v 0,20 hod., problém z podvozkem

před 4 lety

Tak snad už to bude opravdu, opravdu konečná a vše proběhne v pořádku.

Přidat odpověď
před 4 lety

Zuzano, taky jsme měli letět dnes ráno z Brna... teď už je ale let opět posunut až na 23:40 a nikdo stále neví, proč. Jestli by nebylo lepší, aby ten let úplně zrušili... Jsem opravdu otravená :/

před 4 lety

Miso a nevíte, zda se da zjistit, jaké vážně technické důvody letadlo ma? Docela se desim..aby se ve vzduchu nerozpadlo! Nehledě na to, ze čistého pobytu budeme mít ve finále jen 6 dni!

před 4 lety

Vendy, vůbec netuším. Jak jsem odepsovala Romanovi, ani cestovka, ani na letišti neví nic konkrétního. Paní z letiště mi řekla, že prý na zpoždění našeho letu má vliv zpoždění letadla z Prahy. Prý ji to tak nahlásili, ale že to říká každá letecká společnost. Momentalně asi můžeme jen doufat, jestli vůbec odletíme a já budu trvat na vysvětlení a kompenzaci.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vendulo, o to s jakou pofidérní charterovou aerolinkou je doprava u zájezdu zajištěna jste se měla zajímat v okamžiku nákupu - teď už je trochu pozdě.

Přidat odpověď
před 4 lety

My jsme měli letět zítra ráno v 8:20 z Brna na Kypr a odlet nám přesunuly až na 8 hodinu večerní, tamže zpoždění 13 hodin a my tak přijdem o 1 den na dovolené. Je možnost nějaké kompenzace v tomto případě? Info nám CK dala dnes večer před odletem. .

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Zdravím Zuzko, my měli letět také a jsem pěkně naštvaná! SMS z cestovky mi přišla v 1 ráno . Let je naplánovány na 00.10 (dle cestovky), ale na stránkách letiště je dřív . Mám dvě male děti a takhle v noci je budit a někde tahat. A ještě jak piseté, prijdeme o den dovolené! Uz ted jsem naštvaná.

Přidat odpověď
před 4 lety

Prave cekame v letadle uz pres hodinu, jeste sme nevzletli. Pilot hlasil technicke problemy. Letusky Turkyne, nemluvi cesky. Uplaceji nas kolou a sandwichem.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Škandál!!! Volejte okamžitě TV Hovn@ ať přeruší vysílání a udělají zpravodajský vstup přímo z letiště.

Přidat odpověď
před 4 lety

Klamné informace právě jsme se vrátili z Turecka ani jeden let nebyl s občerstvením a napoje samozřejmostí už vůbec ne.Vše Za eura už ani vodu nikde nedostanete zdarma.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky za aktualizaci Ireno, v leteckém světě se vše mění rychleji, než mi můžeme otestovat a aktualizovat za vás. Od toho jsou tu komentáře :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, jaký je váhový limit 1kufru na 2lidi? Děkuji za info

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den,

lze rezervovat místa v ledadle?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Leda přes cestovní kancelář můžete zadat požadavek, ale bude 100% zpoplatněn.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu