Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Tailwind Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Tailwind Airlines

Turecká výhradně charterová společnost Tailwind Airlines neprovozuje žádné vlastní pravidelné linky, ale létá jen ad-hoc chartery pro cestovní kanceláře. V poměrně hojné míře můžeme zeleno-bílá letadla společnosti vídat i na českých či slovenských letištích na trasách do tureckých letovisek. 

Tailwind létají výhradně s Boeingy 737, některé kusy jsou starší, jiné úplně nové, každopádně splňují všechny běžné normy a požadavky. 

V roce 2017 létají Tailwind do Turecka a na Severní Kypr pro cestovky TIP Travel a ITS Billa.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Samostatný prodej letenek není možný. Let je již obsažen v kompletním balíčku od cestovní kanceláře. 

Z Česka a Slovenska nejčastěji létají do tureckých letovisek Antalya, Bodrum a Dalaman nebo do severokyperského Ercanu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Váhový limit odbaveného zavazadla je stanoven na 20 kg a vždy je zdarma. 

Příruční zavazadlo může vážit maximálně 5 kg s rozměry 55 x 40 x 20 cm.

Odbavení

Check-in lze provést pouze na letištní přepážce od 2 hodin před odletem. Neplatí se žádný poplatek navíc.

Služby během letu

Během letu se už nepodává žádné občerstvení zdarma. Lze si koupit z palubního prodeje.

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobré dopoledne,

právě jsme se vrátili z letiště z Brna zpět domů (200 km tam a 200 km zpět!!!). Od letištního personálu jsme se až na místě dozvěděli, že let má zpoždění s plánovaným odletem ve 23.40 hod. a údajně ještě není jisté, zda tento čas bude potvrzený! Od CK nepřišla žádná SMS, žádný email, žádný telefonát!!! Celá rodina je znechucená, s něčím podobným jsme se ještě nesetkali. Jsme zvědaví, jak se k tomu CK a letecká společnost postaví!!!

před 8 měs

Dobrý den Romane,

s jakou CK letíte? My s Kovotour a od nich mi včera večer volal pán, že doatali informace, že náš let bude o 4-5hodin zpožděn. Kolem 21:00 mi znovu volal, že se let odsouvá na 20:00, ale že nemají žádné info, proč. Dnes ráno jsme spolu opět mluvili s tím, že máme letět (snad) až 23:40, pošlou nám nové podklady k letu, ale stále nemají od dopravce info, co se vlastně děje. Volala jsem i na letiště a tam taky nemají zprávy, jen dostali tu samou informaci o zpoždění letu.

Naprosto Vám rozumím, jsem naprosto znechucená a jsem zvědavá, jak nám to celé vysvětlí a vykompenzují.

před 8 měs

Zdravím Vás Michaelo,

máme smlouvu s INVIA, ta objednala u CK Orex, což jsme zjistili až po podpisu smlouvy (údajně největší specialista na Kypr..???). Potvrzuji info, také jsme s paní na letišti mluvili, zpoždění letu z Prahy, který zpozdil přílet našeho letadla (dnes v 7,30 hod. přílet z Kypru, následně náš odlet 8,20...).

před 8 měs

Dobrý den ještě jednou,

ve Vašem případě tedy naprosto rozumím, že jste otrávení. CK se o Vás má postarat a hlavně Vám má poskytnout informace o změně, navíc, když ještě cestujete takovou dálku na letiště. Já tedy můžu naši CK Kovotour (ikdyž jsme zájezd zakoupili přes společnost Centrum cestování Duker) "pochválit", že nám alespoň dala včera vědět, že se nějaké zpozdění bude konat. Měla jsem 3 zmeškané hovory a dokonce i SMS, o zpoždění. Nemusíme alespoň sedět na letišti. Ale bohužel, pocit bezmoci a naštvání teď hodně převládá. Nehledě na to, že se nám zkrátí dovolená o celý den. To bych ráda nějak řešila a doufám, že se k tomu letecká společnost nějak vyjádří. Neustále sleduji letiště jak v Ercanu, tak v Antalyi a zatím jsem jen zjistila, že před půl hodinou přistálo to dotyčné letadlo do Ercanu, které mělo zpoždění (měli odletět včera ráno 9:15 z Prahy, reálně letěli až dnes ráno 6:01) :/ takže kdy přiletí do Brna pro nás, je otázkou.

před 8 měs

Bohužel, my to neovlivníme, jsme jen tou bezbrannou obětí... stejně tak jako cestující nazpět domů... Před půlnocí bude na letišti v Tuřanech docela rušno...

před 8 měs
Pavel Planespotter

No jo, mají jenom 5 letadel. Když se jedno rozbije, dost se jim to hroutí....

před 8 měs

Tak to jsem zvědavá, jak toto dopadne. Naše první dovolená u moře, poprvé let letadlem a teď toto...CK Kovotour a stejné informace...nejdřív o 5 hodinách zpoždění, pak ve 22 hodin o 12 hodinách a ráno jsem si zjistila, než mi volali, že čas odletu je na 23:40. Také mě to štve...ale! jsem ráda, že nejsem mezi těmi lidmi, co byli v Praze a tam čekali do druhého dne. Také nás čeká 200 km do Brna. Uvidíme se v Brně.

před 8 měs

Já jsem taky zvědavá, Šárko :) doufám a modlím se, aby vše už bylo v pořádku a podle plánu.

před 8 měs

První info z CK - aktuální čas odletu 10. 7. v 0,20 hod., problém z podvozkem

před 8 měs

Tak snad už to bude opravdu, opravdu konečná a vše proběhne v pořádku.

Přidat odpověď
před 8 měs

Zuzano, taky jsme měli letět dnes ráno z Brna... teď už je ale let opět posunut až na 23:40 a nikdo stále neví, proč. Jestli by nebylo lepší, aby ten let úplně zrušili... Jsem opravdu otravená :/

před 8 měs

Miso a nevíte, zda se da zjistit, jaké vážně technické důvody letadlo ma? Docela se desim..aby se ve vzduchu nerozpadlo! Nehledě na to, ze čistého pobytu budeme mít ve finále jen 6 dni!

před 8 měs

Vendy, vůbec netuším. Jak jsem odepsovala Romanovi, ani cestovka, ani na letišti neví nic konkrétního. Paní z letiště mi řekla, že prý na zpoždění našeho letu má vliv zpoždění letadla z Prahy. Prý ji to tak nahlásili, ale že to říká každá letecká společnost. Momentalně asi můžeme jen doufat, jestli vůbec odletíme a já budu trvat na vysvětlení a kompenzaci.

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vendulo, o to s jakou pofidérní charterovou aerolinkou je doprava u zájezdu zajištěna jste se měla zajímat v okamžiku nákupu - teď už je trochu pozdě.

Přidat odpověď
před 8 měs

My jsme měli letět zítra ráno v 8:20 z Brna na Kypr a odlet nám přesunuly až na 8 hodinu večerní, tamže zpoždění 13 hodin a my tak přijdem o 1 den na dovolené. Je možnost nějaké kompenzace v tomto případě? Info nám CK dala dnes večer před odletem. .

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 8 měs

Zdravím Zuzko, my měli letět také a jsem pěkně naštvaná! SMS z cestovky mi přišla v 1 ráno . Let je naplánovány na 00.10 (dle cestovky), ale na stránkách letiště je dřív . Mám dvě male děti a takhle v noci je budit a někde tahat. A ještě jak piseté, prijdeme o den dovolené! Uz ted jsem naštvaná.

Přidat odpověď
před 8 měs

Prave cekame v letadle uz pres hodinu, jeste sme nevzletli. Pilot hlasil technicke problemy. Letusky Turkyne, nemluvi cesky. Uplaceji nas kolou a sandwichem.

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Škandál!!! Volejte okamžitě TV Hovn@ ať přeruší vysílání a udělají zpravodajský vstup přímo z letiště.

Přidat odpověď
před 8 měs

Klamné informace právě jsme se vrátili z Turecka ani jeden let nebyl s občerstvením a napoje samozřejmostí už vůbec ne.Vše Za eura už ani vodu nikde nedostanete zdarma.

před 9 měs
David Eiselt

Díky za aktualizaci Ireno, v leteckém světě se vše mění rychleji, než mi můžeme otestovat a aktualizovat za vás. Od toho jsou tu komentáře :)

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, jaký je váhový limit 1kufru na 2lidi? Děkuji za info

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den,

lze rezervovat místa v ledadle?

před 10 měs
David Eiselt

Leda přes cestovní kancelář můžete zadat požadavek, ale bude 100% zpoplatněn.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu