Ukraine International Airlines

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

PS (IATA)
AUI (ICAO)
Ukrajina
Od 01. 10. 1992

Ukrajinská národní aerolinka má hlavní základnu na letišti Boryspil v Kyjevě, odkud provozuje linky po celé Evropě a do několika dálkových destinací (New York, Srí Lanka, Bangkok, aj.). Flotila společnosti v minulých letech prošla výraznou obnovou a především na kratších linkách se často setkáte s velmi pohodlnými letadly.


Letenky

Ukraine International Airlines mají stabilně výhodné letenky pro cesty z Prahy do Dubaje a Vilniusu, ale v akcích se často objeví dobré ceny i na trasách do Thajska nebo New Yorku. Letíte-li do ukrajinské destinace (vyjma Kyjeva), většinou se vyplatí koupit separátně letenku z Prahy do Kyjeva a z Kyjeva dál (například do Dnipra). Obvykle totiž samotné vnitrostátní zpáteční letenky nestojí více než 2.000 Kč.

Od roku 2017 prodává UIA výhradně na svém webu velmi levné letenky v tarifu "low-cost" osekaným o všechny služby. Není výjimkou, že zpáteční letenky v akci z Prahy do Kyjeva stojí do 1.300 Kč.

Z Prahy či Vídně létá UIA přímo každý den do Kyjeva.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo musí mít rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotnost do 7 kg, je zdarma na všech linkách.

Odbavené zavazadlo není v ceně letenky v nejnižším tarifu s výjimkou dálkových letů, kde je v ceně vždy. Každá sada sportovního vybavení do 23 kg je považována za jedno zavazadlo.

Pokud se dodatečně rozhodnete dokoupit zavazadlo, zaplatíte 25 € za jeden let.

Zvířata se přepravují za poplatek, s výjimkou asistenčních psů, je nutné předem kontaktovat aerolinku (contact@flyuia.com).


Odbavení

Odbavení na letišti je od 1.10.2017 zpoplatněno s výjimkou dálkových letů do Bangkoku, Colomba a New Yorku a pro cestující byznys třídy. Na všechny ostatní lety se musíte odbavit on–line nebo pomocí mobilní aplikace UIA, a to nejdříve 48 hodin a nejpozději 40 minut před odletem. Letenku si vytiskněte nebo uchovejte čárový kód v telefonu.


Služby během letu

Občerstvení se zdarma podává pouze na dálkových linkách.

V letadlech nejsou zabudovány žádné osobní obrazovky.


Logo Ukraine International Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače