O aerolince Ukraine International Airlines

Ukrajinská národní aerolinka má hlavní základnu na letišti Boryspil v Kyjevě, odkud provozuje linky po celé Evropě a do několika dálkových destinací (New York, Srí Lanka, Bangkok, aj.). Flotila společnosti v minulých letech prošla výraznou obnovou a především na kratších linkách se často setkáte s velmi pohodlnými letadly.

Letecká společnost UIA je poměrně známá svými častými posuny v časech letů. Kupujete-li si letenky dlouho dopředu, je dobré s touto možností počítat a přizpůsobit ji zvažovaný itinerář. Na druhou stranu UIA vyniká vstřícným prozákaznickým přístupem. V případě problémů při změně či zpoždění letů doporučujeme kontaktovat přes Messenger či Zprávy na oficiálním facebookovém profilu UIA.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Ukraine International Airlines často nabízejí dobré ceny na trasách do Thajska, Dubaje či na Blízký východ, letenky do Kyjeva v poslední době zdražily na standardní úroveň kolem 4.500 Kč. Letíte-li do ukrajinské destinace (vyjma Kyjeva), většinou se vyplatí koupit separátně letenku z Prahy do Kyjeva a z Kyjeva dál (například do Dnipra). Obvykle totiž samotné vnitrostátní zpáteční letenky nestojí více než 2.000 Kč.

Od roku 2017 prodává UIA výhradně na svém webu levné letenky v tarifu "low-cost" osekaným o všechny služby. Extra levné low–cost tarify s dostupností pouze 10–11 měsíců dopředu bohužel prakticky vymizely.

Z Prahy, Vídně či Krakova létá UIA přímo každý den do Kyjeva.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo musí mít rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotnost do 7 kg, je zdarma na všech linkách, striktně jen jeden kus. Pokud jste si však koupili dražší tarif obsahující odbavené zavazadlo, pak si navíc smíte vzít na palubu ještě jedno menší zavazadlo velikosti 40 x 30 x 10 cm a 5 kg.

Odbavené zavazadlo není v ceně letenky v nejnižším tarifu s výjimkou dálkových letů (USA, Kanada, Srí Lanka, Indie a Thajsko), kde je v ceně vždy. Každá sada sportovního vybavení do 23 kg je považována za jedno zavazadlo.

Pokud se dodatečně rozhodnete dokoupit zavazadlo, zaplatíte od 25 do 40 € za jeden let dle vzdálenosti.

Zvířata se přepravují za poplatek, s výjimkou asistenčních psů, je nutné předem kontaktovat aerolinku (contact@flyuia.com).

Odbavení

Odbavení na letišti je od 1.10.2017 zpoplatněno částkou od 10 € do 15 € za osobu v závislosti na konkrétní trase s výjimkou cestujících v byznys třídě.

Odbavení on–line nebo pomocí mobilní aplikace UIA je zdarma a můžete jej provést nejdříve 48 hodin a nejpozději 2 hodiny před odletem. Letenku si vytiskněte nebo uchovejte čárový kód v telefonu.

Služby během letu

Občerstvení se zdarma podává pouze na dálkových linkách.

V letadlech nejsou zabudovány žádné osobní obrazovky.

Výběr sedačky je zpoplatněn i při odbavení. Pokud nezaplatíte, dostanete náhodnou sedačku zdarma. Cestujete-li ve skupině více lidí na jedné letence, budete usazeni vedle sebe.

121 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

máme letenky na 2. 4. Praha - Kyjev - let už byl zrušen

a zpět 4. 4. Kyjev - Praha let ještě zdá se je aktivní.

Jejich web nabízí pouze změnu data nebo elektronické peníze https://www.flyuia.com/cz/en/inf...form-covid . I když ještě včera psali, že za zrušené lety rovnou vrací peníze.

Poradíte máme nárok na vrácení peněz? Jak se ho nejsnáze domoci a nic nezanedbat?

Díky

Radek

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, Ahoj,

mám dotaz ohledně kompenzace za zpoždění letu u těchto aerolinek. Koupila jsem si jednu letenku, která obsahovala dva lety ( Praha - Kyjev a Kyjev - Bangkok), zpožděný byl právě druhý let Kyjev - Bangok a to skoro o sedm hodin. Ráda bych se zeptala, zda se dá někde zpětně dohledat, v kolik letadlo skutečně odletělo a přistálo? Byl to let 24. listopadu. Případně zda má někdo zkušenosti s uplatněním nároku. Děkuju.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, let, který 24.11. odletěl z Kyjeva byl načas, o den dřív, tj. s odletem z Kyjeva 23.11. a příletem 24.11. byl zpožděný o více než 8 hodin dle Flightradaru. Přistát v Bangkoku mělo letadlo v 10:55 a přistálo 19:08.

před 2 lety

Ano, měla jsem namysli let, který měl být původně 23. 11. ale nakonec se letělo až 24. 11. ráno. Můžu poprosit o konkrétní odkaz, kde se to nechá najít? A nemáš náhodou zkušenosti s vymáháním komenace po této aerolince? Zda je vůbec nárok, když se jedanlo o let z Kyjeva do Bangkoku, ikdyž to bylo v rámci jedné letenky z Prahy? Děkuju :)

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Odpověď najdeš už ve své otázce. Je to na jedné letence = nárok máš. Myslím ale, že na Ukrajině mají stejná pravidla na kompenzace jako v EU, takže je to asi fuk.

1. Přečti si celý článek https://www.cestujlevne.com/blog/zpozdeny-let

2. Vyplň formulář na webu UIA https://customercare.flyuia.com/...?locale=en a do poznámky napiš číslo účtu a jméno majitele, měnu, ve které chceš dostat kompenzaci (EUR, USD, GBP), SWIFT a IBAN.

3. Čekej, mají na to 3 měsíce.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

UIA jsou s těma změnama letů neuveřitelní. Když byl lowcost tarif zpátečka z Prahy do Kyjeva za tisícovku, tak se to dalo tolerovat, ale za současný ceny je to chucpe. Mám dotaz - předpokládám, že tady na foru bude někdo ve stejný situaci. Měl jsem odlet z Kyjeva v pondělí ve 20:30. Přišel mi email asi měsíc zpátky, že let zrušili a že pro refund si mám zavolat na infolinku. Na checkmytrip ale vidím, že mi let přehodili na druhý den 12:30. Dá se na to spolehnout? Na infolince to ještě řešit nechci, protože jsem se zatím nerozhodl jestli si ten let nechám.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Mně zrušili ranní let z Vídně a večerní z Kyjeva, měl jsem další lety na jiné rezervaci (Kišiněv) a při přehození na ten pozdější/zpět dřívější už bych docela riskoval. Nechal jsem to ležet jen asi v řádu dní, takže mi sami nic neměnili, pak jsem se s nimi začal dohadovat přes FB. Protože už jim přestal fungovat chatbot, byly to trochu korespondenční šachy, chtěl jsem se nechat přehodit na lety v prakticky stejné časy z Krakova, což za nic na světě nechtěli udělat, i když to dřív šlo. No, netušil jsem, že i tyhle lety se zrovna chystali zrušit, ale asi o tom nesměli mluvit. 😁 Na infolinku se mi volat nechtělo. Rezervaci jsem nakonec zrušil, koupil jsem letenku s Wizzem z Oděsy a teď a) číhám na levný let do Kyjeva v ten správný čas a b) čekám, jestli nepohnou i s Kišiněvem, abych měl záminku zrušit zpáteční let bez poplatku....

BTW řešil jsem s nimi kompenzaci, vyplnil jsem ten standardní EU formulář, poslal, čekal asi 2,5 měsíce (jak jsem se dohadoval viz výše, tak jsem jim to ještě připomněl), nedávno se ozvali, že máme doplnit čísla účtů a že do 3. týdnů pošlou peníze. Na odkazu byl formulář na claim, vyplnil jsem a za pár dní byly peníze na účtě (jen si teď říkám, jestli bych čekal tak dlouho, kdybych jim neposílal naskenovaný papír mailem, ale rovnou vyplnil ten formulář na jejich webu, který mi jaksi unikl). 😊 Za zkažený den (až na neplánovanou 1. návštěvu nového istanbulského letiště a let v ukrajinském byznysu včetně nedobrovolně přiděleného vege jídla a 2. chodu masového, kterým pohrdl pilot) jsem vydělal přes 6000 a banka stovku za příchozí platbu.

Na Checkmytrip bych se moc nespoléhal, už jsem párkrát zažil, že hlásil věci v rozporu se skutečností. Přímo na webu UIA rezervaci nevidíš?

UIA se momentálně jakože konsolidují, zlí jazykové tvrdí, že to nemusí dopadnout dobře, už vzhledem k jejich zajímavým praktikám v souvislosti s napojením majitele na nového prezidenta, nestandardními slevami na poplatcích ze strany letiště i nekalým bojem s konkurencí.

před 2 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Dík za reakci Joxi. V manage my booking mi to u těhle zrušených letů vyhodí hlášku, že nejsou eligible pro online úpravy a že mám kontaktovat zákaznický centrum. Obecně odlet v poledne z Borispolu je nanic, to už dopoledne v Kyjevu člověk nic nestihne a akorát zacáluje noc v hotelu navíc. :-/ No nic, asi tomu ještě dám nějaký čas, třeba se mezitím UIA položí a já příjdu o všechny peníze. ;-)

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, možná stupidní dotaz, ale UIA rušily a posouvali lety Kyjev - Bangkok - Kyjev a nám zbylo málo času na přestup v BKK mezi letišti. Protože navazující spoj s AirAsia má standardně zpoždení cca 1/2 hodiny (což by se nám hodilo) mohu počítat s tím, že bude i check-in otevřený o trochu déle než je uvedený čas? Máme přistát v BKK Suv....v 10:55 (dle flightradaru má standardně UIA zpoždení 1/2 hodiny) a z Don Mueangu nám to letí v 15:20. Nějaký tip na super rychlé vyřízení letištních formalit v BKK při příletu, kromě sprintu z letadla? Je nás celkem 6 osob. Děkuji Daniela.

před 3 lety

Omlouvám se za gramatickou chybu "posouvaly"..

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Je mozne si zaplatit u BFS Premium Airport Service sluzbu, kdy na vas ceka u letadla zamestnanec, provede vas Premium imigracnim kde nejsou fronty a dovede ke karuselu na zavazadla. Cena je 700 THB za prvni osobu, 400 za kazdou dalsi pesky nebo 1450/200 elektrickym vozikem. Ja jsem to vyuzil predloni, kdy jsem mel malo casu na prestup (v ramci BKK, ale samostatne letenky), vsechno slo super rychle, ale na zavazadlo jsem cekal tri ctvrte hodiny, takze mi navazujici let stejne uletel. :-/

před 3 lety
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 464 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-04T19:56:36+01:00)

Tohle je docela slusny cas na prestup. Asi raději bez kufru.

před 3 lety

Děkuji za info a BFS premium určitě zaplatím - cenná informace. Ty kufry bude problém, jelikož cestuji i s rodiči a znáte to, ti vezou i svoje povlečení :-) Je to běžné, že se zde čeká tak dlouho na kufry? Samozřejmě, že jsme za kufry s AirAsia platili extra...a posunout let z Don Muen... už nelze...

před 3 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

No tak všeobecně je do Asie ten kufr zbytečnost, když spočítáš příplatky za něj u aerolinek, tak si tam ty věci můžeš snad levněji koupit a po cestě tě navíc dost omezuje v pohybu. To čekání nejde ovlivnit. Asi bych tam nechtěla čekat když vím, že mi to za chvíli letí z jiného letiště. UIA má příruční zavazadla asi 12 kilo.

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

@Daniela: Pro jistou napište na BFS, jestli je v ceně Premium Pick up Service ještě pořád Fast track imigrační. Nevidím to na jejich webu implicitně napsané. Jak jsem psal, já jsem jejich služby využil téměř dva roky zpátky. Na zavazadla se na BKK většinou čeká celkem dlouho, to co jsem tenkrát zažil já byl ale extrém.

před 3 lety

Děkuji všem moc za info. Kufry jsem samozřejmě připlácela s AirAsia, ale cestuji s rodinou a rodiči a ti vezou i své povlečení :-) čínské polévky do Thajska už jsem jim snad rozmluvila...

Kufry asi opravdu oželíme, alespoň cestou tam... Služby BFS , pokud to dobře chápu, už neobsahují rychlejší odbavení na imigračním ani rychlejší "pruh"...Pro jistotu jsem jim napsala email, tak ještě uvidím a předám info dál...Kdybych cestovala sama tak to asi neřeším, ale nerada bych s dětmi a rodiči zůstala někde na letišti a platila extra za jiné letenky nebo vlak...Vaše informace byly přínosné. Díky Daniela.

Přidat odpověď
před 3 lety
padrino11

Můžete se mi prosím někdo podívat na let ps-056 kdy vzlétal a přistával 29/10?

Zjistím někde z volně dostupných zdrojů důvod zpoždění?

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Odletěl 10:51, přistál 11:36

před 3 lety
padrino11

Dík za informaci. Odlet měl být v 7:00

před 3 lety
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Koukám, že zpoždění na téhle lince má docela tradici, o pár dní dříve dokonce ještě delší...

před 3 lety
padrino11

Vymlouvají se na počasí - to se dalo čekat.

Dá se někde zjistit jestli na tom letišti byl tou dobou nějaký provoz?

Odlet měl být v 7:00 hod a SMS o změně přišla už ve 3:47 hod.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele jadrankareiss
jadrankareiss

Má někdo zkušenost s odbavením zavazadla jen do Kyjeva a pak následně znovu odbavit? Poletíme z Bangkoku do Kyjeva a budeme zde 19 hodin, než poletíme do Prahy. Budeme zde přes noc, tak bychom i někde přespali.

Letenky na let Bangkok-Kyjev- Praha dostaneme najednou - jen nevím jak se zavazadlem, abychom neplatili za následné odbavení.

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Za odbavení zavazadla byste neplatili tak jako tak, odevzdání zavazadla zpoplatněné není. Pokud je ale noční přestup, odbavení jen do Kyjeva by neměl být žádný problém.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Duše

Tak mám další zajímavost s Ukraian Airlines. Zajišťoval jsem letenky pro členy našeho fotbalového klubu do Lvova. Tentokrát je to na jedné letence Praha - Kyjev - Lvov, s tím, že odlet z Prahy byl dnes v 6:00 a plánovaný odlet z Kyjeva je ve 14:15. Včera ve 13:26 našeho času přišel email, že let do Lvova bude mít zpoždění: PS035-18JUL KBP-LWO zatrymuietsia/is delayed till 18JUL 17:25.

Pochopil jsem to správně, že kolegové budou mít nárok na odškodnění?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pokud ve Lvově přistanou více než tři hodiny po původním času, pak ano.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Je tu někdo, kdo má zkušenost s vymáháním odškodnění z UIA?

před 3 lety
Avatar uživatele
Duše

Ne přímo, řešil jsem to cca 2 roky zpět přes vasenaroky.cz a do cca za měsíc byly peníze na účtu....

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Já třeba ano, dokonce dvojí. Jednou jsem žádal při odletu z EU, tam bylo vyřešeno za 3 měsíce. Jednou u letu z Ukrajiny (jelikož Ukrajina má stejná pravidla jako EU), ale tam doteď čekám (už rok a půl :D ).

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Doufám, že to nepokazím už při vyplňování toho EU formuláře. Mám asi pár hloupých dotazů - u některých otázek si nejsem úplně jistý.

1. Did the airline provide the passenger(s) with information on their rights? - Myslí se tím obecně nebo na místě? Obecně budou asi práva pasažérů na webu UIA, na letišti jsme nic nedostali a ještě nám u přepážky Ground Handling Services tvrdili, že každá aerolinka má jiné (viděl jsem u nich nějaký papír s logem Eurowings) a že UIA nemají.

2. Were you offered the choice between a re-fund OR a re-routing to your final destination? - Nedal jsem jim šanci nabídnout mi refund, protože jsme fakt chtěli letět. Mám napsat YES nebo NO? 😁

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Myslím, že to je úplně jedno :) Napsal bych u první varianty NO, u druhé YES, jelikož nevíš, jestli by ti tu možnost nabídli :D Ale jak říkám, nemyslím si, že by to mělo mít nějaký vliv. Po pravdě, oficiální formulář jsem při žádosti přímo u aerolinky ještě nikdy nepoužil, to až při stížnosti na ÚCL.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-18T16:10:02+02:00)

Taky doufám, ale nechtěl jsem se nechat nachytat na nějaké blbosti. 😉

Mě zase nenapadlo, že bych jen tak na chatu na FB napsal hele, nepustili jste mě do letadla a místo v 8 jsem přiletěl v 18, navalte prachy. Sehnal jsem formulář a hned na začátku je napsáno "THIS FORM CAN BE USED TO LODGE A COMPLAINT WITH AN AIRLINE AND/OR A NATIONAL ENFORCEMENT BODY.", aspoň to bude vypadat, že to myslím vážně. 😂

Je nějaký termín, dokdy od předmětného letu musím žádat?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

O kompenzaci lze žádat do dvou roků od letu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Duše
Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

má někdo zkušenost s posunutým odletem?

Máme letenky na říjen Praha - Kijev - Bangkok a zpět. Včera přišla informace, že při letu zpět z Kijeva do Prahy bude let posunut o 4 hodiny - později.

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele Randy
Randy

Zdravím. To znamená, že vám návrat sice navazuje, ale čekáte v IEV o 4 hodiny déle? Ukrajinci u změn do pěti hodin nepovoluje storno ani změny např. na jiný let..

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Z toho koukají tak 2 hodiny čistého času v Kyjevě - dost na nějaké soudružské setkání u stakana.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Duše

Ahoj aktuální info, třeba se někomu bude hodit....

S UIA jsme letěli teď v červnu poprvé. Měli jsme dvě separátní letenky Praha - Kyjev a Kyjev - Almaty. S tím, že na Ukrajině budou cca dvě hodiny na přestup. No bohužel časový posun ubral hodinu a další hodinu nabralo zpoždění v Praze. Přípoj jsme tedy nestihli a ten zoufalej pocit když jsi u gatu a ukrajinka tě pošle do prdele, že boarding skončil a jde odnést do letadla papíry a na to letadlo koukáš přes sklo jak tam ještě 15 minut stojí - to je k nezaplacení :D

Každopádně když se něco takového stane: Prvně nás poslali na UIA service desk, ten se nachází v odletové hale terminálu D v 1 patře na vnitrostátních letech. Tam už věděli, že letadlo z prahy mělo zpoždění a rovnou nám na vytištěné etickety napsali, že jde o plnou kompenzaci a poslali nás do 2 patra na mezinárodní odlety k checkin přepážce číslo 1. Ta vypadá jako zavřená, ale pořád tam někdo sedí a dali nám letenky na druhý den.

Zpět na service desku nás zapsali a měli jsme čekat na transfer na hotel. Potom mě bohužel na hodinu zatkli za kouření elektronického cíga na letišti a transfer jsme zmeškali. Každopádně jde o hotel Boryspil cca 400 metrů od terminálu D, takže na transfer není třeba čekat. Jen je třeba si nechat vyplnit poukázku na ubytování když nejdete transferem, protože nás tam poslali jen tak bez papíru, že o nás ví a museli jsme se vracet :)

Takže za mě super, i když to byly dvě separátní letenky, tak bylo zdarma přebookování, voucher na večeři v letištní restauraci a pak hotel se snídaní.

Když jsme se už pomalu chystali zpět, tak nešel v mobilu udělat onlinecheckin, s tím, že došlo k chybě typu: Online checkin není možno provést, je potřeba ukázat dokumenty aerolince na letišti. Kamarád měl naštěstí dobrý nápad, ať si tuto obrazovku vyfotím. Samozřejmě na letišti v Almati jsme byli za idioty, že nám jedinejm nejde online checkin a dalších 150 lidí nemá problém :) No vyfocená obrazovka nám zachránila několik desítek eur za checkin na letišti.

Po pár dnech jsme se chystali na cest z Kyjeva a ten samej problém. Tak jsem na checkinu popsal co nás trápí a arogantní ukrajinská píča, ze mě zase udělala idiota a poslala mě k online checkin obrazovce, že nesmím zadávat číslo rezervace, ale číslo letenky. Výsledek samozřejmě naprosto stejný, fotka obrazovky co to napsalo. Po návratu k ní na checkin už si nevěděla rady a poslala nás do prdele ať si zavoláme na infolinku UIA.

Pro řešení jsem šel zase na přepážku číslo 1, kterou jsme už využili při letu tam a paní si vzala naše pasy, projela je jejich systémem a omluvila se, že vše už bude ok a poslala nás na checkin obrazovky. Super, teď už to najednou šlo :)

Takže kdyby měl někdo trable, tak snad to pomůže. Jinak ke kvalitě nemůžu říct ani popel, pěkná čistá nově vypadající letadla. Palubní personál taky ok, praha - kyjev hladomor, kyjev - almati - aspon tepla vecera a docela chutná - jen škoda té doby letu, že kvůli politické situaci oblétávají Krym i Rusko, takže let tam cca 5,5 a let zpět 6,25. Oproti air astana, keří frčí přes Rusko tam za 4 hoďky je to trochu k nasrání. Ale za tu cenu je to pecka a chápu je, že to obletí. BUK :D

před 3 lety
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 464 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-12T10:05:36+02:00)

Předpokládám, že to bylo v lowcost tarifu. Neznám jiné aerolinky, které by ti daly novou letenku na následný let, když jsi kupoval separátně.

před 3 lety
Avatar uživatele
Duše

Samozřejmě to byl low cost :) Taky jsem byl překvapen...

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tady měl někdo víc štěstí než rozumu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Duše

jj, jak už jsem odpovídal výše, bylo to příjemné překvapení. Myslel jsem, že je vše v prdeli, ale byli hodní. A nikde jsem nemusel žebrat, prostě vše automaticky....

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-11T19:42:47+02:00)

Nevim, co Jox mysli tím “víc štěstí než rozumu”, ale to ze UIA dávají náhradní let z důvodu zpoždění, i když to není na jedné letence, je poměrně známa věc. Teda aspon ja to četl už mnohokrát.I tady to parkrat zaznělo, pokud se nepletu.

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-11T19:57:39+02:00)

Jj je to tak, už to tu bylo několikrát, je to standard tento vstřícný přístup a velmi příjemné. Jinak k řešení problému je ještě super jejich FB, kde reagují obratem a hned vyřeší, měl jsem taky problém s tím, že nešel udělat online check in z KBP do PRG, vyřešil jsem asi za 5 min z taxíku z Teheránu během jízdy přes messenger.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Niemandos: mají to snad v přepravních podmínkách, že musí dát náhradní let? Jestli ne, tak je to jejich dobrá vůle a to, že je to "známá věc", ještě neznamená, že se na to lze vždy spolehnout. ;-) A to zadržení na policii jenom na hodinu kvůli vlastní chybě, to se taky těžko chápe jako víc štěstí než rozumu, že? :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Nechápu info...časový posun ubral hodinu. Čas na letenkách je vždy místní. Časový posun nemá žádný vliv.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Zrovna jsem se na to chtěl zeptat...

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-11T23:58:30+02:00)

No když mě chytí policajti, tak ja to beru jako smůlu, ale ty se Joxi na to asi divas jinou optikou. Musim se od tebe hodně učit. ;-) Když mě min týden chytli na dálnici policajti, tak jsem byl naštvaný jak prase, jakou mam smůlu, ale teď už vim, ze jsem měl vlastne velké štěstí, ze to bylo jen za 1 tis a ne víc. A když mně nefunguje check in v obou směrech a ještě mi uleti letadlo kvůli zpozdeni, tak ja se na to dívám jako na pěknou smůlu, ale z tveho pohledu je to velké štěstí, ze na letišti pomohli a nabídli hotel a náhradní let, i kdyz to je u UIA “běžná praxe.”. A asi jo.Jak píše Padrino. Asi je to štěstí, ze aspon u této aerolinky ještě něco funguje. Mozna ale, ze ty jsi jen u tech Číňanů zvyklý na trosku jiny přístup, i když pises, jaká je to s nimi velká pohoda a ze jsi měl vzdycky štěstí 🤩

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Prece kdyz kupujete letenku, tak vite v kolik priletite, a to je vzdy v mistnim case...

před 3 lety
Avatar uživatele
Duše

nic podstatného, když jsem ty letenky před rokem kupoval tak jsem věděl, že na přestup máme hodinu a 15 minut. Jenom jak jsme odlétali, tak jsem byl pořád v klidu, protože odlet máme v 15, letí to 2 hodinky a další let je v 19:15. To byl spíš jen posun v mé hlavě a divil jsem se, že kamarád je tak nervózní, když jsme nabrali hodinové zpoždění :)

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Niemandos: přesně tak. 😁 Akorát nepíšu, že je to s Číňany velká pohoda a že jsem měl vždycky štěstí, ale pouze, že jsem měl asi skoro vždycky štěstí (až na toho slovenského opilce). To je trochu rozdíl. 😉 Někdo má s Číňany špatné zkušenosti a někdo je nemá; neznamená to, že jeden nebo druhý má pravdu, že Číňani jsou/nejsou strašní, ale že to může dopadnout pokaždé jinak.

před 3 lety
Avatar uživatele
Duše
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 18 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-12T17:37:10+02:00)

a ještě dodám, že původní zpoždění z PRG bylo max pár minut a celá ta hoďka byla vysvětlená tím, že někdo má v letadle odbavené zavazadlo, ale do letadla nenastoupil, tak jsme čekali než ho najdou a vyndají.... neříkejte mi, že tohle není smůla.

před 3 lety
padrino11

S UIA je možné vše - nepamatuji si na let, který by neměnili, naposledy jsem měl přílet do Almaty a odlet z Astany, mezitím přestali do Astany létat úplně a odlet i přílet z/do Prahy změnili asi 3x a nakonec jsem měl v Kyjevě na přestup asi 13 hodin.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj, ja uz s nimi toho moc nekombinuju, vzdycky mi z toho udelali bramboracku...

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, když si udělám online Check in letu, a půjdu k přepážce se zavazadlem k odbavení, neúčtují taky nic za odbavení zavazadla.

Díky

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Ne.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chci se zeptat jaké máte s touto společností zkušenosti, nabízejí se nám pěkné letenky do Bangkoku, jen podle recenzí váháme jestli do toho jít, nerada bych trčela někde na letišti kvůli zrušenému letu. Jinak komfort v letadle moc neřešíme, počítáme s tím, že něčím se cena vykompenzovat musí. Máme letět z Prahy do Kyjeva, tam máme hodinu a půl na přestup a poté odlet do Bangkoku, myslíte, že je reálné přestup stihnout? Děkuji moc za vaše zkušenosti a rady.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, přestup je v pohodě, letiště není velké a je přehledné, hodina a půl je víc než dostačující čas. Negativní recenze se vztahují především k posunu v časech letů dlouho před odletem, ale v takových případech vám vždycky zajistí dopravu do cíle. Navíc je mnohem pravděpodobnější, že na vašem konkrétním letu nikdo nic měnit nebude, než že bude :)

před 3 lety

Děkujeme moc. A letěl jste s nimi už?

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-19T13:02:12+02:00)

UIA jsou v pohodě, až na ty čachry s lety, které jsou ale vyvážené cenou a hlavně ochotnými a schopnými pracovníky zákaznické podpory (na FB, jinde jsem nezkoušel), navíc ten jejich lite tarif rok předem je úplně super a když zrušíte letenku, ještě vám vrátí taxy. Všechny problémy zaviněné jejich změnami vyřešili v rámci svých pravidel k mé spokojenosti. Nízká cena se odrazí v nižším komfortu, ale to je vám jasné. 🙂

Terminál není velký, přestup v pohodě.

před 3 lety
Avatar uživatele andromeda
andromeda

S UIA mám jen a jen dobré zkušenosti, létám s nimi několikrát do roka a jak říká jox lze s nimi vše řešit. I přes FB, odpoví tentýž den a chat je s nimi v pořádku. Za jeden zrušený let mi vrátili peníze za celý let do Teheránu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

neví náhodou někdo, jestli nabízejí za letu deku?

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-19T13:03:39+02:00)

Už jsem svou poslední cestu s nimi raději zapomněl (ne kvůli aerolince 🙂), ale myslím, že deky nebyly, aspoň do/z Dillí.

před 3 lety

Dobře díky.

před 3 lety

Tak deka byla při letu do Thajska .

před 3 lety

Opravdu? Nemusím ji tedy tahat? A vážili vám příruční zavazadlo?

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den,

Nevite jestli budou litat zase na Sri Lanku? Jeste napodzim jsem tam s nimi letela. Ale ted uz spoj nelze nalezt.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, zatím se neví, zda lety po letní přestávce obnoví. Nově bude na Srí Lanku létat polský LOT a relativně slušné ceny mívá i Air Arabia.

Přidat odpověď
před 3 lety

Prosím o informaci, je při rezervaci letenek, přes Ukra. airline, z Praha do Bankoku, potřeba vyplňovat číslo pasu?

Má někdo nějaký tip, jestli letenky na prosinec, přes Vánoce půjdou s cenou ještě dolů, resp. do 10 tis. Kč ?

Díky :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Číslo pasu potřeba vyplnit je, nicméně můžete napsat klidně číslo staré nebo vymyšlené. Při check-inu lze změnit... Na Vánoce pod 10 tisíc korun půjdou jen v případě chybného tarifu, tedy pravděpodobnost cca 0,001 %.

Přidat odpověď
před 3 lety

Hezký večer, možná blbá otázka, tak se za ni předem omlouvám. Letíme s UIA do Bangkoku příští měsíc a online check-in je k dispozici 48 hodin předem. Zajímá mě, zda online check-in včetně volby sedadel dělám pro všechny 4 lety, tedy Praha - Kyjev, Kyjev - Bangkok a stejné trasy zpět, nebo dělám zvláště check-in pro nejbližší let, tzn. jako 1. z Prahy do Kyjeva, poté z Kyjeva do Bangkoku atd. Všechno mám na jedné letence, nekupoval jsem lety separovaně. Je možné při online check-inu i výběr sedadel zdarma z toho, co zbylo? Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý večer Michale, možnost on-line odbavení se týká opravdu jen letů, jejichž odlet se uskuteční nejdříve za 48 hodin bez ohledu na návazné lety, na ty se odbavíte zároveň s výchozím letem. Odbavení pro zpáteční cestu bude k dispozici opět 48 hodin před plánovanými lety. Nově je výběr míst zpoplatněn, tzn. bezplatně vám budou přidělena jakákoli místa.

https://www.flyuia.com/cz/en/ser...ts#regular

před 3 lety

Díky za odpověď, Lukáši! Jen se ještě zeptám, dle Vašich zkušeností, rozsazuje UIA záměrně cestující, kteří cestují společně tak, jak to dělají lowcost aerolinky jako je Wizzair, Ryanair a další?

před 3 lety

Omlouvám se, je to popsánu v popisku výše, že nerozsazuje a budeme usazeni vedle sebe. Moje chyba, přehlédl jsem to... Každopádně moc děkuji za první odpověď a tím pádem už vím vše, co jsem potřeboval vědět :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím

Možná blbý dotaz, ale chtěl bych se zeptat, objednával jsem letenky do Athén přímo přes web aerolinek, let je z Prahy s přesupem 1h 45m v Kyjevě, při vyplňo vání údajů jsem zjistil, že chtějí číslo pasu (který samozřejmě nemám) a zjistil jsem, že při cestování na Ukrajinu nestačí občanka. Ale když jde jen o přestup, vážně musí mít člověk pas a nestačí občanka?

Díky za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Bohužel nestačí. Číslo pasu vyplňte jaké chcete, to je úplně jedno. Ale pas mít musíte.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s touto leteckou společnosti. Hledáme letenky do Bangkoku, máme 20 měsíčního chlapečka a tak váhám. Letět sami, neřeším, to člověk vydrží vše, ale s prckem.. Zda si radši trochu nepriplatit a neletět raději s Qatar air. Co myslíte? Zkušenosti z poslední doby?

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

O řádku níže Lukáš Horák popisuje jídlo. Sedadla popisují na Seatguru, co více je třeba ? ...teda ještě pochopit tuhle cestu s takovým prckem.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s obcerstvenim zdarma pri letu z Kyjeva do Bangkoku? Co vsechno zahrnuje? Dekuji!

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Pokud letíš v economy, tak dostaneš dvě platíčka, jedno s teplou večeří, obvykle na výběr nějaká pasta nebo maso s něčím, a druhé cca hodinu před přistáním se snídaní - většinou studenou. Nápoje zdarma jsou pouze voda nebo džusy, káva a čaj. Cola, pivo, víno atd. jsou jenom za poplatek. Pokud bys měl pocit, že budeš mít málo, můžeš si ve správě rezervace doobjednat nějaké další jídlo, ceny jsou OK. Jinak jídlo mají opravdu dobré.

před 3 lety

Parada! :) diky za odpoved.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, letenky s touto aerolinkou jsem zakoupil na portalu Pelikán.cz, kde si tedy můžu online vybrat místo k sezení?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Při online checkinu na webu aerolinek.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 193 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-16T12:26:49+01:00)

Hledal jsem letenku na září z Kyjeva do Prahy a komplet všechny termíny jsou za 3-4 tisíce (jednosměrná), jenom v pátek 13. je za 390 Kč. To vypadá jako kdyby všichni byli pověrčiví. :-))) https://ibb.co/jUcGN0

Odpovědět
před 4 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu