Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Ukraine International Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Ukraine International Airlines

Ukrajinská národní aerolinka má hlavní základnu na letišti Boryspil v Kyjevě, odkud provozuje linky po celé Evropě a do několika dálkových destinací (New York, Srí Lanka, Bangkok, aj.). Flotila společnosti v minulých letech prošla výraznou obnovou a především na kratších linkách se často setkáte s velmi pohodlnými letadly.

Letecká společnost UIA je poměrně známá svými častými posuny v časech letů. Kupujete-li si letenky dlouho dopředu, je dobré s touto možností počítat a přizpůsobit ji zvažovaný itinerář. Na druhou stranu UIA vyniká vstřícným prozákaznickým přístupem. V případě problémů při změně či zpoždění letů doporučujeme kontaktovat přes Messenger či Zprávy na oficiálním facebookovém profilu UIA.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Ukraine International Airlines často nabízejí dobré ceny na trasách do Thajska, Dubaje či na Blízký východ, letenky do Kyjeva v poslední době zdražily na standardní úroveň kolem 4.500 Kč. Letíte-li do ukrajinské destinace (vyjma Kyjeva), většinou se vyplatí koupit separátně letenku z Prahy do Kyjeva a z Kyjeva dál (například do Dnipra). Obvykle totiž samotné vnitrostátní zpáteční letenky nestojí více než 2.000 Kč.

Od roku 2017 prodává UIA výhradně na svém webu levné letenky v tarifu "low-cost" osekaným o všechny služby. Extra levné low–cost tarify s dostupností pouze 10–11 měsíců dopředu bohužel prakticky vymizely.

Z Prahy, Vídně či Krakova létá UIA přímo každý den do Kyjeva.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo musí mít rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotnost do 7 kg, je zdarma na všech linkách, striktně jen jeden kus. Pokud jste si však koupili dražší tarif obsahující odbavené zavazadlo, pak si navíc smíte vzít na palubu ještě jedno menší zavazadlo velikosti 40 x 30 x 10 cm a 5 kg.

Odbavené zavazadlo není v ceně letenky v nejnižším tarifu s výjimkou dálkových letů (USA, Kanada, Srí Lanka, Indie a Thajsko), kde je v ceně vždy. Každá sada sportovního vybavení do 23 kg je považována za jedno zavazadlo.

Pokud se dodatečně rozhodnete dokoupit zavazadlo, zaplatíte od 25 do 40 € za jeden let dle vzdálenosti.

Zvířata se přepravují za poplatek, s výjimkou asistenčních psů, je nutné předem kontaktovat aerolinku (contact@flyuia.com).

Odbavení

Odbavení na letišti je od 1.10.2017 zpoplatněno částkou od 10 € do 15 € za osobu v závislosti na konkrétní trase s výjimkou cestujících v byznys třídě.

Odbavení on–line nebo pomocí mobilní aplikace UIA je zdarma a můžete jej provést nejdříve 48 hodin a nejpozději 2 hodiny před odletem. Letenku si vytiskněte nebo uchovejte čárový kód v telefonu.

Služby během letu

Občerstvení se zdarma podává pouze na dálkových linkách.

V letadlech nejsou zabudovány žádné osobní obrazovky.

Výběr sedačky je zpoplatněn i při odbavení. Pokud nezaplatíte, dostanete náhodnou sedačku zdarma. Cestujete-li ve skupině více lidí na jedné letence, budete usazeni vedle sebe.

102 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Duše
Duše

Tak mám další zajímavost s Ukraian Airlines. Zajišťoval jsem letenky pro členy našeho fotbalového klubu do Lvova. Tentokrát je to na jedné letence Praha - Kyjev - Lvov, s tím, že odlet z Prahy byl dnes v 6:00 a plánovaný odlet z Kyjeva je ve 14:15. Včera ve 13:26 našeho času přišel email, že let do Lvova bude mít zpoždění: PS035-18JUL KBP-LWO zatrymuietsia/is delayed till 18JUL 17:25.

Pochopil jsem to správně, že kolegové budou mít nárok na odškodnění?

před 6 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Pokud ve Lvově přistanou více než tři hodiny po původním času, pak ano.

před 6 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Je tu někdo, kdo má zkušenost s vymáháním odškodnění z UIA?

před 5 dny
Avatar uživatele Duše
Duše

Ne přímo, řešil jsem to cca 2 roky zpět přes vasenaroky.cz a do cca za měsíc byly peníze na účtu....

před 5 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Já třeba ano, dokonce dvojí. Jednou jsem žádal při odletu z EU, tam bylo vyřešeno za 3 měsíce. Jednou u letu z Ukrajiny (jelikož Ukrajina má stejná pravidla jako EU), ale tam doteď čekám (už rok a půl :D ).

před 5 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Doufám, že to nepokazím už při vyplňování toho EU formuláře. Mám asi pár hloupých dotazů - u některých otázek si nejsem úplně jistý.

1. Did the airline provide the passenger(s) with information on their rights? - Myslí se tím obecně nebo na místě? Obecně budou asi práva pasažérů na webu UIA, na letišti jsme nic nedostali a ještě nám u přepážky Ground Handling Services tvrdili, že každá aerolinka má jiné (viděl jsem u nich nějaký papír s logem Eurowings) a že UIA nemají.

2. Were you offered the choice between a re-fund OR a re-routing to your final destination? - Nedal jsem jim šanci nabídnout mi refund, protože jsme fakt chtěli letět. Mám napsat YES nebo NO? 😁

před 5 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Myslím, že to je úplně jedno :) Napsal bych u první varianty NO, u druhé YES, jelikož nevíš, jestli by ti tu možnost nabídli :D Ale jak říkám, nemyslím si, že by to mělo mít nějaký vliv. Po pravdě, oficiální formulář jsem při žádosti přímo u aerolinky ještě nikdy nepoužil, to až při stížnosti na ÚCL.

před 5 dny
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 474 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-18T16:10:02+02:00)

Taky doufám, ale nechtěl jsem se nechat nachytat na nějaké blbosti. 😉

Mě zase nenapadlo, že bych jen tak na chatu na FB napsal hele, nepustili jste mě do letadla a místo v 8 jsem přiletěl v 18, navalte prachy. Sehnal jsem formulář a hned na začátku je napsáno "THIS FORM CAN BE USED TO LODGE A COMPLAINT WITH AN AIRLINE AND/OR A NATIONAL ENFORCEMENT BODY.", aspoň to bude vypadat, že to myslím vážně. 😂

Je nějaký termín, dokdy od předmětného letu musím žádat?

před 5 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

O kompenzaci lze žádat do dvou roků od letu.

před 5 dny
Avatar uživatele Duše
Duše

Dobrý den,

má někdo zkušenost s posunutým odletem?

Máme letenky na říjen Praha - Kijev - Bangkok a zpět. Včera přišla informace, že při letu zpět z Kijeva do Prahy bude let posunut o 4 hodiny - později.

Děkuji

před 6 dny
Avatar uživatele Randy
Randy

Zdravím. To znamená, že vám návrat sice navazuje, ale čekáte v IEV o 4 hodiny déle? Ukrajinci u změn do pěti hodin nepovoluje storno ani změny např. na jiný let..

před 6 dny
Rudá Marta
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 53 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-17T10:34:02+02:00)

Přesně tak - letím z Oděsy do Prahy přes Kyjev a z hodinového přestupu mám po posunu odletu z Kyjeva skoro 6 hodin. Chtěla jsem pozdější odlet z Oděsy, ale vyprdli se na mě s tím, že je to do 5 hodin a není nárok. Fakt nevím, co tam těch 6 hodin budu dělat.

před 6 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Z toho koukají tak 2 hodiny čistého času v Kyjevě - dost na nějaké soudružské setkání u stakana.

před 6 dny
Rudá Marta

Na to se jim vyprdnu, letím v říjnu - chci tam oslavit VŘSR.

Odlet z Oděsy mám v 7 ráno a těch 6 hodin potom - to je tak max. zajet si do Boryspolu maršrutkou…

Už aby je anektoval Aeroflot, ten tolik nemění časy letů.

Avatar uživatele Duše
Duše

Ahoj aktuální info, třeba se někomu bude hodit....

S UIA jsme letěli teď v červnu poprvé. Měli jsme dvě separátní letenky Praha - Kyjev a Kyjev - Almaty. S tím, že na Ukrajině budou cca dvě hodiny na přestup. No bohužel časový posun ubral hodinu a další hodinu nabralo zpoždění v Praze. Přípoj jsme tedy nestihli a ten zoufalej pocit když jsi u gatu a ukrajinka tě pošle do prdele, že boarding skončil a jde odnést do letadla papíry a na to letadlo koukáš přes sklo jak tam ještě 15 minut stojí - to je k nezaplacení :D

Každopádně když se něco takového stane: Prvně nás poslali na UIA service desk, ten se nachází v odletové hale terminálu D v 1 patře na vnitrostátních letech. Tam už věděli, že letadlo z prahy mělo zpoždění a rovnou nám na vytištěné etickety napsali, že jde o plnou kompenzaci a poslali nás do 2 patra na mezinárodní odlety k checkin přepážce číslo 1. Ta vypadá jako zavřená, ale pořád tam někdo sedí a dali nám letenky na druhý den.

Zpět na service desku nás zapsali a měli jsme čekat na transfer na hotel. Potom mě bohužel na hodinu zatkli za kouření elektronického cíga na letišti a transfer jsme zmeškali. Každopádně jde o hotel Boryspil cca 400 metrů od terminálu D, takže na transfer není třeba čekat. Jen je třeba si nechat vyplnit poukázku na ubytování když nejdete transferem, protože nás tam poslali jen tak bez papíru, že o nás ví a museli jsme se vracet :)

Takže za mě super, i když to byly dvě separátní letenky, tak bylo zdarma přebookování, voucher na večeři v letištní restauraci a pak hotel se snídaní.

Když jsme se už pomalu chystali zpět, tak nešel v mobilu udělat onlinecheckin, s tím, že došlo k chybě typu: Online checkin není možno provést, je potřeba ukázat dokumenty aerolince na letišti. Kamarád měl naštěstí dobrý nápad, ať si tuto obrazovku vyfotím. Samozřejmě na letišti v Almati jsme byli za idioty, že nám jedinejm nejde online checkin a dalších 150 lidí nemá problém :) No vyfocená obrazovka nám zachránila několik desítek eur za checkin na letišti.

Po pár dnech jsme se chystali na cest z Kyjeva a ten samej problém. Tak jsem na checkinu popsal co nás trápí a arogantní ukrajinská píča, ze mě zase udělala idiota a poslala mě k online checkin obrazovce, že nesmím zadávat číslo rezervace, ale číslo letenky. Výsledek samozřejmě naprosto stejný, fotka obrazovky co to napsalo. Po návratu k ní na checkin už si nevěděla rady a poslala nás do prdele ať si zavoláme na infolinku UIA.

Pro řešení jsem šel zase na přepážku číslo 1, kterou jsme už využili při letu tam a paní si vzala naše pasy, projela je jejich systémem a omluvila se, že vše už bude ok a poslala nás na checkin obrazovky. Super, teď už to najednou šlo :)

Takže kdyby měl někdo trable, tak snad to pomůže. Jinak ke kvalitě nemůžu říct ani popel, pěkná čistá nově vypadající letadla. Palubní personál taky ok, praha - kyjev hladomor, kyjev - almati - aspon tepla vecera a docela chutná - jen škoda té doby letu, že kvůli politické situaci oblétávají Krym i Rusko, takže let tam cca 5,5 a let zpět 6,25. Oproti air astana, keří frčí přes Rusko tam za 4 hoďky je to trochu k nasrání. Ale za tu cenu je to pecka a chápu je, že to obletí. BUK :D

před 12 dny
Avatar uživatele padrino11
padrino11
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 176 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-12T10:05:36+02:00)

Předpokládám, že to bylo v lowcost tarifu. Neznám jiné aerolinky, které by ti daly novou letenku na následný let, když jsi kupoval separátně.

před 12 dny
Avatar uživatele Duše
Duše

Samozřejmě to byl low cost :) Taky jsem byl překvapen...

před 12 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Tady měl někdo víc štěstí než rozumu.

před 12 dny
Avatar uživatele Duše
Duše

jj, jak už jsem odpovídal výše, bylo to příjemné překvapení. Myslel jsem, že je vše v prdeli, ale byli hodní. A nikde jsem nemusel žebrat, prostě vše automaticky....

před 12 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 427 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-11T19:42:47+02:00)

Nevim, co Jox mysli tím “víc štěstí než rozumu”, ale to ze UIA dávají náhradní let z důvodu zpoždění, i když to není na jedné letence, je poměrně známa věc. Teda aspon ja to četl už mnohokrát.I tady to parkrat zaznělo, pokud se nepletu.

před 12 dny
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 379 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-11T19:57:39+02:00)

Jj je to tak, už to tu bylo několikrát, je to standard tento vstřícný přístup a velmi příjemné. Jinak k řešení problému je ještě super jejich FB, kde reagují obratem a hned vyřeší, měl jsem taky problém s tím, že nešel udělat online check in z KBP do PRG, vyřešil jsem asi za 5 min z taxíku z Teheránu během jízdy přes messenger.

před 12 dny
Rudá Marta

Však ono to dlouho nevydrží, už zrušily sedačky zadarmo a omezily lowcost letenky. Také vracely veškeré taxy při stornu letenky (v případě některých lowcost letenek to hylo i 100% ceny).

před 12 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Niemandos: mají to snad v přepravních podmínkách, že musí dát náhradní let? Jestli ne, tak je to jejich dobrá vůle a to, že je to "známá věc", ještě neznamená, že se na to lze vždy spolehnout. ;-) A to zadržení na policii jenom na hodinu kvůli vlastní chybě, to se taky těžko chápe jako víc štěstí než rozumu, že? :-)

před 12 dny
Pavel Planespotter
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 105 komentářů
 • Poslat zprávu

Nechápu info...časový posun ubral hodinu. Čas na letenkách je vždy místní. Časový posun nemá žádný vliv.

před 12 dny
cali

Zrovna jsem se na to chtěl zeptat...

před 12 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 427 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-11T23:58:30+02:00)

No když mě chytí policajti, tak ja to beru jako smůlu, ale ty se Joxi na to asi divas jinou optikou. Musim se od tebe hodně učit. ;-) Když mě min týden chytli na dálnici policajti, tak jsem byl naštvaný jak prase, jakou mam smůlu, ale teď už vim, ze jsem měl vlastne velké štěstí, ze to bylo jen za 1 tis a ne víc. A když mně nefunguje check in v obou směrech a ještě mi uleti letadlo kvůli zpozdeni, tak ja se na to dívám jako na pěknou smůlu, ale z tveho pohledu je to velké štěstí, ze na letišti pomohli a nabídli hotel a náhradní let, i kdyz to je u UIA “běžná praxe.”. A asi jo.Jak píše Padrino. Asi je to štěstí, ze aspon u této aerolinky ještě něco funguje. Mozna ale, ze ty jsi jen u tech Číňanů zvyklý na trosku jiny přístup, i když pises, jaká je to s nimi velká pohoda a ze jsi měl vzdycky štěstí 🤩

před 12 dny
Avatar uživatele Božena
Božena

Ani já jsem nepochopila tu zmínku časový posun, jednině, jak to chápu, že pán když kupoval letenku nevzal potaz nebo neví, že Kyjev je v jiném časovém pásmu? Pokud letenky kupoval, musel vidět, že je tam jen jedna hodina na přestup. Létám s nimi každý rok a na webu mají vše jasně a přehledně.

@ Duše, ja se vám to mohlo tedy stát, ten posun bylo to chybně na letence nebo na webu.

před 12 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Prece kdyz kupujete letenku, tak vite v kolik priletite, a to je vzdy v mistnim case...

před 12 dny
Avatar uživatele Duše
Duše

nic podstatného, když jsem ty letenky před rokem kupoval tak jsem věděl, že na přestup máme hodinu a 15 minut. Jenom jak jsme odlétali, tak jsem byl pořád v klidu, protože odlet máme v 15, letí to 2 hodinky a další let je v 19:15. To byl spíš jen posun v mé hlavě a divil jsem se, že kamarád je tak nervózní, když jsme nabrali hodinové zpoždění :)

před 12 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Niemandos: přesně tak. 😁 Akorát nepíšu, že je to s Číňany velká pohoda a že jsem měl vždycky štěstí, ale pouze, že jsem měl asi skoro vždycky štěstí (až na toho slovenského opilce). To je trochu rozdíl. 😉 Někdo má s Číňany špatné zkušenosti a někdo je nemá; neznamená to, že jeden nebo druhý má pravdu, že Číňani jsou/nejsou strašní, ale že to může dopadnout pokaždé jinak.

před 11 dny
Avatar uživatele Duše
Duše
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 18 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-12T17:37:10+02:00)

a ještě dodám, že původní zpoždění z PRG bylo max pár minut a celá ta hoďka byla vysvětlená tím, že někdo má v letadle odbavené zavazadlo, ale do letadla nenastoupil, tak jsme čekali než ho najdou a vyndají.... neříkejte mi, že tohle není smůla.

před 11 dny
Avatar uživatele padrino11
padrino11

S UIA je možné vše - nepamatuji si na let, který by neměnili, naposledy jsem měl přílet do Almaty a odlet z Astany, mezitím přestali do Astany létat úplně a odlet i přílet z/do Prahy změnili asi 3x a nakonec jsem měl v Kyjevě na přestup asi 13 hodin.

před 11 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj, ja uz s nimi toho moc nekombinuju, vzdycky mi z toho udelali bramboracku...

Přidat odpověď
před 11 dny

Ahoj, když si udělám online Check in letu, a půjdu k přepážce se zavazadlem k odbavení, neúčtují taky nic za odbavení zavazadla.

Díky

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Ne.

Dobrý den, chci se zeptat jaké máte s touto společností zkušenosti, nabízejí se nám pěkné letenky do Bangkoku, jen podle recenzí váháme jestli do toho jít, nerada bych trčela někde na letišti kvůli zrušenému letu. Jinak komfort v letadle moc neřešíme, počítáme s tím, že něčím se cena vykompenzovat musí. Máme letět z Prahy do Kyjeva, tam máme hodinu a půl na přestup a poté odlet do Bangkoku, myslíte, že je reálné přestup stihnout? Děkuji moc za vaše zkušenosti a rady.

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, přestup je v pohodě, letiště není velké a je přehledné, hodina a půl je víc než dostačující čas. Negativní recenze se vztahují především k posunu v časech letů dlouho před odletem, ale v takových případech vám vždycky zajistí dopravu do cíle. Navíc je mnohem pravděpodobnější, že na vašem konkrétním letu nikdo nic měnit nebude, než že bude :)

před 2 měs

Děkujeme moc. A letěl jste s nimi už?

před 2 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 474 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-19T13:02:12+02:00)

UIA jsou v pohodě, až na ty čachry s lety, které jsou ale vyvážené cenou a hlavně ochotnými a schopnými pracovníky zákaznické podpory (na FB, jinde jsem nezkoušel), navíc ten jejich lite tarif rok předem je úplně super a když zrušíte letenku, ještě vám vrátí taxy. Všechny problémy zaviněné jejich změnami vyřešili v rámci svých pravidel k mé spokojenosti. Nízká cena se odrazí v nižším komfortu, ale to je vám jasné. 🙂

Terminál není velký, přestup v pohodě.

před 2 měs
Avatar uživatele andromeda
andromeda

S UIA mám jen a jen dobré zkušenosti, létám s nimi několikrát do roka a jak říká jox lze s nimi vše řešit. I přes FB, odpoví tentýž den a chat je s nimi v pořádku. Za jeden zrušený let mi vrátili peníze za celý let do Teheránu.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

neví náhodou někdo, jestli nabízejí za letu deku?

před 2 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 474 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-19T13:03:39+02:00)

Už jsem svou poslední cestu s nimi raději zapomněl (ne kvůli aerolince 🙂), ale myslím, že deky nebyly, aspoň do/z Dillí.

před 2 měs

Dobře díky.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobry den,

Nevite jestli budou litat zase na Sri Lanku? Jeste napodzim jsem tam s nimi letela. Ale ted uz spoj nelze nalezt.

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, zatím se neví, zda lety po letní přestávce obnoví. Nově bude na Srí Lanku létat polský LOT a relativně slušné ceny mívá i Air Arabia.

Přidat odpověď
před 2 měs

Prosím o informaci, je při rezervaci letenek, přes Ukra. airline, z Praha do Bankoku, potřeba vyplňovat číslo pasu?

Má někdo nějaký tip, jestli letenky na prosinec, přes Vánoce půjdou s cenou ještě dolů, resp. do 10 tis. Kč ?

Díky :)

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Číslo pasu potřeba vyplnit je, nicméně můžete napsat klidně číslo staré nebo vymyšlené. Při check-inu lze změnit... Na Vánoce pod 10 tisíc korun půjdou jen v případě chybného tarifu, tedy pravděpodobnost cca 0,001 %.

Přidat odpověď
před 3 měs

Hezký večer, možná blbá otázka, tak se za ni předem omlouvám. Letíme s UIA do Bangkoku příští měsíc a online check-in je k dispozici 48 hodin předem. Zajímá mě, zda online check-in včetně volby sedadel dělám pro všechny 4 lety, tedy Praha - Kyjev, Kyjev - Bangkok a stejné trasy zpět, nebo dělám zvláště check-in pro nejbližší let, tzn. jako 1. z Prahy do Kyjeva, poté z Kyjeva do Bangkoku atd. Všechno mám na jedné letence, nekupoval jsem lety separovaně. Je možné při online check-inu i výběr sedadel zdarma z toho, co zbylo? Děkuji za odpověď

před 4 měs
Lukáš Horák

Dobrý večer Michale, možnost on-line odbavení se týká opravdu jen letů, jejichž odlet se uskuteční nejdříve za 48 hodin bez ohledu na návazné lety, na ty se odbavíte zároveň s výchozím letem. Odbavení pro zpáteční cestu bude k dispozici opět 48 hodin před plánovanými lety. Nově je výběr míst zpoplatněn, tzn. bezplatně vám budou přidělena jakákoli místa.

https://www.flyuia.com/cz/en/ser...ts#regular

před 4 měs

Díky za odpověď, Lukáši! Jen se ještě zeptám, dle Vašich zkušeností, rozsazuje UIA záměrně cestující, kteří cestují společně tak, jak to dělají lowcost aerolinky jako je Wizzair, Ryanair a další?

před 4 měs

Omlouvám se, je to popsánu v popisku výše, že nerozsazuje a budeme usazeni vedle sebe. Moje chyba, přehlédl jsem to... Každopádně moc děkuji za první odpověď a tím pádem už vím vše, co jsem potřeboval vědět :)

Přidat odpověď
před 4 měs

Zdravím

Možná blbý dotaz, ale chtěl bych se zeptat, objednával jsem letenky do Athén přímo přes web aerolinek, let je z Prahy s přesupem 1h 45m v Kyjevě, při vyplňo vání údajů jsem zjistil, že chtějí číslo pasu (který samozřejmě nemám) a zjistil jsem, že při cestování na Ukrajinu nestačí občanka. Ale když jde jen o přestup, vážně musí mít člověk pas a nestačí občanka?

Díky za odpověď

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu

Bohužel nestačí. Číslo pasu vyplňte jaké chcete, to je úplně jedno. Ale pas mít musíte.

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahoj, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s touto leteckou společnosti. Hledáme letenky do Bangkoku, máme 20 měsíčního chlapečka a tak váhám. Letět sami, neřeším, to člověk vydrží vše, ale s prckem.. Zda si radši trochu nepriplatit a neletět raději s Qatar air. Co myslíte? Zkušenosti z poslední doby?

před 4 měs
Pavel Planespotter
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 105 komentářů
 • Poslat zprávu

O řádku níže Lukáš Horák popisuje jídlo. Sedadla popisují na Seatguru, co více je třeba ? ...teda ještě pochopit tuhle cestu s takovým prckem.

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s obcerstvenim zdarma pri letu z Kyjeva do Bangkoku? Co vsechno zahrnuje? Dekuji!

před 5 měs
Lukáš Horák

Pokud letíš v economy, tak dostaneš dvě platíčka, jedno s teplou večeří, obvykle na výběr nějaká pasta nebo maso s něčím, a druhé cca hodinu před přistáním se snídaní - většinou studenou. Nápoje zdarma jsou pouze voda nebo džusy, káva a čaj. Cola, pivo, víno atd. jsou jenom za poplatek. Pokud bys měl pocit, že budeš mít málo, můžeš si ve správě rezervace doobjednat nějaké další jídlo, ceny jsou OK. Jinak jídlo mají opravdu dobré.

před 5 měs

Parada! :) diky za odpoved.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, letenky s touto aerolinkou jsem zakoupil na portalu Pelikán.cz, kde si tedy můžu online vybrat místo k sezení?

před 5 měs
David Eiselt

Při online checkinu na webu aerolinek.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 47 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-16T12:26:49+01:00)

Hledal jsem letenku na září z Kyjeva do Prahy a komplet všechny termíny jsou za 3-4 tisíce (jednosměrná), jenom v pátek 13. je za 390 Kč. To vypadá jako kdyby všichni byli pověrčiví. :-))) https://ibb.co/jUcGN0

Odpovědět
před 8 měs
guessWho

Mierne sa inak menia pravidlá príručnej batožiny https://www.flyuia.com/at/en/new...age-policy

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Informace od chatbota UIA na FB ohledně opravy jména:

In case of an incorrect spelling of the first or last name, changes can be made to a ticket on a passenger’s request. UIA charges 50 USD service fee (+ possible fare difference):

• for changes in incorrect spelling (First/Last name)

• if passenger gets a new passport with a different name transliteration.

• changes to the last name due to marriage, based on the marriage certificate.

Only some letters can be changed -💡not the whole name, first or last.

To reissue the ticket we need a copy of your passport. Please contact our agent if you have any further question or to provide changes in your ticket.

Odpovědět
před 9 měs

Zdravím, před půl rokem jsem u této aerolinky kupoval letenky pro mě a kamaráda na březen 2019. Při koupi bylo potřeba uvést číslo pasu, to jsem uvedl, nicméně teď mě kamarád informoval o tom, že si nechal udělat nový pas. Mám ohledně změny pasu kontaktovat podporu aerolinky nebo to mám nechat být a jen ty údaje pak přepsat při online check inu? Díky :-)

před 10 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-11T17:15:10+02:00)

Bohatě stačí u check-inu. Stěžejní je, aby se shodovalo jméno a pas byl platný, nic víc :)

před 10 měs

Super, díky moc :-)

před 10 měs

aktualizace:

Pred par dny, kdyz jsem delal check in Praha - Kyjev, tak jeste pred tim mi sly prepsat udaje a tedy i cislo pasu.

Ted kdyz delam check in Kyjev - Odesa, tak pri stejnym postupu takovou moznost nevidim.

Je to furt v pohode i kdyz to nejde prepsat?

před 4 měs
Rudá Marta
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 53 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-24T21:29:12+01:00)

To je vnitrostátní let.

před 4 měs

Ano je :-D A u tech to zmenit nejde? A je to teda v pohode? :-)

před 4 měs
Rudá Marta

Pas není potřeba.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů

Má někdo zkušenost s přepravou většího počtu osob u UIA? Má cenu vůbec žádat individuální nabídku?

Jde mi o to, že Sigma nejspíše chytne v Evropské lize kazašské Almaty, které 1. zápas vyhrálo 2:0 nad nizozemským Alkmaarem, a letecky mi to přijde jako nejschůdnější možnost, navíc se tam bude hrát už 16.8. Přiznám se, že mi aktuální cena letenek někde kolem 10k za osobu zpáteční v tuhle chvíli přijde dost vysoká. Dokáže třeba skupina 20 lidí, to nějak rapidně snížit?

před 12 měs
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Slevu nečekej, naopak cena bude stoupat s tím, jak se místa budou vyprodávat.

před 12 měs
David Eiselt

Určitě je nutné cenu poptat u aerolinek nebo letenkáře, který cenu vykomunikuje za vás. Slevy na skupinové letenky jak píše padrino neexistují, pokud by se finální cena pohybovala okolo 15 tis. za osobu, přišlo by mi to jako úspěch.

před 12 měs
Avatar uživatele pokus
pokus

Já jsem jim psala o skupinovou slevu pro studenty a odepsali, že skupinová cena i se slevou bude vyšší než při nákupu on line

před 12 měs
Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů

Díky všem za info, takže nezbývá než se modlit, že se Holanďani chytnou a doma je klepnou 3:0. Ale to Almaty je prostě lákavé i jenom tak bez fotbalu :-)

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele Ivuša
Ivuša

Zdravím, máme koupené letenky na listopad do Bangkoku z Krakowa.

Nemáte někdo zkušenosti s dálkovými lety s UIA?

Popř. zda váží příruční zavazadla? Rozměry splníme určitě, jen let z Krakowa do Kyjeva je 5 Kg. To je trošku pakárna.

Díky.

před rokem
David Eiselt

V ceně byste měli mít i odbavené zavazadlo? Já to řeším při delších cestách tak, že si nechám odbavit krabici :) do té narvu větší opalovák, atd.

Jinak s vážením je to jako s měřením rychlosti v obci, buď a nebo. A když měří, tak je samozřejmě problém.

před rokem
Avatar uživatele Ivuša
Ivuša

Ano máme v ceně odbavené zavazadlo, ale zase při cestování po Thajsku letadlem je taky jen 7 kg a samozřejmě ty opalováky musí být do 100 ml. Tak trošku váhám :)

před rokem
mirjur

Do 100 ml v pohodě koupíte, ne? A vůbec - proč se tím trápit, v Thajsku (i jinde) jsou taky běžně v prodeji...

před rokem
Avatar uživatele Ivuša
Ivuša

Jo to určitě jo, mě o opalováky nejde. Řešila jsem hlavně, jestli váží ty příručáky. :) tam člověk koupí asi i nemožné si myslím :)

Avatar uživatele J0x
J0x

Nevíte někdo, kam nejdál nabízejí UIA lowcost tarify? Našel jsem Dubaj, ale hodil by se mi spíš Bangkok, Colombo nebo Dillí. :)

před rokem

Asi Kazachstán. Na dálkové linky určitě ne. Ale občas je zajímavá promo cena. Ale to už lze rovnou počkat na error.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Nenašel jsem v tarifu Low Cost nižší cenu za zpáteční letenku do Kazachstánu, než asi 3200 Kč. Asi mám smůlu. :)

před rokem
Надежда Константиновна Крупская
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 125 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-13T14:22:06+02:00)

To ani nenajdeš - do Kyjeva je to cca 1100 czk/zpáteční a z Kyjeva do Kazachstánu cca 2500 czk/zpáteční. Vše v tarifu lowcost. Levněji to nevyjde ani kdybys to šel pěšky.

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu