O aerolince Ural Airlines

Ural Airlines je významná ruská aerolinka s hlavními základnami na letištích v Jekatěrinburku a na moskevském Domodědovu. Pro Ural Airlines létá moderní flotila Airbusů A320/A321, celkem kolem 50 letadel. Společnost je významným hráčem na vnitrostátním ruském trhu, ale provozuje i několik mezinárodních spojů. 

Pozor při mezinárodním přestupu na letišti Moskva–Žukovskij (ZIA). Ural Airlines nabízejí často levné tarify směrem do střední Asie, nicméně letiště Žukovskij nedisponuje mezinárodním tranzitním prostorem, je tedy nutné v předstihu vyřídit ruské vízum. Při přestupu na letištích v Jekatěrinburku či Domodědovu, kde má Ural Airlines také své základny, vízum nepotřebujete.

Letenky

Letenky Ural Airlines pořídíte jak na webu aerolinky, tak v našem vyhledávači. Letadla v barvách společnosti se pravidelně objevují i v Praze na lince do ruského Jekatěrinburku. Zpáteční letenky na tomto přímém spojení obvykle seženete mezi 7.500 a 10.000 Kč.

Výhodné ceny mívá Ural Airlines i na trase z Prahy do Pekingu s přestupem právě v Jekatěrinburku (kolem 9.500 Kč). 

Vnitrostátní letenky na ruských trasách jsou většinou konkurenceschopné vůči ostatním aerolinkám a málokdy přesáhnou částku 2.500 Kč za jeden směr.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo do 5 kg a velikosti 40 x 30 x 20 cm můžete přepravovat vždy zdarma (tarif "No Bags"). Pokud je dostupný tarif "Promo", příruční zavazadlo může mít velikost 55 x 40 x 20 cm.  Dle oficiálních pravidel společnosti není povolena kabelka nebo brašna na laptop navíc jako druhý předmět.

Odbavené zavazadlo v tarifu "Promo" můžete vždy přepravovat zdarma pouze do 10 kg. Chcete-li větší kufr do 23 kg, zakupte si přímo na webu aerolinky o něco málo dražší letenku v tarifu "Economy".

Pozor na nové tarify "No bag", kde není v ceně žádné odbavené zavazadlo.

Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma, přepážky se otevírají 2 hodiny před odletem.

Online se můžete odbavit 24 hodin před odletem na webu Ural Airlines. Sedačku si můžete zdarma vybrat ihned po zakoupení letenky.

Služby během letu

Během letu dostanete vždy teplé občerstvení v podobě menšího jídla zdarma, stejně jako nealkoholické nápoje, pivo a víno.

Výběr sedačky zdarma můžete provést ihned po koupi letenky nebo při online odbavení.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím, ze zdravotních důvodů jsme museli koupit dřívější letenku do Prahy z Kurgystánu (Osh - Jekaterinsburg - Praha). Bylo to s Ural Airlines a při checkinu jsme byli ODMÍTNUTI kvůli chybejicim ruskym visum. Po nekonecnych dohadach a mnoha hovorech, nam letenka samozrejme propadla. Lze se proti tomu nějak zpětně bránit? Diky..dopredu jsme si zjistovali, ze transfer v Jekateriburku byl mel byt ok..

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

http://svx.aero/en/rules/predpol...y-kontrol/ Také jsem žil v tom, že zrovna SVX je v tomto v pohodě... Jedině, že by to nebylo jako jeden mezinárodní let, ale nějakým způsobem vystavené jako 2 lety, pak by to mělo logiku. Nebo pak jen nevědomost/bordel na checkinu. Každopádně nějaký claim myslím s úspěchem blížícím se k nule...

před 3 lety

Bylo to vystavene jako jedna mezinarodni letenka. Ano, ten odkaz jsme na miste take resili dlouho, ale proste bez uspechu. Take si myslim, ze to byl jen nekompetentni personal na checkinu :-/

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Každopádně zkusit...

před 3 lety

Petr Adam: muzu se zeptat jak jste to vyresili? Mam ted 4 kamose v letadle smer Jakaterinburk, kde maj prestoupit na letadlo smer Praha. Diky za snad rychlou odpoved :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele dejvoska
dejvoska

Letiste Zukovskij v Moskve je past! Nema mezinarodni prostor, takze bez viza z Prahy neodletite. Nikoho to v UA nezajima a ze lide neodleti je celkem bezne. V letence obecne reci, ze si mas oberit potrebnost viz. Jednani aerolinky jak v dobe komunismu. Nikdy, nikdy vice!!!

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Opravdu, je to vaše přímá zkušenost? Já měl právě taky tohle podezření, jen se mi nikde nepodařilo zjistit detaily.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Jako sorry, ale že ZIA nemá mezinárodní tranzit je známá a snadno ověřitelná věc. Že to U6 nezajímá je pochopitelné, protože oni s tím nic neudělají. Chápu, že je to situace na pikaču, ale tohle je prostě špatná předletová příprava... https://www.cestujlevne.com/leti...-zukovskij

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zase nekdo kupoval kombinacku s Kiwi...

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To asi kombinačka s Kiwi být nemusela, Ural Airlines nabízí klasicky i přes svůj web atraktivní ceny do střední Asie. Mně to původně taky trochu zmátlo, ale koukám, že už před časem jsem doplňoval k infu o letišti i průvodci po Rusku, že přes ZIA (a dalších asi 7 větších letišť v Rusku) bezvízový transfer možný není.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jo tak. To je pak uplne kazda akce k nicemu, respektive je treba pripocitat viza.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, letíme s Ural Airlines Peking a zpět, jen jsem si chtěl ověřit - tranzitní vízum v RU není potřeba, když neopustíme v Jekaterinburgu tranzitní prostor, je to tak?

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Máš-li vše na jedné letence, je to v pořádku.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele