IATA (ICAO) kód letiště
ZIA (UUBW)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:47 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1707 km
Obvyklá cena letenky
4 500 Kč

O letišti Moskva Ramenskoje Žukovskij

Nejmenší letiště v moskevské oblasti najdete 36 km jihovýchodně od centra Moskvy na místě bývalé vojenské základny Ramenskoje. V současnosti používá oficiální název "Zhukovsky International Airport" podle vesnice Žukovskij, ve které se letiště nachází. Aktuálně slouží především ruským aerolinkám pro obsluhu postsovětských destinací, míří se však i pravidelná linka z Prahy. 

Letecké nadšence zaujme fakt, že se zde používá druhý nejdelší civilní vzletová a přistávací dráha na světě – měří 5.402 metrů.

Letišti slouží jediný malý terminál, který byl postaven jako zcela nový v roce 2016.

Letenky

Nejjednodušeji se na letiště Žukovskij dostanete přímou linkou společnosti Ural Airlines z Prahy, která létá od zimy 2018/2019. Průměrná cena zpáteční letenky obvykle neklesá pod 5.000 Kč, akční letenky ale můžou klesnout i k hranici 2 tisíc korun. Z Prahy se na Žukovskij dostanete také například s aerolinkou Belavia přes Minsk. 

Možnosti dalších letů jsou pro běžné cestovatele poměrně omezené, většina spojů míří do dovolenkových destinací v Rusku, Turecku a Číně nebo do menších měst v bývalých postsovětských republikách.

Inspirujte se akcemi na letenky do Moskvy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Pozor při mezinárodním přestupu. Především Ural Airlines nabízejí levné nabídky do Střední Asie přes letiště Žukovskij, které však postrádá tranzitní prostor a bez ruského víza není možné na letišti přestoupit. 

Doprava z/na letiště

Nejjednodušší formou dopravy do centra je kombinace autobusu číslo 441э (linka 441 "bez э" nejede na letiště!) a metra. Autobus jezdí na konečnou fialové linky metra (číslo7) "Kotelniki". Jízdenku na autobus koupíte u řidiče nebo průvodčího v autobuse za 100 rublů (lze platit hotovostí i kartou). Lístek na metro v Moskvě pak stojí 55 rublů na jednu jízdu, nebo 218 rublů na 24 hodin (platí na metro, městské autobusy i tramvaje). Celkem zabere cesta do centra Moskvy zhruba hodinu a čtvrt. 

Alternativně můžete využít kyvadlový letištní autobus rovněž za 100 rublů k nejbližší železniční stanici Otdyh (ОТДЫХ) – .jízdní řád autobusu. Vlakem se pak dostanete na Kazaňské nádraží v centru Moskvy, přičemž můžete jet zastávkovým spojem za 110 rublů hodinu, anebo expresním za 166 rublů 40 minut. Jízdenku pořídíte na nádraží v automatu. Vlaky jezdí každou chvilku, přesné jízdní řády pak najdete na tomto webu.

 

Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma.

V malém terminálu najdete jeden duty free obchod, dvě kavárny a jednu restauraci. Ceny jsou oproti normálu několikanásobné.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele czkvak
czkvak
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 1 komentář
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-02-10T10:14:39+01:00)

V autobuse 441 lze platit hotově i bezkontaktní kartou (za 76 rublů).

Wifi tu už mají.

A taky asi přibylo KFC.

A podle webu letiště letos získalo druhé místo v kategorii letišť do 2M odbavených pasažérů. :)

Odpovědět
před 2 lety

Ahoj, někdo, prosím, zkušenost s přespáním na tomto letišti? Zpět do Phy letíme v neděli v 6:30 (Ural Airlines). Předem moc děkuji, Tereza

před 3 lety

Myšleno "přespání" :D Neboli přečkání od nejzazší možnosti příjezdu na letiště MHD v cca 23:00 do 4:30 :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele osakul239
osakul239

Opravte si prosím teplotu :)

před 4 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Zima jak v Rusku :D

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 752 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-01-03T15:19:00+01:00)

Jeste o trochu vice nez absolutni nula :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu