Průvodce letištěm

Letiště Moskva Ramenskoje Žukovskij

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Moskva Ramenskoje Žukovskij

Nejmenší letiště v moskevské oblasti najdete 36 km jihovýchodně od centra Moskvy na místě bývalé vojenské základny Ramenskoje. V současnosti používá oficiální název "Zhukovsky International Airport" podle vesnice Žukovskij, ve které se letiště nachází. Aktuálně slouží především ruským aerolinkám pro obsluhu postsovětských destinací, míří se však i pravidelná linka z Prahy. 

Letecké nadšence zaujme fakt, že se zde používá druhý nejdelší civilní vzletová a přistávací dráha na světě – měří 5.402 metrů.

Letišti slouží jediný malý terminál, který byl postaven jako zcela nový v roce 2016.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1707 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
03:39 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Nejjednodušeji se na letiště Žukovskij dostanete přímou linkou společnosti Ural Airlines z Prahy, která létá od zimy 2018/2019. Průměrná cena zpáteční letenky obvykle neklesá pod 5.000 Kč, akční letenky ale můžou klesnout i k hranici 2 tisíc korun. Z Prahy se na Žukovskij dostanete také například s aerolinkou Belavia přes Minsk. 

Možnosti dalších letů jsou pro běžné cestovatele poměrně omezené, většina spojů míří do dovolenkových destinací v Rusku, Turecku a Číně nebo do menších měst v bývalých postsovětských republikách.

Inspirujte se akcemi na letenky do Moskvy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Pozor při mezinárodním přestupu. Především Ural Airlines nabízejí levné nabídky do Střední Asie přes letiště Žukovskij, které však postrádá tranzitní prostor a bez ruského víza není možné na letišti přestoupit. 

Doprava z/na letiště

Nejjednodušší formou dopravy do centra je kombinace autobusu číslo 441э (linka 441 "bez э" nejede na letiště!) a metra. Autobus jezdí na konečnou fialové linky metra (číslo7) "Kotelniki". Jízdenku na autobus koupíte u řidiče nebo průvodčího v autobuse za 100 rublů (jen v hotovosti). Lístek na metro v Moskvě pak stojí 55 rublů na jednu jízdu, nebo 218 rublů na 24 hodin (platí na metro, městské autobusy i tramvaje). Celkem zabere cesta do centra Moskvy zhruba hodinu a čtvrt. 

Alternativně můžete využít kyvadlový letištní autobus rovněž za 100 rublů k nejbližší železniční stanici Otdyh (ОТДЫХ) – .jízdní řád autobusu. Vlakem se pak dostanete na Kazaňské nádraží v centru Moskvy, přičemž můžete jet zastávkovým spojem za 110 rublů hodinu, anebo expresním za 166 rublů 40 minut. Jízdenku pořídíte na nádraží v automatu. Vlaky jezdí každou chvilku, přesné jízdní řády pak najdete na tomto webu.

 

Služby na letišti

Wifi zdarma na letišti nefunguje.

V malém terminálu najdete jeden duty free obchod, dvě kavárny a jednu restauraci. Ceny jsou oproti normálu několikanásobné.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, někdo, prosím, zkušenost s přespáním na tomto letišti? Zpět do Phy letíme v neděli v 6:30 (Ural Airlines). Předem moc děkuji, Tereza

před 9 měs

Myšleno "přespání" :D Neboli přečkání od nejzazší možnosti příjezdu na letiště MHD v cca 23:00 do 4:30 :)

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele osakul239
osakul239

Opravte si prosím teplotu :)

před 10 měs
Honza Čermák

Zima jak v Rusku :D

před 10 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 550 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-01-03T15:19:00+01:00)

Jeste o trochu vice nez absolutni nula :)

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu