VietJetAir

O aerolince

VietJetAir je rychle se rozvíjející vietnamská nízkonákladová aerolinka. Založena byla v roce 2011 a již po sedmi letech se vypracovala ve společnost s téměř 60 letadly typu Airbus A320 nebo A321. Více než 150 nových letadel má dále objednáno. Hlavní doménou VietJetAiru je zatím stále provozování velmi frekventovaného spojení mezi vietnamskými městy, kde soupeří především s aerolinkou Jetstar. Největší základny má na letištích v Ho Či Minově Městě a Hanoji.

V posledních letech stále více proniká i na mezinárodní trasy z Vietnamu po jihovýchodní Asii a v roce 2018 byla dokonce založena pobočka Thai Vietjet se základnou v thajském Bangkoku (používá vlastní IATA kód VZ i ICAO kód TVJ).

Logo VietJetAir
IATA Kód
VJ
Letecká aliance
-
Země původu
Vietnam
Datum vzniku
25. 12. 2011

Letenky

VietJetAir je obvykle nejlevnější aerolinkou na vnitrostátních linkách po Vietnamu, kde cenou poráží Jetstar i národní Vietnam Airlines. Spojení mezi velkými městy je velmi frekventované i s několika lety do hodiny. Nejlevnější jednosměrné letenky se obvykle pohybují slabě pod 800 Kč. 

Společnost létá prakticky na každé civilní letiště ve Vietnamu, mezinárodní linky vedou především do Thajska, Kambodži, Singapuru, Číny nebo na Tchaj-wan.

Cenotvorba u VietJetAir je trochu zvláštní. Nejlevnější letenky v tarifu promo bývají dostupné 4-6 měsíců dopředu, nejdražší ceny pak s odletem mezi 1 a 3 měsíci. Naopak ceny na poslední chvíli můžou mírně klesnout, byť na hodnoty nejnižšího tarifu promo. Platí ale, že rozdíly nebývají velké (maximálně 300-500 Kč).

Počítejte s tím, že prvotní deklarovaná cena není konečná a po vybrání letu se ještě připočtou poplatky, obvykle zhruba ve výši kolem 13 až 20 USD.

Najdi nejlevnější letenky

 

Zavazadla

Příruční zavazadlo si smíte vzít zdarma o velikosti 56 x 36 x 23 cm plus jeden menší předmět do velikosti 40 x 30 x 10 cm. Celková hmotnost obou zavazadel nesmí překročit 7 kg.

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižších tarifů Promo a Eco. Vyplatí se přidat během rezervace, vyjde výrazně levněji než koupě nejdražšího tarifu "Skyboss". U vnitrostátních linek:

  • 15 kg: 6,15 USD
  • 20 kg: 7,05 USD
  • 25 kg: 9,67 USD
  • 30 kg: 14,07 USD

Odbavení

Klasické odbavení na přepážce v terminálu se nezpoplatňuje.

Online check-in je dostupný pouze při odletu z letišť Ho Či Minovo Město a Da Nang a začíná 24 hodin před odletem.

Služby během letu

Veškeré služby během letu jsou zpoplatněny, nicméně ceny jsou poměrně férové. Teplé jídlo (malá krabička rýže nebo špaget s masem) přijde na zhruba na 2,50 USD, resp. od 4,50 USD u thajské pobočky VietJetAir, jen je nutné službu objednat předem během online během kupování letenky.

Výběr místa v letadle vyjde zhruba na 1 až 2 USD, pokud zaplatit odmítnete, bude vám náhodně přiděleno libovolné místo zdarma.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 12. 2019
Navrhni úpravu

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Pavla Šindelářova
před 3 lety

Ahoj mam dotaz. Mam koupené letenky Bangkok-Krabi na březen a kdyz jsem se chtela podivat na rezervaci na jejich stránkách, tak se mi objevuje rezervace nenalezena. Zadny email mi ohledne zruseni letu neprisel. Nevite co by to mohlo byt? Moc dekuji za odpoved.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Mám na březen letenku opačným směrem a v jejich shitové aplikaci ji kupodivu normálně vidím, kdežto web (mobilní i nemobilní) mi akorát hodí hlášku "Error connecting to server. Please try again later".

Máš správně rezervační číslo? Nevypadá jako kód u ostatních aerolinek, je to takové delší číslo.

Avatar uživatele
Pavla Šindelářova
před 3 lety

Uz jsem to konecne nasla. Musela jsem si stahnout aplikaci a az pres to se mi to nacetlo a je tam dalsi rezervační cislo, ktere uz vice pripomina normalni rezervacni cislo. Tak se mi ulevilo, kdyz jsem videla na letech confirmed. Ale reknu vam teda jejich web atd to je teda neco. Jinak diky za odpoved.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Když to vidím, tak doufám, že se k údržbě letadel nestaví podobně. :-D

Avatar uživatele
fpoho
před 3 lety

Ahoj, VietJet nám příruční zavazadla v HCMC vážil a za overweight jsme platili 30 USD za jedno. Vše u přepážky, protože nešel udělat online check in. Maj to o šéfované. Pokladu na poplatky hned vedle :D Také nás neodbavili dokud jsme neprokázali, že máme letenku z Malajsie, kam jsme s Vietjet mířili.

Kdyby někdo chtěl více info, tak to máme tady:

https://fpoho.wordpress.com/2019...y-vietjet/

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

Tak tohle byla moje nejdelší rezervace letenek v životě - 2,5 hodiny. Tak vyjebanej web jsem ještě neviděla. Kupuji pro 6 lidí a kolonek je tolik, že se to nedá stihnout za určený čas. Všechny příplatky automaticky zaškrtnutý a poplatků tolik, že se v tom nejde ani vyznat. Tohle je na harakiri. Formulář několikrát expiruje, zkouším to tedy po 3 lidech, to stíhám, ale nakonec chtějí ještě 15 USD za každou platbu kartou. Končím s nimi a objednávám přes Skyscanner u Myholidays (poplatek za kartu je 10 USD za všechny) - je to rychlejší a levnější. Připomnělo mi to ty časy, kdy všichni měli letenky za korunu a poplatky a taxy přes 10k.k tomu.

TH
před 3 lety

nevím jestli máš vnitrostátní nebo ne, ale minulý rok v období Tetu patřil viet air jet a jetstar pacific mezi nejdražší. Jak píšeš, letenka při hledá ní vypadala celkem levně, ale pak tam naskákaly ty taxy a poplatky. Nakonec nejlíp vyšel vietnam airlines s odbavenou bagáží zdarma a příručákem, a to byl 2x one-way

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

Cena je v pohodě (vnitrostátní přelet ve Vietnamu za 820 Kč/os), ale celý ten systém mají soudruzi na prd.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Poplatky dnes v mém případě nebyly "zhruba kolem 13 USD", ale skoro 17 USD. Polovina je "charge" a "tax", druhá poplatek za platbu kartou (jen vietnamská debetní se nezpoplatňuje). Navíc mají docela debilní a nepříliš funkční web, registrovat se mi nešlo, vyplnit x kolonek musí člověk stihnout do 10 (spíš míň) minut, jinak mu rezervace vyprší, nevzalo mi to 2 Revolutky z neznámých důvodů a když jsem použil kreditku, tak jsem byl pro změnu oblažen hláškou, že mně přidělená sedadla už byla vykoupena, což nechápu, protože jsem rezervaci sedadel vynechal.... nakonec se zadařilo a doufám, že nebudu litovat, že jsem si radši nepřiplatil zavazadlo u LionAiru.

Kde asi soudruzi z Vietnamu udělali chybu?🙄

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

A ještě k těm levným jídlům - kupoval jsem letenku s Thai VietJet, který tu samostatného průvodce nemá, a jídla tedy za 2 dolary nebyla. 😊

Avatar uživatele Roman _14
Roman _14
před 3 lety

Stále platí, že nelze udělat check in přes počítač dopředu a že se dělá bezplatně až na letišti? Ty informace jsou tady dost staré, tak jestli se něco nezměnilo.

Díky

Jan Vidim
před 3 lety

Z vlastní zkušenosti to tak v březnu bylo

Avatar uživatele Starý Prase
Starý Prase
před 3 lety

V říjnu taky

Avatar uživatele Mauny
Mauny
před 3 lety

Jj, využívali jsme jejich kiosky na letišti...

Avatar uživatele
Patrik Zatecky
před 3 lety

Mate někdo zkušenost s přirucnim zavazadlem? Važili vám jej, běžná práce to není, ale cetl jsem, ze jej nekomu u VietJet vazili jestli má 7kg

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Četl jsem na několika místech, že prý s tím vážením dokonce podvádí a u gate shrábnou poplatek...

TH
před 3 lety

nám ho nikdo nevážil, a to jsme ho měli dost narvanej (Hanoj-Danang)

Avatar uživatele
Marcela
před 4 lety

Dobrý den, máte, prosím, zkušenost s odbavením v Praze? Mám letenku Praha - Bangkok a pak další letenku z Bangkoku do Chiang Mai. Dostanu palubní letenku a odbaví mi zavazadlo už v Praze nebo musím jít k dalšímu odbavení v Bangkoku (Suvarnabhumi). Děkuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Předpokládám, že jste letenky Praha - Bangkok a Bangkok - Chiang Mai kupovala zvlášť? V takovém případě se musíte v Bangkoku nově odbavit.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Nejde o "odbavení v Praze", ale o přestup v Bangkoku ve vlastní režii. Asi by to vážně chtělo nějakého Neználkova průvodce cestováním...

Kryštof Hájek
před 4 lety

Tak základní přehled situací o přestupech je tady: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

To už je moc sofistikované - samostatný článek "vytržený z kontextu". ;-) Mám na mysli nějaký traktát o letu od koupě letenky až po přistání v destinaci, psaný co nejjednodušší formou, aby jej pochopili i ti, kteří "mají právo letět". :-D