Průvodce aerolinkou

Letecká společnost VietJetAir

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince VietJetAir

VietJetAir je rychle se rozvíjející vietnamská nízkonákladová aerolinka. Založena byla v roce 2011 a již po sedmi letech se vypracovala ve společnost s téměř 60 letadly typu Airbus A320 nebo A321. Více než 150 nových letadel má dále objednáno. Hlavní doménou VietJetAiru je zatím stále provozování velmi frekventovaného spojení mezi vietnamskými městy, kde soupeří především s aerolinkou Jetstar. Největší základny má na letištích v Ho Či Minově Městě a Hanoji.

V posledních letech stále více proniká i na mezinárodní trasy z Vietnamu po jihovýchodní Asii a v roce 2018 byla dokonce založena pobočka Thai Vietjet se základnou v thajském Bangkoku (používá vlastní IATA kód VZ i ICAO kód TVJ).

Letenky

VietJetAir je obvykle nejlevnější aerolinkou na vnitrostátních linkách po Vietnamu, kde cenou poráží Jetstar i národní Vietnam Airlines. Spojení mezi velkými městy je velmi frekventované i s několika lety do hodiny. Nejlevnější jednosměrné letenky se obvykle pohybují slabě pod 800 Kč. 

Společnost létá prakticky na každé civilní letiště ve Vietnamu, mezinárodní linky vedou především do Thajska, Kambodži, Singapuru, Číny nebo na Tchaj-wan.

Cenotvorba u VietJetAir je trochu zvláštní. Nejlevnější letenky v tarifu promo bývají dostupné 4-6 měsíců dopředu, nejdražší ceny pak s odletem mezi 1 a 3 měsíci. Naopak ceny na poslední chvíli můžou mírně klesnout, byť na hodnoty nejnižšího tarifu promo. Platí ale, že rozdíly nebývají velké (maximálně 300-500 Kč).

Počítejte s tím, že prvotní deklarovaná cena není konečná a po vybrání letu se ještě připočtou poplatky, obvykle zhruba ve výši kolem 13 USD.

Najdi nejlevnější letenky

 

Zavazadla

Příruční zavazadlo si smíte vzít zdarma o velikosti 56 x 36 x 23 cm plus jeden menší předmět do velikosti 40 x 30 x 10 cm. Celková hmotnost obou zavazadel nesmí překročit 7 kg.

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižších tarifů Promo a Eco. Vyplatí se přidat během rezervace, vyjde výrazně levněji než koupě nejdražšího tarifu "Skyboss". U vnitrostátních linek:

 • 15 kg: 6,15 USD
 • 20 kg: 7,05 USD
 • 25 kg: 9,67 USD
 • 30 kg: 14,07 USD

Odbavení

Klasické odbavení na přepážce v terminálu se nezpoplatňuje.

Online check-in je dostupný pouze při odletu z letišť Ho Či Minovo Město a Da Nang a začíná 24 hodin před odletem.

Služby během letu

Veškeré služby během letu jsou zpoplatněny, nicméně ceny jsou poměrně férové. Teplé jídlo (malá krabička rýže nebo špaget s masem) přijde na necelé 2 USD, jen je nutné službu objednat předem během online během kupování letenky.

Výběr místa v letadle vyjde zhruba na 1 dolar, pokud zaplatit odmítnete, bude vám náhodně přiděleno libovolné místo zdarma.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, máte, prosím, zkušenost s odbavením v Praze? Mám letenku Praha - Bangkok a pak další letenku z Bangkoku do Chiang Mai. Dostanu palubní letenku a odbaví mi zavazadlo už v Praze nebo musím jít k dalšímu odbavení v Bangkoku (Suvarnabhumi). Děkuji

před 12 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3649 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-05T19:01:55+01:00)

Předpokládám, že jste letenky Praha - Bangkok a Bangkok - Chiang Mai kupovala zvlášť? V takovém případě se musíte v Bangkoku nově odbavit.

před 12 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 635 komentářů
 • Poslat zprávu

Nejde o "odbavení v Praze", ale o přestup v Bangkoku ve vlastní režii. Asi by to vážně chtělo nějakého Neználkova průvodce cestováním...

před 12 měs
Kryštof Hájek

Tak základní přehled situací o přestupech je tady: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

před 12 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 635 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-05T19:25:51+01:00)

To už je moc sofistikované - samostatný článek "vytržený z kontextu". ;-) Mám na mysli nějaký traktát o letu od koupě letenky až po přistání v destinaci, psaný co nejjednodušší formou, aby jej pochopili i ti, kteří "mají právo letět". :-D

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)