Vše o přestupu na letišti a jak probíhá let s mezipřistáním

Napsal

Ať už plánujete cestovat po Evropě či mimo ni, je velmi pravděpodobné, že vaše cesta bude obsahovat alespoň jedno mezipřistání. Jak takový přestup probíhá, co se děje se zavazadly, kdy získáte palubní lístek na navazující let či co dělat, když máte málo času na přestup nebo naopak dlouhou pauzu? Na to vše naleznete odpovědi níže.

Garantované návazné lety a přestupy bez garance

Základním kamenem k pochopení následujících kapitol je vědět, jaký je rozdíl mezi garantovaným a negarantovaným přestupem.

Garantovaný přestup znamená, že má–li vaše letadlo zpoždění a vy nestihnete přestoupit na navazující let, musí se o vás letecká společnost postarat. Zdarma vás přesadí na nejbližší možný následující let a v mezičase případně nabídne občerstvení či ubytování. Stejně tak máte nárok na kompenzace v případě, kdy je zpoždění větší než 3 hodiny – více o zpožděných letech zde.

Garantovaný přestup získáváte tehdy, kdy kupujete celou cestu v rámci jedné rezervace.

Negarantovaný přestup naopak vzniká, když se rozhodnete koupit jednu letenku a nezávisle k ní si přikoupíte další. Tento stav vzniká například při přestupu dvou nespolupracujících aerolinek nebo při nízkonákladových letech, kde není možnost návazných letů. V takovém případě jsou veškerá rizika na vás a nestihnete–li přestoupit, musíte se sami postarat o řešení celé situace. Je proto vhodné respektovat minimální čas na přestup.

Minimální čas na přestup

Velmi často se nás cestovatelé ptají, zda jim stačí na přestup 45 minut či dokonce méně. Odpověď zní ano za předpokladu, že si kupujete lety v rámci jedné rezervace a máte tedy garantovaný přestup. V opačném případě doporučujeme vždy minimálně 2 hodiny.

Každé letiště má svůj vlastní minimální čas na přestup, tzv. „minimum connection time”, který je dostatečný k tomu, aby cestující stihli bez problémů a při běžné chůzi přestoupit z jednoho letu na druhý. Tím se musí letecké společnosti řídit a není možné jej porušit. Minimální čas je odlišný letiště od letiště – jiný bude mít Frankfurt, Amsterdam, Dubaj, Paříž či londýnský Heathrow.

Ať je tedy při koupi letenky váš čas na přestup jakýkoliv, je vždy dostatečný a není třeba se obávat.

Palubní lístek při přestupu

Jak je to s palubním lístkem při mezipřistání? V drtivé většině obdržíte letenky po celou cestu již při prvním odbavení na letišti. Do ruky tak dostanete dva či tři palubní lístky, které si uschováte po celou vaši cestu a budete se jimi prokazovat při nástupu do dalších letů.

Pokud z jakéhokoliv důvodu není možné vydat palubní lístky na další lety hned napoprvé, musíte při přestupu vyhledat transitní přepážku, kde obdržíte další palubní lístek. Přepážky jsou dobře značené a snadno dohledatelné v transitní hale – neopouštíte letiště.

Zavazadla během přestupu

Jak je to s vaším zavazadlem, čeká–li vás jeden či více přestupů? Ve většině případech poletí zavazadlo až do cílové destinace. Toto platí tehdy, kdy máte návazné lety na jedné rezervaci a splňujete podmínky garantovaných přestupů.

V opačném případě si zavazadlo musíte vždy vyzvednout, dojít na check–in a znovu odbavit.

Ve státech jako je USA či Mexiko musíte při prvním vstupu do země zavazadlo znovu odbavit, a to i za předpokladu návazného letu. Jedná se o nutnou bezpečnostní, avšak bezproblémovou proceduru – odbavovací přepážky jsou umístěny těsně za zavazadlovým prostorem.

O tom, kde si zavazadlo vyzvednete, budete vždy informování na odbavení při odevzdávání zavazadla.

Vízové povinnosti při přestupu

Letiště je uznáváno jako mezinárodní prostor, proto pokud budete přestupovat v rámci tranzitního prostoru a neopustíte letištní halu, nepotřebujete vyřizovat víza.

Pozor však na lety, kdy musíte například přestoupit mezi 2 letišti, např. v Moskvě. V takovém případě vstupujete do Ruska a vízum potřebujete. Stejný problém nastane, kdy letíte např. Vídeň – Dillí – Bombaj – Colombo, jelikož podniknete vnitrostátní let, vstupujete do Indie a vízum potřebujete. V 99 % však takovéto situace nevzniknou.

Opuštění letiště při mezipřistání

Mohu opustit letiště při přestupu? Odpověď zní ano za předpokladu, splňujete–li všechny vízové povinnosti. Můžete–li do země vstoupit, letiště opusťte kdykoliv a následně se zavčasu skrze bezpečnostní kontrolu vraťte k odletu.

Některá letiště navíc nabízí organizované prohlídky měst při přestupu zdarma.

Závěr

Pro začínající cestovatele mohou přestupy vzbuzovat pocit strachu, proto doufám, že po přečtení tohoto článku znáte odpovědi na všechny důležité otázky, které vás mohly napadat. Máte–li další, neváhejte se v komentářích doptat.

K přestupům se občas pojí také bonusy formou občerstvení a letištních salónků zdarma a ubytování při přestupu zdarma.

Sdílej článek s přáteli

186 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahojte, vím ze to tu asi bylo omlete už tisíckrát ale zajímá mě váš názor, hodilo by se nám spojení z Ponty Delgady přes Stansted do Brna s Ryanair akorát tam je 1:20 min na přestup, tady jsem se dočetl ze nemají Transit takže musím projít pasovkou a zase přes security? Budeme cestovat jen s kabinovkou a koupí se priority, máme šanci to stihnout? Díky

před 12 dny
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 79 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-07T02:15:11+02:00)

Ja bych do toho nesel. I kdyz pristanete na cas tak minimalne 20 minut nez dojdete na pasovku. Vetsinou tam fronta nebyva bo tam nasekali spoustu self service kiosku ale kdyz se sejde par letu tak tam muzete uvaznout 10-15 minut. 5 minut nez vybehnete do haly a pak pres security kde je to zase minimalne na 5-10 minut. Pak pres duty free kolem obchodu je to na nejblizsi brany minimalne 5-10 minut. Ryanair muze klidne do Brna letet z brany kam musis na STN vlackem. Prihod dalsich 5 minut. Tak si to secti a uvazuj. Nerikam ze to neni nestihnutelne ale to pouze za predpokladu ze to prileti na cas (idealne jeste dopredu) a nikde nebude fronta. A takova idealni situace nastava opravdu pouze vyjimecne. V pripade STN skoro nikdy.

Přidat odpověď
před 12 dny

Ahoj, čeká nás cesta z Prahy do Japonska s přestupem v Šanghaji se společností China Eastern. Měla bych dvě otázky:

1) Jestli se u této společnosti odbavují zavazadla až do cílové stanice. Odbavení ideálně až do cíle by se jednalo při letu do Japonska. Při letu zpátky do Prahy nastává problém. To přespíme v Šanghaji a let máme až následující den. Mohu z tohoto důvodu požádat, aby mi při příletu do Šanghaje byla vydána zavazadla a následující den bychom si je znovu odbavili?

2) A jak je to vůbec s výběrem sedadel? -:D (kupováno přes Letušku). Navíc jsem se dočetla, že jim nějak nefunguje online check- in.

Moc díky za všechny poznatky :-)

Odpovědět
před 12 dny
Avatar uživatele daniel.t
daniel.t

Zdravím, čtu tady příspěvky o přestupech na letišti Londýn Stansted. Na přestup mám bohužel jen asi 45 minut čistého času, tak mám obavy, že to nestihnu, nebo se to dá stihnout, pokud nebude žádné zpoždění? Bohužel jsem si nezaplatil priority u Ryanair, takže zavazadlo nebudu mít u sebe.

před 13 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Pokud budeš ještě vyzvedávat a znovu odbavovat zavazadlo, tak to nestihneš ani omylem. Check in přepážky budou zavírat nejpozději 40 minut před odletem, STN nemá transit a určitě nestihneš projít pasovkou, vyzvednout zavazadlo, znovu ho odbavit a projít security. Téměř jistě bys to nestihl ani s priority. Jediný co můžeš zkusit, koupit prioirity (zavazdlo) a fast track (security), vzít si biometrický pas (pasovka) a doufat, že první let nebude mít zpoždění a druhý zase bude.

Přidat odpověď
před 13 dny
Avatar uživatele tomaschan
tomaschan

Ahoj, ako je to prosim s prestupom v indickom Dilli ak odtial letim samostatnym letom (nizkonakladovkou) do Kathmandu? Je to skutocne bez potreby viz, je stanoveny nejaky max. cas na prestup, neopustim tranzitnu zonu ak si budem vyzdvihovat batozinu? Vdaka

před 13 dny
David Eiselt

Nikde nepíšeme, že je přestup bez víz. Podle toho, co je tu uvedené, víza budeš potřebovat, protože máš letenku pouze do Dillí a na odbavení tě nemusí pustit do letadla i přesto, že se prokážeš navazujícím letem.

Pokud si budeš brát zavazadla k odbavení, pak samozřejmě transitní zónu opouštíš a vstupuješ do Indie. V takovém případě 100% víza potřebuješ.

před 13 dny
Avatar uživatele tomaschan
tomaschan

V clanku sa pise ze viza nie su potrebne v pripade prestupu v ramci tranzitneho priestoru - z toho mi vyplyva ze tam spada aj negarantovany prestup (ina situacia je ak sa prestupuje medzi 2 letiskami alebo je vnutrostatny let).

Co sa tyka batoziny, optimisticky sa zamyslam ze jej preklad by mohli zariadit na transfer desku :-)

před 13 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Ale negarantovaný přestup = téměř vždy nutnost opuštění tranzitního prostoru.

před 13 dny
Avatar uživatele tomaschan
tomaschan

A z akeho dovodu? Ked prilet a nasledny odlet je na rovnakom terminali...

před 13 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak pokud máte dvě různé letenky u dvou různých aerolinek, musíte se přeci znovu odbavit a odbavovací přepážky jsou jen mimo tranzitní prostor.

před 13 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 315 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-05T11:59:24+02:00)

A kdo vám (když nemáte víza) půjde vyzvednout odbavené zavazadlo, jehož výdej je ZA imigračním?

před 13 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak pokud by neměl žádné odbavene zavazadlo a odbavit se nemusel, pokud je k dispozici online check in, tak by to teoretický přece šlo. Nebo mi něco uniká?

před 13 dny
Avatar uživatele padrino11
padrino11
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 144 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-05T12:06:26+02:00)

První co chtěli při odbavení vidět bylo hned po pasu vízum do Indie - bez něj bych se do letadla nedostal. Online check in se nedá očekávat, když mají povinnost kontrolovat víza.

před 13 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Přesně jak říká padrino, pokud fakt není přestup na jedné letence, tak i s OLCI je vysoká pravděpodobnost, že bez indického víza cesta skončí již v Evropě na letišti.

před 13 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 83 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-05T12:17:53+02:00)

Jojo. Ale spis myslis razítko v pase než vízum. Vízum jsem si vyřídil v Praze,když jsem byl v Indii před třemi roky, takže vizum jsem už před příletem měl. Ale je třeba zřejmě první projít pasovkou, aby na to dali stempel. Ja jsem zůstával prvně v Dehli, než jsem pokračoval dal,takže osobní zkušenost nemám. Proto jsem se ptal.

Teď se dívám, ze letí do Káthmándú,takže beru zpět. Měl jsem dojem,ze se jedna o vnitrostátní let :(

před 13 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Myslím vízum. Bez víza nemusí pustit do letadla při odletu z Evropy. Dnes už lze vyřídit online, ale každopádně ho můžou (a ve většině případů chtějí) vidět už při nástupu do letadla v Evropě (nebo prostě kdekoliv, odkud tazatel do Indie letí).

před 13 dny
Avatar uživatele tomaschan
tomaschan

Dakujem pekne za ujasnenie

Přidat odpověď
před 13 dny

Ahoj,letím z new Yorku do Bruselu a potom do Prahy. V Bruseli mám 10.5 hod prestup, musím si vyzdvihnúť batožinu alebo letí až do Prahy? Ďakujem

před 16 dny

Ahoj,

Pokud letis i z Brusselu s tou samou společnosti tak se o kufry nestaras.

Vyzvednout by sis je musel tehdy pokud by sis koupil dve letenky u odlisnych dopravců

Přidat odpověď
před 14 dny

Ahoj,letím z new Yorku do Bruselu a potom do Prahy. V Bruseli mám 10.5 hod prestup, musím si vyzdvihnúť batožinu alebo letí až do Prahy? Ďakujem

Odpovědět
před 16 dny

Dobrý den, chci se jen ujistit. Za týden letím poprvé do USA - do Miami s přestupem v Lisabonu. Odbavené zavazadlo teda vyzvedávám až v Miami nebo i v Lisabonu?

Děkuju 😊

před 27 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, až v Miami, pokud máte vše na jedné letence a pokud není v Lisabonu nějaký extra dlouhý přestup (dejme tomu 10 a víc hodin).

před 27 dny

Bohužel tam mám asi 12 hodin :/

před 26 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No tak v Praze na přepážce pěkné poproste.aby zavazadlo odbavili až do cílové destinace.A kdyby to náhodou neslo,tak na letišti v Lisabonu mají určitě uschovnu,pokud se s tím nechcete tahat. Když mate na letenku a pobyt v USA tak jistě par euro za uschovnu pro vás nebude zničující částka :).

Přidat odpověď
před 26 dny

Dobrý den,

poletím z USA do Česka. Chtěla bych se zeptat když letím z USA musím si taky vyzvednout zavazadlo při prvním přestupu? Poletím z Kalispell do Denveru a tam budu čekat 22 hodin a pak teprve do Frankfurtu a pak do Prahy. Myslíte si, že v Denveru budu muset zavazadlo vyzvednout a za 22 hodin znovu odbavit?

Děkuji za odpověď .

S pozdravem Petra Machníková

před měs
Jan Čermák

Dobrý den Petro,

povinnost zavazadlo znovu odbavit platí jen při cestě do USA a pouze na prvním letišti ve státech. Pokud ale přestup trvá 22 hodin a chtěla byste mít zavazadlo u sebe, na přepážce odbavení by vám mohli vyjít vstříc.

Dobrý den,

poprvé letím sama, mimo Evropu a s přestupem, tak jsem trochu nervózní :) Letím do Japonska přes Soul, garantový přestup mám a zavazadlo vyzvedávám až v cíli . Spíš mě zajímá, čím vším budu muset projít na přestupu a poté v Japonsku před/po vyzvednutí zavazadla? Mám na mysli třeba kontroly pasů a tak... Děkuji moc :)

před měs
David Eiselt

V Soulu nic, jen pravděpodobně přejedete mezi terminálem vláčkem.

V Japonsku vystojíte frontu na imigračním, pozdravíte, uděláte si fotku a dostanete štempl do pasu. Rozměníte peníze na vlak a hurá za dobrodružstvím :) Fakt žádné záludnosti nehledejte.

Dobrý den,

Prosila bych o radu, co se týče dokoupení zavazadla k odbavení. V Červnu jsem letěla do USA pouze s palubním zavazadlem a nyní v září mě čeká cesta zpět. Bohužel mám spoustu věcí a chtěla bych si nechat zavazadlo odbavit. Mám přestup v Paříži, na kterém mám 2 hodiny cas. Nejsem si vsak jista, pokud si dokoupim zavazadlo, zda ho nebudu muset v Paříži vyzvednout a znovu nechat odbavit. Mám obavy, ze bych to nestihla a tak s dokoupenim zavazadla váhám. Vim, že při letu do USA se odbavene zavazadlo vyzvedavat musí, ale nevím,jak je to se zpátečním letem. Děkuji za veškeré rady.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Záleží jestli máte vše na jedné letence nebo ne. Pokud ano, dokoupené zavazadlo vám odbaví až do cílové destinace.

před měs

V ceně letenky ho nemám, chtěla bych si jej dokoupit

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

To ano, ale záleží, jestli cesta z USA do Prahy je na jedné letence (tzn. nekupovala jste zvlášť letenku z USA do Paříže a zvlášť z Paříže domů). Pokud ano, pak vám zavazadlo odbaví až do cílové destinace.

před měs

Ano, cestu z USA do Vídně mám na jedné letence. Děkuji moc všem za rady.

Přidat odpověď
před 29 dny

Dobrý den, mohu poprosit o radu? V polovině září letíme do Nice ve Francii a máme přestup v Londýně. Bohužel ale nemám platný pas. Chci se zeptat jestli v Londýně nebude vadit, že mám pouze OP, pokud neopustim letiště? Predem Dekuju za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, nebude to vadit ani pokud opustíte letiště, Británie je v EU a tudíž tam můžete cestovat jen s OP. Takže bez problémů.

Zdravim, v septembri letim do Praha-Frankfurt-NY, pricom vo Franfurte mame 1:25 hod na prestup. Bude to stacit alebo radsej mame pridat do kroku? A pri ceste naspat mame prestup 11 hod. Ma niekto skusenost ako nalozit s tym casom? Oplati sa ist napr. do centra a nechat si batozinu v uschove a potom vyzdvihnut a prejst security? Dakujem!

před měs
David Eiselt

Ahoj Lucko, tuším že se jedná o let se Singapore Airlines? Ano, čas na přestup je dostačující, ale koukat se po obchodech nebude vhodné :)

Cestou zpět ideálně vše nechte odbavit, ať na zádech máte jen nezbytně nutné a nemusíte řešit žádnou úschovnu zavazadel. Do centra se stoprocentně vydejte, však jsem to u každé akce zdůrazňoval, že jinak tato varianta nemá smysl. Jak z letiště https://www.cestujlevne.com/letiste/frankfurt

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Můžete zkusit i toto, pokud by vás to zajímalo: https://www.frankfurt-airport.co...tours.html

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli garantovaný let platí i u nízkonákladových společností? Letíme s Vueling z Madeiry Funchal do Prahy s přestupem v Barceloně letenky jsme kupovali přímo jako Madeira - Praha (jedno číslo rezervace). Případně, jestli musíme dělat znovu check in i v Barceloně? Děkuji

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, cokoliv na jedné rezervaci je jako garantovaný let :) V Barceloně už se o check-in ani zavazadla starat nemusíte.

Dobrý den,

13.8. mě a manžela čeká dovolená v Dominikánské republice, máme přestup ve Francii, nikdy jsme nikam neletěli s přestupem. Vždy jsme létali přímo. Bohužel v tomto případě to nelze. Nicméně mě zajímá, jak zjistím, zda si kufry musím vyzvednou nebo ne. Kamarádka mi říkala, že o kufry se nestarám, že podle čárového kódu je přemístí do letadla, kam přestoupíme a že si bereme jen příruční zavazadlo.Je to pravda? Na přestup máme 3,5 hodiny, což si myslím, že je v pohodě. Děkuji.

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, záleží na tom, s jakou aerolinkou letíte a jak jste letenky pořizovali. Pokud máte lety na jedné rezervaci (tzn. nekupovali jste zvlášť letenku do Francie a zvlášť z Francie do Dominikánské republiky), pak se opravdu o zavazadla při přestupu starat nebudete.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Zjistíš to jednoduše. Při odbavení v Praze ti to řeknou. Pokud náhodou ne, tak se zeptej. A je to i na lístku, který dostaneš ke kufrům. Na 99% ale kufry poletí až do cílové stanice. Teda vycházím z předpokladu, že máš letenku koupenou z Prahy až do Dom. rep.

před měs

Máme to přes cestovku a pokyny nám teprve pošlou. Žádnou letenku jsme zvlášť nekupovali. Vše zařizovala cestovka.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

:)

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

V tom případě si troufám říct, že zavazadla nemusíte řešit na 100 % ;)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na přestup v Istanbulu na letišti v Ataturku, letíme s manželem z Praha-Istanbul-Maledivy. Letíme poprvé a máme obavy z přestupu v Istanbulu, s angličtinou to taky není úplně slavné. Chtěla bych se zeptat jaké nápisy na tabulích sledovat a jak bezpečně trefit na další letadlo.? Na co si dát případně pozor.? Na přestup máme 3 hodiny, pokud nebude tedy nějaké zpoždění. Má budova nějaké patra.? Nebo se budeme držet jen v jednom patře.? Moc děkuji za jakékoli rady, hezký den :)

před měs
David Eiselt

Následujte cesule Transit/Connection flights a na tabuli si zjistite, z kterého gatu poté poletíte. Každé letiště je prakticky stejné a ztratit se nemůžete.

Dobry den chystam se odletet do Mexico city z Prahy prestup mam ve Filadelfii a bojim se jen toho abych stihnul let do Mexika prilet do USA man cca v 15:30 a odlet z Filadelfie man v 17:55 jen doufam ze cas bude stacit na vsechny kontroly cas je nekdy velmi stresujici

Odpovědět
před měs

Dobrý den,

zakoupila jsem si let Praha-Athény s mezipřistáním v Bělehradě. Pokud jsem to správně pochopila, tak zavazadlo řešit nemusím, protože jsem si let kupovala najednou od stejné společnosti. Jak je to ale s kontrolou?

Díky za odpověď.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Kontrolou koho nebo čeho?

Martin
 • Přidal se před 2 měs
 • Napsal 18 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-18T18:47:53+02:00)

Ahoj:) Nejsem si teď trošku jistej ale můžu v Praze odbavit zavazadlo do cílové destinace i když mám dvě různé rezervace a tři tranzitní místa?

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, pokud dvě nezávislé rezervace, tak ne, viz text výše.

před 2 měs
Martin

nj tak úschovna))) díky)))

Přidat odpověď
před 2 měs

Zdravim,

Poletim let praha-toronto-vancouver a mam cas 2 hodiny na prestup. Chci se zeptat ,po priletu do toronta musim na imigracni? Nebo az v miste finalni destinace? Trochu me prepadl stres jestli 2 hodiny nejsou malo.

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1848 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, imigračním budete procházet už v Torontu, ale bude to v pohodě, 2 hodiny stačí. A kdyby bylo náhodou zpoždění prvního letu a následující uletěl, ani to není problém, přehodí vás zdarma na další, přičemž mezi Torontem a Vancouverem se lítá každou chvíli.

před 2 měs

Zdravím, také letím přes Toronto do Vancouveru, ale jen na eta víza. Také mě čeká imigrační kontrola? Letím poprvé sama, tak nevím, co mám čekat a kde co hledat.

Děkuji za odpověď

Přidat odpověď
před 14 dny

Zdravím všetkých cestovateľov ! Mám jednu otázku. Doteraz som všade lietal bez prestupu, v septembri idem do New Yorku. Vieden - Amsterdam- Detroit -JFK. V Amsterdame mame 1hod30min na prestup, myslím že to je v pohode, je to v rámci Európy, ale obávam sa prestupu v Detroite, tam mame na prestup taktiež 1hod a 30min. Stihnem to ? Letím len sprirucnou batožinou. Bojím sa toho že na imigracnom budem moc dlho a nestihnem to vybaviť za 1hod a 30min.

Letenka bola kupovaný cez spoločnosť KLM, všetky naraz, jedna objednávka.

Ďakujem za odpovede :)

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Odpověď nejdeš v textu výše, stačí nebýt líný.

Přidat odpověď
před 3 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 1 minutu
Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Čtení na 3 minuty
Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 34 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Čtení na 1 minutu
Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Čtení na 1 minutu
Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…

180 dalších článků