Vše o přestupu na letišti a jak probíhá let s mezipřistáním

Napsal

Ať už plánujete cestovat po Evropě či mimo ni, je velmi pravděpodobné, že vaše cesta bude obsahovat alespoň jedno mezipřistání. Jak takový přestup probíhá, co se děje se zavazadly, kdy získáte palubní lístek na navazující let či co dělat, když máte málo času na přestup nebo naopak dlouhou pauzu? Na to vše naleznete odpovědi níže.

Garantované návazné lety a přestupy bez garance

Základním kamenem k pochopení následujících kapitol je vědět, jaký je rozdíl mezi garantovaným a negarantovaným přestupem.

Garantovaný přestup znamená, že má–li vaše letadlo zpoždění a vy nestihnete přestoupit na navazující let, musí se o vás letecká společnost postarat. Zdarma vás přesadí na nejbližší možný následující let a v mezičase případně nabídne občerstvení či ubytování. Stejně tak máte nárok na kompenzace v případě, kdy je zpoždění větší než 3 hodiny – více o zpožděných letech zde.

Garantovaný přestup získáváte tehdy, kdy kupujete celou cestu v rámci jedné rezervace.

Negarantovaný přestup naopak vzniká, když se rozhodnete koupit jednu letenku a nezávisle k ní si přikoupíte další. Tento stav vzniká například při přestupu dvou nespolupracujících aerolinek nebo při nízkonákladových letech, kde není možnost návazných letů. V takovém případě jsou veškerá rizika na vás a nestihnete–li přestoupit, musíte se sami postarat o řešení celé situace. Je proto vhodné respektovat minimální čas na přestup.

Minimální čas na přestup

Velmi často se nás cestovatelé ptají, zda jim stačí na přestup 45 minut či dokonce méně. Odpověď zní ano za předpokladu, že si kupujete lety v rámci jedné rezervace a máte tedy garantovaný přestup. V opačném případě doporučujeme vždy minimálně 2 hodiny.

Každé letiště má svůj vlastní minimální čas na přestup, tzv. „minimum connection time”, který je dostatečný k tomu, aby cestující stihli bez problémů a při běžné chůzi přestoupit z jednoho letu na druhý. Tím se musí letecké společnosti řídit a není možné jej porušit. Minimální čas je odlišný letiště od letiště – jiný bude mít Frankfurt, Amsterdam, Dubaj, Paříž či londýnský Heathrow.

Ať je tedy při koupi letenky váš čas na přestup jakýkoliv, je vždy dostatečný a není třeba se obávat.

Palubní lístek při přestupu

Jak je to s palubním lístkem při mezipřistání? V drtivé většině obdržíte letenky po celou cestu již při prvním odbavení na letišti. Do ruky tak dostanete dva či tři palubní lístky, které si uschováte po celou vaši cestu a budete se jimi prokazovat při nástupu do dalších letů.

Pokud z jakéhokoliv důvodu není možné vydat palubní lístky na další lety hned napoprvé, musíte při přestupu vyhledat transitní přepážku, kde obdržíte další palubní lístek. Přepážky jsou dobře značené a snadno dohledatelné v transitní hale – neopouštíte letiště.

Zavazadla během přestupu

Jak je to s vaším zavazadlem, čeká–li vás jeden či více přestupů? Ve většině případech poletí zavazadlo až do cílové destinace. Toto platí tehdy, kdy máte návazné lety na jedné rezervaci a splňujete podmínky garantovaných přestupů.

V opačném případě si zavazadlo musíte vždy vyzvednout, dojít na check–in a znovu odbavit.

Ve státech jako je USA či Mexiko musíte při prvním vstupu do země zavazadlo znovu odbavit, a to i za předpokladu návazného letu. Jedná se o nutnou bezpečnostní, avšak bezproblémovou proceduru – odbavovací přepážky jsou umístěny těsně za zavazadlovým prostorem.

O tom, kde si zavazadlo vyzvednete, budete vždy informování na odbavení při odevzdávání zavazadla.

Vízové povinnosti při přestupu

Letiště je uznáváno jako mezinárodní prostor, proto pokud budete přestupovat v rámci tranzitního prostoru a neopustíte letištní halu, nepotřebujete vyřizovat víza.

Pozor však na lety, kdy musíte například přestoupit mezi 2 letišti, např. v Moskvě. V takovém případě vstupujete do Ruska a vízum potřebujete. Stejný problém nastane, kdy letíte např. Vídeň – Dillí – Bombaj – Colombo, jelikož podniknete vnitrostátní let, vstupujete do Indie a vízum potřebujete. V 99 % však takovéto situace nevzniknou.

Opuštění letiště při mezipřistání

Mohu opustit letiště při přestupu? Odpověď zní ano za předpokladu, splňujete–li všechny vízové povinnosti. Můžete–li do země vstoupit, letiště opusťte kdykoliv a následně se zavčasu skrze bezpečnostní kontrolu vraťte k odletu.

Některá letiště navíc nabízí organizované prohlídky měst při přestupu zdarma.

Závěr

Pro začínající cestovatele mohou přestupy vzbuzovat pocit strachu, proto doufám, že po přečtení tohoto článku znáte odpovědi na všechny důležité otázky, které vás mohly napadat. Máte–li další, neváhejte se v komentářích doptat.

K přestupům se občas pojí také bonusy formou občerstvení a letištních salónků zdarma a ubytování při přestupu zdarma.

Dobrý den,

zakoupila jsem si let Praha-Athény s mezipřistáním v Bělehradě. Pokud jsem to správně pochopila, tak zavazadlo řešit nemusím, protože jsem si let kupovala najednou od stejné společnosti. Jak je to ale s kontrolou?

Díky za odpověď.

před 22 hod
Petr76

Kontrolou koho nebo čeho?

před 21 hod
Martin
  • Přidal se před 8 dny
  • Napsal 2 komentáře
  • (upraveno 2018-07-18T18:47:53+02:00)

Ahoj:) Nejsem si teď trošku jistej ale můžu v Praze odbavit zavazadlo do cílové destinace i když mám dvě různé rezervace a tři tranzitní místa?

Kryštof Hájek

Ahoj, pokud dvě nezávislé rezervace, tak ne, viz text výše.

Martin

nj tak úschovna))) díky)))

Zdravim,

Poletim let praha-toronto-vancouver a mam cas 2 hodiny na prestup. Chci se zeptat ,po priletu do toronta musim na imigracni? Nebo az v miste finalni destinace? Trochu me prepadl stres jestli 2 hodiny nejsou malo.

Kryštof Hájek

Ano, imigračním budete procházet už v Torontu, ale bude to v pohodě, 2 hodiny stačí. A kdyby bylo náhodou zpoždění prvního letu a následující uletěl, ani to není problém, přehodí vás zdarma na další, přičemž mezi Torontem a Vancouverem se lítá každou chvíli.

Zdravím všetkých cestovateľov ! Mám jednu otázku. Doteraz som všade lietal bez prestupu, v septembri idem do New Yorku. Vieden - Amsterdam- Detroit -JFK. V Amsterdame mame 1hod30min na prestup, myslím že to je v pohode, je to v rámci Európy, ale obávam sa prestupu v Detroite, tam mame na prestup taktiež 1hod a 30min. Stihnem to ? Letím len sprirucnou batožinou. Bojím sa toho že na imigracnom budem moc dlho a nestihnem to vybaviť za 1hod a 30min.

Letenka bola kupovaný cez spoločnosť KLM, všetky naraz, jedna objednávka.

Ďakujem za odpovede :)

Petr76

Odpověď nejdeš v textu výše, stačí nebýt líný.

Dobrý den, jsem v celkem zoufalé situaci. Mám letět do Gruzie, kde stačí OP, není potřeba pas. Přestup je ale v Istanbulu. Když bych neopustila bezcelní - tranzitní - prostor, mohu tam přečkat pouze s OP..? Pas si už nestihnu vyřídit. Je pro mě nějaké řešení...? Děkuji za každou radu.

Kryštof Hájek

Dobrý den, přes Istanbul to bez pasu nepůjde ani pokud zůstanete jen v tranzitním prostoru. Záleží na tom, kdy jedete. Od pondělí 2.7. vám udělají pas během 24 hodin, ovšem za 6 tisíc Kč.

Měli jsme letět už v sobotu..... No, asi řešení není. Stejně děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mám takový, možná trochu hloupý dotaz. Letěla jsem PRG-JFK-BWI (Baltimore). Při přestupu na JFK jsme si museli vyzvednout zavazadla, přehodit je (což nebyl žádný problém), projít imigračním, security check a mohli jsme vesele na gate.Je to přesně ten případ prvního vstupu do země.

Můj dotaz je- domů letím BWI-JFK-PRG. Budu muset při přestupu na JFK zase procházet imigračním a security checkem? Mám na přestup 82 minut a trochu se bojím délky fronty na JFK, abych letadlo stihla, fakt nutně potřebuju odletět... :)

Máte někdo takovou zkušenost nebo informace?

Díky moc.

Kryštof Hájek

Dobrý den, při odletu z USA by měla jít zavazadla přímo, imigračním procházet nebudete vůbec, to se při cestě ze Států pryč nekoná.

A security check? Vždycky když jsem letěla z JFK přímo, fronta byla obrovská (i když jsem letěla sem). Já si právě nejsem jistá, jestli jím budu muset procházet i v rámci interstate přestupu (BWI-JFK;JFK-PRG).

Petr76

S kým poletíte? Delta? American?

S Deltou, ale ten let BWI-JFK je “operated by Endeavor Air”. Ale letenky jsem kupovala přes Deltu.

Kryštof Hájek

Endeavor Air je jen regionální pobočka Delty, takže vás čeká buď přestup v rámci terminálu 4 nebo z terminálu 2 na 4 (shuttle busem Delty po letištní ploše). Nemýlím-li se, neprocházíte žádnou bezpečnostní kontrolou, pokud neopustíte tranzitní zónu, což ve vašem případě nemusíte. 82 minut bude ok :)

Teď jsem koukala na letenky a oboje je z terminálu 4. :) Tak snad to bude v pohodě. :)

Děkuju oběma za rady!

Ahoj,

v srpnu se chystám do Irska do Corku.

Odlétat bych měla s Ryanairem z Brna a mít přestup v Londýně na Stansted. Na obou letech (tam i zpět do ČR) mám čas na přestup 2 hodiny, což mi přijde úplně akorát. Problém je, že bych s sebou chtěla mít odbavené zavazadlo, které, pokud správně předpokládám, bych si v Londýně měla vyzvednout a znovu odbavit na let do Corku.

Jak se v takovém případě situace řeší? Mám si raději koupit letenku s delším přestupem, aby se vše v klidu stihlo nebo jsou dvě hodiny dostačující?

Díky moc za odpověď :)

Kryštof Hájek

Ahoj, negarantovaný přestup s low-costem, odbaveným zavazadlem a ještě k tomu na Stanstedu by pro klid a pohodu vyžadoval spíš delší čas než 2 hodiny. Jasně, stihnout se to dá, ale prostor pro rezervu pří případném zpoždění nebude velký.

Moc díky za superrychlou odpověď :)

Ahoj,

letím se šéfem a s kolegou z Prahy do Litvy s mezipřistáním v Rize.

Máme i zpáteční letenku, doba na přestup je 25 minut, respektive 30 minut v Rize.

Budeme mít pouze kabinová zavazadla.

Je opravdu reálné přestoupit za tak krátkou dobu, operátor při objednávce mě ujistil, že ano, ale že v poklusu. Jaké máte zkušenosti.

Letíme už 28.6. Děkuji moc a hezký den.

Kryštof Hájek

Ahoj, reálný je jakýkoliv přestup, který aerolinka nabídne. 25 minut v Rize je naprosto v pohodě, možná i bez toho poklusu, je to malé letiště pro přestupy uzpůsobené.

Dobry den, mam zakoupene zpatecni letenky s prestupem v Mnichove. Uvazuji o tom, zustat pri ceste zpet v Mnichove. Problem je, ze budu cestovat s odbavenym zavazadlem. Nemate zkusenost, zda je mozne si pri odbaveni na ceste zpet domluvit vylozeni kufru na mezipristani, nebo musi kufr letet strinktne az do konecne destinace? Moc dekuji.

Kryštof Hájek

Dobrý den, možné to je. Ale zásadní je to slovíčko "možné", vyhovět vám můžou, ale taky nemusí. Žádné obecné pravidlo na tohle neexistuje, pokud tedy nemáte v Mnichově noční nebo extra dlouhý přestup (dejme tomu 8+ hodin).

Zdravim :)

chtela jsem se zeptat ci mozna jen ujistit..poletim z Tokya do Varsavy s polskymi airolinkami LOT a uvazuju si koupit let z Varsavy do Katowic taky LOT ale zvlast nez ta letenka co uz mam, myslite si ze mi odbavi zavazadlo az do Katowic i kdyz letenky a rezervace by byly delany zvlast ale vlastne jde o stejnou spolecnost? Je to mozne? A nebo budu muset ve Varsave zavazadlo vyzvednout?

Dekuji :)!

Kryštof Hájek

Dobrý den, občas to možné je, ale takhle dopředu vám to nikdo nepotvrdí, zjistíte až na check-inu v Tokiu.

Dobrý den příští týden letím poprvé do USA .. Praha - Frankfurt - New York .. jak je to se zavazadly odbaví mě v Praze a v New Yorku vyzvednu ?? Děkuji

norbic

přesně tak

Dobrý den,

mohu se zeptat jak toto probíhá v případě letecké společnosti Pegasus Airlines? Letíme z Prahy do Antalye s přestupem v Istanbulu ( Sabiha Gokcen ), letenky jsou součástí zájezdu, který jsme zakoupili prostřednictvím Student Agency od Německé CK. Nikdy jsme ještě takto s přestupem necestovali, mám z toho trochu strach. Nevím jestli je takovýto let považován za garantovaný či nikoli, jestli máme již v Praze na letišti při odletu u odbavení říci, že chceme odbavit až do Antalye (při cestě zpět zase v Antalyi říci, že chceme odbavit až do Prahy) nebo nemusíme a automaticky odbaveni budeme, jak to bude v Istanbulu až vystoupíme z letadla (na přestup máme cca 2 hodiny), jestli musíme i když jen přestupujeme k nějaké pasové kontrole, jestli nám zavazadla automaticky přeloží do druhého letadla. Budu moc ráda, pokud se najde nějaká dobrá duše a vysvětlí mi co a jak, abychom na něco nezapomněli. Předem všem děkuji.

Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadla vám v Istanbulu automaticky přeloží, o ty se starat nebudete. Pasovou kontrolou nejspíš budete muset projít už při přestupu v Istanbulu, na druhou stranu po výstupu v Antalyi už nikoliv.

Dobrý den, zeptám se ještě takto, tady v Praze mám říci asi při odbavení, že chci odbavit až do Antalye, že a to také dostaneme zároveň i palubní vstupenky na druhý vnitrostátní let IST - AYT? A jak píšete, že v Istanbulu budeme muset projít pasovou kontrolou, to probíhá někde v rámci tranzitního prostoru, to je nějaké jiné okénko než pro lidi, kteří už dále neletí a končí v Istanbulu? A v Antalyi tedy už jdeme rovnou k výdeji zavazadel bez razítka do pasu? Nezlobte se, že se tak ptám, ale opravdu nemám s tímto naprosto žádnou zkušenost.

Kryštof Hájek

V Praze na letišti nic říkat nemusíte, jen ukážete pas, případně dokumenty od CK a oni vás automaticky odbaví - kufry až do Antalye, palubní vstupenky i na druhý let.

Pasová kontrola v Istanbulu proběhne v rámci tranzitní zóny, je to přesně tak, jak píšete. Tj. je tam jiná přepážka pro přestupující a pro ty, kteří v Istanbulu končí, sledujte nápisy "Domestic Transit" (při cestě zpět zase "International Transit"). Razítko do pasu dostanete už v Istanbulu, stejně tak při cestě zpět dostanete výstupní razítko zase až v Istanbulu. V Antalyi pasovou kontrolou procházet nebudete, jelikož se jedná o vnitrostátní let.

Velmi pěkně Vám děkuji, uklidnil jste moji dušičku. Moc děkuji za informace.

Dobrý den, prozatím jsem letěla jen na krátkých trasách bez přestupu. Letos letíme s cestovkou na Kubu. Letíme z Prahy do Havany s přestupem ve Vídni. Jak probíhá přestup v tomto případě. Jsem "nervák" a potřebuji vše vědět dopředu☺☺☺

Daniel

týká se vás garantovaný přestup ja popsaný výše v článku. V Praze odbavíte zavazadla a nasednete na letadlo, ve Vídni přestoupíte (o zavazadla se nestaráte) a v Havaně vystoupíte a z pásu si vyzvednete své kufry. Netřeba se nervovat.

Dobrý den, letíme s EasyJet z Prahy do Malagy s přestupem v Milánu. Na přestup jsme měli původně 2,5 hodiny. Let z Prahy nám ale posunuli, takže máme na přestup jen 40min. Je reálné to stihnout i s odbavovaným zavazadlem? A co když to nestihneme? Nebo nestihneme odbavit kufr v Miláně? Děkuji za každou radu.

Budete si muset koupit nový let...

Takže se to nedá stihnout?

• (upraveno 2018-06-08T17:30:21+02:00)

S odbaveným zavazadlem určitě ne. Za ten let s posunutým časem bych si nechal vrátit peníze a koupil si jiný, případně se nechal přebookovat o den dřív, pokud něco letí. Nevím jak dlouho máte do odletu, může se vám to díky tomu výrazně prodražit bohužel, ale to je riziko letů s přestupem s low costy (který doteď tady někteří nechápou :)

:-) Pochopil jsem tvůj špatný vtip Pelnáři...

Já bych to asi riskl s tím, že bych se vykašlal na odbavené zavazadlo a sbalil bych se jen do příručního. Je šance, že do Milána to dorazí o něco dřív... Mimochodem, eremi, záruku přestupu nemají ani tehdy, když mají oba lety od EasyJet na jedné rezervaci? Eventuelně by se dalo dotázat přímo u EasyJetu, jak to řešit.

Petr76

"Risknout" 40 minut je blbost. Řešil bych to s easyjetem.

U lowcostu nemáš nikdy oba lety na jedné rezervaci, každej má svoje rezervační číslo přece.

• (upraveno 2018-06-08T17:58:03+02:00)

Pokud to je kupováno jako easyJet Worldwide, což s přestupem v MPX může být, pak tam třeba opravdu nějaká garance nebo možnost je. Každopádně bych to komunikoval se service@dohop.com.

edit: Asi blbost, protože to by trasovalo přes LGW...

Předpokládám, že pokud by to takto kupováno bylo, tak by se dotyčná neptala, ale je fakt, že možné je všechno.

Na Madeiru jsem letěl s EasyJetem Praha - Milano - Lisabon - Funchal a koupil jsem to najednou (1 platba), nikoliv jako samostatné lety (3 platby)... vše pod jedním číslem rezervace.

Oba lety máme na jedné rezervaci. Kupovali jsme už v lednu a odlétáme zítra. :( Dnes jsou všechny lety zrušené kvůli stávce ;) A napsala jsem to asi špatně. Máme 40 minut do odbavení nás, 30 minut do odbavení kufru.

Už se ztrácím... Zásadní je čas příletu prvního letu a čas odletu druhého. Tak to je kolik???

Do Milána přilétáme v 16.05 a odlétáme v 17.20 (odbavení kufrů je do 16.40)

Já bych to každopádně konzultoval ještě rychle s dopravcem, ale pokud by vám vzali bagáž jako priority a v MXP s tím počítali, pak vabank a odváženému štětí peřeje... Každopádně bych to rychle řešil s nimi.

Mohu poprosit o radu? V případě 12 hodinového stopoveru v San Francisku bych ráda odbavila zavazadlo hned po imigračním, jak píšete, ale obávám se, že když je návazný let za tak dlouho, jestli už budou odbavovat? Nerada bych zavazadla vláčela s sebou. Děkuji.

Dobrý den Pavlo, pokud by vám odbavení odmítli, můžete využít úschovnu zavazadel :) https://www.cestujlevne.com/leti...-francisco

V atlantě mám na přestup 1:26 a pak letím do Knoxvillu, myslíte si, že to vklidu stihnu? Musím si vyzvednout zavazadlo, jít přes imigrační, pak stihnou na přepážku check-in, než mi ji zavřou a ještě běžet přes kontrolu a hledat gate

Kryštof Hájek

V Atlantě je oddělená imigrační pro přestupující a pro ty, co zde končí, takže to jde trochu rychleji. Hledat přepážku na check-in nemusíte, je umístěna ihned za pásem na zavazadla - společná pro všechny lety Delty. Snažte se být co nejdříve z letadla a na imigrační, ale stihnutelné to určitě je.

Děkuji za odpověď. Počkat, já jdu přes imigrační již bez kufru? Prvně check-in a poté hned na imigrační? Asi nevíte, na který terminál se většinou přilétává, popřípadě, odkud se odlétává do knoxvillu? Děkuji za odpověď

Kryštof Hájek

Nejprve projdete imigrační, pak si vyzvednete kufr, který hned odezvdáte, projdete security a pokračujete dál. Všechny dálkové mezinárodní lety přilétají na F, kratší mezinárodní lety (Karibik, Jižní Amerika) na E, vnitrostátní spoje Delty pak z A-D, tam je to pokaždé jinak.

Joo tak to bych měl zvládnout, děkuju moc :))

Ahoj měl bych na vas tady lidi dotaz, za par dni odletam na dovolenou a pri ceste zpátky na přestupní letiště v Doha, mame technicky stop na dvě hodky v Salalah v Ománu, a jde mi o to jestli tady někdo z vás neví, jestli kvůli tomuhle technickymu stopu bude třeba vyřizovat on-line vízum do Ománu? letim poprvy s přestupem a ještě s technickým stopem. Díky za odpověď

Kvůli stopu určitě nic vyřizovat nemusíš. Nepočítej ale s tím, že se dostaneš mimo tranzit :)

Ahoj, plánujeme let z Bangkoku přes Kuala Lumpur a Gold Coast do Aucklandu. Tyto lety jsou všechny se stejnou společností a jeden přestup je 1:50 h a druhý 1:30. Nemůžete mi prosím poradit jestli je reálné to vše stihnout? Děkuji za odpověď. David

Kryštof Hájek

Pokud jsou na jedné letence, pak samozřejmě.

Viz obsah v článku na který reagujete. Ano, aerolinky neprodají přestup v rámci rezervace, který nelze zvládnout.

• (upraveno 2018-05-17T12:29:00+02:00)

Jak vám máme "poradit jestli je reálné to stihnout"??? Ten dotaz tady padá snad třikrát denně. Ano je to reálné to stihnout, kdyby to nebylo vůbec by to v nabídce rezervačního systému neobjevilo.

Jestli vám to i tak připadá málo, kupte si itinerář kde jsou delší přestupy.

Ahojky tak každý se ptát, zeptám se i já. Poletím poprvé a vlastně se chci zeptat, z Prahy do Raleigh. Letenku budu mít z přestupem v Chicago nebo Philadelphia, ještě jsem se nerozhodla. Jak to bude s tím zavazadlem poletí až do Raleigh nebo ho musím odbavit na tom místě přestupu? Celkem mě letiště a létání děsí, tak právě už teď panikarim. Děkuji

Kryštof Hájek

Ahoj, jak se píše výše, v případě USA musíte zavazadlo vyzvednout na místě prvního kontaktu s USA. Takže z Prahy do Chicaga či Philadelphia půjde zavazadlo rovnou, i když budete mít přestup někde v Evropě. Následně si v Chicagu nebo ve Philly vyzvednete zavazadlo po průchodu imigrační kontrolou a hned za pásy ho na přepážce znovu odbavíte k letu do Raleighu.

Petr76

Pokud máte na výběr, zvolte jako přestupní bod Philadelphii. Menší letiště, svižnější imigrační.

Dobrý den, mám dotaz, máme letenky do Belize, přestup v Atlantě, kde je přestup od 20:40hod do 10:40. Má někdo zkušenosti s hotely poblíž letiště, nebo nocovani jako takové na letišti. Děkuji za odpověď

Petr76

Není nic jednoduššího než si napriklad na hotels.com nebo booking.com zadat ATL letiště a do filtrů zaškrtnout "doprava z letiště" a pak si jen vybrat.

Se spaním na letišti v ATL nemám zkušenosti.

Dovolím si přihrát malou domů... s tímto odkazem dostanete u booking.com slevu $15: https://www.booking.com/s/35_6/tilser37

Kryštof Hájek

Dobrý den, valná většina hotelů kolem letiště nabízí vlastní shuttle zdarma, odjezdové stání je před vnitrostátním terminálem. Nejlevnější jsou stabilně Days Inn nebo Motel 6. Kvalita nic moc, ale na jednu noc bohatě stačí, lepší, než trávit čas bez sprchy a pořádné postele na letišti.

Celé letiště je otevřeno 24 hodin, přespat se tam dá, místa je hodně. Ale bezpečnostní hlášení jedou nonstop a je tam pěkná kosa, úplně příjemná noc by to nebyla...

Načíst všechny komentáře

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 25 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…