Ať už plánujete cestovat po Evropě či mimo ni, je velmi pravděpodobné, že vaše cesta bude obsahovat alespoň jedno mezipřistání. Jak takový přestup probíhá, co se děje se zavazadly, kdy získáte palubní lístek na navazující let či co dělat, když máte málo času na přestup nebo naopak dlouhou pauzu? Na to vše naleznete odpovědi níže.

Garantované návazné lety a přestupy bez garance

Základním kamenem k pochopení následujících kapitol je vědět, jaký je rozdíl mezi garantovaným a negarantovaným přestupem.

Garantovaný přestup znamená, že má–li vaše letadlo zpoždění a vy nestihnete přestoupit na navazující let, musí se o vás letecká společnost postarat. Zdarma vás přesadí na nejbližší možný následující let a v mezičase případně nabídne občerstvení či ubytování. Stejně tak máte nárok na kompenzace v případě, kdy je zpoždění větší než 3 hodiny – více o zpožděných letech zde.

Garantovaný přestup získáváte tehdy, kdy kupujete celou cestu v rámci jedné rezervace.

Negarantovaný přestup naopak vzniká, když se rozhodnete koupit jednu letenku a nezávisle k ní si přikoupíte další. Tento stav vzniká například při přestupu dvou nespolupracujících aerolinek nebo při nízkonákladových letech, kde není možnost návazných letů. V takovém případě jsou veškerá rizika na vás a nestihnete–li přestoupit, musíte se sami postarat o řešení celé situace. Je proto vhodné respektovat minimální čas na přestup.

Minimální čas na přestup

Velmi často se nás cestovatelé ptají, zda jim stačí na přestup 45 minut či dokonce méně. Odpověď zní ano za předpokladu, že si kupujete lety v rámci jedné rezervace a máte tedy garantovaný přestup. V opačném případě doporučujeme vždy minimálně 2 hodiny.

Každé letiště má svůj vlastní minimální čas na přestup, tzv. „minimum connection time”, který je dostatečný k tomu, aby cestující stihli bez problémů a při běžné chůzi přestoupit z jednoho letu na druhý. Tím se musí letecké společnosti řídit a není možné jej porušit. Minimální čas je odlišný letiště od letiště – jiný bude mít Frankfurt, Amsterdam, Dubaj, Paříž či londýnský Heathrow. 

Ať je tedy při koupi letenky váš čas na přestup jakýkoliv, je vždy dostatečný a není třeba se obávat.

Palubní lístek při přestupu

Jak je to s palubním lístkem při mezipřistání? V drtivé většině obdržíte letenky po celou cestu již při prvním odbavení na letišti. Do ruky tak dostanete dva či tři palubní lístky, které si uschováte po celou vaši cestu a budete se jimi prokazovat při nástupu do dalších letů.

Pokud z jakéhokoliv důvodu není možné vydat palubní lístky na další lety hned napoprvé, musíte při přestupu vyhledat transitní přepážku, kde obdržíte další palubní lístek. Přepážky jsou dobře značené a snadno dohledatelné v transitní hale – neopouštíte letiště.

Zavazadla během přestupu

Jak je to s vaším zavazadlem, čeká–li vás jeden či více přestupů? Ve většině případech poletí zavazadlo až do cílové destinace. Toto platí tehdy, kdy máte návazné lety na jedné rezervaci a splňujete podmínky garantovaných přestupů.

V opačném případě si zavazadlo musíte vždy vyzvednout, dojít na check–in a znovu odbavit.

Ve státech jako je USA či Mexiko musíte při prvním vstupu do země zavazadlo znovu odbavit, a to i za předpokladu návazného letu. Jedná se o nutnou bezpečnostní, avšak bezproblémovou proceduru – odbavovací přepážky jsou umístěny těsně za zavazadlovým prostorem.

O tom, kde si zavazadlo vyzvednete, budete vždy informování na odbavení při odevzdávání zavazadla. Přečtěte si také náš článek Zavazadlo při přestupukterý se detailně zabývá situacemi, kdy bude zavazadlo přeloženo automaticky a kdy ne.

Vízové povinnosti při přestupu

Letiště je uznáváno jako mezinárodní prostor, proto pokud budete přestupovat v rámci tranzitního prostoru a neopustíte letištní halu, nepotřebujete vyřizovat víza.

Pozor však na lety, kdy musíte například přestoupit mezi 2 letišti, např. v Moskvě. V takovém případě vstupujete do Ruska a vízum potřebujete. Stejný problém nastane, kdy letíte např. Vídeň – Dillí – Bombaj – Colombo, jelikož podniknete vnitrostátní let, vstupujete do Indie a vízum potřebujete. V 99 % však takovéto situace nevzniknou.

Opuštění letiště při mezipřistání

Mohu opustit letiště při přestupu? Odpověď zní ano za předpokladu, splňujete–li všechny vízové povinnosti. Můžete–li do země vstoupit, letiště opusťte kdykoliv a následně se zavčasu skrze bezpečnostní kontrolu vraťte k odletu.

Některá letiště navíc nabízí organizované prohlídky měst při přestupu zdarma.

Závěr

Pro začínající cestovatele mohou přestupy vzbuzovat pocit strachu, proto doufám, že po přečtení tohoto článku znáte odpovědi na všechny důležité otázky, které vás mohly napadat. Máte–li další, neváhejte se v komentářích doptat.

K přestupům se občas pojí také bonusy formou občerstvení a letištních salónků zdarma a ubytování při přestupu zdarma.

Sdílej článek s přáteli

381 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, letíme do Peru přes Atlantu a na cestě zpět budeme mít asi 9 hodin přestup, tak bychom zkusili navštívit město. Zrovna jsem u vyplňování ESTA a nevím, zda napsat, že se jedná o tranzitní cestu a nepsat žádnou adresu, nebo se nejedná o tranzit, když opustím letiště a mám zadat adresu třeba letiště. Do USA se na tu samou ESTA chystám i v následujícím roce. Díky za radu!

před 13 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, napište, že se jedná o tranzit. Klidně můžete na tu samo estu jet kdykoliv během dvou let i přímo do USA, to problém není.

před 12 dny

Díky! A mám někam psát cílovou destinaci nebo adresy totálně neřešit?

před 12 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Adresy neřešit, pokud vyplňujete jen tranzit :)

Přidat odpověď
před 12 dny
Avatar uživatele dalibortucek
dalibortucek

ahoj,

změnili nám průběh letů na letence ve Vídni máme mít čas na přestup jen 45 minut, je to pořád v pohodě?

Jelikož poprvé letíme mimo Evropu, do Zambie přes Vídeň a Addis Abebu a máme trochu obavu...

před 25 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, ve Vídni se stíhá i 45 minut. V případě zpoždění prvního letu vás pošlou nejbližším dalším (což by bylo v tomhle případě až druhý den - hotel, stravu musí poskytnout zdarma aerolinka).

Přidat odpověď
před 25 dny

Dobrý den,

chystáme se letět do NewYorku s přestupem, letenky koupíme v jedné rezervaci, tedy garantovaný přestup, zajímá nás, když každý let je od jiné letecké společnosti, zda za odbavené zavazadlo platíme dvakrát, či nikoli.

Moc děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, platí se vždy jen jednou, pokud jde o jednu letenku :)

Ahoj, chystám se letět z Punta Cana přes Newark do Prahy. Zatím jsem vždy letěla přímými lety, tak moc nevím, jak je to s přestupy. Pochopila jsem, že po příletu do Newarku musím projít imigračním a znovu odbavit kufry, které tedy odbavím na přepážce Connecting Flights hned za pásy. Ale jak to bude se mnou, když mám odlet z jiného terminálu? To musím vyjít z tranzitní zóny na AirTrain a potom na tom odletovém terminálu znovu projít přes frontu na Security Check? Mám jen 2,5 hodiny na přestup. Pokud by mi návazný spoj (v rámci jedné letenky) uletěl nikoliv kvůli zpoždění předchozího letu, ale třeba kvůli dlouhé čekačce na imigračním, mám nějaký nárok na náhradní spoj zdarma?

Díky moc za rady , J.

před měs
David Eiselt

Ahoj Jano, je to přesně jak píšeš :) A to naprosto vše. Odbavit kufr, přejet Airtrainem na nový terminál a projít skrze security.

Při dlouhé frontě na imigračním doporučuji říct zaměstnancům letiště a oni tě přednostně navedou. Jinak podmínka náhradního spoje by platila, ale 2,5h je opravdu dost na přestup.

před měs

Díky moc za odpověď. Požádat o přednostní odbavení mě vůbec nenapadlo:) Díky, J.

před měs
Avatar uživatele Aleš
Aleš

No, Davide, bohužel, mé necelé týden staré zkušenosti jsou trochu jiné. Absolvoval jsem totiž naprosto stejnou trasu a při zpátečním letu měl na přestup oněch avizovaných 2,5 hodin (díky včasnému příletu něco málo přes 3 hodiny). Na imigračním byla fronta cca 500 lidí, přičemž byly otevřeny pouze 3 přepážky. Fronta odhadem na 4-5 hodin. Hovořil jsem s několika zaměstnanci letiště a ukazoval jim navazující boarding pass s prosbou o přednostní vyřízení a jediné, co jsem od nich slyšel, byla odpověď typu "I don't care". Upřímně jsem snad nezažil větší aroganci a bezmoc.

Jano, nechci malovat čerta na zeď, ale jestli tam budou panovat podobné podmínky, navazující let se nedá stihnout ani za 3-4 hodiny. Já věc vyřešil tak, že jsem téměř celou frontu drze předběhl, respektive podlezl.

před měs

Ahoj Aleši, tak teď jsem teda trošku znervózněla. Mně už při koupi letenky ten přestup přišel šibeniční, jelikož na tom imigračním člověk nikdy neví. Doufám, že budu mít větší štěstí a narazím na ochotnější personál.

Davide, nevíte, jak se v takových situacích k tomu staví aerolinky? Tedy když zdánlivě máte dostatek času na přestup, ale kvůli frontě, kde Vás nechtějí přednostně pustit, Vám navazující let uletí? Dá se to s nimi "uhádat" nebo je lepší radši fronty podlézat? :)

Díky

J.

před 30 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Hádat se s nimi člověk nemusí, pokud se let nestihne kvůli velké frontě, dostanete zdarma náhradní let.

před 30 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Podlézat frontu je v pohodě... protože nikdo jiný v té frontě přece nespěchá, jen nevychovaný Čecháček.

Přidat odpověď
před 30 dny

Dobry den,

Prosim o radu. Chceme letet v rijnu smer Bali, kde mame dve moznosti prestupu. Jeden let prestup v Amsterdamu, ktery je pouze 55min. Letenka kupovana pres Pelikan jako jedna cesta, spolecnost KLM. Nebo prestup v Parizi na CDG 1h 15 min, kupovane pres vas portal, take jako jedna cesta a spol AirFrance.

Co je mensi zlo vzhledem ke kratkemu prestupu? :)

Dekuji, AH

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nevim jak souvisí prodejce s nějakým přestupem. Jinak já bych si nekoupil ani jednu, protože je to krátká doba s potenciálem problemu. Pokud bych musel, tak CDG bych se vyhnul opravdu velkým obloukem.

před měs
David Eiselt

Určitě Amsterdam, tam nemusíte létat po celém letišti, ale jen v jedné hale :)

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

CDG a Air France nebrat!

Dobrý den.

Prosím o radu.

Praha - Santiago de Chile, přes Paříž.

Bude mi stačit 1 hodina a 20 minut na přestup v Paříži ?

Doporučíte nějakou společnost s kterou letět?

Děkuji mnohokrát.

Franta

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Doporučuji vám letět přes jiné přestupní letiště než CDG.

Dobrý den, chtěli bychom na podzim letět s malými dětmi na Tenerife. Koukám na letenky přes stránku kiwi.com a našla jsem tam lety s přestupem s nízkonákladovými společnostmi. Nabízí se nám možnost, kde je pouze 1 hodina a 15minut na přestup nebo pak třeba i 4 hodiny. Podotýkám, že zavazadlo budeme mít pouze příruční. A tak se chci zeptat jako nezkušená, jakou variantu času na přestup by jste nám doporučil, když cestujeme s dětmi.

Předem děkuji za odpověď a hezký den přeji 🙂

před 2 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 12 měs
 • Napsal 500 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, za 1) nekoukejte se přes Kiwi, jsou i jiné daleko lepší vyhledávače, za 2) tyhle přestupy jsou negarantované - když vám uletí letadlo, tak si seženete nové letenky sami, a ta hodina 15 min je určitě riziko, do toho bych nešel. Zvlášť s dětmi. Kouknul bych se taky na etravel, který by měl na last minute nabízet dobré ceny letenek přímým letem od QS. Nebo přímé lety z okolních států - Německa, Rakouska. Nebo z Prahy se podívat tady na vyhledávači a najít nějaký rozumný, garantovaný přestup. Dvě hodiny jsou na jakémkoliv letišti ok.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, stačí prosím na přestup v Hamburku 45 minut? A když kupuji dokupy let s přestupem (eurowings) , tak mi zavazadla dorazí do konečné destinace nebo musím v místě přestupu vyzvedávat? Mám strach, že za těch 45 minut bych zavazadla nevyzvedla a opětovně neodbavila. To by se nestihlo. Děkuji

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý den, letíme z Prahy do NYC(JFK) přes Kyjev se společností UIA. Měli bychom přiletět do Kyjeva v 9:05 a letadlo do NYC nám letí 9:45, nemáte někdo zkušenosti s takto krátkým mezipřistáním a jestli nám těch 40 minut bude stačit na přestup? Děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, stačit bude, přestup v Kyjevě není složitý, byť nebudete mít žádný čas na zdržování se nákupy, apod.

před 2 měs

Moc děkuji za odpověď, velmi jste mě uklidnil! :) Hanka

Přidat odpověď
před 2 měs
Blanka Novakova

Cauky, akorat ctu o Tom jak tu lidi resi prestupy. Cestuju uz nekolit let ale nikdy jsem se nesetkala s pripadem co mam Ted. Ziju uz skoro dva roky v Kanade ve Vancouveru a letim domu skoro az po dvou letech na dovcu. Mam let ktery je z Vancouver -Cangary-Frankurt - Prague. Pokazde mam jinou letencou spolecnost a v Calgary mam jen hodinku a pul na prestup. Bylo mi receno ze I tak si musim vyzvednout kufr a delat check in again. Nevim zda to ma byt kvuli tomu ze je to international. Zda vite na co se mam pripravit budu rada. Diky moc

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj Blanko, předně je důležité vědět, jestli jste kupovala jako jednu letenku nebo odděleně, například jednu letenku z Vancouveru do Calgary a jinou z Calgary dál. Pak je taky důležité, kde jste letenku kupovala (přes jakého prodejce) a kým vám bylo řečeno, že si zavazadlo musíte vyzvednout?

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den. Při letu z Porta do Madridu měl let v Portu už zpoždění přes 2,5 hodiny a po přičtení posunu času v Madridu +1 hod. nám letadlo do Berlína o cca 20 minut odlétlo. Letěl jsem nízkonákladovými společnostmi. Z porta Ryanair a z Madridu easyJet. Mám nějaký nárok na odškodnění.

Díky Pepa

před 3 měs
Vojtěch Hájek

Dobrý den, důležitý je, jaké bylo zpoždění při příletu. Nárok vzniká pouze pokud bylo větší než 3 hodiny. Pak ještě záleží na důvodu zpoždění. Pokud jde o něco co dopravce nemohl ovlivnit (počasí, stávka pozemního personálu), nárok nevzniká.

před 3 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Jiné časové pásmo není důvod k odškodnění. Prostě jste si dali málo času na přestup a doplatili na to. Poučení pro příště při nákupu návazných nízkonákladových letenek.

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj,

mám s Flydubai mezipřistání v Dubaji. Přiletím na T2 a do Prahy letím z T3. Pauza nějakých 6 hodin.

a) vyplatí se jet na otocku taxikem do mesta?

b) kdyz odjedu z T2 do mesta a pak se vratim uz rovnou na T3, projdu jen klasickym checkinem a zavazadlo mi prelozi uz pri priletu automaticky?

Díky

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den,

mám dva dotazy.

1) letenky máme u Eurowings z Hamburku do Kolína nad Rýnem a následně z Kolína na Island. Je možné nastoupit na let až v Kolíně na Rýnem.

2)Zpátky letíme se stejnou společností a na stejná letiště. Jde vystoupit dříve už v Kolíně na R. ? Jde hlavně o zavazadla, dostanem je tam?

Díky za odpověd

Pěkný den

před 4 měs

Je to jedna rezervace

před 4 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

2) Vystoupit můžete kdykoliv. Pokud máte odbavená zavazadla, budou vám na 95 % odbavena do finální destinace. Můžete zkusit ukecat zaměstnance handlingu aby vám je odbavili jen do Kolína. Pokud máte delší přestup, je větší šance, že vám vyhoví, ale spíš bych na to nespoléhal.

před 4 měs
cali

Dnes je tu kvalitní materiál.

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahojte s priateľom chceme letieť v auguste na Bali, kedže budeme letieť prvý krát prestupom viete mi tí skúsenejší napísať presný postup ako postupovať po prílete na prestupové letisko ...aké značky pozerať,ako presne postupovať atď ...? Ďakujem 🙂

před 5 měs
Pavel Planespotter

Možná by pomohlo, kdyby jste napsala, kde budete přestupovat. jinak šipky něco jako Connection Flight, Transit a tak.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobry den,

setkal se nekdo pri zakoupeni letenky s vetou: "Upozornujeme, ze se jedna o let s noclehem. Nocleh si musite zajistit na vlastni naklady, je proveden v Guangzhou."

Letim z Vietnam do Ceske Republiky se spolecnosti China Southern Airlines. Tato veta je napsana u letu z Guangzhou do Parize. Jedna se o nocni let, takze se spi v letadle.

Nevite nahodou nekdo, jak tomu mam rozumnet? Za co bych mela priplacet?

Dekuji,

Vendula Benyskova

před 5 měs
David Eiselt

Není to spíš info k nočnímu přestupu v Guangzhou? :)

před 5 měs

Taky me to napadlo, ale priletim tam 19:40 a odletam 00:20. Moc mi nedavalo smysl, ze by si tam nekdo zajistoval nocleh...

před 5 měs

právě kupujeme letenky na Bali a máme mezipřistání tři hodiny a píše nám to tam to samé o tom noclehu.. ale je to asi blbost ne?

před 5 měs
David Eiselt

Na kterých stránkách to je? Zřejmě to bude jen nešikovná automatizace pro 4+ hodiny a překlopení se mezi 2 dny.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Míša
Míša

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s transitním hotelem v Číně?

před 5 měs
David Eiselt

Záleží co si pod tím představuješ? Od aerolinky zdarma? Některé postřehy tu najdeš, stačí mkrnout na detail aerolinky a do komentářů.

před 5 měs
Avatar uživatele Míša
Míša

Od aerolinky je zdarma, konkrétně od AirChina. Ale myslím tím opravdu osobní zkušenost: umístění, stav hotelu atp.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj, za pár dní se chystáme s kamarádkou na Srí Lanku s přestupem v Šardžá kde budeme více jak 6 hodin čekat na let do Colomba. Nevíte, prosím, někdo jak je to s vízem pokud bychom se rozhodly opustit letiště? Zda je potřeba si ho zaplatit když emiráty máme jen jako tranzitní zemi?

Moc díky za info! :)

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, do Emirátů žádné vízum potřeba není, stačí pas.

Přidat odpověď
před 6 měs

Zdravím, mám asi pitomý dotaz, ale letěla jsem v životě jen jednou a je to víc než 10 let, takže je to prakticky tak, jako bych nikdy neletěla :D Chceme letět s kamarádkou do Austrálie, takže samozřejmě je tam vždy minimálně 1 přestup. Můj dotaz tedy zní: je možné na letišti neopustit prostor za "check in" a tedy nemuset znovu procházet kontrolami před nástupem na druhý let? Nebo člověk vystoupí prostě do prostoru letiště a tak jako tak musí znovu projít kontrolou? Měly bychom mít na přestup dost času, ale pokud bychom přestupovaly někde v Bangkoku, nerada bych tam něco řešila s místními úředníky, pokud by bylo možné se tomu vyhnout. Díky moc :)

před 6 měs
Pavel Planespotter

Pokud nebudete chtít opustit transit nemusíte, ale stejně se nějaké kontrole nemusíte vyhnout. Záleží, jak které letiště to má upravené, ale nepotkáte se s lidmi, kteří teprve přicházejí z venku. I v rámci transitu probíhají kontroly. Při kontrole toho s úředníky moc neřešíte, maximálně Vám vysvětlují, co máte položit na pás se zavazadly, co si máte sundat, vyndat z kapes nebo zavazadla. Standardně vše v angličtině. Většinou :-). Pokud nepoletíte přes Čínu, kde jsou letenky většinou nejlevnější, ale....

před 6 měs

Jasně, já jsem si myslela, že to asi bude záležet na letišti :D děkuju :)

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Pokud povezete nějaké dobroty, tak Bangkok není úplně ideální přestupní bod.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, na zkušené cestovatele budou mé dotazy působit možná poněkud přihlouple a na svou obranu mohu uvést jen to, že letím poprvé. Přesto prosím o shovívavost a za případné odpovědi moc děkuji. Letíme s přítelem na Kubu, a to následovně: Praha-Frankfurt-Torornto-Holguín (zpět to samé, jen neletíme z Holguínu, ale z Havany). Letíme s Air Canada a celou cestu jsme kupovali v rámci jedné rezervace. Na elektronické letence je však nadále uvedeno, že trasu Praha-Frankfurt zajišťuje Lufthansa. Povolení ke vstupu do Kanady ETA máme zajištěné. Chci se tedy zeptat jak budou přibližně probíhat přestupy na oněch letištích ve Frankfurtu a v Torontu. V obou případech přilétáme a odlétáme z jednoho a téhož terminálu. Znamená to, že se budeme po celou dobu pohybovat v tranzitním prostoru a nebudeme muset znovu absolvovat letištní procedury jako check-in a bezpečnostní kontrolu? V případě že bychom to museli podstoupit, znamená to v Kanadě i pohovor s imigračním úředníkem (pokud ano, letíme-li dva - pár, probíhá pohovor odděleně nebo můžeme přistupovat dohromady)? Ani v jednom případě nemáme v úmyslu opouštět letiště, chceme se prostě jen přesunout na další let. Zavazadla budeme mít odbavená z Prahy až do cílové destinace. Děkuji za Váš čas a za odpověď a přeji spoustu bezpečně nalétaných kilometrů. Tamara

Odpovědět
před 6 měs

Chci letět z Prahy do Tokya se společností FINNAIR s přestupem v Helsinkách, nevíte jestli stačí cca 1:45 na přestup? Obě letenky budou od FINNAIR. díky

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3452 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano stačí, pokud tedy kupujete spojení najednou, tedy na jedné letence.

před 6 měs

ok, díky

Přidat odpověď
před 6 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 7 minut
Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…

Čtení na 4 minuty
Jak dokoupit odbavené zavazadlo k letence
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:00+02:00 0 komentářů

Časy, kdy letecké společnosti ke každé letence dávaly odbavené zavazadlo zdarma, jsou pryč. Ačkoli si spousta z nás i při delších cestách vystačí jen s příručním zavazadlem, někdy není zbytí a větší…

Čtení na 9 minut
Očkování pro cestovatele
David Eiselt 2019-08-14T14:07:00+02:00 4 komentáře

Mnoho z nás tápe v dlouhém výčtu nemocí, které nás mohou na cestách potkat. Řešíte nezbytné otázky ohledně očkování na cesty do exotických zemí a mnohdy se člověk nechává zbytečně unášet na vlně…

Čtení na 7 minut
Revolut – platební karta pro cestovatele
David Eiselt 2019-08-12T16:21:00+02:00 52 komentářů

Trápí vás nevýhodné kurzy zahraniční měny u vaší banky? Máme pro vás jednoduché řešení. Založte si nový účet u Revolutu. Získáte středové kurzy, tedy ty nejvýhodnější na trhu, a bankovní účet…

200 dalších článků