Vše o přestupu na letišti a jak probíhá let s mezipřistáním

Napsal

Ať už plánujete cestovat po Evropě či mimo ni, je velmi pravděpodobné, že vaše cesta bude obsahovat alespoň jedno mezipřistání. Jak takový přestup probíhá, co se děje se zavazadly, kdy získáte palubní lístek na navazující let či co dělat, když máte málo času na přestup nebo naopak dlouhou pauzu? Na to vše naleznete odpovědi níže.

Garantované návazné lety a přestupy bez garance

Základním kamenem k pochopení následujících kapitol je vědět, jaký je rozdíl mezi garantovaným a negarantovaným přestupem.

Garantovaný přestup znamená, že má–li vaše letadlo zpoždění a vy nestihnete přestoupit na navazující let, musí se o vás letecká společnost postarat. Zdarma vás přesadí na nejbližší možný následující let a v mezičase případně nabídne občerstvení či ubytování. Stejně tak máte nárok na kompenzace v případě, kdy je zpoždění větší než 3 hodiny – více o zpožděných letech zde.

Garantovaný přestup získáváte tehdy, kdy kupujete celou cestu v rámci jedné rezervace.

Negarantovaný přestup naopak vzniká, když se rozhodnete koupit jednu letenku a nezávisle k ní si přikoupíte další. Tento stav vzniká například při přestupu dvou nespolupracujících aerolinek nebo při nízkonákladových letech, kde není možnost návazných letů. V takovém případě jsou veškerá rizika na vás a nestihnete–li přestoupit, musíte se sami postarat o řešení celé situace. Je proto vhodné respektovat minimální čas na přestup.

Minimální čas na přestup

Velmi často se nás cestovatelé ptají, zda jim stačí na přestup 45 minut či dokonce méně. Odpověď zní ano za předpokladu, že si kupujete lety v rámci jedné rezervace a máte tedy garantovaný přestup. V opačném případě doporučujeme vždy minimálně 2 hodiny.

Každé letiště má svůj vlastní minimální čas na přestup, tzv. „minimum connection time”, který je dostatečný k tomu, aby cestující stihli bez problémů a při běžné chůzi přestoupit z jednoho letu na druhý. Tím se musí letecké společnosti řídit a není možné jej porušit. Minimální čas je odlišný letiště od letiště – jiný bude mít Frankfurt, Amsterdam, Dubaj, Paříž či londýnský Heathrow.

Ať je tedy při koupi letenky váš čas na přestup jakýkoliv, je vždy dostatečný a není třeba se obávat.

Palubní lístek při přestupu

Jak je to s palubním lístkem při mezipřistání? V drtivé většině obdržíte letenky po celou cestu již při prvním odbavení na letišti. Do ruky tak dostanete dva či tři palubní lístky, které si uschováte po celou vaši cestu a budete se jimi prokazovat při nástupu do dalších letů.

Pokud z jakéhokoliv důvodu není možné vydat palubní lístky na další lety hned napoprvé, musíte při přestupu vyhledat transitní přepážku, kde obdržíte další palubní lístek. Přepážky jsou dobře značené a snadno dohledatelné v transitní hale – neopouštíte letiště.

Zavazadla během přestupu

Jak je to s vaším zavazadlem, čeká–li vás jeden či více přestupů? Ve většině případech poletí zavazadlo až do cílové destinace. Toto platí tehdy, kdy máte návazné lety na jedné rezervaci a splňujete podmínky garantovaných přestupů.

V opačném případě si zavazadlo musíte vždy vyzvednout, dojít na check–in a znovu odbavit.

Ve státech jako je USA či Mexiko musíte při prvním vstupu do země zavazadlo znovu odbavit, a to i za předpokladu návazného letu. Jedná se o nutnou bezpečnostní, avšak bezproblémovou proceduru – odbavovací přepážky jsou umístěny těsně za zavazadlovým prostorem.

O tom, kde si zavazadlo vyzvednete, budete vždy informování na odbavení při odevzdávání zavazadla.

Vízové povinnosti při přestupu

Letiště je uznáváno jako mezinárodní prostor, proto pokud budete přestupovat v rámci tranzitního prostoru a neopustíte letištní halu, nepotřebujete vyřizovat víza.

Pozor však na lety, kdy musíte například přestoupit mezi 2 letišti, např. v Moskvě. V takovém případě vstupujete do Ruska a vízum potřebujete. Stejný problém nastane, kdy letíte např. Vídeň – Dillí – Bombaj – Colombo, jelikož podniknete vnitrostátní let, vstupujete do Indie a vízum potřebujete. V 99 % však takovéto situace nevzniknou.

Opuštění letiště při mezipřistání

Mohu opustit letiště při přestupu? Odpověď zní ano za předpokladu, splňujete–li všechny vízové povinnosti. Můžete–li do země vstoupit, letiště opusťte kdykoliv a následně se zavčasu skrze bezpečnostní kontrolu vraťte k odletu.

Některá letiště navíc nabízí organizované prohlídky měst při přestupu zdarma.

Závěr

Pro začínající cestovatele mohou přestupy vzbuzovat pocit strachu, proto doufám, že po přečtení tohoto článku znáte odpovědi na všechny důležité otázky, které vás mohly napadat. Máte–li další, neváhejte se v komentářích doptat.

K přestupům se občas pojí také bonusy formou občerstvení a letištních salónků zdarma a ubytování při přestupu zdarma.

Ahojte s priateľom chceme letieť v auguste na Bali, kedže budeme letieť prvý krát prestupom viete mi tí skúsenejší napísať presný postup ako postupovať po prílete na prestupové letisko ...aké značky pozerať,ako presne postupovať atď ...? Ďakujem 🙂

Pavel Planespotter

Možná by pomohlo, kdyby jste napsala, kde budete přestupovat. jinak šipky něco jako Connection Flight, Transit a tak.

Dobry den,

setkal se nekdo pri zakoupeni letenky s vetou: "Upozornujeme, ze se jedna o let s noclehem. Nocleh si musite zajistit na vlastni naklady, je proveden v Guangzhou."

Letim z Vietnam do Ceske Republiky se spolecnosti China Southern Airlines. Tato veta je napsana u letu z Guangzhou do Parize. Jedna se o nocni let, takze se spi v letadle.

Nevite nahodou nekdo, jak tomu mam rozumnet? Za co bych mela priplacet?

Dekuji,

Vendula Benyskova

Není to spíš info k nočnímu přestupu v Guangzhou? :)

Taky me to napadlo, ale priletim tam 19:40 a odletam 00:20. Moc mi nedavalo smysl, ze by si tam nekdo zajistoval nocleh...

právě kupujeme letenky na Bali a máme mezipřistání tři hodiny a píše nám to tam to samé o tom noclehu.. ale je to asi blbost ne?

Na kterých stránkách to je? Zřejmě to bude jen nešikovná automatizace pro 4+ hodiny a překlopení se mezi 2 dny.

Avatar uživatele Míša
Míša

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s transitním hotelem v Číně?

Záleží co si pod tím představuješ? Od aerolinky zdarma? Některé postřehy tu najdeš, stačí mkrnout na detail aerolinky a do komentářů.

Avatar uživatele Míša
Míša

Od aerolinky je zdarma, konkrétně od AirChina. Ale myslím tím opravdu osobní zkušenost: umístění, stav hotelu atp.

Ahoj, za pár dní se chystáme s kamarádkou na Srí Lanku s přestupem v Šardžá kde budeme více jak 6 hodin čekat na let do Colomba. Nevíte, prosím, někdo jak je to s vízem pokud bychom se rozhodly opustit letiště? Zda je potřeba si ho zaplatit když emiráty máme jen jako tranzitní zemi?

Moc díky za info! :)

Kryštof Hájek

Ahoj, do Emirátů žádné vízum potřeba není, stačí pas.

Zdravím, mám asi pitomý dotaz, ale letěla jsem v životě jen jednou a je to víc než 10 let, takže je to prakticky tak, jako bych nikdy neletěla :D Chceme letět s kamarádkou do Austrálie, takže samozřejmě je tam vždy minimálně 1 přestup. Můj dotaz tedy zní: je možné na letišti neopustit prostor za "check in" a tedy nemuset znovu procházet kontrolami před nástupem na druhý let? Nebo člověk vystoupí prostě do prostoru letiště a tak jako tak musí znovu projít kontrolou? Měly bychom mít na přestup dost času, ale pokud bychom přestupovaly někde v Bangkoku, nerada bych tam něco řešila s místními úředníky, pokud by bylo možné se tomu vyhnout. Díky moc :)

Pavel Planespotter

Pokud nebudete chtít opustit transit nemusíte, ale stejně se nějaké kontrole nemusíte vyhnout. Záleží, jak které letiště to má upravené, ale nepotkáte se s lidmi, kteří teprve přicházejí z venku. I v rámci transitu probíhají kontroly. Při kontrole toho s úředníky moc neřešíte, maximálně Vám vysvětlují, co máte položit na pás se zavazadly, co si máte sundat, vyndat z kapes nebo zavazadla. Standardně vše v angličtině. Většinou :-). Pokud nepoletíte přes Čínu, kde jsou letenky většinou nejlevnější, ale....

Jasně, já jsem si myslela, že to asi bude záležet na letišti :D děkuju :)

Petr76

Pokud povezete nějaké dobroty, tak Bangkok není úplně ideální přestupní bod.

Dobrý den, na zkušené cestovatele budou mé dotazy působit možná poněkud přihlouple a na svou obranu mohu uvést jen to, že letím poprvé. Přesto prosím o shovívavost a za případné odpovědi moc děkuji. Letíme s přítelem na Kubu, a to následovně: Praha-Frankfurt-Torornto-Holguín (zpět to samé, jen neletíme z Holguínu, ale z Havany). Letíme s Air Canada a celou cestu jsme kupovali v rámci jedné rezervace. Na elektronické letence je však nadále uvedeno, že trasu Praha-Frankfurt zajišťuje Lufthansa. Povolení ke vstupu do Kanady ETA máme zajištěné. Chci se tedy zeptat jak budou přibližně probíhat přestupy na oněch letištích ve Frankfurtu a v Torontu. V obou případech přilétáme a odlétáme z jednoho a téhož terminálu. Znamená to, že se budeme po celou dobu pohybovat v tranzitním prostoru a nebudeme muset znovu absolvovat letištní procedury jako check-in a bezpečnostní kontrolu? V případě že bychom to museli podstoupit, znamená to v Kanadě i pohovor s imigračním úředníkem (pokud ano, letíme-li dva - pár, probíhá pohovor odděleně nebo můžeme přistupovat dohromady)? Ani v jednom případě nemáme v úmyslu opouštět letiště, chceme se prostě jen přesunout na další let. Zavazadla budeme mít odbavená z Prahy až do cílové destinace. Děkuji za Váš čas a za odpověď a přeji spoustu bezpečně nalétaných kilometrů. Tamara

Chci letět z Prahy do Tokya se společností FINNAIR s přestupem v Helsinkách, nevíte jestli stačí cca 1:45 na přestup? Obě letenky budou od FINNAIR. díky

Kryštof Hájek

Ano stačí, pokud tedy kupujete spojení najednou, tedy na jedné letence.

ok, díky

Dobry den , letim do Miami se spolecnosti Swiss a mame prestup v Curychu , ktery trva 16hod. ( pres MyTrip) . Na strance je napsano, ze je to prestup s noclehem , takze nerozumim, jestli je to v ramci koupene letenky a oni nam poskytnou nejaky nocleh, ci si ho budeme muset sehnat sami. Nikdy jsem s prestupem neletela, tak i kdyz hloupe, radeji se zeptam... A jeste dalsi vec, ze zpet letime s Lufthansou a take mame prestup hodinovy ve Frankfurtu. Kdyby nahodou jsme to nestihly , tak je to garantovana letenka automaticky , kdyz letime s tou samou spolecnosti a oni zaridi nahradni let a nebo se musi ta garantovana letenka nejak zaridit a priplatit si za ni? Mockrat dekuji !

Petr76

Když jste tam letenku koupila, tak se ptejte na mytrip.com.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To je podle me blby preklad od overnight layover, nic nedostanete, Swiss nic nenabizi, to si musite zajistit sami. A pokud se to zpatky nestihne, tak vas posadi do dalsiho volneho letadla.

MyTrip, GotoGate apod. mají nízkonákladové i překlady do češtiny. 😉 Zlatý československý Pelikán. 😂

Kačenka Konečníková

I ten Pelikán má své mouchy, odborná úroveň některých operátorů je diskutabilní.

Zato o Vasi odbornosti at uz v tuzemsku ci Bruselu by se mohlo pochybovat, Kacenko. S Vasemi nazory jste tak zrala na Palac Miraflores v Caracasu za strejdou soudruhem Mikulasem Zralym ...

Kačenka Konečníková

Neberte to tak ideologicky, i rudá šlechta je šlechta a dovolená v tropech u imperialistů je lákavější než zapálený revoluční boj.

Dobrý den, poletim poprvé do Calgary, v Torontu přestupuji, mám tam 4 hodiny čas, ale zjistila jsem, že ještě před mým letem odtud odlétá dřívější let do Calgary se stejnou leteckou společností. Má cenu po příletu do Toronta požádat o změnu na dřívější let nebo to vůbec nejde? A ještě dotaz na ETA, to nemusí být vytištěné, jsem prostě v systému nebo ho raději vytisknout mám?

Děkuji za pomoc Vera

Jan Čermák

Dobrý den,

1) mate v tarifu své letenky "same day change"? To je odpověď na vaši otázku.

2) Vytištěna ETA není podmínkou, osobně bych si ji pro lepší pocit vytiskl nebo alespoň uložil PDF do mobilu.

Pavel Planespotter

Minuly tyden jsem se o podobne snazil v Londyne pro let do Prahy a chteli po me 150 liber :-(

MaMbo

já to zkusil u Easyjetu a dali mi to zadarmo. Za optání nic nedáš...

Ahoj, poletím na Srí Lanku a nejčastěji mi to nachází let od společnosti flydubai s přestupem v Dubaji. Kdy teda časy mezipřistání se liší. Nejmíň tam bývá 1 hodina. U nabídek svítí vždy červeně, že let má často zpoždění více než 30 minut. A toho se asi děsím ze všeho nejvíc. Co když budu mít na přestup 2 hodiny a já to nestihnu? Anglicky moc neumím a když se mi něco takového stane, tak budu totálně ztracená.

Ahoj Báro,

Na všechny tvé obavy máš odpovědi v textu – aerolinka se o tebe postará a pošle dalším letem (a že jich z Dubaje létá...).

Osobně bych teď doporučil těm 1 hodinovým přestupům se vyhnout, protože flydubai přilétá na jiný terminál než z kterého budeš pokračovat.

Mám dotaz. Budeme v létě cestovat z Ameriky domů. Když to poptám u skyscanneru jako balíček, je to dražší než když naklikám ty tři lety (2 přestupy) na scyscanneru samostatně. Je tam i dost velká mezera, 8 hod. Proto se mi to nezdá tak riskantní a je to levnější. Kdyby přeci jen jeden spoj nevyšel, z důvodu zrušení nebo čekokoliv, jsou všechny náklady na nás? V případě koupě celého balíčku toto riziko odpadá? Děkuji

Ano. Ano.

Liborek

Samozřejmě je taky otázka, jaká to je kombinace letů. Pokud to je nějaká kombinace vnitroamerických lowcostů a klasických aerolinek přes oceán, tak vám to ani jako "balíček" nemusí zajistit návaznosti.

Ale teď se tu vyrojilo plno dobrých recenzí na kiwi a jejich přestupové garance, tak to můžete poptat u nich :-D

Dobrý den, letíme do Toronta a zatím se nám jeví nejlevnější letenky z Prahy s jedním přestupem v Paříži - Charles De Gaulle (Air France) a nebo z Katowic s přetupem v Mnichově či Franfurktu (Lufthansa nebo Air Canada). Čas na přestup je 1-2 hodiny. Je možné v tomto krátkém čase přesunout zavazadla z jednoho letadla do druhého a nebo je větší pravděpodobnost, že zavazadla přiletí do Toronta jiným letadlem? Kupujeme i zpáteční letenky vše dohromady (garantovaný přestup). Jaký je lepší přestupní hub? Např. i kvůli častým stávkám ve Francii. Děkuji moc za odpověď. Radim

Sám jsi si odpověděl... Pokud to jde, vyhnul bych se CDG.

Ahoj mam dotaz letime na Mauricius, a letime vubec poprve a absolutne nevime jak to chodi, chceme si dovolenou koupit pres cestovku, a zajima nas jestli bude nejaky prestup tak jestli tam s nami bude delegat kteryho mame prideleneho, protoze jinam bych se tam absolutne nedomluvila kdybych nevedela treba co a jak a to ze vubec nevim co ajak.. Aby se mi nestalo ze se tam nekde stratim a nedomluvim se vubec... A jeste dotaz jestli existuje primy let praha->mauricius dekuji za odpoved

Ahoj Báro,

Pro to, aby váš přestup proběhl bez problémů jsem sepsal tento článek. Najdeš tam vše, a jazyk pro to vůbec nepotřebuješ :)

Delegát v 99 % zájezdů není, je to jen u poznávacích, kdy s vámi jede jako průvodce.

Přímé lety jsou jen z Mnichova, z Prahy ne.

Možná by stačilo zajít do cestovky, tam vám řeknou, co a jak. 😊

Rád bych poprosil o radu jak koupit letenku. Chci letět do Calgary, ale chtěl bych letět přes Torontokde bych chtěl 3 dny zůstat a potom pokračovat. Musím to koupit jako dvě letenky nebo lze koupit jednu s "prodlouženým" mezipřistanim. Děkuji za radu

Ideální je KIWI a podstránka Nomad. Lze zadat několik mezipřistání i na jak dlouho.

Dobrý den

Letíme na Tenerife s přestupem v Miláně kde musíme přejít z terminálu 2 na terminál 1

z jednoho konce letiště na druhý je možno přenést přes bezpečnostní kontrolu tekutiny zakoupené na letišti v Praze

Diky za informaci.

Diky za informaci.

Zdravím a předem se omlouvám za poněkud stupidní dotaz, ale i tak se chci pro jistotu zeptat. Plánuji let z Prahy do Tokia s přestupem ve Varšavě. Na přestup ve Varšavě je v tomto vyhlídnutém letu 40 minut, budu mít jen příruční zavazadlo. Je 40 minut dostatek času na přestup, případně co všechno se musí během přestupu stihnout? Je zde nutnost absolvovat pasovou nebo nějakou jinou kontrolu? A pokud ano, jak dlouho případná kontrola může trvat? Předem děkuji za odpověď, tohle by byl můj první přestupový let navíc mimo Evropu, takže si chci radši všechno ověřit.

Jen přejdete z jednoho gatu na druhý a projdete pasovou kontrolou – ta zabere cca 1 minutu :)

Děkuji moc za odpověď :)

Ahoj, letíme do Welligtonu z Paříže s přestupem v SF a Sydney. Pokud to chápu správně, v USA se musím znovu checknou se zavazadlem, ikdyž letíme se stejnou společností v rámci jedné společnosti?

Díky!

Kryštof Hájek

Ahoj, přesně tak, v USA vždy. Nicméně mají k tomu účelu speciální přepážky hned za pásy na zavazadla, není tedy nutné lítat po letišti jak hadr na holi a hledat správný check-in :)

Díky za odpověď! Ještě jeden dotaz, máme tam přestup 10h, je možné za předpokladu, že budem mít ESTU opustit letiště a podívat se do města?

Kryštof Hájek

No jasně, letiště můžete opustit kdykolilv kdekoliv, pokud tomu nebrání vízová povinnost. A ESTU musíte mít tak jako tak, tedy žádný problém :)

Dobrý den, za pár dní letím sama a poprvé přes moře do Toronta s přestupem ve Varšavě. Mám trochu obavy. Je složitý přestup ve Varšavě? A co mě čeká při přistání v Torontu? Musím projít pohovorem, i když mám pozvání od přítele? Mám garantovanou letenku od společnosti Smilex (Svět letenek). Dále jsem se dozvěděla, že na palubě se vyplňuje celní prohlášení, je to složité? Mám základní znalost angličtiny, tak jsem celkem vyplašená, co mě čeká. Děkuji za odpověď a informace

Kryštof Hájek

Dobrý den, přestup ve Varšavě je velmi jednoduchý, je tam jeden jeden terminál. Taková dlouhá nudle, kde není možné se ztratit, za mě jedno z nejpřívětivějších letišť pro přestup vůbec.

Pohovorem, resp. pasovou kontrolou musí projít každý cestující. Nevím, jaké pozvání na mysli, jediné, co mít musíte, je eTA (https://www.canada.ca/en/immigra...a/eta.html), případně tedy vízum, pokud tam jedete na delší dobu/pracovat.

Celní prohlášení sestává z obecných dotazů (jméno, adresy, a zda vezete zboží podléhající clu a v jakém množství - tam je vždy na výběr ANO/NE).

Děkuji za odpověď. ETA mám, samozřejmě. A mám i písemné pozvání od přítele. Budu tam jen 3 týdny. Myslela jsem, že s pozváním je průběh kontroly snažší. Samozřejmě vím, že musím projít pasovou kontrolou. Jde mi o to, zda budu muset odpovídat na nějaké dotazy..... :)

Kryštof Hájek

To záleží vždy na konkrétním úředníkovi, ale obvykle pár dotazů položí. Jak dlouho v Kanadě budete, kde budete bydlet a jaký je účel návštěvy. To jsou dotazy nejčastější. Výjimečně se optají i na zpáteční letenku.

Ahoj,

za týden letím do Las Vegas společností KLM na veletrh elektroniky CES. Mám 2 přestupy první v Schiphol a druhý v Minneapolis. V USA jsem už byl v létě, takže ESTU mám. Budu muset znovu projít pohovorem s úředníkem? popřípadě kde v LV nebo už v Minneapolis?Když mu řeknu, že mým cílem je veletrh je to ok? Mám více dotazů ohledně přestupu kdyby mě někdo pomohl zkušenější, kdo již přestupoval v Schiphol mám tam hodinu na přestup, tak se bojím jak to zvládnu. Děkuji

Kryštof Hájek

Ahoj, pohovorem budeš procházet už v Minneapolis. Ti, co mají ESTU, vyplní krátký dotazník na automatu a pak už si jdou jen k úředníkovi pro razítko. Občas se zeptá, kam člověk jede, jak dlouho to bude, občas se nezeptá na nic. Jinak nevím, proč by veletrh elektroniky neměl být ok :)

Ve Schipholu je hodinka v pohodě, tam se není moc čeho bát.

• (upraveno 2018-12-30T18:19:41+01:00)

Pohovor musíte absolvovat pokaždé. S imigračním úředníkem budete mluvit v Minneapolis, kde si také musíte následně vyzvednout odbavené zavazadlo projít celníky a následně jej zase odbavit/odevzdat k naložení na navazující let. Odbavené zavazadlo vám ale označí už v Praze na všechny lety, tj. až do Vegas. Znamená to opravdu jen vyzvednout z pásu a za celnicí zase odevzdat. Imigračnímu samozřejmě řekněte pravdu, není důvod si cokoli vymýšlet.

Pokud letíte úsek AMS-MSP s letadlem KLM, tak se vás to netýká, pokud je to codeshare s Deltou, tak ještě musíte absolvovat otravný pohovor na téma kam letíte a proč od najatých bezpečnostních pracovníků, kteří čím méně reálných pravomocí mají, tím namistrovanější jsou. Takže to občas vyžaduje trochu sebezapření.

Hodina na přestup je zvládnutelná, znamená to ale nikde nebloumat a po příletu jít rovnou k letadlu do Minneapolis.

Dobrý den,

letím se společností Vueling z Prahy do La Coruňa ve Španělsku s přestupem v Barceloně, letenky jsem kupovala v rámci jedné rezervace předpokládám tedy, že se jedná o garantovaný přestup, na přestup mám 2 hodiny a 25 minut, letenky jsem kupovala přes portál Kiwi, kde mě upozornili, že pravděpodobně bude nutné znovu odbavit zavazadlo během přestupu v Barceloně, mám tedy opravdu očekávat druhé odbavení, když mám obě letenky od Vueling a přestup probíhá v rámci jednoho letiště? Předem děkuji.

Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud byste koupila letenky na jedné rezervaci přes Vueling, pak by se o garantovaný přestup jednalo, u Kiwi tedy nejspíš ne. Zvlášť pokud vás na to upozornili - nejspíš letenky koupili odděleně, tím pádem je možné očekávat dodatečné odbavení. Uvidíte ale na přepážce v Praze. Pokud nebude zpoždění, 2,5 hodiny je dostatečný čas.

Pro příště tedy speciálně u cest s low-costy je levnější a jistější kupovat na webu dané aerolinky:)

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Přidal se před 8 měs
  • (upraveno 2018-12-25T14:56:01+01:00)

Proc nekdo kupuje u Kiwi, to mi je opravdu zahada :-) Na 99% to koupili jako dve letenky, takze bude nutne znovu odbavit

Načíst všechny komentáře

Pour féliciter 2019 aneb Děkujeme vám za rok letošní a přejeme to nejlepší v příštím
David Eiselt 2018-12-31T11:14:00+01:00 15 komentářů

Znovu se nám rok s rokem schází a pro nás to znamená jediné, zrekapitulovat dosavadní vývoj cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Ať už vás zajímají zákulisní fakta a věci, na kterých…

Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 6 komentářů

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 64 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…