Vše o přestupu na letišti a jak probíhá let s mezipřistáním

Napsal

Ať už plánujete cestovat po Evropě či mimo ni, je velmi pravděpodobné, že vaše cesta bude obsahovat alespoň jedno mezipřistání. Jak takový přestup probíhá, co se děje se zavazadly, kdy získáte palubní lístek na navazující let či co dělat, když máte málo času na přestup nebo naopak dlouhou pauzu? Na to vše naleznete odpovědi níže.

Garantované návazné lety a přestupy bez garance

Základním kamenem k pochopení následujících kapitol je vědět, jaký je rozdíl mezi garantovaným a negarantovaným přestupem.

Garantovaný přestup znamená, že má–li vaše letadlo zpoždění a vy nestihnete přestoupit na navazující let, musí se o vás letecká společnost postarat. Zdarma vás přesadí na nejbližší možný následující let a v mezičase případně nabídne občerstvení či ubytování. Stejně tak máte nárok na kompenzace v případě, kdy je zpoždění větší než 3 hodiny – více o zpožděných letech zde.

Garantovaný přestup získáváte tehdy, kdy kupujete celou cestu v rámci jedné rezervace.

Negarantovaný přestup naopak vzniká, když se rozhodnete koupit jednu letenku a nezávisle k ní si přikoupíte další. Tento stav vzniká například při přestupu dvou nespolupracujících aerolinek nebo při nízkonákladových letech, kde není možnost návazných letů. V takovém případě jsou veškerá rizika na vás a nestihnete–li přestoupit, musíte se sami postarat o řešení celé situace. Je proto vhodné respektovat minimální čas na přestup.

Minimální čas na přestup

Velmi často se nás cestovatelé ptají, zda jim stačí na přestup 45 minut či dokonce méně. Odpověď zní ano za předpokladu, že si kupujete lety v rámci jedné rezervace a máte tedy garantovaný přestup. V opačném případě doporučujeme vždy minimálně 2 hodiny.

Každé letiště má svůj vlastní minimální čas na přestup, tzv. „minimum connection time”, který je dostatečný k tomu, aby cestující stihli bez problémů a při běžné chůzi přestoupit z jednoho letu na druhý. Tím se musí letecké společnosti řídit a není možné jej porušit. Minimální čas je odlišný letiště od letiště – jiný bude mít Frankfurt, Amsterdam, Dubaj, Paříž či londýnský Heathrow.

Ať je tedy při koupi letenky váš čas na přestup jakýkoliv, je vždy dostatečný a není třeba se obávat.

Palubní lístek při přestupu

Jak je to s palubním lístkem při mezipřistání? V drtivé většině obdržíte letenky po celou cestu již při prvním odbavení na letišti. Do ruky tak dostanete dva či tři palubní lístky, které si uschováte po celou vaši cestu a budete se jimi prokazovat při nástupu do dalších letů.

Pokud z jakéhokoliv důvodu není možné vydat palubní lístky na další lety hned napoprvé, musíte při přestupu vyhledat transitní přepážku, kde obdržíte další palubní lístek. Přepážky jsou dobře značené a snadno dohledatelné v transitní hale – neopouštíte letiště.

Zavazadla během přestupu

Jak je to s vaším zavazadlem, čeká–li vás jeden či více přestupů? Ve většině případech poletí zavazadlo až do cílové destinace. Toto platí tehdy, kdy máte návazné lety na jedné rezervaci a splňujete podmínky garantovaných přestupů.

V opačném případě si zavazadlo musíte vždy vyzvednout, dojít na check–in a znovu odbavit.

Ve státech jako je USA či Mexiko musíte při prvním vstupu do země zavazadlo znovu odbavit, a to i za předpokladu návazného letu. Jedná se o nutnou bezpečnostní, avšak bezproblémovou proceduru – odbavovací přepážky jsou umístěny těsně za zavazadlovým prostorem.

O tom, kde si zavazadlo vyzvednete, budete vždy informování na odbavení při odevzdávání zavazadla.

Vízové povinnosti při přestupu

Letiště je uznáváno jako mezinárodní prostor, proto pokud budete přestupovat v rámci tranzitního prostoru a neopustíte letištní halu, nepotřebujete vyřizovat víza.

Pozor však na lety, kdy musíte například přestoupit mezi 2 letišti, např. v Moskvě. V takovém případě vstupujete do Ruska a vízum potřebujete. Stejný problém nastane, kdy letíte např. Vídeň – Dillí – Bombaj – Colombo, jelikož podniknete vnitrostátní let, vstupujete do Indie a vízum potřebujete. V 99 % však takovéto situace nevzniknou.

Opuštění letiště při mezipřistání

Mohu opustit letiště při přestupu? Odpověď zní ano za předpokladu, splňujete–li všechny vízové povinnosti. Můžete–li do země vstoupit, letiště opusťte kdykoliv a následně se zavčasu skrze bezpečnostní kontrolu vraťte k odletu.

Některá letiště navíc nabízí organizované prohlídky měst při přestupu zdarma.

Závěr

Pro začínající cestovatele mohou přestupy vzbuzovat pocit strachu, proto doufám, že po přečtení tohoto článku znáte odpovědi na všechny důležité otázky, které vás mohly napadat. Máte–li další, neváhejte se v komentářích doptat.

K přestupům se občas pojí také bonusy formou občerstvení a letištních salónků zdarma a ubytování při přestupu zdarma.

Dobry den. Pristi tyden letim z Birminghamu, prestup v Amsterdamu a odtud do Prahy. Letenky jsou koupene samostatne, na prestup 55 minut, jen prirucni zavazadlo. Moje otazka je, jak to chodi pri prestupu? Po vystoupeni z letadla se da jit rovnou k prislusnemu gatu? Nebo musim znovu projit kontrolou? Da se to v vubec Amsterdamu stihnout?

Rovnou jdete k příslušnému gatu a proto by vše mělo klapnout :) jen mějte palubní vstupenky předem.

Dobrý den,letím s Lufthansou praha-Heraklion s přestupem v Mnichově čas na přestup v Mnichově 40 minut,počkají na mě?A ještě stihnou přeložit zapsaná zavazadla?Děkuji za případnou odpoved

Jan Čermák

Pokud je to na jedné letence, tak je to datelné. Jinak by to neprodávali.

niemandos

Nepřestává mě udivovat, kolik lidí prvně koupí letenku a pak se tady teprve pídí, jestli se to dá vůbec stihnout. To nepochopíš. "Datelné" (překládám reálné) to je, ale pravděpodobnost, že ti to uletí, nebo že ti nepřeloží bagáž je podstatně vyšší než u přestupu třeba 2 hod. Stačí malé zpoždění a je to. Už vidím to letadlo v Mnichově, jak čeká na jediného Mirka půl hodiny po čase plánovaného odletu :)

Dobrý den,

letíme z Prahy přez Zurich do Tokya na letiště Narita a chceme stihnout prohlídku nového tržiště s rybami. Máme na to od přistání do odletu dále do Aucklandu cca 10hodin. Přílet v 8:50 a odlet 19:30 Je to reálné? Druhý dotaz - až do Tokia letíme se swiss a potom s Air new Zeeland, zavazadla musíme v Tokyu znovu odbavit?

Ta prohlídka je značně přeceňována - reálně je to o ničem.

A ty už jsi byl(a) na novém tržišti Toyosu? ;-) Mně se tržnice Tsukiji líbila a bude mi chybět. O Toyosu nic nevím.

Martin: Určitě se to stihnout dá, ale prověřil sis otevírací dobu? A taky kam mají turisti vůbec přístup? Na starém to bylo trošku komplikované. Ad zavazadla: jestli máš všechno na jedné letence, tak není s největší pravděpodobností se zavazadly problém. Jestli máš letenky dvě, tak je to hloupá otázka. :)

Vše hlídám od chvíle kdy jsme zjistili že bylo tržiště přesunuté, mělo by být otevřeno, turisti mají přístup zatím všude mimo aukce samotné, na místě by mělo být spoustu restaurací které byli původně v Tsukiji.

Docela smutné čtení... jsem rád, že jsem stihl navštívit Tsukiji a bude mi chybět. Jinak na staré (a podle článku i na nové) tržnici končil ruch celkem brzo dopoledne, tak nevím, jestli z toho budete něco mít, když se tam dostanete spíš k jedenácté hodině.

Dobrý den,

chci se prosím zeptat, plánujeme koupit letenky Praha - Bangkok - Vídeň, ale jsou tam 2 mezipřistání.

První let je z Prahy do Frankfurtu s leteckou společností LUFTHANSA, kde je přestup 2 hod a 50 min, poté se letí s leteckou společností Oman Air z Frankfurtu do Muscatu (Omán), kde je přestup 2hod a 15 min, pak se letí Omán - Bangkok.

Je reálné to časově zvládat? A jak s je to se zavazadlem?

Podle toho, co píšete jde o garantovaný přestup, tak by to mělo být vše v pořádku. Ale co ty zavazadla?

Děkuji.

Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadla budou odbavena až do Bangkoku, při přestupu je neřešíte.

Zdravím všechny chystám se na Bali s KLM má někdo zkušenost s letištěm v Amsterdamu. Díky za reakce

Pavel Planespotter

Asi by bylo dobré zkonkretizovat otázku. Na letišti v AMS už bylo určitě spousta lidí.

Leonard

Aspire lounge je slušně zásoben, pokud ale nemáš PP, doporučil bych ti investovat 50 € na Oudekerksplein. 15 minut vlak (4,2€) + 9 minut chůze. Pokud to dobře půjde, jsi za hodinu a půl zpět gatu i se zážitkem ;)

Pri hledani letenek do Thajska mi skyscanner nasel prestup v Moskve na 1h15min,oba lety Aeroflot. Je to realne nebo neriskovat?

Kryštof Hájek

Je to reálné, Šeremetěvo už je pro přestup slušné letiště.

Petr76

Přestupuje v zemi, kde nejsou nutná víza.

Vizum nutne neni. A jeste jeden dotaz:pokud by bylo zpozdeni,ale stale by bylo treba 10 minut na prestup,pocita se ze bysme to melo stihnout a budeme pak nahrani? Jak pote postupovat?

Kryštof Hájek

Při zpoždění se o vás aerolinka musí postarat, tj. přehodit vás na nejbližší další let.

Petr76

Při transitu samozřejmě ne, ale když tam zůstanete trčet tak je logicky lepší být v zemi kde můžete z letiště ven... což v policejním státě jako Rusácko nejde.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Asi tak. Rusko by mohlo "okopčit" Čínu s těmi tranzitními vízy, ale toho se asi nedočkáme. Ale je pravda, že se Šeremětevo dost zlepšilo, úplně klasické přestupové letiště, skoro na úrovni Západu.

Dobrý den,

letíme s přítelem Vídeň - Londýn (Heathrow) - New York. Na přestup máme 2h 20min, takže předpokládám, že času je dostatek? Letenky máme koupené přes Pelikán, vše v rámci jedné rezervace, takže nejspíš garantovaný přestup - je to tedy tak, že zavazadla odbavíme ve Vídni a pak se už nestaráme? Pokud máte s tímto letem zkušenost, nebo víte jak to je, budu moc ráda za odpověď.

Děkuji.

zdravim,

myslite, ze se da stihnout prestup v Palme, prilet 13,45 ryanair a odlet 15 s eurowings. je to realne ?

Kryštof Hájek

Neriskoval bych, Palma je neprijemne rozsahle letiste a prostor pro rezervu je nulovy.

jeste bych dodal, jen s malym batuzkem u sebe. takze "okamzity" vystup z letadla. akorat nevim jak se to pak dela. musi se jako ven z letiste a pak zase zpatky nebo jde presun v ramci letiste ? v Palme jsme byli v lete, vim, jak je velke. akorat s prestupem nemam zkusenosti

Kryštof Hájek

Nene, v Palmě se ven nemusí, přílety a odlety jsou smíchané, takže po výstupu z letadla se ocitnete v tranzitní zóně, odkud jsou normálně odlety. I tak je to ale podle mě zbytečné riziko, stihnout se to samozřejmě dá, pokud půjde všechno tak, jak má. Ale stačí, aby měl první let třeba jen 15 minut zpoždění, pak ho v Palmě zaparkovali někde v poli daleko od terminálu, dlouhá jízda busem a hned je problém.

Petr76

Tak proč se ptáte když to stejně víte lépe...? Odlet 15.00 znamená uzavření brány někde kolem 14:40. Můžete mít 30 nebo více minut zpoždění a pak jste v riti.

nevim lepe, jen jsem psal, ze vim jak je velke. akorat nemam zkusenost s prestupem a dalsima procedurama. Nechapu, co je na me predchozi vete nesrozumitelne. Asi jste vetsi expert. Krystof diky, asi to nebudu riskovat

Hezký den,

chceme letět z Prahy do NY - společnost SINGAPOURE AIRLANES. Přestup je ve Frankfurtu, máme čas 1:15 min, vše zamlouvám v rámci jedné rezervace, takže by měl být garantovaný přestup.

nemáte někdo s tímto konkrétním letištěm a časem přestupu zkušenost? Děkuji.

Kryštof Hájek

Dobrý den, přestup stačí, neměníte terminál, jen nebude moc prostor pro nakupování/zdržování se.

Zdravím všechny :) V prosinci letíme z Guadeloupe do Paříže na letiště Orly se společností Level, v Paříži přistaneme v ranních hodinách. Chceme si koupit letenky z Paříže do Vídně také přes Level, ale web nás odkazuje na koupi letenek přes Vueling. Každopádně tento let je z letiště Charles de Gaulle. Na webu Vuelingu ani Levelu jsem se nedočetla, jestli je možnost odbavit kufry až do Vídně. Jde o to, že let je až ve večerních hodinách a proto jsme chtěli na pár hodin do centra, s kufry je to bohužel nemožné (budeme 4 a kufrů ještě více..). Případně jestli někdo neví, jestli se někde poblíž Eifelovky nachází nějaká úschovna větších zavazadel, protože shuttle z Orly jede právě až k Eifelovce.. Díky moc Lucka :)

Kryštof Hájek

Dobrý den, Level = Vueling, je to jedna firma, to jen na okraj. Jinak odbavení kufrů až do Vídně 100% možné není.

1) Máte dvě samostatné letenky.

2) Máte jiné odletové letiště, to by vám kufry nepřeložili ani při spojení na jedné letence.

Tak nějak jsem to tušila, každopádně díky moc za pomoc :)

Dobry den , letim Vieden-Pariž-LA v Parizi mam prestup 1,05hod letenku mam v jedenj rezervacii , je mozne to stihnut ? Dakujem

Ano.

A neviete mi povedat s ktoreho terminalu bude odlet , alebo ako to tam funguje po vystupení z liedadla .

Petr76

To si musíte najít sám na webu letiště... dost dobře nikdo z nás nemůže tušit jakou aerolinkou letíte, tím méně jaké máte číslo letu.

Dobrý den. Letím poprvé sama z Prahy pres Varšavu, Chicago do atlanty, chci se zeptat na přestup v Chicagu, musím si sama vyzvednout zavazadla, a kde se znovu odbavuji až na terminálu ze ktereho letim dal? Nebo hned nekde za vyzvednutim?

Kryštof Hájek

Dobrý den, v Chicagu si musíte vyzvednout zavazadlo, odevzdáte ho na speciální přepážce "Connecting flights" nedaleko pásům na zavazadla.

Dobrý den

Za pár dní letíme na Seychely přez Zurych, měli bychom mít garantovaný přestup, předpokládám že že Švýcarska budeme odlétat z 3 terminálu, máme na to 1h10m, ale nikde jsem nenašel podrobnější mapu letiště,nerad bych aby nám uletělo, už jsem to zažil ve Francii,a není to nic příjemného

Děkuji za odpověď

Kryštof Hájek

Dobrý den, v Curychu je jen jediný hlavní terminál, odlétat budete nejspíš z "E-gatů", které jsou v sice v samostatné budově, do které se dostanete automatickým vláčkem zdarma, ale není to daleko (jede cca 2 minuty). 1h10 bude určitě stačit.

Děkuji, to je příjemná zpráva

Dobrý den,

Mám zakoupený let od brusel.letecke společnosti z Bilbao do Prahy s přestupem v Bruselu, kdy na přestup v Bruselu mám 40 min, dle rozpisu na lístku. Podle popisu výše jde o garantovaný přestup. Má nekdo zkušenost na Bruselském letišti s takovym to přestupem? mám obavy že budu zmatkovat.. kdyby se let zpozdil a nestihla jsme přestup koho mám oslovit, letušku hned v letadle ?.. dekuji za reakci

Kryštof Hájek

Dobrý den, letiště v Bruselu je přehledné, jen si najdete na tabuli, odkud odlétá let do Prahy a přesunete se tam, je to vlastně jen jedna dlouhá chodba.

Pokud bude mít let zpoždění, kontaktovat musíte tranzitní přepážku Brussels Airlines na letišti v Bruselu, letuška s tím opravdu nic neudělá :)

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Je to v rámci Schengenu, takže není pasová kontrola. Letiště v Bruselu je přehledné, je to v rámci jednoho prstu (v podstatě letiště v Bruselu je větší kopie letiště v Praze).

Dobrý den,

Přítel má letenku z Francie do Prahy s jedním mezipřistáním. Na přestup má 25 minut..chci se zeptat zda se má starat o kufr a jestli je to možné stihnout když bude mit prvni letadlo zpoždění..jestli bude letadlo čekat nebo jak to chodi? společnost je AirFrance.

Děkuji za odpovědi 😉

Petr76

Přečíst článek výše jste nezkoušela?

Četla,ale raději se zeptám jestli s tim nema někdo vlastni zkušenosti nebo to zažil 😉

Kryštof Hájek

Článek výše vychází mj. z osobních zkušeností ;) Nikdo vám detailněji neodpoví :)

• (upraveno 2018-09-22T18:18:59+02:00)

Přestup z jednoho letadla na druhé zažil málokdo. Jestli to klapne musíte přítele pochválit jaký je hrdina, že to celé zvládnul. Bude to takový váš Livingstone a Blériot v jedné osobě. Važte si ho!

Dobry den. Za 2 dny letime z Vidne do Etiopie s ethiopian airlines, v Etiopii presedneme a poletime na Zanzibar. Moc me zajima, jak to presne bude probihat pri prestupu. Jak vysednu v Etiopii a budu cekat na dalsi letadlo, tak budu prochazet opet pasovou kontrolou a a bezpecnostni kontrolou? A nebo jen pockam na letisti a nasednu do dalsiho letadla? Dekuji

Jen počkáte na letišti a nasednete do dalšího letadla :)

Martin
  • Přidal se před 4 měs
  • (upraveno 2018-09-19T21:54:38+02:00)

V Addisu je to v klídku...jen trošku staré špinavé letiště))) kontrola pas + letenka byla až před nástupem do letadla...

Dekuji vsem za odpoved

Ahojte, vím ze to tu asi bylo omlete už tisíckrát ale zajímá mě váš názor, hodilo by se nám spojení z Ponty Delgady přes Stansted do Brna s Ryanair akorát tam je 1:20 min na přestup, tady jsem se dočetl ze nemají Transit takže musím projít pasovkou a zase přes security? Budeme cestovat jen s kabinovkou a koupí se priority, máme šanci to stihnout? Díky

Avatar uživatele DimikUK
DimikUK
  • (upraveno 2018-09-07T02:15:11+02:00)

Ja bych do toho nesel. I kdyz pristanete na cas tak minimalne 20 minut nez dojdete na pasovku. Vetsinou tam fronta nebyva bo tam nasekali spoustu self service kiosku ale kdyz se sejde par letu tak tam muzete uvaznout 10-15 minut. 5 minut nez vybehnete do haly a pak pres security kde je to zase minimalne na 5-10 minut. Pak pres duty free kolem obchodu je to na nejblizsi brany minimalne 5-10 minut. Ryanair muze klidne do Brna letet z brany kam musis na STN vlackem. Prihod dalsich 5 minut. Tak si to secti a uvazuj. Nerikam ze to neni nestihnutelne ale to pouze za predpokladu ze to prileti na cas (idealne jeste dopredu) a nikde nebude fronta. A takova idealni situace nastava opravdu pouze vyjimecne. V pripade STN skoro nikdy.

Ahoj, čeká nás cesta z Prahy do Japonska s přestupem v Šanghaji se společností China Eastern. Měla bych dvě otázky:

1) Jestli se u této společnosti odbavují zavazadla až do cílové stanice. Odbavení ideálně až do cíle by se jednalo při letu do Japonska. Při letu zpátky do Prahy nastává problém. To přespíme v Šanghaji a let máme až následující den. Mohu z tohoto důvodu požádat, aby mi při příletu do Šanghaje byla vydána zavazadla a následující den bychom si je znovu odbavili?

2) A jak je to vůbec s výběrem sedadel? -:D (kupováno přes Letušku). Navíc jsem se dočetla, že jim nějak nefunguje online check- in.

Moc díky za všechny poznatky :-)

Avatar uživatele daniel.t
daniel.t

Zdravím, čtu tady příspěvky o přestupech na letišti Londýn Stansted. Na přestup mám bohužel jen asi 45 minut čistého času, tak mám obavy, že to nestihnu, nebo se to dá stihnout, pokud nebude žádné zpoždění? Bohužel jsem si nezaplatil priority u Ryanair, takže zavazadlo nebudu mít u sebe.

Pokud budeš ještě vyzvedávat a znovu odbavovat zavazadlo, tak to nestihneš ani omylem. Check in přepážky budou zavírat nejpozději 40 minut před odletem, STN nemá transit a určitě nestihneš projít pasovkou, vyzvednout zavazadlo, znovu ho odbavit a projít security. Téměř jistě bys to nestihl ani s priority. Jediný co můžeš zkusit, koupit prioirity (zavazdlo) a fast track (security), vzít si biometrický pas (pasovka) a doufat, že první let nebude mít zpoždění a druhý zase bude.

tomaschan

Ahoj, ako je to prosim s prestupom v indickom Dilli ak odtial letim samostatnym letom (nizkonakladovkou) do Kathmandu? Je to skutocne bez potreby viz, je stanoveny nejaky max. cas na prestup, neopustim tranzitnu zonu ak si budem vyzdvihovat batozinu? Vdaka

Nikde nepíšeme, že je přestup bez víz. Podle toho, co je tu uvedené, víza budeš potřebovat, protože máš letenku pouze do Dillí a na odbavení tě nemusí pustit do letadla i přesto, že se prokážeš navazujícím letem.

Pokud si budeš brát zavazadla k odbavení, pak samozřejmě transitní zónu opouštíš a vstupuješ do Indie. V takovém případě 100% víza potřebuješ.

tomaschan

V clanku sa pise ze viza nie su potrebne v pripade prestupu v ramci tranzitneho priestoru - z toho mi vyplyva ze tam spada aj negarantovany prestup (ina situacia je ak sa prestupuje medzi 2 letiskami alebo je vnutrostatny let).

Co sa tyka batoziny, optimisticky sa zamyslam ze jej preklad by mohli zariadit na transfer desku :-)

Kryštof Hájek

Ale negarantovaný přestup = téměř vždy nutnost opuštění tranzitního prostoru.

tomaschan

A z akeho dovodu? Ked prilet a nasledny odlet je na rovnakom terminali...

Kryštof Hájek

Tak pokud máte dvě různé letenky u dvou různých aerolinek, musíte se přeci znovu odbavit a odbavovací přepážky jsou jen mimo tranzitní prostor.

• (upraveno 2018-09-05T11:59:24+02:00)

A kdo vám (když nemáte víza) půjde vyzvednout odbavené zavazadlo, jehož výdej je ZA imigračním?

niemandos

Tak pokud by neměl žádné odbavene zavazadlo a odbavit se nemusel, pokud je k dispozici online check in, tak by to teoretický přece šlo. Nebo mi něco uniká?

Avatar uživatele padrino11
  • (upraveno 2018-09-05T12:06:26+02:00)

První co chtěli při odbavení vidět bylo hned po pasu vízum do Indie - bez něj bych se do letadla nedostal. Online check in se nedá očekávat, když mají povinnost kontrolovat víza.

Kryštof Hájek

Přesně jak říká padrino, pokud fakt není přestup na jedné letence, tak i s OLCI je vysoká pravděpodobnost, že bez indického víza cesta skončí již v Evropě na letišti.

• (upraveno 2018-09-05T12:17:53+02:00)

Jojo. Ale spis myslis razítko v pase než vízum. Vízum jsem si vyřídil v Praze,když jsem byl v Indii před třemi roky, takže vizum jsem už před příletem měl. Ale je třeba zřejmě první projít pasovkou, aby na to dali stempel. Ja jsem zůstával prvně v Dehli, než jsem pokračoval dal,takže osobní zkušenost nemám. Proto jsem se ptal.

Teď se dívám, ze letí do Káthmándú,takže beru zpět. Měl jsem dojem,ze se jedna o vnitrostátní let :(

Kryštof Hájek

Myslím vízum. Bez víza nemusí pustit do letadla při odletu z Evropy. Dnes už lze vyřídit online, ale každopádně ho můžou (a ve většině případů chtějí) vidět už při nástupu do letadla v Evropě (nebo prostě kdekoliv, odkud tazatel do Indie letí).

Dakujem pekne za ujasnenie

Načíst všechny komentáře

Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
napsal David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 2 komentáře

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 39 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 5 komentářů

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…