O aerolince Viva Air Peru

Viva Air Perú, vystupující pod zjednodušenou značkou Viva Air, je peruánská odnož kolumbijské aerolinky VivaColombia a létá především na vnitrostátních spojích v Peru. Provozuje flotilu několika nových Airbusů A320 a rychle se stává nejoblíbenější aerolinkou na peruánském nebi.

Jedinou základnu má na letišti v Limě, odkud vypravuje všechny své lety. Vzhledem k akutnímu nedostatku letadel jsou u Viva Air relativně častá zpoždění i v rámci desítek minut, plánujte vždy raději s dostatečnou rezervou.

Letenky

Viva Air je v naprosté většině případů nejlevnější aerolinkou na vnitrostátních spojích v Peru. Spojuje Limu s několika významnými městy, včetně turisticky atraktivního Cuzca, Arequipy nebo Iquitos. Průměrná cena jednosměrné letenky se pohybuje kolem 25 USD, se zavazadlem okolo 40-60 USD.

Nakupujte vždy pouze přes web aerolinky vivaair.com, ideálně alespoň měsíc před odletem. Čím blíže je datum odletu, tím vyšší cena bývá.

Viva Air Peru neúčtuje žádné poplatky navíc pro cizince na vnitrostátní linkách, cena je stejná pro všechny.

Zavazadla

Příruční zavazadlo zdarma je povoleno pouze o rozměrech 40x35x35 cm a hmotnosti do 6 kg. Jedná se tak o výrazně menší velikost, než nabízejí ostatní aerolinky! U gatu se často striktně rozměry kontrolují.

Není však třeba zoufat, pokud máte větší zavazadlo, stačí si koupit letenku v tarifu "VivaSuper", který obsahuje 15kg odbavené zavazadlo a zpravidla je dražší jen o jednotky USD. Nejdražší tarif "VivaMax" pak obsahuje odbavené zavazadlo do 20 kg, příruční zavazadlo rozměrů 55x45x25 cm + osobní předmět velikosti 40x35x35 cm. I tarif "VivaMax" má obvykle solidní cenu maximálně kolem 60 USD jednosměrně.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zpoplatněno. A to včetně situace, kdy si zakoupíte tarif "VivaSuper" s odbaveným zavazadlem, provedete online check-in a na přepážku jdete jen odevzdat kufr. Vždy si v těchto případech předplaťte odbavení na letišti online při nákupu letenky za cenu 4 USD. Pokud budete platit až na letišti, cena se zvýší na 13 USD

V případě letenky v tarifu "VivaMax" se za použití přepážky neplatí žádný poplatek.

Online check-in začíná 72 hodin před odletem. Místo není možné vybrat zdarma, bude vám přiděleno náhodně nebo si musíte připlatit.

Služby během letu

Veškeré občerstvení během letu je zpoplatněno.

Výběr místa v letadle startuje na částce 4 USD za sedačku. Pokud odmítnete zaplatit, místo vám bude přiděleno zdarma a náhodně. Například při letu do Cuzca rozhodně doporučujeme zaplatit předem místo u okna, výhledy jsou spektakulární.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele