O aerolince XL Airways France

Společnost XL Airways kvůli vysokým dluhům v září 2019 zastavila provoz a ukončila všechny své linky.

Letecká společnost se specializuje především na dálkové lety z Francie do přímořských destinací v Karibiku, Africe, ale i v USA či Středomoří. XL Airways provozují pouze letouny typu Airbus A330 a sídlí na de Gaullově letišti v Paříži.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Pro české cestovatele jsou zajímavé především akční letenky z Paříže do francouzských zámořských departementů v Karibiku a Indickém oceánu, které se mohou dostat i k hranici 12.000 Kč, což i při započítání cesty do Paříže může činit až poloviční úsporu oproti běžnému stavu.

Letenky pořídíte nejlépe přímo na webu aerolinky.

Zavazadla

V ekonomické třídě můžete zdarma přepravovat 1 ks kabinového zavazadla do 5 kg, které se musí vejít do rozměrů 55 x 35 x 25 cm plus jeden menší osobní předmět (notebook, deštník, kabát, …).

Odbavené zavazadlo do 20 kg je vždy obsaženo v základní ceně letenky.

Odbavení

Letištní odbavení na přepážce je bez přidaného poplatku a začíná 3 hodiny před odletem.

Online odbavení je možné 24 hodin před odletem, palubní vstupenku si vytisknete, nebo uložíte v mobilním telefonu (bez nutnosti aplikace).

Služby během letu

Během letu si užijete standardních služeb, jako je teplé jídlo nebo palubní zábava, prostřednictvím individuálních obrazovek zdarma.

Chcete-li mít jistotu svého oblíbeného místa v letadle, můžete si ho vybrat na webu aerolinky od 30 dní do 96 hodin před odletem za poplatek 15 € (místo u okna či v uličce) či 50 € za exit-row s větším prostorem pro nohy.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele aleskopal
aleskopal

Tak peníze nám banka vrátila.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele aleskopal
aleskopal

Ahoj mám to samé také jsem platil kartou. 4 letenky na Martinik ach jo

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele michaelp
michaelp

V pripade, ze jsi platil kartou reklamovat platbu u banky. Ale az to polozi. U XL to hrozi a zacal by jsem pocitat s variantou, ze nepoletis.

Odpovědět
před 3 lety

dobrý den,

mám zakoupenou letenku sespolečností XL Ariways France na leden 2020 - ce se bude dít v případě že letecká společnost zkrachuje ?????

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu