IATA (ICAO) kód letiště
ALG (DAAG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:13 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1734 km

O letišti Alžír Houari Boumediene

Největší alžírské letiště se nachází asi 17 km jihovýchodně od Alžíru a je hlavní základnou letecké společnosti Air Algerie.

Terminál letiště je otevřený 24 hodin.

Letenky

Nejlepší spojení v poměru cena/výkon vede z Prahy nebo Vídně prostřednictvím společností Lufthansa nebo Turkish Airlines, ceny se pohybují od 7.000 Kč výše.

Při dobrém spojení doba letu činí 5–7 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Alžíru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály: vnitrostátní a mezinárodní. Jsou od sebe vzdáleny asi 300 metrů a přestup je možný buď pěšky (10 minut), nebo ho zajistí společnost Air Algerie, pokud máte lety na jedné letence. Pro transfer mezi terminály je nutné mít čas alespoň 75 minut.

Přestup v mezinárodním terminálu je bezproblémový a rychlý. Budova je moderní s mnoha nákupními i stravovacími možnostmi a je k dispozici tranzitní zóna. Pokud se tedy nemusíte znovu odbavit, nepotřebujete tranzitní víza a na přestup stačí 45 minut.

Doprava z/na letiště

Z centra města jezdí letištní autobusová linka s intervalem 30 minut a cenou jízdného 25 dinárů / 6 Kč. Tento způsob dopravy je pro cizince ale velmi nepřehledný a nespolehlivý.

Běžná cena taxi se pohybuje mezi 600 a 800 dináry / 130 až 180 Kč.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici pouze za poplatek.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu