IATA (ICAO) kód letiště
PMI (LEPA)
Aktuální počasí
18.7 °C
Aktuální čas
01:48
Vzdálenost od Prahy
1480 km
Obvyklá cena letenky
2 500 Kč

O letišti Palma de Mallorca

Letiště na Mallorce je třetím největším ve Španělsku a řadí se mezi nejrušnější v Evropě. Především během letní sezony je zde provoz srovnatelný s těmi největšími letišti na světě. Většina linek směřuje do Německa, na Britské ostrovy a do pevninského Španělska, ale v létě sem míří dovolenkové lety snad z každého menšího evropského letiště.

Letiště má jeden velký a členitý terminál, je však poměrně přehledný a dobře organizovaný i v letních špičkách. Vzdálenosti jsou ale velké, nechte si raději větší časovou rezervu a dorazte na letiště alespoň 2 hodiny před odletem.

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

 • Odlety, přílety a oficiální informace na webu aena.es

Letenky

Nejlevnější přímé lety z Prahy provozuje nízkonákladovka Ryanair. Průměrná cena letenky činí asi 4 000 Kč o prázdninách a mezi 1 500 a 2 500 Kč mimo letní prázdniny. Od roku 2022 létá z Prahy přímou linku i německá aerolinka Eurowings s podobnými cenami jako Ryanair, nenabízí však tak často akční letneky.

Levnější lety nabídnou především odlety z okolních měst (Berlín, Drážďany, Norimberk, Vídeň, Mnichov), zejména díky aerolinkám Ryanair a Wizz Air. V akcích mimo sezonu se dají letenky pořídit i pod 500 Kč za zpáteční let. 

Detailní informace se dočtete na stránce Letenky na Mallorcu.

Inspirujte se akcemi na letenky na Mallorcu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Chcete-li maximálně využít čas k objevování ostrova, nejvhodnější prostředek je půjčené auto. Přímo na letišti sídlí všechny autopůjčovny působící na Mallorce a vše je od příletové haly velmi přehledně značeno. Centrum autopůjčoven se nachází asi 50 metrů od terminálu.

Ceny za půjčení se velmi liší dle sezony. Zatímco v zimě zaplatíte od 400 Kč na den, o letních prázdninách ceny šplhají i na 1 500 Kč za den.

Autobus Palma a S'Arenal

Dopravu do nejbližších měst zajišťuje dopravní podnik EMT. Zastávka autobusů na letišti se nachází asi 50 metrů od příletové haly, vše je přehledně značeno. Při cestě na letiště autobusy zastaví u odletové haly v horním patře.

Pro cesty do centra Palmy a k přístavu využijete autobusovou linku číslo A1 (jízdní řád). Cesta do 10 km vzdáleného města trvá asi 25 minut, autobusy jezdí každou čtvrthodinu od 4:45 do 1:15. Konečná stanice leží v centru Palmy na třídě Passeig Mallorca.

Do blízkého letoviska S'Arenal a k nedalekému akváriu se dostanete linkou A2 od 7:00 do 0:30 (jízdní řád).

Jízdenky pořídíte v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou. Jedna jízda vyjde na 5 EUR a v rámci 90 minut můžete 1x přestoupit na kteroukoliv městskou linku ve městě Palma de Mallorca.

Autobusy do letovisek

Kromě výše zmíněných linek MHD Palma z letiště jezdí i přímé meziměstské spoje do letovisek, které provozuje společnost tib. Zastávka se nachází rovněž asi 50 metrů od příletové haly. Využít můžete následující linky:

 • A11 (jízdní řád) – letoviska Paguera, Costa de la Calma, Camp de Mar a další
 • A12 (jízdní řád) – letoviska Magaluf, Palmanova, Son Caliu a další
 • A32 (jízdní řád) – letoviska Alcúdia, Can Picafort, Platja de Muro a další
 • A42 (jízdní řád) – letoviska Portocristo, S'Illot, Sa Coma, Cala Millor, Cala Bona a další
 • A51 (jízdní řád) – město Campos, kde navazují místní autobusové linky do letovisek Cala d'Or, Cala Figuera, Colónia de Sant Jordi, Sá Rapita a dalších

Jízdenku nejlevněji pořídíte platbou kartou v označovači přímo v autobuse. Na jednu platbu může cestovat až 5 osob s tím, že čím více osob cestuje, tím levnější jízdné ve finále bude. Ceny jsou rozděleny podle zón (vzdálenosti), nejlevnější jednosměrná jízdenka pro 1 osobu stojí 5,40 EUR, nejdražší 8,10 EUR. Detaily najdete v sekci "jízdní řád" u každé linky, viz odkazy výše.

Taxi

Ceny taxíků jsou pevně dané, vždy musí být zapnutý taxametr. Problémy s podvody na turisty jsou však na Mallorce naprosto výjimečné. Ve všech oficiálních taxících lze platit i kartou.

 • Nástupní sazba: 3 EUR (v noci a o víkendu 4 EUR)
 • Cena za 1 km: 0,93 EUR (v noci a o víkendu 1,10 EUR)
 • Přidaný poplatek za jízdu z/na letiště: 4,40 EUR

Na Mallorce nefungují služby typu Uber a Bolt.

Hotely u letiště

Přiletíte pozdě večer nebo odlétáte brzy ráno a nechcete řešit dopravu v nočních hodinách? Na letišti velikosti Palmy byste nejspíš očekávali hned několik hotelů přímo u terminálu, opak je bohužel pravdou. V pěší docházkové vzdálenosti od terminálu letiště Mallorca nenajdete žádný hotel.

Nejbližší hotely leží asi 1,5 km od letiště v obci Can Pastilla, není však možné sem dojít pěšky. Jediná výhoda oproti bydlení přímo v Palmě je kratší doba jízdy taxíkem a levnější sazba.

Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma a bez časového omezení. Připojte se k síti „kubiwireless“.

Na letišti je široká škála restaurací i obchodů otevřených 24/7. Občerstvit se můžete ve fast-foodech McDonald's i klasických restauracích. Klasický supermarket zde sice nenajdete, malé občerstvení je ale k zakoupení například v trafikách Relay.

Na letišti momentálně nefunguje žádná úschovna zavazadel.

 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1158 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-06T23:03:57+02:00)

Musím uvést některé informace na pravou míru. Automaty na jízdenky na zastávce busu A1 jsou 2, jeden je na jízdu tam, €5, druhý na zpáteční, €8. S těmito jízdenkami jde přestoupit na MHD. Tyto automaty NEJSOU na kartu!!! Možná jsou někde jiné, nevím. Jízdenka za €5 se dá koupit i u řidiče, ale ta NENÍ přestupní. http://www.emtpalma.cat/en/fares

Pěšky do nejbližší dědiny na pobřeží jménem Can Pastilla dojít LZE, viz níže.

Wifi se jmenuje AIRPORT FREE WIFI AENA.

Kdo si chce hrát s podivnou aplikací palmské MHD, tak může. https://play.google.com/store/ap...et.ajpalma Ještě je druhá, EMT Palma, ale ta je zastaralá a lenoši ji zapomněli stáhnout z obchodu. Mañana! 😆

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 41 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-10-19T09:43:11+02:00)

Pro socky a lidi co budou bydlet v Can Patilla či blízkém okolí. I když se to nedoporučuje a někdo vám může tvrdit, že cesta není možná - lze na/z letiště dojít i pěšky a to přes polní cestu, starší dálniční nadjezd a dále o po vedlejší komunikaci až k express parkovišti u terminálu a jste tam. Našlo i google maps. Nemusíme tak čekat na bus A2, který momentálně jezdí jen 5x denně a nemusíte za 3 km jízdu přes "dálniční křižovatku" platit cca 15 eur za taxi .. Cesta absolvována 18.10 neděle odpolko.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Nevím, proč by se to mělo nedoporučovat, je to běžná cesta mezi polem a oplocenou zahradou, akorát není vydlážděná ani vyasfaltovaná (dokonce má jméno - Camí de Can Bogueta). Na ni navazuje regulérní nadchod nad silnicí, ze kterého je mimochodem pěkný výhled na letadla. Za ním vede silnice podél plotu kolem letiště, ve kterém je regulérní oficiální mezera - průchod pro pěší, dokonce je označený tabulkou. https://goo.gl/maps/y1Y7S4QrvvHjWw2x6 Je to asi 2,5 km od zastávky po vchod do letiště.

Google Maps mi teda cestu nenašly, jako by ten průchod v plotu neznaly. Jinak cesta začíná přesně u zastávky 476-Can Pastilla - ses Fontanelles ve směru z Palmy, kde zastavují autobusy 23, 25, 31 a 35. Jeli jsme tam jedním z nich od pláže v Palmě a jízdenka stála asi půlku jednosměrné na A1.

Přidat odpověď
před 12 měs

Nově jezdí autobusová linka A2 (cca každých 20 minut) směr Les Meravelles a linka A1 směr Palma.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr _75
Petr _75

Tato linka - říjen 2020 - jezdí pouze 5x denně.

Kompletní veřejnou dopravu na Mallorce najdete tady: https://www.tib.org/en/web/ctm/ včetně. cen a všech linek...pokud neovladate jazyky tak se nám osvědčilo mallorcatransfer.cz, jsou o něco dražší ale zato dostanete veškeré instrukce v češtině a co je super je česká infoolinka kam můžete zavolat když se zpozdí let nebo nemůžete najít stanek nebo bus:) a stratíte se na letišti(což se nám stalo:).,.

Odpovědět
před 2 lety

ahoj, nejlevněji tam rozhodně neletá SmartWings, ale ryanair z Prahy se dá s předstihem sehnat i za cca 800, navíc má rozhodně lepší časy než přílet SW někdy v 0:25

Další výhodnou cestou je se Swiss s přestupem s Zurichu, zejmená přistání v Zurichu ve směru z Mallorky je neopakovatelný zážiitek s výhledem na alpské pohoří. A letiště v Zurichu je na velmi vysoké úrovni

Odpovědět
před 2 lety

Ahoj,

nově jezdí z a na letiště místo jedničky linka A1.

Lucka

Odpovědět
před 3 lety

Pokud se potřebujete někam dostat, nejen na Mallorce, stáhněte si aplikaci Moovit. Vylezte z letiště, spustíte aplikaci, zadáte kam potřeba a je to. Nechci dělat reklamu, ale je to nejlepší co znám, zdarma a funguje téměř všude

před 3 lety

Přesně tak ;) Moovit mě nadchl, žádné hledání zastávek, hlídaní kde vystoupit, čím jet dál. Všechno to hlídá za vás, to je v cizině fakt výhoda. Od doby domácích datových tarifů v cizině nic jiného nepoužívám.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, nevíte někdo o někom z Česka / Slovenska, kdo by na Mallorce bydlel, pracoval nebo zrovna měl vypůjčené auto a chtěl by si přivydělat transferem z letiště 21.5.2019 cca ve 20:30 a zpět 29.5.2019 v 10:00 h? Vzdálenost hotelu od letiště je do 70km směr východ.

Jsme 2 dospělí a dvě děti 3 a 6 let, nejsme moc jazykově vybavení tak bych nerad , abychom se tam s dětma večer po příletu někde zasekli.

Nebo je to celé nápad úplně mimo? :-))

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Proč nápad mimo, někoho to může oslovit... Zkus FB skupinu Češi na Mallorce https://www.facebook.com/groups/...182036305/

Přidat odpověď
před 4 lety

dobrý den chtěla jsem zeptat jak se dá dostat z letiště z Palmy do destinnce Santa Ponca kromě taxi...autobus služba

shuttke direct mi nelze přes intern.službu ..pořád mi ukazuje eror....děkuji moc za odpověd

Czepczorova

před 4 lety

Dobry den, resim uplne tu samou otázku, odlétám ted v nedeli... Uz jste prosim sehnala nějaké tipy?

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, moc prosím...chtela bych vědět jakým způsobem (nejlepe autobusem ) se dá dostat z letiště na pláž es Trenc. Děkuji moc za odpoved. Marika

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, mohl byste mi poradit, jak se nejsnáz dostanu z letiště v Palmě ke svému ubytování ve městě Paguera (Paguera Apartments Mar y Sol). Chystám se tam pátek 10. srpna, letadlo mi přiletí v 19:40. Našla jsem tyto stránky pro autobusovou dopravu na ostrově https://www.tib.org/en/web/ctm/a...seccio/100

Chápu, že z letiště do města se dostanu autobusem č. 1, ale nevím na které zastávce vystoupit, jak se přesunout a z které zastávky odjíždí autobus do Paguery a kde vystoupit (nejspíš zastávka C/Savina-C/Olivera), abych to měla k hotelu co nejblíže.. Myslím, že by tam měly jezdit linky 102 a 104. Děkuji moc za odpověď a pomoc.

Markéta

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu