Letiště Aruba Queen Beatrix

Aruba Queen Beatrix International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

AUA (IATA)
TNCA (ICAO)
Aruba

Letiště královny Beatrix se nachází poblíž ostrovního hlavního města Oranjestadu (3 km) a je jediným letištěm na Arubě. Největší podíl letů drží linky na okolní ostrovy a USA, létá se odsud přímo i do Evropy, především do Amsterdamu.

Letiště má jeden menší terminál rozdělený na odlety do USA a mimo USA. V hlavní sezoně, především o sobotách, bývá velmi přeplněný.

Otevírací doba je 7:00 až poslední let.

 


Letenky

Obyčejně se letenky z Prahy nebo okolí pohybují okolo 20.000 Kč, výhodnější bude počkat si na akční letenky z Amsterdamu, které se dají sehnat i za 11.000 Kč, celkem i s cestou z Prahy se tak můžete dostat do 15.000 Kč.

Doba přímého letu z Amsterdamu činí asi 11 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Ostrov Aruba má na karibské poměry docela kvalitní autobusovou dopravu. Přes zastávku u letiště (na hlavní silnici, asi 150 metrů od terminálu, nutno projít přes parkoviště) projíždějí autobusy číslo 1, 2, 2B a 8. Všechny jezdí s mírnými variacemi víceméně stejnou trasu z centra Oranjestadu na jihovýchodní cíp ostrova do města San Nicolas. Souhrnný interval všech linek je asi 15–25 minut, cesta do Oranjestadu trvá maximálně 10 minut. Jednotlivé jízdné stojí 2,50 USD, celodenní pak 10 USD.


Služby na letišti

Wifi je na letišti k dispozici zdarma na jednu hodinu.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Arubu? Nastav si hlídače