Aruba

Letiště Aruba Queen Beatrix

O letišti

Letiště královny Beatrix se nachází poblíž ostrovního hlavního města Oranjestadu (3 km) a je jediným letištěm na Arubě. Největší podíl letů drží linky na okolní ostrovy a USA, létá se odsud přímo i do Evropy, především do Amsterdamu.

Letiště má jeden menší terminál rozdělený na odlety do USA a mimo USA. V hlavní sezoně, především o sobotách, bývá velmi přeplněný.

Otevírací doba je 7:00 až poslední let.

Oficiální stránky letiště jsou www.airportaruba.com

IATA Kód
AUA
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
18:55 (-5)
Vzdálenost z ČR
8540 km

Letenky

Obyčejně se letenky z Prahy nebo okolí pohybují okolo 20.000 Kč, výhodnější bude počkat si na akční letenky z Amsterdamu, které se dají sehnat i za 11.000 Kč, celkem i s cestou z Prahy se tak můžete dostat do 15.000 Kč.

Doba přímého letu z Amsterdamu činí asi 11 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Oranjestadu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Ostrov Aruba má na karibské poměry docela kvalitní autobusovou dopravu. Přes zastávku u letiště (na hlavní silnici, asi 150 metrů od terminálu, nutno projít přes parkoviště) projíždějí autobusy číslo 1, 2, 2B a 8. Všechny jezdí s mírnými variacemi víceméně stejnou trasu z centra Oranjestadu na jihovýchodní cíp ostrova do města San Nicolas. Souhrnný interval všech linek je asi 15–25 minut, cesta do Oranjestadu trvá maximálně 10 minut. Jednotlivé jízdné stojí 2,50 USD, celodenní pak 10 USD.

Služby na letišti

Wifi je na letišti k dispozici zdarma na jednu hodinu.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí