Průvodce letištěm

Letiště Cartagena Rafael Nunez

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Cartagena Rafael Nunez

Největší letiště severní Kolumbie a brána do turisty nejnavštěvovanějšího města země Cartageny nese název po bývalém prezidentu Rafelu Núñezovi a leží zhruba 6 km od historického centra ve čtvrti Crespo. Nevelký terminál prošel v roce 2016 kompletní rekonstrukcí interiéru, čímž se dostal na běžnou úroveň letišť kdekoliv po světě.

Zatímco pravá část slouží k odbavování vnitrostátních spojů, z levé části létají mezinárodní linky, z velké většiny do USA nebo Panamy.

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin denně a je možné zde přenocovat, jakkoliv to vzhledem k absenci pohodlných míst a velké zimě z klimatizace není příliš pohodlné.

9105 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
11:38 (-7 )
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky ze střední Evropy vedou většinou přes USA a startují zhruba na 14.000 Kč. Cca jednou za rok se můžou objevit akční letenky společnosti KLM, která provozuje přímou linku z Amsterdamu. Akce se týká většinou odletů z Vídně a cena může klesnout ke 12.000 Kč.

Vnitrostátní letenky pak nabídne hned několik velkých aerolinek, nejlevnější obvykle u low-costu Viva Colombia, nejvíce spojů mají aerolinky Avianca a Latam. Například na trase do Bogoty se létá zhruba jednou za 20 minut, přičemž jednosměrná letenka většinou nepřekročí 1.100 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu žádná veřejná doprava nezajíždí. Na hlavní ulici "Calle 70" však projíždí autobusová linka číslo T102. Systém je zbrusu nový, vozidla tedy moderní, problém však je nedostupnost jízdenek při cestě z letiště. Zakoupit jdou jen na významných stanicích, které však najdete pouze v centru města, u řidiče, ani nikde ve stánku u letiště jízdenku neseženete. Při cestě na letiště si na stanici koupíte u okénka kartičku za 2.000 pesos, na kterou nahrajete kolik chcete jízd. Jedna stojí 2.300 pesos. Autobusy jezdí jednou za 20 minut od 6:00 do 21:30 a cesta z centra trvá necelých 20 minut.

Při cestě z letiště musíte využít taxi. Určitě nejezděte oficiálními letištními taxíky, které si za cestu do historického centra účtují 13.500 pesos. Popojděte 50 metrů na hlavní ulici a chytněte některý z volných projíždějících taxíků, jezdí jich tu desítky v každou denní i noční hodinu a za cestu do historického centra neplaťte víc než 8.000 pesos. Do hotelové čtvrti Bocagrande by cena neměla přesáhnout 12.000 COP.

Služby na letišti

Wifi v terminálu funguje zdarma a bez časového omezení.

Pamatujte, že v tranzitní zóně je naprosté minimum stravovacích možností i obchodů. Pokud se budete chtít najíst, ještě před odbavením dojděte na 50 metrů vzdálenou hlavní silnici, kde je restaurací a jídelen za lidové ceny dostatek.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)