Cartagena

Letiště Cartagena Rafael Nunez

O letišti

Největší letiště severní Kolumbie a brána do turisty nejnavštěvovanějšího města země Cartageny nese název po bývalém prezidentu Rafelu Núñezovi a leží zhruba 6 km od historického centra ve čtvrti Crespo. Nevelký terminál prošel v roce 2016 kompletní rekonstrukcí interiéru, čímž se dostal na běžnou úroveň letišť kdekoliv po světě.

Zatímco pravá část slouží k odbavování vnitrostátních spojů, z levé části létají mezinárodní linky, z velké většiny do USA nebo Panamy.

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin denně a je možné zde přenocovat, jakkoliv to vzhledem k absenci pohodlných míst a velké zimě z klimatizace není příliš pohodlné.

Oficiální stránky letiště jsou www.sacsa.com.co

IATA Kód
CTG
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
22:53 (-6)
Vzdálenost z ČR
9105 km

Letenky

Nejlevnější letenky ze střední Evropy vedou většinou přes USA a startují zhruba na 14.000 Kč. Cca jednou za rok se můžou objevit akční letenky společnosti KLM, která provozuje přímou linku z Amsterdamu. Akce se týká většinou odletů z Vídně a cena může klesnout ke 12.000 Kč.

Vnitrostátní letenky pak nabídne hned několik velkých aerolinek, nejlevnější obvykle u low-costu Viva Colombia, nejvíce spojů mají aerolinky Avianca a Latam. Například na trase do Bogoty se létá zhruba jednou za 20 minut, přičemž jednosměrná letenka většinou nepřekročí 1.100 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Cartageny, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu žádná veřejná doprava nezajíždí. Na hlavní ulici "Calle 70" však projíždí autobusová linka číslo T102. Systém je zbrusu nový, vozidla tedy moderní, problém však je nedostupnost jízdenek při cestě z letiště. Zakoupit jdou jen na významných stanicích, které však najdete pouze v centru města, u řidiče, ani nikde ve stánku u letiště jízdenku neseženete. Při cestě na letiště si na stanici koupíte u okénka kartičku za 2.000 pesos, na kterou nahrajete kolik chcete jízd. Jedna stojí 2.300 pesos. Autobusy jezdí jednou za 20 minut od 6:00 do 21:30 a cesta z centra trvá necelých 20 minut.

Při cestě z letiště musíte využít taxi. Určitě nejezděte oficiálními letištními taxíky, které si za cestu do historického centra účtují 13.500 pesos. Popojděte 50 metrů na hlavní ulici a chytněte některý z volných projíždějících taxíků, jezdí jich tu desítky v každou denní i noční hodinu a za cestu do historického centra neplaťte víc než 8.000 pesos. Do hotelové čtvrti Bocagrande by cena neměla přesáhnout 12.000 COP.

Služby na letišti

Wifi v terminálu funguje zdarma a bez časového omezení.

Pamatujte, že v tranzitní zóně je naprosté minimum stravovacích možností i obchodů. Pokud se budete chtít najíst, ještě před odbavením dojděte na 50 metrů vzdálenou hlavní silnici, kde je restaurací a jídelen za lidové ceny dostatek.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 05. 2018
Navrhni úpravu

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali
před 11 měs

Brambora k bramboře, Uno je na dvoře;-)

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 11 měs

Můj postřeh pro ty, kdo by byli líní jet taxíkem opodál:

V prostranství, kde stojí taxi jsou QR kódy se sazebníkem. Ten jasně říká, že cesta do centra vyjde na 12100 COP. Taxikář bude chtít 15000 COP. Ale při troše hádání se nad ceníkem, který jsem si uložil přesně pro tenhle účel, byl samozřejmě taxikář za 12100 COP rád.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 11 měs

Nějaké tituly mám, ale tu hlášku: “ Pro ty, co by byli líní jet taxíkem opodál” jsem fakt nepochopil. Každopádně gratuluji, že jsi uhádal těch 17 Kč. To jistě potěší :-))).

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 11 měs

Spíš se nechci nechat vojebávat, když je cena daná městem. A za 17 Kč si radši koupím pivko 😇😀

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 11 měs

Jo a asi jsem to napsal nesrozumitelně - rada s QR kódem je míněna pro ty, co jsou líný jít pěšky z letiště hledat někde taxik.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí