IATA (ICAO) kód letiště
ASE (KASE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:55 (-8)
Vzdálenost od Prahy
8542 km

O letišti Aspen Pitkin County

Jedno z mnoha coloradských civilních letišť najdeme i v městečku Aspen, celosvětově známém středisku zimních sportů. Pro zapálené lyžaře, kteří se za sjezdovkami vypraví až do USA, je letiště ideální volbou. Na sjezdovky je to odsud opravdu jen pár kilometrů, centrum Aspenu je odsud asi 6 km.

Vzhledem k okolnímu hornatému terénu a nedostatku prostoru se aspenské letiště řadí k těm nejmenším v USA. Terminál připomíná spíše menší horskou chatu a při odletu se můžou tvořit dlouhé fronty na odbavení.

Letenky

Přímé trasy z Aspenu vedou jen na největší americká letiště, a to ještě většinou jen v zimní sezoně. Průměrná cena l zpáteční letenky se z Prahy pohybuje kolem 18.000 Kč, výjimečně může klesnout i ke 12.000 Kč. Vždy poletíme se dvěma přestupy, a tak celková doba letu většinou přesáhne 22 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Aspenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na poměry malých amerických letišť je z toho aspenského velmi dobrá veřejná doprava. Zastávku najdete na hlavní silnici zhruba 50 metrů od terminálu. Okolo projíždějí tři autobusové linky, jízdné je vždy shodné a vypočítává se podle vzdálenosti od 1$ do 6$, platí se v přesné hotovosti u řidiče:

  • Linka BRT: rychlostní spoj do Aspenu, Buttermilk a na sever až do Glenwoodu, jezdí jednou za 7 až 15 minut od 4:30 do 19:00
  • Linka L: jede v podobné trase jako BRT, jen s více zastávkami. Linka jezdí jednou za půl hodiny od 5:30 do 1:30
  • Linak SM: spojuje Aspen s lyžařským centrem Snowmass každých 30 minut od 6:00 do 2:00

Cesta do Aspenu zabere 10 minut, do Snowmass pak 20 minut.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma.

V malém terminálu najdete jen jedno občerstvení, dva bankomaty a několik autopůjčoven.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu