IATA (ICAO) kód letiště
SLC (KSLC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:54 (-8)
Vzdálenost od Prahy
8635 km

O letišti Salt Lake City

Mezinárodní letiště v Salt Lake City leží 7 km západně od města Salt Lake City v americkém Utahu. Během přistání můžete pozorovat přírodní krásy v podobě Velkého solného jezera a především poutavých pahorků pohoří Rocky Mountains.

V SLC provozuje svou základnu americká aerolinka Delta Airlines, která obslouží přes 75 % celkového provozu letiště.

Letenky

Letenky do Salt Lake City nabídnou především dopravci z aliance SkyTeam ve vedení Delty. Zpáteční letenka se pohybuje v cenové relaci 17.000–20.000 Kč. Doporučujeme rezervovat ideálně 3–4 měsíce před odletem.

Doba letu v závislosti na délce a počtu přestupů trvá od 14 do 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Salt Lake City, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Salt Lake City slouží dva terminály spojené v jednu budovu. Letiště je sice velmi rušné, ale nedosahuje velikosti těch nejvýznamnějších uzlů v USA, takže přestup je pohodový a přehledný. 

Přiletíte-li mezinárodní linkou, v každém případě musíte vyzvednout své zavazadlo a následně jej znovu odbavit, a to i když máte lety na jedné letence. V takovém případě je lepší na přestup mít alespoň 75 minut. Ve všech ostatních případech pohodlně postačí doba 35 minut.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra Salt Lake City jezdí každých 15 minut vlakové spoje TRAX zelené linky číslo 704, které jsou součástí integrované dopravy města, a lze v centru přestoupit na další linky. Cena jízdenky činí 2,50 $ a cesta k Temple Square zabere 18 minut.

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma skrze síť SLCAirport.wifi.

K dispozici jsou četná pítka s pitnou vodou.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu