Letiště Tbilisi

Tbilisi International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Hlavní gruzínské letiště se nachází asi 10 km východně od města Tbilisi. Nabídne jeden prostorný terminál s dostatkem místa na případné přespání, neboť většina linek míří na toto letiště v nočních hodinách.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

 


Letenky

Letenky do Tbilisi nabídnou dopravci Aegean Airlines, Pegasus Airlines, Ukraine International Airlines a Turkish Airlines. Za let Praha – Tbilisi s jedním přestupem a zavazadly v ceně zaplatíte přibližně 6.000 Kč. Nejlepší doba k nákupu je alespoň 2–3 měsíce před odletem.

V případně akčních letenek se ceny mohou pohybovat i okolo 3.000 Kč.

Doba letu do Tbilisi se pohybuje od 7 hodin v závislosti na délce mezipřistání.


Doprava z/na letiště

Sotva vyjdete z letiště, vrhnou se na vás naháněči taxislužeb, klidně odmítněte a rozhlédněte se.

Standardní ceny taxi do jednotlivých čtvrtí v Tbilisi se pohybují okolo 25 lari a jsou vyznačeny na informační tabuli u parkoviště. Cenu si vždy předem domluvte. Do centra se jede 20 až 30 minut.

Alternativní dopravou je autobusová linka číslo 37, která je však v provozu pouze mezi 7:00 a 23:00. Cena jízdenky stojí 0.50 lari a zakoupíte ji uvnitř autobusu v automatu, mějte připraveny drobné mince, automat nevrací. Cesta zabere 1 hodinu do centra Tbilisi na bulvár Rustaveli či náměstí Freedom Square, kde případně přestoupíte na metro jedoucí i na autobusové nádraží Didube, odkud můžete maršrutkou pokračovat mimo Tbilisi do Gori, Kutaisi, Kazbegi a jiných lokalit v Gruzii.

Od roku 2017 je v provozu také vlak. Nádraží najdete před terminálem, jeho budova je nepřehlédnutelně monumentální a zcela neodpovídá objemu vlakového provozu. V současnosti využijete pouze dva vlakové spoje denně při ceně 0,50 lari. Cesta trvá asi 30 minut.

  • Z letiště: 8:45, 18:05
  • Z hlavního nádraží na letiště: 7:55, 17:20

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je zdarma.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Gruzie? Nastav si hlídače