IATA (ICAO) kód letiště
TBS (UGTB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:12 (+2)
Vzdálenost od Prahy
2532 km

O letišti Tbilisi

Hlavní gruzínské letiště se nachází asi 10 km východně od města Tbilisi. Nabídne jeden prostorný terminál s dostatkem místa na případné přespání, neboť většina linek míří na toto letiště v nočních hodinách.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Letenky do Tbilisi nabídnou nejčastěji dopravci Aegean Airlines, Pegasus Airlines, Ukraine International Airlines a Turkish Airlines s přestupy kolem 4.500 až 5.000 Kč. S cca 10-12 měsíčním předstihem a při rozdělení cesty na dvě letenky (Praha – Kyjev a Kyjev – Tbilisi) můžete zaplatit u společnosti UIA i polovic.

Za přímé lety Praha – Tbilisi nebo Bratislava – Tbilisi se zavazadly v ceně zaplatíte přibližně 6.000 Kč. Nejlepší doba k nákupu je alespoň 2–3 měsíce před odletem. Doba přímého letu činí asi 3 hodiny.

Levnější alternativu můžou představovat lety Wizz Airu z Prahy, Vratislavi, Katovic nebo Budapešti na letiště Kutaisi.

 

Doprava z/na letiště

Sotva vyjdete z letiště, vrhnou se na vás naháněči taxislužeb, klidně odmítněte a rozhlédněte se.

Standardní ceny taxi do jednotlivých čtvrtí v Tbilisi se pohybují okolo 25 lari a jsou vyznačeny na informační tabuli u parkoviště. Cenu si vždy předem domluvte. Do centra se jede 20 až 30 minut.

Alternativní dopravou je autobusová linka číslo 37, která je v provozu 24 hodin denně (přes den jednou za 15 minut, v noci jednou za 45 minut) a staví v centru u Náměstí svobody a hlavního nádraží.. Cena jízdenky stojí 0.50 lari a zakoupíte ji uvnitř autobusu v automatu, mějte připraveny drobné mince, automat nevrací, hotovost si můžete rozměnit například koupí vody za 1,50 lari v terminálu, obchody jsou otevřeny nonstop... Cesta zabere 1 hodinu do centra Tbilisi na bulvár Rustaveli či náměstí Freedom Square, kde případně přestoupíte na metro jedoucí i na autobusové nádraží Didube, odkud můžete maršrutkou pokračovat mimo Tbilisi do Gori, Kutaisi, Kazbegi a jiných lokalit v Gruzii.

Zastávka autobusů se nachází vpravo po výstupu z terminálu, před odletovou částí.

Od roku 2017 je v provozu také vlak. Nádraží najdete před terminálem, jeho budova je nepřehlédnutelně monumentální a zcela neodpovídá objemu vlakového provozu. V současnosti využijete totiž pouze dva vlakové spoje denně při ceně 0,50 lari a době cesty 30 minut. První odjíždí z letiště v 8:35 a druhý v 17:40. Zpět z města vyjíždí v 7:55 a 16:55.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Bus č.37 nejazdí 24 hodin - noci jedine taxi. Doporučujem kúpiť miestnu simku, stiahnuť appku Taxify, jazda do starého mesta za cca 25 GEL. Overené, vyskúšané.

Odpovědět
před 3 lety

Letadlo me priletelo ve 4 hod.rano.Orientacni cenu taxi do mesta jsem vedel,zkouseli nejdrive za 70_lari,jako ze nocni priplatek,parkovne na letisti,ktere opravdu neni male,atd.Nakonec po vycerpavajicim cestovani jsem nemel silu se dohadovat o par korun a povedlo se mi srazit cenu na 40 lari.(kurz v cervenci 2018 asi 9 kč)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Dle jízdního řádu jezdí vlak z hlavního nádraží v 7:50 a 16:55, z letiště v 8:35 a 17:40.

Přímé lety s Georgian Airways z Bratislavy.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu